V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

DoubleJack

Na dnešní dobu už vyznívá naivně a komicky. Chápu, proč Reynolds nevynechá jedinou příležitost, aby si do filmu rýpnul. Scénář i zápletka jsou až absurdně generické a byly k vidění už nesčetkrát v různých variacích. Samotné zpracování, které mělo být hlavním lákadlem, film spíš ještě více pohřbívá. To zejména platí pro CGI, které rychle zestárlo a je pasé jako kalhoty do zvonu. Ne nadarmo se mi v mysli objevil nechvalně známý Král Škorpion z druhé Mumie. To stejné platí pro děj a postavy, které jsou až groteskně otravné. Uvidíme, zda se časem objeví alespoň trochu dobrá adaptace původní předlohy. Každopádně tato to není. ()

Reproduktor

"Za bílého dne, za nejhlubší noci, žádné zlo neupláchne mé moci." Tak praví v komiksu Green Lantern. Já doufám že mi další filmy s Green Lanternem upláchnou a už se nevrátí. Obrovské zklamání a smutek z absolutního znásilnění, tak skvělého komiksu. Zřejmě komiksové zklamání roku 2011. ()

Juri-Sai.

A vypadalo to tak nadějně... celý film hlavně zabila cirka 50 minutová omáčka kde se toho opravdu zas tak moc nedělo. Dvě hvězdičky dávám jen proto, že i když sem několik dní nespal tak sem u tohohle filmu neusnul a za Ryan Reynolds. ()

Idealista

Rozhodně to není špatný biják a čím je divák mladší tím víc si to užije . Někdo může mít problém s tím že každá scéna mu připomene spoustů jiných filmů , ale já to za velkou chybu nepovažuji . On celý Laternanův svět je pro mne prostě nezáživný ( tak jako třeba Star Wars či Avatar - samozřejmě že kvalitu mají větší ale jdou úplně mimo mě ) . Možná kdyby obsahoval víc humoru a nadsázky tak bych si ho užil lépe . No a teď mi přišlo na mysl že jsem se u něj bavil víc než u posledního Supermana ( předloha je přibližně ze stejné doby ) . Nejlepší hláška : tys mě poznala - znám tvé lísní kosti ()

Vimrak158

200 milionů..? No páni-to teda bude vizuální jízda říkal jsem si,když jsem se dozvěděl,jaký že to má ten Lantern rozpočet.A nepletl jsem se.Green Lantern je pohodový letní film,který měl obrovské ambice a bohužel je ne tak úplně naplnil. Film je příběh Hala Jordana,který se dostane ke kouzelnému mimozemskému prstenu,díky kterému dokážete stvořit vše na co jen pomyslíte a k tomu dostanete možnost létaní. Příběh je klasický:Dobro (Lanterni) bojuje proti zlu (Parralax),ovšem budete se u něho bavit a já jsem si příběh velmi užil.Další podstatnou částí filmu jsou digitální triky a ty jsou opravdu úžasné.Ať už budete (mimochodem ve velmi slušném 3D) poletovat nádhernou planetou,na které žijí ostatní mimozemské rasy se stejnými schopnostmi jako Hal,nebo budete koukat na dobře udělanou závěrečnou bitvu s Pararalaxem,budete nadšeni.200 milionů je 200 milionů a zde je to na každém digitálním efektu vidět.Hudba je kvalitní a veskrze všechny další prvky filmu jsou na vysoké úrovni.Jediná škoda je,že je film velmi krátký a za těch cca. 100 minut uvidíte jen pár akčních scén.Jinak jsem byl naprosto spokojen a doporučuji úplně všem. ()

SGC

Měl jsem z toho doopravdy strach, který vystřídaly rozporuplné pocity - snímek po vizuální stránce naprostá pecka (ve Full HD, či 3D musí být určitě ''k pomočení''), bohužel se mi ale zdá jeho potenciál značně nevyužitý. Jde o to, že je tam poměrně málo akce a ''hluchá místa'', která jsou vyplněna místy zbytečnými dialogy na úkor souvislejšího děje a akce. Musím ale říct, že zmíněná akce, ač je jí málo, je podle mě moc dobrá - ať již střih, či opravdu originální ''zelená komba'', typu : vyčaruju protiletadlovej kulomet se kterým rozstřelím cisternu, která bouchne hlavnímu záporákovi u škeble a to ho trošku unaví apod... Hlavní hrdina naštěstí není takovej looser a rychle se učí - pobavil mě vychytanej ''trénink'' na Oa. Škoda jen, že ve scénáři nezbylo místo pro nějakýho charismatičtějšího záporáka. Úchylnej doktor s hlavou jako kopačák, v čele s hlavním záporákem, jehož vizuál značně připomíná výsledek mojí velké potřeby po spořádání 2kg lunchmeatu - rozhodně to není to pravé ořechové pro diváka z roku 2011. Tedy sice asi nejslabší **** co jsem zatím kdy dal, ale myslím si, že ''Zelená lucerna'' si je zaslouží a hlavně to doopravdy není takovej shit, jak se všude píše :-). Prostě snímek, co přišel, chvíli pobyl, bylo nám s ním docela dobře, ale za čas po něm neštěkne ani pes - nic víc, nic míň.... ()

Efreeti odpad!

Komix sem nečetl, ale o filmu můžu říct jediné: nejnesnesitelnější adaptace komixu, kterou sem v posledních letech viděl. Ryan Reynolds jako superhrdina je opravdu "k popukání". Triky byly asi drahé, ale rozhodně nezpůsobí u diváků potřebný wow-efekt. Je to prostě trapna nuda. ()

White-Man

Ačkoliv tohoto komixového hrdinu vůbec neznám, působil na mě film velmi pozitivně. Bohužel příběh byl zvolen poněkud nešťastně. Bylo příliš vidět, že 105 minut je prostě málo. Konec byl strašně rychlým tempem dovyprávěn, takže se objevlia řada nelogičností a absurdity. Buď měli autoři stopáž natáhnout, nebo zvolit poněkud jednodušší příběh. Takhle to působí opravdu až příliš „honem, honem, není čas“. ()

situs

Krok zpět co se celkového pojetí týče. V dněšní době "vážně" pojatých komixových adaptací se vrací spíše k celorodinné zábavě Chrise Columbuse. Dvě hvezdičky za film, jedna navíc za vizuál. ()

kacir

Je až nechutné ako sa tu každý hrá na kritika a ako sa jeden po druhom opičíte. Dobré filmy tu majú mizivé hodnotenia a take sračky tu vychvalujete do nebies.. Na takú jednu som šiel nedávno do kina.. Už som si X-krát povedal, že nebudem brať hodnotenia na tejto stránke vážne, ale časom na to akosi zabudnem..a potom si nadávam. Dnes som videl Kapitána Ameriku..ten film tu má vyššie hodnotenie a dobre že každý sa tu nad nim nespravíte, pričom ten film bol badateľne slabší ako Green Lantern. Ja neviem čo je to s vami ľudia. Podľa mňa krásne strávené dve hodky a viem že si to ešte min. raz pozriem.. A ľudia čo nemajú radi žáner Fantasy, by mali mať zakázané hlasovať. ()

Mr.Lojza

Z hereckého obsazení šel skoro i respekt, ale co měl znamenat ten chabý děj? I moje babička by poznala, že scénáristi nad tímto filmem nestrávili zrovna mnoho času a poslala by je do šípku. A pro mě je to neomluvitelný, jelikož tento film udělá jinak skvělým hercům jen špatnou reklamu. ()

patsandor

Hodně slaboduchej scénář i na adaptaci komiksu, divnej záporák a s tím spojené finále, vedle toho aspoň vynikne Thor a vlastně i Captain America. Je to škoda při tom obsazení a prachách co do toho vrazili. ()

StrikerJC

Nikde nic a najednou konec. Nemůžu is pomoct, ale tyhle filmy na styl komixů už mě začínají lézt krkem. Jasně je to IN a rejžuje to prachy, tak proč to nedělat pořád a pořád. Efekty pěkný, výsledný efekt to však nezachrání. 3* jen kvůli 3 sekundovému záběru StarCraftu 2 v kousku monitoru. Že by Yellow lantern? Doufám, že ne. ()

cguio

Myslel jsem, že to bude takovej trhák jako je třeba Spiderman, ale všechno se mi zdá takový nedokončený, jako kdyby to bylo udělaný napůl. Navíc mě nijak zvlášť nenadchla hudba, kde je nějaká znělka jako má třeba Superman. Jinak Ryan Reynolds je sakra sympaťák a Blake je prostě k sežrání, i když jí ve filmu nebylo moc vidět. Ale protože superhrdiny miluju, dávám 70. ()

Koochy

Moc pěkná oddychovka. Děj pěkně odsejpá, triky, zauzlení, překvapení, toho je tam tak akorát. Všechno končí dobře... nebo ne všechno? :-) ...super motiv: můžu mít strach, ale taky proti němu můžu bojovat a nenechávat se jim svázat! Pro pátou hvězdičku by film musel být o něco méně předvídatelný a trochu víc Matrix :D ()

Toxie

Tak jsem si to sehnal. Je neuvěřitelné jak na tento film hází kdekdo špínu. Mě to bavilo fakt hodně. Minimálně jsem se bavil víc než u kapitána ameriky. Za mě fakt doporučuji už jen kvůli vizuálu, který je fakt parádní. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)