V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

corpsy

Až na niektoré triky možno film považovať za vizuálne obžerstvo. A hlavne na to tvorcovia vsadili. Popri tom im ale unikol scenár, ktorý je veľmi slabý a naivný. Detinskosť sa do takéhoto spektáklu proste nehodí. A pri dnešnej obrovskej konkurencii všemožných CGI a 3-D blockbusteroch je proste ťažké vložiť všetky nádeje len do formálnej stránky. Diváci to zistili, čo vidieť na vlažných tržbách. Možno pred takými 20timi rokmi by sa mu darilo lepšie. ()

Zeebonk

Nemůžu si vzpomenout, kdy jsem naposled viděl takovou sračku. Jak se tak občas podívám na filmy tohoto rejži, tak už si jsem jistý, že nenadálý úspěch u kritiky Casina Royale byla jenom šťastná náhoda. Teď k filmu. Co naplat, že je v hlavní roli frajer Ryan Reynolds, že je jeho vyvolená Affleckova děvka z The Town, že támhle emzáka si zase střihl Mark Strong a že další nespočet "oscarovců" emzákům v homooblečcích propůjčili alespoň hlas, když každá druhá věta svou trapností nemilosrdně testovala výdrž mého žaludku. Scénář je příšerně tupý, dialogy hlavních hrdinů rvou uši, jejich motivace jsou nepochopitelný, zápletka nepromyšlená a ačkoli se tam objeví třeba zmíněná scéna, kdy si Ryan v homooblečku přiletí tajemně pokecat s holkou a ona ho okamžitě odhalí (no jo byla to docela prdel), tak jsem se vážně nudil, bylo mi z toho filmu blivno a že jsem na Green Lanterna nešel tenkrát do kina, bylo neskutečně inteligentní rozhodnutí. Byl bych neskonale vděčný, kdyby se našel nějaký moudrý člověk, který by zaskočil za hlavouny z Hollywoodu a srozumitelně jim vysvětlil, že efekty nejsou všechno. Green Lantern je zkrátka nehorázně debilní a předvídatelný popcorňák s dobrými efekty a nevyužitým hereckým ansámblem. ()

M.Macho

Green lantern není v první řadě zase tak heterosexuální, jak se na svůj krásně upravený sestřih tváří. Není v něm zkrátka sex z čisté lásky! Není v něm vůbec žádný sex (ani s mozemšťany)! To mi vlastně ani nevadí, jako to, že jsem svým způsobem tušil a krásně čistě, kdo je kdo, jak se věci mají a jak to skončí. To mi vlastně taky nevadilo. Zelená barva se mi taky vyloženě neprotiví. Akorát zvláštní, že stařešina, který je původně nesmrtelný může jen tak zhořet ve slunci ;) A nanejvýš iritující byla zápletka se "žlutým" prstenem strachu. Ukovali ho teda v předlouhé 3D scéně a pak s ním nic nevyřešili. Zdálo by se, že jde motiv jako z absurdního dramatu - podezřívám však tvůrce, že si velmi explicitně a do jisté míry hloupě naběhli na druhý díl. Někdo, kdo může sílou své představivosti zhmotnit cokoliv, by tu představivost mohl mít trochu bohatější. Nicméně špetku toho dobrého vizuálu upřít nemůžu... ()

joehot

Nejsmutnější na Zeleným lampášovi vlastně je, že tahle komiksová postava je ztělesnění imaginace a fantazie - cokoliv si vysní, prsten alespoň načas zhmotní. To je mezi ostatními současnými, přízemními (a poměrně obyčejnými - alespoň než přijde třebas Dr. Strange) superhrdiny dost ojedinělé a dává to Lanternovi do vínku skvělý potenciál. Jenomže film na něj nedosahuje ani zdaleka - a paradoxně svou postavu, v komiksech pověstnou skvělými nápady - utápí v naprostém beznápadí (podle vzoru bezčasí, neasi). ()

liquido26

Čekal jsem standartní komiksový příběh se všemi klady a zápory, co k tomu patří a přesně to jsem taky dostal - klasická zábavná pohádka o tom, kterak loser k záchraně světa přišel, nic hlubokého, ale na druhou stranu moc fajn film, který nenudí a je zabalený do krásného zeleného vizuálního kabátu. Takže se těším na sequel. ()

PauloZ

Green Lantern je asi nejvíc fantasy komixovka letošního léta, a jako takovou ji divák musí brát. Přelétání z planety na planetu, zelené oblečky a prsten, který vytvoří vše na co vlastník pomyslí. Už Komix si hraje šíleným způsobem s fantazií, imaginaritou a celý je pojat způsobem, který dalece překračuje realitu. Campbell měl z letošních komixovek asi nejtěžší práci, aby ho přivedl na velké plátno a zaujal co nejširší spektrum diváků. Pro mě to není propadák, je to zvládlé vkusně a našlapané špičkovýma efektama. Jediné na čem film strádá je určitě scénář. Mohlo to být delší a promyšlenější. Takhle to lehce připomíná fantastickou 4ku. Já jsem se bavil a Ryana mám rád. PS: V 3D to mohl být solidní šupot. Slabé 4*, tedy 3,5*. ()

ConanVJ

Určitě povedená komiksárna se zeleným super hrdinou, pěknými efekty a povedenou akcí. Reynoldsovi role Lanterna sedla a je škoda, že film neměl takový úspěch aby byla dvojka. Prostě oddechová sci-fárna u který jsem se nenudil a užil jsem si jí. Má i povedený soundtrack. 85% :) ()

ledzepfan

Tohle je klasická ukázka davového nepochopení filmu díky neznalosti předlohy..Dnešní divák si už prostě pod pojmem comicsová adaptace představí něco jiného než zde dostane.(co si budem říkat)Oni Green Lanterni jsou dost těžko vstřebatelní i ve své comicsové formě.V době, kdy jsou diváci zvyklí na"realističtěji"uchopené (smrtelné)hrdiny ve stylu Batmana čí Iron mana je dost obtížné příjmout superhrdiny, kteří jsou díky zelené energii limitování jen svou představivostí..Ano-je zde možné opravdu(téměř)všechno a zcela v souladu s comicsovou předlohou jsou Lanternovské konstrukty složité, hravé, efektní-zároveň však oldschoolové, pro mnoho lidí laciné, infantilní a neskousnutelné....I ten příběh jako by svou lehkovážností a comicsovou zkratkovitostí vypadl někdy z let 80....Ale vlastně co jiného se dalo očekávat?Opravdu někdo myslel, že dostane seriózní psychologickou studii chlapíka, který získá (skoro)nekonečnou moc a stane se"vesmírným policajtem"? hahá..to není jako naučit se houpat po pavučinách skrz město..to není jako bojovat s Jokerem ve špinavém Gothamu-E-ÉÉ tohle je úplně jiný level a Lanterni jsou ve své nekonečnosti zasazení do tak přísně archaického světa, že jakýkoliv pokus uchopit předlohu módně"po nolanovsku" by znamenal tisícinásobné prznění....Nebudu se tu tvářit, jakože je to dokonalá adaptace a vše ve filmu funguje přesně jak má..Je ale nutné pochopit, že tu lehkou dynamickou škytavku-kterou film trpí-má na svědomí nutnost celý příběh něják odstartovat, představit postavy, pravidla atd.. a do toho všeho ještě naroubovat nějákého záporáka, který by Hala pevně usadil do GL corps a vše tak bylo připraveno pro pokračování už zcela v akčním duchu GL..Díky tomu Hal pořát lítá ze země na Oa, jednotlivé postavy si ho přehazujou jak horkou bramboru a nakonec se vypořádá se záporákem tak trochu na rychlo(asi aby diváky nezačala bolet dupka od sezení).............Na plný počet hvězd to asi opravdu není(a to jsem jako fanda GL dost zaslepený)ale stejně je ode mě lanterni dostanou, protože někdo musí zkoušet dělat protiváhu místní(nepochopitelné)invazi odpadů a jedno a dvouhvězd.....................................Věřím, že po natočení druhého dílu některé věci zapadnou a i z tohodle haněného kousku se zpětně stane trošku lépe hodnocený film. ()

draggo

Nečekal jsem vůbec nic. Finanční propadák, veleprůměrné hodnocení, trailery nic extra a hlavní hrdina vypadá na první pohled směšně. Možná i kvůli velmi nízkým očekáváním jsem byl nakonec příjemně překvapen. Sice je to opět opakování klasické superhrdinské šablonky, ale já se bavil. Příběh je jednoduchý jak facka a předvídatelný dva roky dopředu, ale relativně funguje a drží pohromadě. Některé nápady se mi dokonce vyloženě líbily (síla hrdiny je ovlivněna silou jeho představivosti). Ryan Reynolds mě příjemně překvapil, hlavní roli odehrál perfektně a mé obavy ze směšnosti hlavního hrdiny se nenaplnily. Ale co pochválím nejvíc, to je samozřejmě vizuální stránka. Na filmu se evidentně nešetřilo, takže vypadá skutečně krásně, efektů a velkolepých scén je požehnaně, zkrátka pastva pro oči. Jen trochu škoda finále, které bych si dovedl představit kapánek delší - sice vypadá vizuálně úžasně, ale z příběhového hlediska se podle mého s Paralaxem vypořádali až moc rychle a jednoduše. Jiank ale spokojenost, dvojku bych si klidně dal. /75% a 4*/ ()

baribal odpad!

Během jednoho měsíce dvě komiksová zklamání, po průměném cpt. amerikovi prichází ještě horší green lantern. Na záporáka čekáte půlku filmu jenom proto, abyste zjistili, že hlavní zaporák bude někdo jiný. Finální souboj byl tedy doslova epický a příběh byl asi tak komplikovaný, jako účes ryana reynoldse. ()

Adasin

Vizuální efekty jsou hodně fajn, hlavně sídlo sboru Green Lantern. I na akci se docela dobře dívalo a film mi poměrně rychle utekl. Všechno ostatní je ale špatně, zvlášť scény odehrávající se na Zemi. 4/10 ()

MartinezZ

Pro mě rozhodně o ždibíček lepší jak celé Zrození planety opic, které nelogičnostmi a logickými kotrmelci překypovalo. ***, tedy na film poměrně vysoké hodnocení (na můj vkus) je dáno hlavně tím, že jsem viděl animák Green Lantern: První let, kde bylo několik faktů "zeleného vesmíru" poněkud lépe vysvětleno. Nebýt "Prvního letu", zřejmě bych nyní v tomhle 'Zeleném lampiónu' místy dost tápal. Přesto mi hodnocení, aktuálně někde na 61%, přijde zbytečně nízké. Je to akční sci-fárna, je. Má to, alespoň ze začátku a díky "mlze", dobré efekty? Má. Čekal od toho někdo Shakespearovské drama? Tak je vůl. Ačkoliv si mohli autoři trochu ušetřit práci s lehounce zbytečnou romantickou linkou, která ve filmu prostě musí být, protože tak je psáno Hollywoodským zákonem "Blockbuster ve třech krocích", příběh poměrně odsýpal a nestačil tak ani moc nudit. Ano, mělo to trhliny, ale daly se ustát. ~~~ Ačkoliv konec láká na něco jiného, bojím se, že tady už studio a DC Comics pokračování tlačit moc nebude. Možná až zbytečně trvdé recenze utlumily zájem diváků, při dnešní premiéře v Praze diváky drtivě převyšovaly počty prázdných křesílek, a celosvětově je hodně velká pravděpodobnost, že se film ani částečně nezaplatí. Stál oficiálně 200M$ a tuhle částku zatím nemá ani zdaleka na kontě, přičemž by potřeboval alespoň dvojnásobek. ~~~ Film byl pěknou podívanou, kdyby ale DC a studio přefilmovalo s živými herci právě 'První let' a použilo i jeho skvělou hudbu, dovolím si tvrdit, že by bylo hodnocení filmu jinde a lepší. A to říkám já, stvoření, mající komiksy za pošahaná leporela. ~~~ 3D se sice ze začátku zdálo obrazem tmavší, ale po chvíli mi to už nepřišlo, naopak bez brýlí byl obraz až příliš jasný. Úvodní titulky a vyprávění byly ve 3D moc hezké. Ve zbytku 3D vyniklo jen v drobných, nijak zvlášť důležitých detailech a drobnostech. Kdybych ale dostal možnost jít na digitální 2D, nerozmýšlel bych. Alespoň, že to nebylo v českém dabingu. ~~~ PPS: Scéna na balkónu je tak superhrdinsky Supermanovsko Spidemanovská, och :) ()

Alqarin

The Brightest day. The blackest night. Green Lantern is alright! Po hroznejch recenzích jsem radši do kina přibalil praktický kapesní sračkometr, ale nakonec na něj vůbec nedošlo, protože Green Lantern je všelijakej, jen ne sračkoidní. Má parádní triky, kterejm navíc velmi sluší 3Dčko, sympaťáka Reynoldse a působivýho Parallaxe, kterej když se objeví, tak to má fakt grády. Akce teda občas kulhá (final fight dost useklej), ovšem místy je zas naprosto famózní. Green Lanternovi tak samozřejmě podráží nohy hlavně scénář, který má tolik hluchých míst, že i první půlka Wall-eho by strčila všechny jeho dialogy do kapsy. Pak je tu otravná, nijaká a rozhodně ne svůdná Blake Lively a Peter Sarsgaard, který se zřejmě snažil stvořit něco blízkého Jokerovi a tak i přesto, že u mě nepochodil, dostal by ode mě před sálem kytici za odvahu. Když to vemem suma sumárum, vycházej mi příjemný tři hvězdy. Ačkoliv nelze popřít, že Green Lantern je místy fakt na hlavu, rozhodně jsem se u něj bavil víc, než třeba u Kapitána Ameriky. ()

SaNcHeZ_cz

Martin Campbell ukázal jak se to nemá dělat. Green Lantern, který potřeboval trochu jiný přístup, než většina hrdinů (a tak jak ukázal Thor, že to jde) a dostal přesný opak. Nudná nesourodá směs scén, vypůjčených z ostatních originů zabalená do místy působivého a místy těžce nechutného vizuálního kabátku, který zůstává nakonec tím jediným, co na filmu zaujme. Hlavní dvojice jako nezajímaví hezouni téměř bez chemie, na pozadí nezajímavého příběhu nepředvídatelnému asi jako čítanka pro první ročník. Prostě a jednoduše, když se chcete zalíbit všem, většinou to dopadne tak, že se nezalíbíte nikomu. ()

Paxxx.cz

Američani by prostě bez filmů kde zachrání svět nebo kde je nějaký super hrdina prostě nemohli existovat. GL beru prostě jako další průměrný, ale za to dobře herecký obsazený přírůstek mezi filmy se superhrdiny. Díky Ryanu Reynoldosovi se ženský budou mít na co dívat a my chlapi se budeme rozplývat nad krásou Blake Lively :-)-...6/10. ()

Z0oMb3E

A je to tu! Ďalší neohrozený bojovník ktorý zachránil svet a získal babu. Tentokrát zelený. Papierový aj celuloidový Green Lantern vsadil na kradnutie fanúšikov. V prvom rade tu máme fešáckeho borca v obtiahnutom svetielkujúcom neopréne, čiže teplé fronty a chorobní gambleri sú podchytení. Lietame s maskou na ksichte. Panici zahrabaný v labyrinte komixov, porna a krabíc od pizze sa pridávajú v húfoch. S prsteňom to chlapci vyhrali u tolkienovcov a neobmedenou predstavivosťou u thronovcov. A takto podobne môžeme pokračovať ďalej. Snaha o zaujatie však naráža na veľké nepochopenie, pretože celá akcia je natlačená do samotného záveru. Hydrocefelický zloduch dostal až trestuhodne malý priestor. A v koho prospech? Nejaký prd vo vetre s charizmou prdu vo vetre. Áno najväčšia slabina filmu tkvie práve v uprednostnení nezaujímavého záporáka. Všetko ostatné by teoreticky klaplo. Komixové adaptácie nemusím. A podobné snímky ma v tom len a len utvrdzujú. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)