Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek Počátek, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů. (oficiálny text distribútora)

ranp

Dávám plné hodnocení, i když před zhlédnutím filmu jsem očekával, že mě to chytne ještě víc. Na plné hodnocení to vytáhl především silný a zajímavý konec. Jinak je to ale výborně natočené a Leonardo DiCaprio se zdá být v roce 2010 v top formě (i Prokletý ostrov se hodně povedl). Určitě jde o neobvyklý film, vzdáleně se to podobá Matrixu, ale každý z těchto filmů je dějově trochu o něčem jiném.Moje hodnocení je 90%. ()

Forsberg11

Ďalší neprekonateľný film od majstra Nolana. Ale teraz vážne, povedzte mi: Ako to tento chlapík robí? Čo film to masterpiece. Výber hercov je znovu veľmi citlivý a na veľmi vysokej úrovni. Očarila ma najmä krásna Ellen Page a prekvapil 100 %-ný výkon Cilliana Murphyho, ktorého si zrejme Nolan obľúbil už z Batman Begins. Celý Inception je jeden snový príbeh, kde nikdy poriadne neviete čo je vlastne sen a čo realita, ani na konci... Film sa odohráva v niekoľkých stupňoch sna, z čoho každú úroveň sníva iná z hlavných postáv. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) má spolu so svojim týmom za úlohu vnuknúť dedičovi miliónového impéria prvotnú myšlienku, teda Počiatok. Podarí sa im to? A ako sa vlastne dostanú z najhlbšej úrovne snenia? Pozrite si Inception a možno nájdete odpovede, stojí to za to. (Kino) ()

BMAJTZ

V tomhle se bohužel budu opakovat s mnohými lidmi co film hodnotili předemnou. Je to opravdu parádní film a v té vší komplexnosti se v tom člověk vůbec neztrácí, což je opravdu vyjmečné. Příběh není až tak složitý protože přesto, že se probíráme přes mnoho úrovní vše je takříkajíc lineární. Nemám co bych řekl dalšího co už někdo neřekl předemnou. Snad už jenom, že DiCaprio opět válí a má k sobě skvělé parťáky a to ať už Gordona-Levitta nebo úžasnou Elen Page. ()

Šakalík

Vzhledem k mimořádně pozitivním ohlasům jsem od Inception očekával opravdu hodně. A taky jsem hodně dostal. I když takhle zamotaný film jsem snad ještě neviděl. Přechody z reality do spánku a ze spánku do dalšího spánku a ještě dál, pak zase zpátky – kdo se v tom má k čertu vyznat?! :-) Film má, především ve své druhé polovině, přímo vražedné tempo, divák se řítí skrz úžasně komplikované dobrodružství, které je neskutečně promyšlené, a vše je parádně podkresleno fantastickou hudbou Hanse Zimmera. To vše má za následek komplexní zážitek, který zapříčiní, že po posledním záběru zůstane divák sedět v sedadle jak přikovaný a s otevřenou pusou dosleduje i závěrečné titulky. Není to ale film na jedno podívání, proto hodnotím zatím jen čtyřmi hvězdami, přestože tuším, že po druhé projekci půjdu do plných. Edit: Po druhém pokoukání opravdu nemohu jinak. :-) ()

Firebug

Christopher Nolan mě poprvé opravdu zklamal. Ten film je v jádru dost jednoduchý a po první projekci jsem byl jako opařený a říkal jsem si: "Co na tom sakra všichni vidí tak geniálního?" Podlehl jsem, zašel jsem na to znova a měl jsem co dělat, abych neusnul. Akční scény jsou absolutně nudné a bez napětí, jelikož si záporáci zapomněli přebít na ostré náboje. Bohužel těch "akčních" pasáží je víc než dost a korunu tomu nasazuje zasněžená úroveň snění, která je navíc úplně zbytečná. Na internetu se šíří teorie, ktere podle několika "vodítek" dokonale rozplétají všechny záhady Inception. Všechno to jsou pochopitelně hlouposti, protože sám Nolan řekl, že jednoznačné vysvětlení neexistuje. To by vůbec nevadilo (vlastně to mám radši), kdyby ovšem snímek bavil celou svou stopáž a byl tak nějak funkční v každém ohledu, což jednoznačně není... Doposud nejhorší a zároveň nejvýdělečnější Nolanův snímek. Vtipné :-) ()

mohamedsfinger

Málokdy vidíme takhle zajímavý hollywoodský snímek, který oslovuje jak náročné publikum, tak i milovníky klasických blockbusterů, ale... Ale bohužel se Nolan snaží být dokonalým pro obě skupiny diváků najednou. Chce stvořit film tak zamotaný, aby si divák ničím nebyl jist (a v několika momentech se mu to skutečně brilantně daří), ale také vše vysvětluje a nastiňuje tu správnou cestu (a interpretaci) jako berličku těm, jež se ztratí. Základní motiv filmu není nějak originální, ale tím, že je umně zakomponován do celého spletence, získává jakýsi punc výjimečnosti. Vše nám je navíc dodáno v nádherném vizuálním a zvukovém balení, jímž by pohrdal jen hlupák, ale přesto si myslím, že mnoho akčních scén bylo zbytečných a pasáže ve sněhu byly natočeny snad jen jako pocta bondovkám. Herecky samozřejmě není co vytknout, i když DiCaprio by si měl dávat pozor, aby nehrál ve dvou podobných (ale zároveň výborných) filmech v jednom roce. Takže nakonec musím konstatovat, že se jedná o opravdu dobrý film (s dosti předvídatelným rozuzlením), ve kterém ale žádnou hlubokomyslnou myšlenku nevidím a navíc mi přijde sterilně chladný. ()

LuciusWlk

Opravdová filmová lahůdka a skvělé dílo. Nolan má neuvěřitelnou fantasii a vystavěl film na činnosti nás všech a to snech. Příběh mi nepřijde nějak složitý, ale bravurně poskládaný na faktech, které ve snech zažívá převážně každý z nás. Padání, umírání, to vše nás budí. Narozdíl od Matrixu, jehož svět je víceméně nedosažitelný a čistokrevné sci-fi, zde se dá s jistou nadsázkou říct, že by si takové "živé sny" mohl zažít každý. A to je právě to, co dělá s filmu lákavou představu, příjemnou myšlenku a možnou touhu. Digitální efekty jsou uvěřitelné (v dané rovině tématu) a příběh se přímo nabízí pro pokračování. Děj ze začátku trochu táhne, což je pochopitelné, ale pak už to jede jako po másle. Paráda!!! ()

The Viper

Vynikající speciální efekty a vyobrazení snů. Po této stránce skvělá práce a to je taky to, díky čemuž nedostane ode mne 1* a méně.....Problém filmu je, že je dost nudný a pro mě teda dosti nezáživný a ty trapnosti okolo mrtvý ženy Lea mi zavírali víčka...Nemůžu prostě se přiklonit k většině a dát 5* jako to spousta uživatelů udělal a hodnocení vypadá takto. Když je prostě film nudnej, nemůžu ho kompletně docenit. Leonardo Dikapr je pro mě prostě nesympatickej, okoukanej slizskej od nevím kdy. ()

OughJay

Nolan si timhle filmem zajistil svoje místo mezi režisérskejma legendama. Ne, že by dřív netočil dobrý filmy, ale tenhle je ještě něco víc, než ty ostatní... V průběhu toho filmu jsem se ,pomalu místo soustředění na děj, ptal sám sebe, jak tohle moh někdo vymyslet? Dyť je to celý tak složitý, tak propletený a tak dokonalý... Co se sakra stane, když ve snu usneme znova? Co mi Nolan vnuknul? ()

sedm.1

Že Christopher Nolan je zárukou absolutně toho nejkvalitnějšího,co se v součastném filmovém světě točí,je prostě neoddiskutovatelný fakt.Již od prvních filmů dokazoval,že čeho se dotkne,to se promění v gigantickou filmovou událost.A Počátkem toto tvrzení naprosto bezezbytku potvrzuje.A já osobně musím Počátek označit za jeden z nejoriginálnějších filmů všech dob,né-li právě tím vůbec nejoriginálnějším.Svět,který zde představil je naprosto jedinečný,neokoukatelný a doslova dechberoucí.Samotná zápletka je pak doslova revoluční a ikdyž si myslím,že jí komplet celou pochopit,vyznat se v ní do posledního detailu a pobrat všechny nástrahy,finty,přeludy a zvraty,co zde autoři nastražili,je snad nemožné,přesno zážitek z ní je jednoduše strhující,úžasný a neodolatelný.Ostatně si myslím,že kdyby Počátek nebyl tolik složitý,neměl by možná asi ani ve výsledku takovou sílu a údernost.Je ovšem nutné i podotknout,že přes onu obrovskou náročnost na sledování do sebe naprostá většina věcí nakonec zapadla,takže se dá Počátek zároveň označit i za geniálně promyšlenou mozaiku,nad jejíž pointou se dá následně diskutovat mnoho a mnoho času.Dalším,kdo potvrdil tímto filmem svou extratřídu a postavení ve filmovém světě je Leonardo DiCaprio,který opět zavřel hubu všem troubelínům,kteří na něj házejí pověst hezounka,co neumí hrát.Ono celé obsazení je hodně vydařené,nicméně Leo prostě svým uměním kraluje a strhává pozornost na sebe.Co mě osobně ovšem na celém snímku přes všechny ostatní ódy oslovilo a naprosto dokonale omráčilo nejvíc,byly efekty.Geniální,dokonalé,revoluční,opravdová vizuální slast!Já jsem zkrátka přesvědčen,že Počátek je a i se v budoucnu stane jedním z nejoceňovanějších filmů všech dob.Filmem,který přinesl novou tvář a vrstvu pro následující novodobou filmografii. ()

MGMCZ

Tak kdebychom začaly? -Rozpočet $160miliónov-Tržby USA $287,162,351-Tržby Celosvetovo $773,562,351 WoW tak to bylo něco . Dámy a pánové rychle stahujte , kupujte a choďte do kina a budete mít zážitek na celý život . Film jsem viděl 4x a myslím že to nebyl konec . Herci jako Leonardo DiCaprio jako Cobb , který byl ve své roli jako obvykle skvělý . J. Gordon jako Ariadne , Tom Hardy jako Eames a Ken watanabe jako Saito a mohl bych pokračovat ještě nějakou dobu dál . V tomhle filmu je těžko říci,který herec byl nejlepší . Christopher Nolan jako tvůrce Temnýho rytíře , nebo Dokonalého triku zase zabodoval . Myslím si že tenhle režisér zaboduje ještě víckrát... ()

Chater

Zdá se mi maličko přeceňovaný. Celou dobu jsem myslel na Matrix a moje podvědomí křičelo: to už tady všechno bylo! Přesto celá skladba filmu s víceúrovňovým dějem působí velice přesvědčivě, nenudíte se ani na chvilku, jelikož musíte neustále přemýšlet, aby jste se v tom neztratili. Závěr tak trochu (trochu hodně) připomíná Prokletý ostrov. Hudba plní svůj účel přikovat diváka do sedadel na 120%, Zimmer a samozřejmě také Nolan odvedli opět skvělou práci. Rozhodně stojí i za opakované shlédnutí. ()

Obivan

Je to film, u kterého musíte setsakramentsky dávat pozor a přemýšlet a to napínání mozkových závitů neskončí ani s titulky. Herecké výkony na jedničku, děj více než zajímavý a hlavně samá akce + skvělá hudba. Nolan je prostě nejlepší a nejoriginálnější režisér téhle doby! Už se těším na druhé shlédnutí. ()

femme fatale

Dokonce i několik dnů po shlédnutí Inception jsem o něm stále přemýšlela. Filmový svět Christophera Nolana se mi jednoduše začíná dostávát nenávratně pod kůži. Také smekám svůj virtuální kloubouk před DiCapriem a celým hereckým ansámblem, který doufám nosí Nolana na rukou, protože takových příležitostí není mnoho. ()

b.tabor

Podle mě jeden z nejlepších filmů za posledních několik let a zároveň jeden z nejlepších výkonů DiCapria. Film, u kterého musíte přemýšlet, originální zápletka a postupné vyvrcholení, sami si na konci rozhodnete, jak film skončí. A také nesmím zapomenout na soundtrack, takže co dodat, podívejte se sami.:) ()

Markussis

Je to tak složitá věc, i co se nějakého komentáře týká, že zde každý vystihne pouze část problematiky filmu. Proto jsem se rozmýšlel dlouho, zda vůbec něco psát. Ale tak přispěji svou troškou do mlýnice. Film je nepochybně vytvořen za účelem fascinovat. Fascinovat moderního diváka 21. století. Tuto svou predispozici film konec konců i splňuje. Samotná forma Nolanova filmu je však tak jiná, že film se stává právě prostřednictvím své formy šokujícím. To způsobuje, že to není film pro každého, ale zároveň každého zajímá. Je to vlastně obrovský paradox naší doby a možná až později poznáme, že se tento film i obrazem této doby stal. Ovšem podle mého názoru se film nestane klasikou. Chybí zde nadhled. Film je velmi jednostranně zaměřen. Jeho precizní logistická propracovanost je tak chladná, že se film divákovi hlouběji pod kůži nedostane. Ano, pozorný divák a návštěvník dnešních kin si, pokud bude pozorný, jistě přijde na své, bude možná chvíli fascinován propracovaností snímku. Ovšem za krátší dobu tento jeho účinek vyprchá. Vždy, kdy se nějaký film stal světovou klasikou, bylo to z velké části tím, že dokázal najít kompromis, ať už byla doba jeho vzniku jakáko-li. Já jsem zde cítil jen chladnou jednostrannost a žádnou zlatou střední cestu jsem nenašel. Nenašel jsem nouzový východ z labyrintu. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (viac)