V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Nassau

Po shlédnutí v podstatě všech trailerů jsem si říkal, proč do filmu proboha obsadili Ryana Reynoldse, který ve vší úctě příliš hereckého talentu nepobral. Po dvou hodinách utrpení (extended verze...) jsem si mohl odpovědět - žádný lepší herec by po přečtení scénáře pravděpodobně roli hrdiny se zelenou škraboškou nevzal. A když už získali dobrého herce, tak ho pro jistotu příliš nevyužili (Mark Strong). S komiksem jsem nikdy do styku nepřišel, ale jestli film sleduje psanou verzi, tak jsem o nic nepřišel. Možná jsem vůči filmu až moc kritický, ale začínají mě pomalu štvát filmy, u kterým vymizel jakýkoliv důvtip, hravost a alespoň náznak inteligence. (20%) ()

KoRner

Nooo, Občan Kane to nie je, ale prečo toľké pohŕdanie?! Green Lantern nie je hrdina stvorený pre film, je to prakticky fantasy vo vesmíre. Ale páčilo sa mi, že aj napriek svojej debilnej maske sa film netváril, že je nespoznateľný a tým pádom mohli preskočiť tie zvyčajne trápne výstupy o superhrdinovej dvojitej identite. Reynolds bol slabý, ale nejak sa mi k tej postave hodil a jeho femme fatale aka Blake Lively bola ultra hot, takže herecké slabiny som si u nej nestihol všimnúť. Svet je nefunkčný, okrem hlavných postáv tam akoby nik nežil. Na druhej strane podarili sa efekty a bitky, hoc od ľudí ktorých obmedzuje iba vlastná fantázia by človek čakal viac. ()

wooozie

Jednoznačně jeden z nejhorších filmů roku 2011. Příběh nudný a dost okoukaný a už dlouho jsem se tak netěšil u filmu až bude konec. Viděno jednou a doufám také naposledy. ()

killjezor

Proč se nedrželi scénáře z filmu Green Lantern: First Flight? Proč? Proč z akce nabitého děje udělali ukecanou, nemastnou a neslanou slátaninu. Ve které se kecá víc než v Everwoodu s tím rozdílem, že postavy jsou děsně černobílé. Vždycky jsem si myslel, že špatné hrané adaptace komixů dělá Marvel, tady to dokázalo i DC. ()

figgo jr.

Na tenhle film jsem se opravdu těšil a nakonec bohužel strašně zklamal. Celé mi to přislo strašně nudný a vleklý a celkově se mi tam nějak vytratil scénář. Film mě nakonec zaujal jen pár povedenými efekty a dobrým hercem v hlavní roli. Třeba takový Thor poráží Green Lanterna ve všech směrech a je rozhodně lepší volba než tahle nuda. ()

Kanibal

Poměrně zábavné a v mnoha ohledech netradiční zjevení v sílícím hollywoodském portfoliu superhero akčňáků. Bohužel to není zábavné pořád a zanechá to v divákovi jen takovou zelenou šmouhu. Pár WTF momentů beru spíš kladně. Na videu super věc... ()

Dr. Wolfenstein

Vesměs negativní hodnocení mě od shlédnutí tohoto filmu dlouho odrazovaly. Bohužel se teď musím přiklonit na stranu těch co nebudou pět chválou, jelikož se žádný zázrak opravdu nekonal. Jak tomu mnohdy u blockbusterů bývá, nejčastěji výborným trikům a sympatickým hercům podkopává nohy naprosto neoriginální scénář a ten je v tomto případě opravdu nesnesitelně předvídatelný a jednoduchý. Ale jak jsem zmínil triky, herci a hlavně Ryan Reynolds zachanili co šlo a díky nim hodním tento film jako průměrnou zábavu. Nicméně v době kdy tuto recenzi píšu je již jasné že týmovku Justice League nikdo a nic nezastaví a předpokládám, že se dostaví i Green Lantern. Ryana Reynoldse bych rozhoně neměnil, postavil ho po bok Henryho Cavilla, Bena Afflecka a teď už i potvrzené Gal Gadot, Green Lanternovi bych nadělil pokračovaní a najal scénaristy co by napravili škody způsobené tímto veledílem. ()

666Carnage

Green Lantern je zajímá komixová postava s dobrým nápadem, ale tenhle film je jen vizuální pozlátko bez vyššího smyslu. Příběh stál za prd. Vůbec žádný záporák tam nebyl. Kus mraku co ničil světy a po 5 minutách boje s jedním ještě tomu lidským Green Lanternem prohraje. Dalo se to čekat, že ho porazí to je jasný ale takhle a po takový chvilce? Nejobávanější záporák Green Lanternů a shoří jak papír díky nováčkovi. Peter Sarsgaard mě tam hrozně vytáčel. Zhrzenej láskou, dostal takovu parádní moc a vůbec toho nevyužil, byl tam chvilku zabil otce a pak co? Ahoj, já končim? Naprosto zbytečná postava. Kdyby nebyl tak stupidní scénář a pár postav, tak by to bylo fajn, ale takhle to fakt nejde. Efekty fajn i svět Lanternů. 50% ()

Ebon

Prsten možná chyby nedělá, ale tady DC s hollywoodskou kohortou šeredně chybovali. Milovníci komiksu ať mi odpustí, ale tohle je sračka, která neví, zda bude parodovat komiksový klišé, nebo se bude brát smrtelně vážně - jak zastydnutý kretének k zodpovědnosti došel, celkem rychle odrovnal ten bublající chrchel, aby došel k uznání zalitému patosem.. Osudovou scénu s otcem asi sepsali a renderovali zhulenky, co mi stojí pod balkonem, jinak není možné to odfláknutí. A proudové stíhačky ve vesmíru, ve vzduchoprázdnu?? Docela by mě zajímalo, po té scéně s vrtulníkem, jestli Hot Wheels byly skutečnými sponzory filmu. ()

HiddenDragon

Trochu zvysuju hodnoceni, jelikoz se jedna stale o jediny film s GL, coz je skoda. V anim. snimcich to je totiz hodne slusny komiks, ale musim uznat, ze je to asi jeden z nejobtiznejsich hrdinu na zfilmovani, kvuli trikove narocnosti. Dulezite casti deje se totiz odehravaji zcela mimo Zemi. Ale uz "Guardians of the Galaxy" (2014) ukazali, ze to neni problem, takze treba se nekdo zase GL chopi a bude pokracovani. Zatim se musime spokojit s timto, cimz nerikam, ze je to trikove spatne. Naopak, ten oblek, svitici linky, vsechno se jim nadmiru povedlo. Taky mam rad tyhle "origin" pribehy, ktere vysvetli zacatky hrdiny. Jsou tu vsechny dulezite postavy a casting je vyborny (hlavne M. Strong jako Sinestro). Koncept prstenu, diky kteremu tvori GL konstrukty je podle me take skvely a co se tyce techto schopnosti, je to jeden z nejzajimavejsich DC hrdinu. Vsak je taky clen Justice League, takze se s nim urcite i v hrane podobe nekdy setkame (ale uz to asi nebude Reynolds, ktereho ted pretahl konkurencni Marvel jako Deadpoola). Zaporak je trochu horsi. Protoze je tak nejak rozpolcen. Do Halova kamarada Victora a pak samozrejme Paralax sam o sobe, ktery se zivi zlutou energii (strachem), coz je hlavni nepritel Lanternu, ktere pohani zelena vule (vpodstate odvaha). Skoda ze to nejzajimavejsi (vzhledem k uspechu papirove serie Sinestro Corps War) je jen jako dotacka v titulcich, na kterou zatim nikdo nenavazal. Aspon ze pak jeste zazni ten bozi hudebni motiv, ktery je poprve slyset na planete Oa (aby ne, kdyz ho slozil jeden z autoru hudby "Dark Knighta"). Jako celek, zvlaste ve 3D, je "GL" prijemnou komiksovkou, a diky potencialu tohoto hrdiny jen doufam, ze ho v budoucnu jeste na platne uvidime. ()

Loki_Six

"In brightest day, in blackest night, no evil shall escape my sight. Let those who worship evil's might beware of my power, GREEN LANTERN'S LIGHT!" ()

Greenpeacak

Len taká faktická čisto teoretická poznámka : Pri tom finálnom boji kde Hal odvádza Pallaraxa od Zeme, mieri s ním cez asteroidné pásmo , ktoré ako vieme sa nachádza medzi Marsom a zemou, alebo resp. medzi Marsom a Jupiterom....a teraz mi povedzte kde do čerta našiel hviezdu v tomto okolí ? ???? xD ()

pipapaja

Než sem se na tento film podíval, měl jsem docela obavy, jelikož velká část filmové populace označovala tento film za slabý a nezvládnutý ale i tak jsem se na něj kouknul. A viděl jsem sice, že opak není zas až tak pravdou ale je to povedený komiksový film. Velká vada u Green Lanterna je ta že přišel až po spidermanovi, fantastické čtyřce atd. jelikož už nemůže v konceptu přijít s ničím novým ale i tak se fanoušek komiksových filmů bude dobře bavit. Ano sice scénář je předvídatelný a provařený ale tento fakt zastiňuje hlavně dobře zvládnutý herecký výkon Ryana Reynoldse nádherné digitální efekty a velice uvěřitelná atmosféra. Tento film mě nezklamal a můžu komiksovým fandům jen doporučit. ()

Junglista

Příjemný pokoukání... děj neni tak slaboduchej, efekty velmi dobrý a Lucerna se poměrně úspěšně vyhýbá hluchejm pasážím. Ryanovi ta role sedí a hudba je dobře pasující. Konečně komiksák, kterej mě nezklamal. Zasloužil by si určitě hodnocení v červenejch číslech. ()

VIPerson

blbost,blbost,blbost...o kus horší než Kapitán Amerika,ale trikově má navrch....jen tý zelený je na český národ asi trochu moc...včetně mě...a James Newton Howard se mi trošku ztrácí:( ()

fantasmic

Skrátiť o 15 - 20 minút resp. pridať viac mimozemšťanov a ubrať zbytočné romantické kecy na Zemi a mohlo to byť za 4*. Ak by nakoniec aj vzniklo pokračovanie, tak by som sa určite nehneval. No dvojka by chcela oveľa charizmatickejšieho záporáka než len "profesorskú trosku zmietanú pocitmi nenaplnenej lásky"... napr. skorumpovaného Marka Stronga :-) ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)