V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Bagr_007

Bych čekal, že v roce 2011 je ta vlna béčkových komixáren s áčkovým rozpočtem už dávno za námi. Tohle si Warneři podělali a moc nechápu, kde se v Campbellovi vzalo něco tak špatného. Strašně hnusná výprava. ()

dragon94

Ryan Reynolds zahrál Green Lanterna dobře. Herecké výkony ostatních sice nejsou oslnivé, ale nejsou ani nijak otřesné. A origin byl udělaný dobře a zajímavě. To by byli asi veškeré klady tohodle filmu, protože potom v něm nefunguje zhola nic. Nevyvážená podprůměrná akce, nezajímavé dialogy, úděsný příběh, docela slabé efekty a skutečně příšerný záporák, jenž kazí celou druhou polovinu filmu. Tohle se skutešně nepovedlo. Ale, kdyby bylo pokračování jistě bych tomu šanci dal, ovšem nebude. 2* 40% ()

Dagoussek odpad!

Po prvních deseti minutách už jsem nevěděla o čem film je,jen si pamatuju zelené světlo na konci tunelu. Dobře se mě spalo :-D ()

LizianShaw

Hal Jordan je asi můj nejoblíbenější Dc hrdina, jehož komiksy excelují naplno (hlavně ty od Johnse a Vendettiho) o to víc mě mrzí, že udělali z jeho filmu takovou frašku. Co mě asi zklamalo nejvíce je obsazení, přičemž je pro mě nejdůležitější obsazení hlavního hrdiny a padouchů. Ani jedno se nepovedlo. Béčkový herec jako Reynolds a  jeho ukecaná nátura se nehodí snad k žádnému hrdinovi (ani jeho Deadpoola jsem si neoblíbil) a jeho styl hraní mi je extrémně nesympatický, což Hal Jordan rozhodně nemá být. Co mi naopak nejvíce sedlo, je Mark Strong a.k.a. Sinestro, který je jedním z nej herců, který si vždy dokáže podat roli každého padoucha (Kick-Ass, Holmes a Shazam! jsou krásným důkazem). Byl bych vlastně radši, kdyby film byl primárně o něm, ať už z jeho pohledu, nebo komplet upravený příběh, sledující jeho vzestup jakožto mistra strachu. Mimochodem, je zde také snad ta nejvíce hype potitulková scéna, kdy bych si přál sequel, jen s jiným titulárním hercem. Film také kompletně zmrvil padouchy, čímž myslím Hectora Hammonda, ale hlavně entitu Parallax! Parallax je dle mého názoru v komiksu jakýsi virus/entita strachu, který posedává mocné bytosti a naplňuje je obří silou, možná ho posiluje i strach. Hal Jordan byl jím v komiksu posednut, přičemž kvůli tomu vyvraždil celý sbor Green Lanternů (včetně Killowoga), kvůli tomu, že se zbláznil, poté co Mongul vyhladil Coast City. To je ovšem zjevně moc temné pro Dc, i pro první film s Lanternem a proto z něj udělali letící hlavu. Mohli si vybrat nějakého vhodnějšího padoucha, já bych byl pro Lanterny jiných barev, nebo Brainiaca. Vedlejší obsazení na tom už nebylo tak špatně, potěšila krásná Lively (kterou bych rád v budoucnu viděl jako Star Saphire), a Kilowog a Tomar-Re (u kterého bych nečekal, že se takovéto roli podepíše Geoffrey Rush) byli celkem fajn mentoři. Jinak ale celkem chápu, proč takový film neuspěl, tak se celkem těším na reboot. 65% ()

P1tr

Po tragických recenzích je to nakonec přecijen docela příjemné překvapení. Ovšem přesto se Green Lantern nezbaví nálepky propadáku. V době seriózních a v rámci možností realistických komiksových adaptací se studio z nepochopitelného důvodu rozhodlo jít naprosto opačnou cestou. Takto cheesy film jen tak neuvidíte. Ohromný rozpočet je na filmu vidět stejným způsobem, jako je vidět neschopnost scénáristů přijit s něčím smysluplným a jako naprostá beznaděj Martina Campbella, který evidentě netušil, co si s látkou počít. K dobru lze přičíst herce a docela slušný spád. Přehnaná šílenost použitých nápadů je zárověň největším problémem i plusem filmu. Na jednu stranu jsou některé scény velice podivné, ovšem na druhou stranu se takto šílené nápady na plátně nevidí každý den, tudíž pokud přistoupíte na pravidla hry, můžete si tyto netradičnosti i celkem užít. ()

Hollohlaway

Bohužel mně to ani na vteřinu nepřesvědčilo brát to vážně. Neznám předlohu, a tohle mně nedonutí se o ní zajímat. Přišlo mi to dost prostinké, a i když jsem se místy bavil, nad vodou to držely jen slušné efekty a hlavní dvojice, která mi přišla fakt sympatická. Jinak je to takové nemastné neslané, ani dobrá akce, ani humor...Zajímalo by mně, jestli by se vůbec dala předloha líp ztvárnit. ()

HomeAlone

Je zaujimave , ze prave komix , od ktoreho som vobec nic necakal , ma pobavil viac nez dost . Nieje to najlepsi komix aky som videl , no na prekvapenie predcil dost dobrych komixovych filmov . Viac menej sa jedna o oddychovy komix ako o nejaku vaznejsiu komixovu adaptaciu , no o to viac to bavilo . Akciu strieda velke mnozstvo originalnych vtipnych scen , ktore fakt stoje za to . Velmi velke prekvapenie ()

Pecival

Zelená škraboška útočí! Je pravda, že tvůrcům nechybí sympatický nadhled (co taky šlo s takovým opičákem dělat jinýho), ale to nestačí. Nicméně mohlo to být horší, mnohem horší. Až na pár vysloveně pekelných scén, je to vcelku koukatelná záležitost. Triky jsou fajn, herci neurazí, celej príběh mě přišel postavenej na hlavu, ale to bude nejspíš komixem. 50% tentokrát skrouhnutých dolů. Chudák Robbins :) ()

Composter

Kreslený videofilm mě bavil rozhodně více. Tolik patosové vaty jsem v jednom filmu už dlouho neviděl. Přebujelá zbytečnost. Prostě film jak pro Verbála - ano, Reynolds se opravdu svlékl, a to několikrát, což jistě potěší :) ()

fiLLthe3DD

Snímek ,,Green Lantern" neurazí, ale bohužel ani nenadchne, disponuje však sympatickým Rýnem Reynoldsem, zajímavou mytologii mimozemské civilizace a rychlým tempem. Naneštěstí je však snímek přehlcen digitálními efekty, mnohé scény tak působí dosti levným dojmem a těžko uvěřit, že rozpočet přesáhl 200 milionů USD, i když komiksovky od DC mnohdy mají přepálené náklady, které ale vůbec nejsou na filmu vidět, viz ,,Catwoman" ,,Superman Returns" a ,,WW84" 🤨 Jinak se jedná o klasický superhrdinský origin, bohužel s nevyužitým potenciálem, což je škoda zejména kvůli charismatickému Ryanovi, který celý snímek dosti zachraňuje. Akční sekvence jsou průměrné a zaujal snad jen výcvik Hala Jordana a úvod se stíhačkami, finále je odporný digi - bordel, zlatý Snyder a jeho zběsilé tempo 🙂 Jako kulisa zcela ideální 60% ()

giovanni3

Komixy nemám načtené, ale tento mne zaujal maximálně vizuálem, ale jinak hrdina s lampičkou? No nevím.. samotný děj není extra akční, efekty ala motorovka, dráha, zdi... Az v koncovce dorazil pohledný Paralax a začalo se něco dít, ake nebylo toho moc. Tudíž pěkný vzhled a krásná Blake Lively? To je málo a jen 2z5 ()

BMAJTZ

Průšvih v pravém slova smyslu se nekoná, přesto je to průšvih. Potácíme se v solidním patosu, komiksovém klišé a dementních dialozích. Když k tomu přidáme dost špatné CGI (někdy mi to připomínalo spíš animovaný film než hraný) a naprosto nelogické scény dostáváme film který si víc než jednu šanci nezaslouží. V době kdy se točí reálné komiksárny jako Batman jsem čekal trochu víc. On samotný Green Lantern aka Ryan Reynolds je poměrně bezcharakterní a tu jeho jakože přeměnu mu prostě nežeru. Ryan sám o sobě není vůbec špatný herec, ale tady šáhl vedle, asi viděl vidinu kasovního úspěchu. Mimochodem ať už si myslím jak byl X-Man Origins Wolverine spatný film jako záporný hrdina tam byl docela nezapomenutelný. Na Green Lanterna raději zapomenu. Škoda měl jsem za to že DC komiks je prostě vyspělejší. Mimochodem pokud bych měl trochu spoilerovat tak musím zmínit závěr filmu. Máme 3200 Green Lanternu, ale jenom ten největší looser příjme na to jak zabít nesmrtelné zlo??? To tohle řešení ještě nikoho nenapadlo? Mno řekl bych, že ten sbor vysoce inteligentních a chrabrých jedinců bude docela chabý. A závěrečná minuta naznačující pokračování tomu jenom přidala korunu. Mno vytknout tomuhle filmu se toho dá samozřejmě hodně, můžu třeba zmínit ještě naprosto nefungující humor a tak podobně, i tak je film dostatečně zábavný a člověka při sledování udrží. ()

Soweek

Pokud pominu fakt, že superhrdina je už od samého počátku velmi stupidní charakter, tak musím stejně konstatovat, že se jedná o velmi stupidní film. ()

Šakalík

Zatímco jiné filmy mají stanovenou spodní věkovou hranici přístupnosti, Green Lantern by měl mít naopak specifikovanou hranici horní. Kdyby mi bylo dvanáct, byl bych nadšením bez sebe a s jásotem doma natřel obývák nazeleno, ale pač mi je už přes třicet, nezbývá mi nic jiného než sprásknout ruce a zvolat: „Hollywoode, proč?!“ Tahle komerční krávovina je vpravdě zajímavé dílo. Animace nejsou vůbec špatné, zatímco příběh je přímo spektakulární blbost, takovou aby člověk pohledal. 3600 zelených mužíčků tam bojuje proti jednomu žlutému čemusi, přičemž ti hodní plivou zelené chrchle, zatímco ten žluťák logicky žluté a pač je to vážně prevít, tak ti zelení dostávají na prdel. A tak se nám zjeví Hal, který díky stylově zelenému prstenu může zhmotnit myšlenky, no to se podívejme. Kromě toho si tam jeden doktor při pitvě udělá bebínko a změní se v toho žlutého a máme to zamotané tak akorát. Celé to končí stejným klišé, jakým to začíná, to vše zabaleno do vkusného obalu filmového kýče. A tak jedinou zajímavou pasáži filmu je epizoda na planetě Oa, kdy Hal podstupuje jakýsi trénink. Jeho souboj s Kilowogem je docela fajn. Za ten uděluji tu jednu hvězdu, jinak je to na odpad. ()

Babous odpad!

Nudné a trapné zprznění skvělého komiksu. Rádobyvtipné hlášky vůbec nefungují, hlavní hrdina nasbíral snad všechna klišé komiksového světa a počítačové efekty jsou přeplácané a překombinované. Na několika místech jsem se musel smát nelogickému jednání postav. ()

ZkuKol

Tak ani zdaleka to není tak špatné, jak pověsti tvrdily. Campbella moc rádn nemám a v dialogových scénách zcela potvrzuje můj dojem o necitlivosti a nulové práci s herci, ale akci poměrně zvládnul, ač troše agresivity by se nikdo nebránil. Ryan si to odtáhnul na "1," hlášky mu šly, Blake to slušelo, Strong se svým charismatem nemá problém, Oa se povedla a tréninkový proces mohl klidně trvat déle. Na druhou stranu záporáci jsou dost slabí a Paralax občas i trikově odfláknut. Scénář měl asi tak dvě stránky, protože se jede po těch nejjednoduších stereotypech a představování traumat minulosti si říká o parodii velmi eminentně! Na letní blockbuster zdravý průměr, kterému by prospělo méně zeleného pozadí a více fyzičná a reálného světa. Cambel neměl moc nápadů, lítání je slabší, ale tempo, Oa a Ryan to slušně drží pohromadě. Hal je nezodpovědný floutek, který musí dostat prsten, lampu a hrozbu lidské genocidy, aby si uvědomil o čem ten život je... 70% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)