Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
TV spot
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

Paviozo

Není to nic originálního ani extra zajímavého, ale po 40 minutách nudy mě pak odmění Beckettová a jejich chemie s Castlem :). Regulérně by to byly tři hvězdy, ale za tu dlouho nenaplněnou lásku, o které stejně víme, že k ní dojde, je to za 4 hvězdy. ()

Indyi

Není to žádná bomba, ale v konkurenci všech těch dementních kriminálek Miami, Las Vegas etc. je to velký nadprůměr. Tuctová kriminálka, která těží ze sympatické ústřední dvojice. ()

Petus

Mám ráda hrdiny, kteří umí vnést na scénu takové to dětské rošťáctví, v rámci kterého jim odpustíte mnohé. A má-li takový hrdina tvář Nathana Filliona aka Malcolma Reynoldse a k tomu disponuje nezanedbatelnou porcí krutě nekorektního humoru, tak jsem spokojená. A přidáme-li k tomu jednu fakt sexy babu a pořádné jiskření mezi těmihle dvěma, tak jsem přímo nadšená. ()

m.sheila

Nejdřív nadšení, ale už ve druhé sérii je to všecko tak nějak předpověditelný...Dám tomu ještě chvilku, třeba se to rozjede a znova nadchne. ()

Scraffy

Videné viac ako 5 sérií a stále som tomu nevedel prísť na chuť. Príbehy sú ako-tak dobré, ale nevedel som pretrpieť toho arogantného Castla! Fuj! ()

wege

Série 2 až 5 strčí do kapsy jakoukoliv filmovou romantiku. Vztah Castla a Beckettové je vrchol televizní tvorby v oblasti vztahů hlavních postav, za díly 3x11, 3x22, 3x24, 4x01, 4x07, 4x16 a od 4x19 do konce série bych scánáristům a obou hlavním hercům dával jednu cenu za druhou). To je naprostý vrchol seriálu. V páté sérii to dokázali ještě udržet, v šesté už méne, pak do šlo hodně dolů. Dobře ale je, že ten seriál se nesnažili ještě více natahovat, bez hlavní hrdinky by se těžko vymýšlela nová zápletka. ()

TaNya_

Mám zrovna teď dlouhý směny a jelikož se během nich můžu dívat libovolně na televizi, tak padla volba na Castla. Potřebuju nějakou blbůstku, kterou stačí sledovat na půl oka a jedním uchem, takže ideální volba. ()

oasismanik

Nechutná clishe hovadina, občas nedomyslená a vrcholne nelogická. Pôvodne som to chcel okamžite hodiť do odpadu. Nie je to až také hrozné, akurát že je to hrozný priemer a umiestnenie v top 200 naj seriálov nechápem. 35 možno 40%, radšej CSI, alebo momentálne Life. ()

vaclaw

Vcelku příjemné a osvěžující seriálové dílko. Především postava Nicka Castela je výborná (jako ostatně Fillion vždy), ale ani K. Beckettová se neztrácí (ačkoliv Castle je přeci jenom jinde). Seriál je koncipován spíše odpočinkově, takže více než na propracované zkoumání zločinů si člověk přijde spíše na slovní přestřelky hlavních protagonistů, ale i Castlovic rodiny. Celkově se ale jedná o povedené dílo. ()

Grondal

Pohodový seriál. Nič čo by ma prinútilo povedať si wau!!! ale bol to seriál, kvôli ktorému som sa každý týždeň tešil na stredajší večer, aby som si dal ďalšiu dávku dobrej nálady a parádneho čierneho humoru. Škoda, že tu absentuje nejaká ťažisková zápletka a tým pádom aj vyvrcholenie čo by ma posadilo na ryť, ale aj tak, na vyvýjajúci sa vzťah Castla a Beckettovej je radosť sa pozerať. ()

Mr.Roman

Seriál zastávajúci medzi inými rovnaké miesto ako žáner detektívky medzi knihami. Oddychovka, s ktorou sa dá pomerne zábavne zabiť čas, no nebyť Nathana Filliona pravdepobodne by som sa k nej nikdy nedostal a ak áno tak neostal (takto to trvalo aspoň zopár dielov ;). Osobne mňa totiž obdobné seriál, ktorých všetky diely sú podľa jednej šablóny, príliš nezaujímajú. ()

RyanRainheart

Na seriálu je úžasné, že i po třetí sérii si umí udržet vynikající tempo i úroveň a k tomu je i doopravdy vtipný. Navíc oba hlavní hrdinové mají neuvěřitelné charisma a já se pokaždé těším na novou epizodu. To se mi od dob Firefly (také s Nathanem Fillionem) nestalo. Pro mě jednoznačně vynikající seriál a já pevně doufám, že si tento status tvůrci zachovají i nadále a nebudou chtít věci nějak komplikovat, což zlomilo vaz jiným seriálům (pro mě viz. Hranice nemožného), i když měly taktéž skvělé začátky. ()

Týnidlo

Nevím co všichni na těch kriminálkách mají. Bohužel jsem jedna z nich.. Castle je dobrej seriál s velmi charismatickým, udolávajícím, místy roztomilým a celkem neoblomným - v tom, co si vezme do hlavy - hlavním hrdinou. Nathan Fillion má ono něco, které dostává tento seriál o třídu výš. Jasně, najde se tělo, fakta, fakta, fakta, trocha teorie a je z toho "closed case", ale tenhle seriál má něco navíc, a to ústřední dvojku, mezi kterou to možná na první pohled skřípe, ale když se podíváte líp, musíte se žulit:). ()

Alca

Zdá se mi, že to mezi hlavními hrdiny vůbec nefunguje, když srovnám třeba s Bones-Sběratelé kostí, tak Castle nemá s Beckett žádnou šanci. Uvidíme, jak to půjde dál, ale jsem skeptická. ()

Verunka84

Puvodne sem se na to nechtela vubec divat, ale nakonec mi to nedalo a jsem hooked. Jen doufam, ze to nebude trvat 6 serii jako v Bones nez si konecne vyznaji lasku. Proste me to bavi a Martha Rodgers je jedna z mych nej postav. ()

derive

Já, jako notorický hater kriminálního žánru jsem nikdy netušil, že by se mi něco z téhle škatulky dostalo takhle pod kůži, jako tento seriál. Může to být tím, že jsem velký fanda Nathana Filiona, ale spíš to bude tím, jak na mě tento seriál působí jako celek. Perfektní a vyvážené kobinaci krimi, thrilleru a komedie prostě nejde odolat. Postava úspěšného spisovatele kriminálních románů, který má charisma na rozdávání je pro mě sice středem celé téhle šou, ale jak už jsem řekl...tohle není zdaleka jediný důvod, proč jsem si tento seriál oblíbil. Richard Castle se spolu s hlavní hrdinkou detektivem Kate Becket vzájemně krásně doplňují, mají mezi sebou tu správnou chemii a jde vidět, že jim to na place skvěle funguje. Přidejte k tomu skvělé "sidekick duo" v podobě detektivů Esposita a Ryana, kteří jsou spolu s ústřední dvojicí zárukou skvělých, vtipných a poutavých dialogů a máte o zábavu postaráno. Jednotlivé epizody jsou vážně skvěle napsané a propracované. Hlavně se mi líbí takový ten old school styl bez všelijakých moderních vymožeností a speciální techniky a taky celkem originální případy...jako třeba případ s kouzelníky nebo speciální halloweenské díly + v každé sérii, někdy kolem 15.epizody je speciální dvojdíl, který ja jako ten nejlepší krimi thriller, který jsem kdy viděl. Vřele doporučuju + He really is ruggendly handsome:D ()

Hulkee

Buddy/romantická kriminálka, která mi trochu připomněla svým žánrem směr jih (buddy krimi s dobrými dialogy) říznutou sherlockem holmesem a libovolnou jinou romantickou komedií kde on chce ji, ona nechce jeho a postupně se k sobě propracovávají a vydá jim to na 10 sérií. Je to ale legrace a jako zabiják času skvělá věc. Po čtvrté sérii schématičnost vymizela, zápletky se o něco zlepšily a chvilková nuda přestala. Po epizodě, která si toho hodně půjčila z 96 hodin a zase přinesla další dějovou linii jsem se stal regulérním fanouškem tohohle seriálu. Pátá hvězdo budiž zasloužena. ()

Ingie

Po první sérii 90%, protože ač detektivní zápletky nejsou nijak inovativní, občas se vyskytne doopravdy zajímavý případ nebo postava, a uhodnout pachatele bývá docela obtížné. Především jde ovšem o ústřední dvojici Castla a Beckettovou, kterou si skoro nejde nezamilovat. Support v podobě Castlovy dcery nebo matky je taky víc než uspokojivý. Edit: Druhá série je o poznání horší. ()