Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
Ukážka z filmu 5
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

Kharsh

Seriál u něhož se člověk pobaví a u kterého se těším na každý díl. A ačkoliv některé díly mají jednodušší záplatku (tj. kdy vraha samy odhalíte dříve než detektivové), hlavní postavy v čele s Rickem Castlem a Cate Beckettovou tvoří velmi dobrou, stále se popichující, dvojci, kterou by jim mohl závidět leckterý „ peněžně bohatší“ seriál. Dobře doplňující vedlejší postavy - hláškující detektivové, „trhlá“ (:-D) divadelní herečka a zároveň matka Castla, a dcera Castla Alexis, která mi připadá z celého seriálu jako jediná, která bere věci vážněji a „dospěle“, avšak do seriálu to zapadá dobře. Dle mého názoru zde nic nepůsobí trapně a hlavně nemám pocit „nuceného“ smíchu, který zažívám u jiných seriálů, či u filmů. Zkrátka vydařený seriál. ()

Edhelharn

Prvá séria *****, Druhá *****, Tretia *****, Štvrtá *****, Piata ****, Šiesta ****a pol, Siedma **** a Ôsma *** a pol za ten narýchlo zbúchaný záverečný diel. ()

solid

Nathan může hrát cokoliv, jakmile tam má prostor hláškovat a vtipkovat, já mu budu vždy zobat z ruky. Ta chemie mezi ním a Stanou je skoro hmatatelná, ale mám pocit, že natahování seriálu na další série jí škodí. Ale za většinovou nepředvídatelnost zápletek a celkovou pohodovost a hravost dávám absolutno a hurá do mojí top ten. ()

johnywalker

Jediná kriminálka, která baví i po několika sériích. Humor a jiskření mezi Nikki a Fillionem jsou v naprosto úžasném poměru protkány prazvláštními případy. Ideální seriál pro chvíle, kdy se vám nechce rozkoukávat delší film nebo prostě máte nějaké to volno. Nathan rules!!! Stana Katic je ale hezčí s krátkýma vlasama, každou epizodu se modlím, aby ji ostříhali... ()

HDeer

Začiatok ma naozaj pohltil, ale čím som sledoval viacej častí tým som seriál vnímal ako všednejší až nakoniec celkový dojem zakotvil niekde na 55-60 %. Fádnym ho robí už otrepané partnerstvo medzi Castlom a Beckettovou ktoré už ako rutinu musia vložiť aj do toho posledného kúsku originality rovnako žiadny pokrok vo vyšetrovaní iba dohady a zvrátené teórie. A aby som nezabudol, dcéra s Castlovou matkou sú niekedy na poriadny facepalm. ()

Ezis

Americký seriál v New Yorku o New Yorku, ale herci v hlavních rolích jsou Kanaďani :-) Je to humorné detektivní krimi, takže pokud máte rádi detektivky a jste unavení, nemocní nebo smutní, je tenhle seriál právě pro vás. Na britské detektivky nebo na kanadské Murdoch Mysteries sice nemá: případy většinou rozvíjí podobným způsobem, a věren americké tradici, má pocit, že detektivní případy na seriál nestačí - musí je protkávat lidskými vztahy a psychologií. Což mně třeba u seriálu "Monk" hodně vadilo. Ale u "Castlea" jsem to snesla - skoro všechno totiž bere lehce, s nadhledem a humorem. Podobně jako hlavní hrdina, který ve všem vidí napínavý příběh a neváhá ho hned všem vyprávět, což někdy vede k vyřešení případu, jindy to jen ostatním leze na nervy. Třeba příběh o útoku zombie. "Ty fakt věříš na zombíky?" "Ne. Věřím na provokování Beckettový." Vztah hlavních hrdinů v kostce :-) Jediná věc, která mně na tomhle seriálu opravdu vadí, je, že Castle postupně přestane být neskutečně praštěná, sebevědomá, drzá, nápaditá, neoddiskutovatelně hlavní postava a spíše řeší problémy žen kolem sebe. Pro stanici ABC, která tento seriál produkuje, je to prý typické, protože ji sledují spíše ženy. Škoda. Ale jak jsem psala, je to jediná věc, která mně vadí. Jinak je to seriál příjemný a vtipný, který mohu doporučit. Listopad 2014: S odstupem času už nemám na Castlea tak vysoké mínění a sledovat jsem ho přestala - jednak kvůli tomu zmíněnému ženskému tlaku na Castlea a jednak proto, že mně začal připadat tak nějak umělý - jakoby tvůrce přestal bavit, nebo si na něco hráli. ()

tepi91

Pravda, všechny kriminální případy nejsou úplně originální, ale ty dlouhodobější (radši nebudu prozrazovat jaké) jsou dobře vymyšlené a ty hlášky Castlea a super Beckettová jsou dokonalé. Těším se na to popichování mezi nimi, těším se na to citování hlášek z různých filmů, těším se na každou epizodu, jo baví mě to. ()

Skleni

Po dlhej dobe mám rovnaký pocit ako pri Frasierovy. Inteligentný humor, charizmatický herec a super scenáristicky a zápletkovo vyplnené časti. Nikdy sa mi nestalo, žeby osom sa nudil či niečo chcel preskočiť, preklikať. Vystupovanie hlavného herca je znova ako pri Firefly impozantné a jedinečné. Ja hodnotím vysoko najmä kvôli Nathan-ovi. Tento seriál je proste klasa a čo viac, rozumná s inteligenciou. Gratulujem tvorcom. WOW! 90% ()

Torgal

Je to v podstate len ďalší prírastok do rodiny kriminálnych seriálov, lenže tento má oproti konkurencii výhodu skvelej ústrednej dvojice. Škoda že prakticky absentuje príbeh linúci sa všetkými epizódami, ale príjemný humor a sympatické postavy posielajú túto výčitku do zabudnutia. Update: Po piatich sezónach vládne spokojnosť aj naďalej. Vzťah Castla a Beckettovej hrá stále prvé husle, ale jednotlivé prípady sú čoraz viac odtrhnuté od reality a zábavne sa hrajú s nadprirodzenom (únos mimozemšťanmi, zabijácke DVD, Bigfoot atď.). Naopak keď sa rieši Beckettovej storyline s pátraním po vrahoch jej matky, tak to nehorázne škrípe - táto vážnejšia línia sa sem vôbec nehodí. 8-/10 Update po siedmej sezóne: Šiesta mala byť posledná - všetko sa ideálne uzavrelo, ale na konci prišiel imbecilný cliffhanger. Siedma mala svoje momenty (hlavne keď bol Castle súkromné očko), ale ako celok už pôsobí seriál unaveným dojmom, dokonca aj medzi prípadmi začali dominovať nudne obyčajné vraždy. Po idylickom finále už si ďalšiu sezónu neprajem, ale vyzerá to tak, že sa jej aj tak dočkáme. 8-/10 ()

NightPorter

IN LOVE! A dokonce to bylo i na první pohled. Beckettová je úžasná, tak moc, že jsem dosavadních 94 epizod dal za 27 dní, čtvrtou řadu dokonce jen za necelé 3 dny, což stanovilo mé 2 nové osobní rekordy. Castle Kate zdatně sekunduje, i když ve Firefly mi Fillion přišel prostě lepší, ale tam se překonávali všichni. Každopádně odbočky s jeho mamkou a dcerou jsou docela fajn. No a Espozito s Ryanem, mít trošku víc prostoru, by mohli bejt novej Bodie a Doyle. Jen tak dál, 5. série a pořád je to naprosto boží. 100% ()

tranquill

Kvalitní a zábavná dvojka škádlící se skvělými dialogy. První série jsou vynikající, ale poslední dvě jakoby vyčerpaly studnici nápadů. Ta druhotná linie osobního života byla mnohdy zajímavější jak případy, ale bohužel v posledních sériích ustoupila do pozadí. ()

stanyslaw

Takto nějak se mají točit detektivní seriály. Několik nezapamatovatelných maníků a jedna hodně zapamatovatelná. Zatím hodnotím první sezónu *****, účes krátký, umělecky střapatý, úžasný. Ve druhé sezóně **** to napřed nebylo ono, vlasy moc dlouhé a divná vlna, ale pak to trošku zkrátila, změnila dohladka a konec zase výtečný. Jsem zvědav na ty další. edit: sezóny 3 a 4: vlasy většinou skvostné, řasy se prodloužily na půl metru. za mne stále **** ()

dalziel

Doberací romanticko detektivný pár rieši prípady.Dobrá zábava,ale Mentalista(Jane vs Castle) je "lepší".Na druhej strane treba podotknúť že Cate je väčšia kosť ako Teresa.Takže v konečnom dôsledku oba serialy hodnotím rovnako. ()

Urukhaj98

S01-S08: Procedurální kriminálky obecně moc nemusím. Přestaly mě bavit asi ve třinácti, kdy jsem začal objevovat kvalitnější seriálovou tvorbu. Castle je výjimka. Ač s postupem času kvalita klesá a poslední řada už je téměř nekoukatelná, minimálně v prvních pěti řadách se jedná ve své kategorii o špičku, ne tak kvůli zápletkám, které jsou však pořád fajn, ale kvůli postavám, které si nejde nezamilovat. Ne že by Castle neměl řadu neduhů, díky Fillionovi a Katic je však rád ignoruji. 9/10 ()

B.Wilde

Seriál jsem si fakt užila, byl to příjemný maratón na tři týdny a hodně mi to připomínalo můj další oblíbený krimi počin - Bones. Jo, některé epizody byly slabší a občas lehce matoucí, některé zase naopak parádní - ale jako celek to fungovalo tak jak tak. Castle a Beckettová celý seriál dost táhnou, ať už jako parťáci, nebo jako pár, ale i tím, jakou mezi sebou měli vzájemnou dynamiku a jejich neustálým popichováním. U Castla se mi navíc líbila jeho trochu bláznivá povaha, hláškování, nadšení pro záhady a vztah k jeho blízkým. Navíc jsem se tu dočkala i lepšího zpracování vztahu ústřední dvojice, než právě v Bones. Naopak zpracování hlubších příběhů vedlejších postav seriálu tu bylo o něco slabší a hodně se toho odehrávalo mimo obrazovku. ()

DarkoCohen

Někdy stačí ke spokojenosti málo. Třeba jako tady. Hlavní představitel = největší zábava. Ať Castle glosuje cokoli - průběh vyšetřování, svoji matku nebo jenom pěkné počasí, stojí to za to.o) Celkově povedený casting řadí tuto komedii k tomu lepšímu, co lze v americké seriálové tvorbě vidět. Žánr "drama" uvedený v hlavičce beru jako vtip. Scénář jednotlivých epizod je sice ohraná písnička, ale nijak neotravuje. Škoda že většina průměrných seriálů nemá taky tak povedeného hlavního představitele, hned by se to tu povážlivě začervenalo. ()