V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Domec

Nejvetsi tahak - Ryan a Blake. Bohuzel jak jsem se na Green Lanterna tesila, tak me spis zklamal. Jo, efekty jsou fajn stejne jako herecky vykony, ale! Proc tam sakra vubec byl ten vedec; Hector nebo jak se jmenoval? Uplne zbytecne nudna postava, ktera zabirala misto. Pak jako zaporaka dali divnou mlhu co byl predtim nejakej ochrance? huh? Me bylo na konci vlastne uplne jedno jestli znici celej svet, protoze me nedokazali vtahnout do deje (kterej tam moc nebyl, co si budeme povidat) a ani jsem nemela moc sympatii k ostanim postavam krom Ryana... takze no proste jenom 3*** ()

Strike

Prostříhat a dát lepšího záporáka (ne lebkouního vědce a mrak), tak bych byl velmi spokojen. Každopádně je to velmi klasicky comicsový film, což v dnešní době, kdy je snaha takovéto filmy přibližovat realnému světu, těžko pochopitelné a chápu finanční propadák. Já v podstatě něco takového čekal, takže celkem spokojenost (až na výtky v první větě). 5,5/10 ()

Anakinekcz

Takovéto filmy jsou přesně má krevní skupina. Skvělé efekty, doprovázeny příběhem akčního superhrdiny, který ke svým schopnostem přijde nanejvýš podivuhodným způsobem. Hold byl jsem dítě vyrůstající na komiksech a hold tento nešvar se mi převedl i do pozdějších let a to i do hraného světa filmu. ()

masiko

Tak tohle bylo obrovske zklamani... Neni to sice az takovy pruser jak tvrdily prvni ohlasy, ale kdyz zkusenej reziser jako Campbell dostane 200 melounu a do hlavni role nejsympatictejsiho parchanta soucastnosti, clovek by cekal minimalne slusnou letni popkornovku. Jenze na Green Lanternovi se nikdo asi zrovna nepredrel a scenarista byl asi mentalne postizenej. (nebo mozna byl normalni, ale pak si musel myslet, ze jsou mentalne postizeni vsichni divaci, jinak by takovyhle paskvil 100x videneho nemohl myslet vazne) ()

naxicka

Skvělé po vizuální stránce, ale to je tak asi všechno... Myšlenka má potenciál, ale tvůrci ji pro mě absolutně zabili. Zápletka, děj a průběh filmu jsou příliš náznakovité, nedotáhnuté. Slabý scénář... Škoda, herci by se zdáli být velice schopní. Opravdu škoda... Snad se dvojka vyvede lépe. ()

Vitaminy

No, tak po pravdě mi to přišlo docela zábavný. Efekty a akční scény docela stály za to, ale jakoby tomu filmu chyběl pořádnej odvaz. Na to, že si může Lampáš představit cokoliv může a zmohl se tak maximálně na kulomet a stíhačky, tak má Ryan Reynolds, popř. Martin Campbell malou představivost. I když na konci, jak se patří na komiksový film se otevřel děj pro případnou dvojku, tak bych se ani nezlobil, kdyby už žádná nepřišla. Je to škoda, že se nepodařilo víc využít skvělých efektů a obrovského potenciálu co Green Lantern má. ()

Illy

Green Lantern mi nepřirostl k srdci ani jako původní comics, a jeho filmové zpracování také ne. Vyzvihnu hlavně triky, jsou působivé, Reynolds jako hláškař také není špatný, ale jeho "fobie" mi přišla směšná (vzpomněl jsem si na Hot Shots) a ty kecy o strachu (mám ho mít, nemám ho mít, mám ho mít a překonat....) mi hlava nebrala. Film je asi zaměřen na mladší publikum. Jedná se o absolutně průměrný blockbuster. ()

toi-toi

Tento film definuje retardovaný scenárista a geniálny tým na efekty. Ak by Mr. Campbell zobral nožničky a vyhodil patetický balast, ktorý film zbytočne brzdí jednalo by sa o skutočnú komiksová pecka. Alebo by stačil kvalitnejší scenárista a režisér so zmyslom pre akciu a pre diváka. ()

Standic1

Samozřejmě vím, že tato komiksová postava (co se schopností týče) si jako jedna z mála mohla dovolit předvést na plátně cokoliv a i tak by nebudila dojem, že už je to všechno nějak moc přehnané, ale tvůrcům bohužel chyběla fantasie. Stačilo by pár efektních čísel a green lantern by se zařadil do škatulky mezi nejlepší filmově zpracované komiksy. Bohužel se tak nestalo, ale i přesto na mě udělal green lantern veliký dojem a už teď se nemůžu dočkat druhého dílu, ve kterém se snad dočkáme dechberoucí scény, protože green lantern ten potenciál určitě má! ()

Blue.Shark

Tak hned na úvod - moc mi nesedl nápad s energiemi strachu a odvahy. Když přejdu tuhle věc, která mě bohužel hodně irituje, máme tu více méně klasický superhrdinský příběh...tentokrát docela okleštěný o komediální prvky a podobný spíš jakémusi rytířskému románu. Opět musím vyzdvihnout vizuální stránku filmu, protože ta je prostě krásná. Tak už to ale bývá u filmů s obřím rozpočtem. Výsledek mi připadal hrozně neucelený...to ale asi není to správné slovo. Možná se více hodí "uspěchaný". Například ve scéně, kdy Hal poprvé použije před lidmi svoje schopnosti - všichni sice mají hubu až na zemi, ale pak z toho čiší "Ten týpek lítá, je zelenej a z vrtulníků dělá auta...pohoda, další normální den, přece se tím nebudeme zabývat". Záporácký doktor se zase vůbec nestydí vyjít s deformovanou hlavou mezi lidi...a vlastně ho moc nezneklidňuje, že se mu vždycky jednou za čas přeskupí lebka. Jen si u toho zařve a dál pokračuje v domácích pracích, jako by se nechumelilo. Digitální megazáporák je pak další vada na kráse. Souboj s ním a Halem měl asi být velkolepý, ale byl hrozně krátký a vlastně docela nudný. Zachránil to jen pohled na město ve vášnivém objetí kouřové chobotnice...tedy zachránil na pár vteřin. Kdyby měl film nějakou nadsázku, asi bych ho přijal mnohem lépe, ale pokud ho mám brát tak vážně, jak se tváří, nemůžu mu dát víc, než tři hvězdy. ()

Jožin

Tak ďaľšia komixovka, ktorá zaplavila kiná toto leto. Konkurenciu mala veľkú, Thora, Captaina Americu,,a zrejme skončila na poslednom mieste. Čím to bolo ? Reynoldsovi bola rola ušitá na mieru, veľkú chybu mal podľa mňa scenár s nie príliš chytľavými dialógmi, a hláškami. Akcia bola celkom dobrá, efekty namakané, no akcii bolo dosť málo. Námet bol fakt dobrý len smola, že sa toho nechytili lepší ľudia,no uvidíme, či pokračovanie bude lepšie. Ja osobne dúfam, že bude !!! ()

Ondra603

Myslel jsem, že to bude úplná kravina, ale docela mile mě to překvapilo. O tomhle hrdinovi jsem nikdy neslyšel, a nekoukal jsem ani na trailer a rovnou se pustil do filmu. Chvílema docela nuda, akčních scén mohlo být víc, ale jeho schopnosti mě bavily. Nenadchne ani neurazí. ()

majo_svk

To, že je Green Lantern pekný v 3D a trikovo podarený, určite nestačí. Chýba mu epický prvok, je obsahovo a charakterovo povrchný, akcie, drsnosti i zábavy je pomenej a celé to vyznieva úplne obyčajne a priemerne. A nič na tom nezmení ani rozmanitý, úžasný svet a nádherná Blake Lively. ()

j0nathan

Zjistil jsem, že mám rád komiksové filmy nebo co. Dokonce jsem přemýšlel nad 4*, ale nakonec zůstanu u 3* a něco. Uvidíme, jestli si ještě někdy zelenáče pustím a verdikt upravím. Každopádně hrdina je dostatečně svalnatý, krásný, namyšlený, odvážný a záporák dostatečně záporný a slizký. Peter Sarsgaard seděl do role skvěle. Akorát je peklo, že v takových filmech musí být vždy nějaká ta romantika. Koneckonců se říká, kam čert nemůže, nastrčí ženskou. :) ()

Stanley619

Na mě trošku moc suché a zdlouhavé. Totálně nevyužitý potenciál a hodně promrhaného rozpočtu. Ještě k tomu nechutná vizáž Petera Sarsgaarda (v obou podobách). 49% ()

Hepy13

No efekty určitě více než povedené, to zase ne že ne. Ale potenciál měl GL obrovský a dala se z toho určitě vytřískat pořádná podívaná. Podle mě byl využit tak na 60%, méňe je někdy více. Co vznikne když zkřížíte Supermana s Arabelou a Top Gunem? No přece Green Lantern. ()

JK-Stinger

Vizuelně a hudebně bravurně zvládnut příběhový paskvil. Koukatelné jistě dobře, ale moc hlubokého myšlení bych nečekal. Třeba by pomohla znalost předlohy, ale takhle ze souboje vyjde spousta jiných komiksových adaptací výrazně lépe. ()

radekgfx

Bylo pro mne snazší uvěřit, že je Země jednou z mnoha planet sektorů o jejichž pořádek dbá sbor ochránců míru Green Lantern, než že jeden ze zkušebních letounů pilotuje pětadvacetiletá modelka, která se místo přehlídkového mola uchytila na runwayi. Cílení castingu tohoto a podobných filmů jde těžce mimo mne, jelikož kvůli hezkým lidem se na ně vážně nedívám a dívat nebudu. Spousta zbytečných dialogů, nevyjasněný žánr (chvílemi spíše komedie) a zbytečné retrospektivní flashbacky během hlavního děje. Sci-fi odstaveno na třetí kolej. Svým pojetím se jedná spíše o (infantilní) romantický film. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)