Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
TV spot
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

tommy187

Seriál, ktorý nie je ničím výnimočný, určite poznám tucet lepších podobných ... Rozhodne nie je taký geniálny, ako píše väčšina užívateľov. Je veľmi zaujímavý svojím spracovaním, aj námetom (je lepší ako napr. NCIS) ale to je asi tak všetko. Mrzí ma to, ale u mňa ***. 65%. Castlovi a spol dám ešte šancu, ale zatiaľ skôr nie ako áno. *videné : 20/105 ()

Lenulinka

Caskett. Moje srdcovka. Případy jsou zajímavé, bohém Rick srší vtípky a na krásnou Kate Beckett se ráda podívá i ženská. Tím spíš, když se jen čeká na to, kdy z toho jiskření konečně něco vzplane! ()

Fony

Nejsem fanda seriálů Kriminálka XYZ (doplňte si město dle libosti) a podobných, vážně laděných... možná proto se mi Castle tak zalíbil. Castle je nádherně dětinský. V jeho zápalu, zvědavosti a fantazii, s jakou pomáhá řešit případy. Beckettová je pravý opak; rozumný a zodpovědný strážce zákona. Oba se skvěle doplňují a k tomu je třeba počítat i s parťáky Ryanem a Espositem, kteří mají podstatně méně prostoru než hlavní dvojka, ale dohromady pak pro diváka tvoří skvělý a hlavně zábavný tým. Hodí se zmínit, že vrahové v tomhle seriálu jsou obzvlášť vynalézaví a je vyloženě radost sledovat rozplétání všech kliček, proč vlastně mrtvola skončila tam, kde skončila. Vyzdvihnul bych i vyrovnanou kvalitu většiny epizod. Na to, že už bylo natočeno tolik dílů a běží už šestá řada, mají scénáristi můj obdiv. První dvě série jsou bez debat nejlepší, další dvě těžký nadstandard a v páté řadě lze už sledovat trochu očekávaný pokles kvality. Od šesté řady jsem proto příliš nečekal, zatím jsem však příjemně překvapen (díl s údajným cestovatelem v čase je jeden z nejlepších!). A to příležitostné brnkání na rodinnou strunu během celého seriálu milerád odpustím. S velkou měrou nadsázky se dá říct, že Castle je moderní variací "To je vražda, napsala," dotaženou téměř k dokonalosti. EDIT: S dabingem v TV veškeré slovní přestřelky vychází naprázdno a Castle výrazně ztrácí své charisma. ()

BMAJTZ

Vyborne klimi, nesmirne originalni a se skvelymu heci. Ackoli musim pripustit ze pripady by se daly zaradit do kategorie "normalka" me osobne to dost upoutalo. Nathan Fillion je vytecny a opravdu se do tehle role vzil. Kdo vi zda vubec musel protoze mi prijde jeho vystup naprosto lehky jako by jej ani nemusel hrat. O Stana Katic neni treba se zminovat ta je jednak sexy a jednak ji tahle role sedi na miru. Po prvni serii opravdu nadprumerny krimi serial uvidime jak si povede v dalsi sezone. ()

h0n24 odpad!

Podobný seriál Anatomii lži a Mentalistovi (prapůvodní základ asi pan A. C. Doyle). ░ Sexistický "free" Rick + odměřená Kate = dlouhé (prapodivné?) námluvy ░ Po několika dílech vrahové začínají nudit ░ Rickova dcera je setsakramentsky sexy! ()

Seti

Plný počet nedám jen z důvodu určité neoriginality (zábavný a velmi užitečný konzultant u policie) a také přehlcení seriály s kriminální tématikou. Jinak jsem si duo Rick Castle a Kate Backett skutečně velmi oblíbil. Nathan Fillion potvrzuje, že je charismatický sympaťák, i když nemá kolt a hnědý kabát (úvod k halloweenskému dílu byl fakt nářez :-) a Stana Katic je jedna z nejhezčích detektivek co jsem viděl. Chemie mezi nimi funguje skvěle a jejich slovní přestřelky jsou v každém dílu to nejlepší. Jen doufám, že to zase nezruší (na to má Fillion štěstí :-), ale to snad při celkem slušné popularitě nehrozí. ()

casioa....

Po všetkých tých tuctových sci-fi detektívkach ako CSI (pomaly každé americké mesto má svoje CSI, ha haaa) či Kostiach alebo NCIS: kde sú samí geniálni forézni detektívy aj v tom najzapadlejšom zadákovom vidlákove, pri Usmiatej vŕbe, a vyšetrujú tam podozrivo prirodzenú smrť sedemdesiat ročného, bezdetného deduška, s kopou US doláčikových šúlkov v pivnici pod kobercom, zjavne s latentnými väzbami na ruskú (alebo čínsku) mafiu a medzinárodný terorizmus, ktorý sa kamaráti členmi Bilderbergu, a určite tiež stál pri vzniku Trilaterálu-----konečne prichádza našlapaný a nahláškovaný škrabák Castle, snažiaci sa popri pomoci pri vyšetrovaní tiež "nailnúť" pôvabne chladnú detektívku, Kate. Uvidíme, ako to dopadne (samozrejme, držím mu päste :) //////////////////////////////////Kate: This isn't one of your books, Castle!//////////////////////////////////// ()

Ivusha

Sice ještě nemám zhlédnuté všechny dostupné díly (jsem někde ve druhé sérii, ale určitě se brzy na konec té třetí dopracuju:-)), ale prostě tohle je lahůdka. A ne, nehodnotím to takhle vysoko jen kvůli Nathanovi, kterého 'žeru' už dloooouho:-) ()

velkyvezir

No že by tento seriál byl něčem výjimečný... nemyslím... Jediný důvod, proč se na to dívat, je možnost dívat se na Stáňu... jinak průměr ()

adam9

Bones a Castle. Kriminálky nikterak nemusím, ale tyhle dvě jsou perfektní výjimkou. Ta chemie mezi hlavními postavami je v obou seriálech prostě fantastická. Stana Katič je HOT a k ní dokonalý gentleman Rick Castle, jehož humor "žeru." Další chválihodnou věcí je, že se těžko odhaluje vrah. Není zde nějaký otřepaný vzorec na všechny díly, vždy mě překvapí, že to není ten, ale ten druhý. Prostě skvělá 40minutovka! UPDATE: Do seriálu jsem se zažral naplno a zaručil si mou nesmrtelnost. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Castle, Beckett, Martha. ()

Hanys_

Pilot vypadá zajímavě. Hláškující Fillon s přehledem potáhne seriál kupředu a navíc tady nebude nouze ani o sexuální napětí mezi hlavními hrdiny. _ Po první sérii jednoznačně 5 hvězd. Zatraceně návyková záležitost. No nic. Teď nezbývá než čekat na 2. sezonu. ()

cab

Po zatim prvni sezone jsem spokojen s vysledkem kriminalniho serialu s dvojici neuveritelne sympatickych hrdinu. Ona nepristupna a prisna vysetrovatelka, on sarmantni, jizlivy a uspesny spisovatel. Prvni sezona: 75%, druha sezona: 85%, třetí sezóna: 75%. ()

Rssa

Další z ,mnoha detektivních seriálů, ve kterém musí spolupracovat dva úplně odlišní lidé. Co z něj dělá výjimečným počinem? Hlavně neskutečná chemie mezi Castlem a Beckettovou, samotná postava Castla, vtipná dvojice detektivů Esposita a Ryana. Zábava. 85 % ()

Giggs

Fillion by mohol charizma krajať a predavať a Katic je taka nadherna, že sa na to oplati pozerať aj keby v každej epizode len nehybne stala. Hybnou silou je dokonala chemia, ktora medzi nimi funguje a to tak, že najlepšie zo všetkych parov v serialoch podobneho žanru. A ako bonus skvele vyšperkovane Castlove hlašky a zväčša zaujimave pripady. A to najdôležitejšie - nadhľad, ktory v podobnych serialoch toľko chyba. ()

wosho

Nechápu oblíbenost tohodle podprůměrného dojení vyschlé krávy. Na podobnou notu jsou v posledních cca 10 letech stavěny všelijaké krimi seriály. No a Castle je příkladem přímo ukázkovým patlání již vypatlaného svěžího nápadu. Opravdu Vás tady nechápu. ()

MrNamremic

V této době nejlepší krimi seriál, který v tuto chvíli běží. Alespoň pro mě. Postavit spisovatele do prostředí newyorské police, zvlášť ke krásné detektivce, může někomu připadat jako klišé, ale tvůrci to zvládli na jedničku. Každý případ má hlavu i patu, vztah mezi hlavními postavami se vyvíjí možná pomalu, ale v tom je síla seriálu. ()