V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

kenileja

Pokud tenhle film neuvidíte ve 3D kině, pravděpodobně uvidíte obyčejný film s pěknými efekty. Já jsem si na něj do 3D kina zašel a viděl jsem to úplně jiným pohledem (jasně, tím trojrozměrným). Efekty přidaly na síle, do děje vstoupil, jako jeho neodmyslitelná část, prostor a z Green Lanterna se místy stával vizuální orgasmus. Příběh je možná slabší a místy připouštím i jakousi nevyrovnanost, ale víte co? Mě to bylo v kině úplně fuk! ()

Faruco

Tak trochu film na oddech.. nic zavratného, ale ani propadák. Kvalitu film staví na vizuálních efektech a akčních scénách, ale všechno ostatní, jako děj a scénář je odsunuto na druhou kolej. Aspoň, že ho ta ženská poznala, bylo to příjeméné překvapení oproti všem těm supermanům. ()

Shredder

Green Lantern je sklamanim roku. Velkolepy vizual je bezucelny, ked vsetky ostatne stranky filmu ostali zanedbane. Co sa tyka hereckeho obsadenia beckovy Reynolds zlyhava ako hlavna postava na plnej ciare, Blake Lively je krasna ale nijak zvlast talentovana a prehravajuci Sarsgaard vyzera ako by si odbehol z natacania dalsieho pokracovania filmu The Hills Have Eyes. Scenar aj dej su plne primitivnych klise a vytvorene univerzum je prilis plytke nato aby dokazalo vtiahnut divaka. Najvacsim pozitivom je samotna superschopnost hlavneho hrdinu, ktora ponuka takpovediac neobmedzene moznosti, pretoze je limitovana jedine fantaziou. Vsadit vsak vsetko na jedinu kartu (drahe CGI efekty), bol vabank ktory nevysiel a odrazil sa nielen v negativnych reakciach kritikov ale aj komercnom neuspechu. ()

RajCZitko

Scifíčko, který sice vypadá takřka dokonale, a v 3D si dokážu představit, že ještě lépe, ale to je tak všechno co je na tom dobré. I když má film téměř 2 hodiny, tak jsme mohli nahlédnout pouze do náčrtku hlavní a děsně lineární příběhové linie. Dál se mi zdálo trochu z ruky obsazení hlavního hrdiny Ryanem Rwynoldsem, ten mi tam celou dobu vadil, jako hnědá skvrna na čistých trenkách. Škoda, potenciál tohoto komiksového náměty byl podle mě neuveřitelně velký, ale díky pár hodně málo inteligentním lidem se z něj povedlo udělat parádní hovadinu. A k tomu si ještě otevřeli vrátka pro pokračování. Mno snad pokračování dají do rukou někomu jinému nebo snad radši ani žádné nechci. ()

Adrai

O komixu jako předloze vím že existuje a ve státech patří k těm oblíbenějším (a i to asi jen díky BBT =). O filmu jako výsledku - trochu mišmaš kde tvůrci chtěli všechno a nic zároveň a něco na ten způsob jim nakonec i vzniklo. Vypadá to pěkně - celý ten kostým, zelený svět, další Lanterni a možnost tvořit cokoliv na co jen pomyslí. Příběhově už to ale trochu pokulhává - Reynolds se sice snaží ale moc šťávy tomu nedává, svůdnost zachraňuje Blake Lively a postava Petera Sarsgaarda je taková divná. Čekal jsem víc akčních scén - ta finální je svým způsobem vyřešena eins zwei a je po problému. Váhal jsem mezi 3 a 4, ale ty 4 si nechám pro pokračování který dle titulkové scény přijde a třeba překvapí =) ()

john.h

Splnilo to svůj účel a já se víc než dobře pobavil. Líbila se mi stylizace obrazu. Vypadalo to tak nějak téměř animovaně. ()

sWONDER

Storočia sú tu strážcovia vesmíru, ktorý je miliardu krát starši-omg. Celé to bolo nedomyslené, slabučké, ale miestami aj zabavné ()

RedRose

Raynolds je poslední dobou vcelku záruka úspěchu a navíc jsem celkem velký fanda komiksových filmu. Od tohoto filmu jsem přesto nic moc nečekal a to bylo moc dobře, protože to je pro mě velmi mile překvapení! Ano, mohlo to být zpracováno (scénář) mnohem lépe! Jedna z hlavních postav DC univerza by si to určitě zasloužila... Na druhou stranu to bylo s fajn herci a dobře zahrané a ani ta přísaha nebyla tak patetická, jak bývá zvykem! Takže "vzhůru do nekonečna a ještě dál!" :-D ()

VvV14

Když jsem si tento film pustil, těšil jsem se na efekty. Do jisté míry se mi animace a vůbec zpracování všech těch zelených "modelů" z energie líbili. Nic méně došlo k obrovskému zklamání ve chvíli, kdy jsem si musel odskočit a tudíž film zastavit. V té chvíli jsem zjistil, že půl filmu je dávno a nenávratně v tahu, ale děj se vůbec nehnul. Často natahované scény ticha, které byly naprosto nezbytné pro zdržování a natahování děje. Ve kterém už tak vlastně nic nebylo. Jednu hvězdu za efekty, druhou za hudbu a třetí za Ryana Reynoldse. ()

JohnZ87

Green Lantern nezklamal, ale bohužel ani výrazněji nenadchnul. Reynolds byla podle mě ta nejlepší možná volba. Tady dávám za jedna. Ostatní postavy bohužel nemají příliš mnoho prostoru a to včetně záporáků. Nicméně je třeba zohlednit to, že je to první Lanternovský film a dost prostoru bylo věnováno úvodu a zrodu hrdiny. I přesto si ale myslím, že některé omáčkové nudné scény ve filmu vůbec být nemusely a mohly uvolnit prostor třeba akčním pasážím. V každém případě celkový dojem je dobrý. 65% ()

hoid

Je mi luto ze som pri tom stracal cas ktory som mohol aj lepsie vyuzit, este ze som ho pred koncom vypol a ziskal aspon cennych 20 minut zivota. Na smrtelnej posteli si na to urcite spomeniem :D. Uplne zbytocny film. Vyhodene peniaze. ()

web-dat

Nedejte na hloupé názory, že ten film nemá duši .... k smíchu. To opět már zamidrákovaných depresivních polouživatelů vylévá vztek na filmu, který je pro každého ratitého sci-i fanouška, lahodou pro oči i uši. Green Lantern je velice jednoduchý film. Zemře borec, jeho prsten si najde jiného borce, naučí se ho používat, a porazí protivníka ... ano je to trochu dementní! ALE je to Green Lantern. Pojem! A film celkově funguje. Jako celek je velmi kompatkní. Prostě srdcovka pro milovníky komixu. 100% a pro tutová záležitost na kterou se podívám klidně i 10x ()

godspeed

Sehnat peníze, udělat takovou výpravu a nakonec vytvořit tak nechutně sterilní film o hovně, to chce tedy kumšt. Stejně prašivý jak série X-Men, Superman, Spiderman. Nicméně ligu těchto nechutných zfilmovaných impotentů jasně vede Fantastic Four. Jestli někdo jednou natočí Sandmana nebo Loba a takhle to dojebe, tak mi z toho snad jebne. ()

merlinovic

Autoři se zaměřili tak moc na vizuální stránku, která se jim teda povedla, že zapomněli na zbytek a nevyužili potenciál na plno. Největší slabinou je příběh, kdy se vesmírní strážci Green Lantern snaží zničit obláček prachu čerpající sílu ze strachu, ale nedaří se jím to a prohrávají, když tu se objeví novopečený strážce, první z lidské rasy, aby foukl a odfoukl obláček do slunce. Zřejmě jsem čekal i víc akčních scén. Tady si zaslouží pochvalu tornádo z kusů skla. Rozhoduju se jestli dát dvě nebo tři hvězdičky, ale jelikož se mi to líbilo víc než Captain America, Green Hornet kterým sem dal po dvou hvězdičkách tak s odřenýma ušima dávam tři. ()

štófy

Na tomhle filmu není nic špatného.Žádné velké chyby ani nechutnosti,ze kterých by se vám dělalo špatně.Ale není tam nic geniálního.Na příběhu není ani špetka originality,to je velká škoda...Docela paradox,že scénář,kdy mimozemšťan,který ej na prahu smrti, si najde nástupce,který má v osudu napsáno,že musí porazit největší zlo a zachránit galaxii,je tak ohraný :).Dalším nevyužitým potenciálem je svět Greenlantern.Její členové na mě,stejně jako jejich planeta, nepůsobí jako lidi,kterým bych věřil,že ochrání můj vesmír.Jsou to spíš takoví zelení trpaslíčci.Na druhou stranu ale rozhodně Green Lantern nijak neurazí... ()

Vron

"Green Arrow... Green Lantern." Začínám si říkat, že dost už bylo toho komiksového oddechu, rozmělňuje mi kritičnost. Nicméně tohle mělo spád a nenudil jsem se. Nic extra jsem od toho neočekával, takže vcelku spokojenost, i když nápad s pilotem v zeleným oblečku se stejně barevným šperkem a pomůckou ponocného je pořád mírně připitomělý. ()

TommyDiamond

Tak tento film šel úplně mimo. V komiksech se vyžívám a jsem jejich velký fanda. A proto si nevzpomínám co by mi šlo tak proti srsti jako právě green lantern. Komiks je vždy o velikosti hrdiny a v tomto příběhu byl hlavní hrdina pro mě nepřesvědčivý. Celkově 25% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)