Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
Z nakrúcania 4
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

Vyhy

Vtipný krimi seriál, který si drží svůj směr po celou dobu. Nesledujeme jen jednodílové vyšetřování, ale je zde i v pozadí celistvý příběh, který je poměrně zajímavý. Kdyby ale seriál nesměřoval lehce do komedie, jednalo by se o šílenou tuctovku. Hlášky Castla a jeho "dětinské" chování je strašně fajn. (hodnocení po 2 sériích) ()

Skleena

Přes vlažný rozjezd se nedá Richardovi Castlovi upřít cit pro ten správný moment, kdy zahlásit nějakou krávovinu, aby koutky úst škubly divákovi zcela neesteticky v širokém výtlemu nahoru. Ani ke konci druhé série mě zatím soustavné popichování mezi dvěma ústředními představiteli neomrzelo, navíc to tak hezky jiskří, přesně jak to u podobných seriálů s mužem a ženou v hlavních rolí má být. Jednotlivé díly vyvážené, vražedné scénáře zatím pořád o něčem novém. Hvězdičky navíc! Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, snad tempo vydrží a i ti dva Beckettini policejní "přisírkové" dostanou víc prostoru - zaslouží si ho. ()

shyster

Detektivní linie seriálu je dost průměrná a role spisovatele Castla je tu hodně nevěrohodná. Ale to všechno zachraňuje obrovské charisma a obrovský komediální potenciál Nathana Fillion, jehož eskapády a to věčné pošťuchování se Stanou Katic posouvá tento seriál do lepšího nadprůměru. ()

Vojťas

Průměrná kriminálka, která se ovšem dokázala rychle vypracovat do špičky žánru a ještě k tomu (stejně jako seriál LIFE) nadprůměrně pobaví! :-) ()

Rodriguez

"Vím že s Vámi už mluvila, jen chci mít jistotu, že Vám nevadí mít na okrsku. Jinak bych s tím nesouhlasila. To jo, ale máte přeci frmol, nechci aby se tu pletla. Velký Castle se rád plete, malá Castlová bude v pohodě." ()

Elyssea

Kriminální oddechovka, který se nevyžívá v nechutnostech, ale ve vtipech? Hell yeah! Update po 7. sérii: Nutno uznat, že Castleovi trochu dochází dech a začátek sedmé série nebyl zrovna šťastný. Celá zápletka kolem Richardova zmizení je navíc trochu... nudná, a sami tvůrci jako by si s ní nevěděli rady. Naštěstí i po svatbě chemie mezi ústředním párem celkem funguje, takže se seriál nepropadá do horoucích pekel jako třeba Bones. Konec série mě i tak nechává v rozpacích a trochu se děsím toho, co tvůrci vymyslí pro tu další. Zatím to vypadá, že přijdou změny, a je jen otázkou, jestli budou ku prospěchu věci. ()

BarryLyndon

Kdysi jsem dal pár dílů na přeskáčku a hlavně v TV, kvůli jednomu místnímu: "Chcem pretiahnut Stanu Katič!" To chci i já. :-D Ale tenhle vztah jsem tehdy přerušil kvůli tomu, že mi dvakrát neseděli detektivky a epizodnost. První řada se mi "jenom" líbila, ale jak přibývali zářezy na pažbě, bože to je tak skvělý a pohodový! Jasně, z většiny to tahají šarmem Katič a hlavně Fillion, ale furt mne tam něco nutí strkat další a další díl a ještě jeden, no a když už je to 19., tak to zaokrouhlíme na 20., když už je to 20. tak ještě 4 do konce řady, jede to rychle :-D Fakt bych netušil, že mne epizodní seriál ještě takhle chytne. Je na tom vidět menší rozpočet, někdy slaboučký scénář, ale vůbec se to neštítí střílet do zajetých klišé slavnějších seriálových bratříčků a když na to přijde, tak i samo do sebe. Aleš ta chemie, ta chemie mezi nima, to je tak super. To mne u toho drží víc jak všechny případy dohromady, no a některý díly mne v tomhle i solidně emocionálně ždímají. :) Je mi jasný kam to povede, ale stejně se na ten vývoj hrozně těším. 10/10 ()

Fallen_One

Hodnocení po osmé epizodě: Celý seriál stojí a padá na hlavních dvou aktérech, především na Nathanu Fillionovi, jehož role charismatického drzého fešáka je perfektně napsaná a herci padne jako ulitá. Trochu mně zklamalo, že se celý seriál neřeší právě zápletka z prvního dílu, kdy se odhaluje vrah podle Castleových knih. Každý díl jiná vražda. Sice je to fajn, ale už to tu máme naservírované po x-té a nemá to to grády. Kdyby se to drželo námětu pilotního dílu, byl bych asi spokojenější. Postava Fillionovi dcery je také dobrá, navíc ji hraje milá a sympatická teenka. Uvidíme, jak celá první série dopadne... Po konci série (19.5.) zvyšuju na 5. Po začátku druhé série snižuju na 4 :oP ...už se to moc opakuje a je to příliš křiklavé. ()

sulimo

Velice originální seriál, kterému na kvalitě přidávají skvělí herci, mezi kterými to jiskří jako málokde mezi málokým.....opravdu povedené. ()

Sammya

Už od prvního dílu mě to dostalo a po první řadě můžu říct, že mám další oblíbený seriál. Mezi Beckettovou a Castlem to jiskří, až čekám, kdy mi vzplane notebook. Případy, které řeší, jsou zajímavé, ale někdy mám problém se chytat. Každopádně seriál hodně stojí na charismatu dokonalého Nathana Filliona, nebýt jeho, asi by to nebylo zdaleka tak chytlavé a vtipné, protože Stana Katic je taková nemastná neslaná. Zajímalo by mě, jestli v každé epizodě bude až do aleluja opakováno "vražda-podezřelý-ten to není-Castle má nápad-nový podezřelý-ten to taky není-nějaký nový nápad-tenhle podezřelý to už je", protože nevím, jak dlouho mě to s tímhle bude bavit. Ale třeba to tak nebude a Nathanovo charisma mě udrží dlouho. Ještě jedna věc - baví mě, jak na začátku u každého záběru na mrtvolu hraje taková veselá hudba :D Edit: Někde na začátku 4. série se ze mě stal závislák, úroveň seriálu stále stoupá. 6. série? Nejoblíbenější seriál v současnosti. Edit 2: Sedmá řada měla být poslední, bylo to i zakončené hezky tak, že to mohlo sloužit jako konec seriálu. Jenže pak přišla děsná osmá řada, propad sledovanosti, vyhazov Stany, kampaň za ukončení seriálu a hořké ukončení velmi trapně a narychlo seskládaným posledním dílem. To si tenhle skvělý seriál nezasloužil. ()

pufina

Hodnotím po 1. a 2. sérii (34 dílů). Ústřední dvojice by nemohla být vybrána lépe, akorát mi docela trvalo, než jsem Castlovi vtipy (které jsou v prvních dílech až dost přehnané a protivné) překousla - nebo spíš než jsem si na něho zvykla. S dalšími díly se to dost zlepšovalo - ale pořád mě Castle ani Kate neohromují tak, abych se třásla na každý další díl. Když to porovnám s ostatními (novými) krimi, tak to rozhodně patří k těm lepším. Některé vraždy jsou dokonalé a originální, jindy zase skoro usínám a už těším na konec. A i když mezi hlavní dvojicí to krásně jiskří, nepatřím mezi ty velké fanoušky, co se třesou na jejich první políbení.. [Ač nejsem velký odpůrce dabingu, tak Castle má snad jeden z nejhorších, ble.] ()

Pajky3

Pozor, může obsahovat spoilery. * 1. série Tak Castlovi jsem se docela dlouho úspěšně vyhýbal, ale jak to tak bývá přišla zima 2012 a s ní seriálová pauza a já hledal co bych tak mohl zařadit do svého watchlistu a aby mi to tam chvilku vydrželo. No a volba padla na Castla. A po první sérii začínám mít pocit, že mě vysloveně baví kriminálky s dostatečnou dávkou vtipu a menším důrazem na vraždy. První tento trend nastolil Psych a Castle v něm úspěšně pokračuje. Pravdou je, že nejzajímavějším dílem byl pilot, ale ostatní byly taky dobrý. Samozřejmě že hlavním plusem je ústřední dvojice Castle a Beckettová, koho by si taky nezískala dvojice sympaťáka a pěkné detektivky, že? K tomu připočteme povedenou rodinu, příjemně uťáplou dceru, vypočítavou matku případně nespolehlivou exmanželku, v práci se nám přibalí několik vedlejších policejních postav a obsazení je hotovo, a k tomu velice povedeně. 80% a s chutí na další díly. *** 2. série Druhá série přináší přesně to, co je třeba k úspěšnému pokračování. Z dobrého týmu se stává skvělý tým, který není těžké si oblíbit. Každý nám odhaluje kousek své minulosti, někdo víc a někdo ještě dostane prostor. S ústřední dvojice se stává dvojice "Kdy už". A z příjemného koukání se polehku stává závislost. Ano, to jsou ty body, které když se stanou, tak už vás má seriál v pasti a nepustí. Nebudu se zbytečně rozepisovat o případech, jsou zajímavý (nejvíce vyčnívá dvojdíl). Dalším pěkným bonusem jsou vedlejší role a největším plusem je kromě vtipu také spousta odkazů na seriály a filmy. To mě baví! Stejně jako když je Castle za snoba/gurmána (díl o kuchařích). No a závěr, ten byl pro změnu jak jinak než povedenej. 90 % *** 3. série Třetí série dokazuje, že Castle je skoro bez chyb, vynikající tým jim nádherně přihrává a pomáhá dotvářet atmosféru. Případy jsou většinou ze zajímavých míst se zajímavým tématem, což člověka taky potěší. Navíc se ještě trošku víc šťourá do minulosti Beckettové, ať už jde o Royce nebo o případ její matky, který přináší vyvrcholení této sezóny. I vztah Castla a Beckettové se posouvá a to nejen ve finále, ale hlavně v případě Teroristické hrozby. Sice je "Kdy už" pořád ve vzduchu, ale my se dočkáme. Samotné finále je strhující záležitostí a musím hned vidět, jak to bude pokračovat. 90 % *** 4. série Čtvrtá série je rozhodně přelomová a to nejen díky finále. Tak třeba namátkou se nám vymění kapitán policie. Přichází úžasné díly, jako retro díl nebo díl s detektivem Slaughterem v podání Adama Baldwina. Tři poslední díly pro mě byly úplně nejlepší, ale jinak i mě samozřejmě bavil i zbytek série. Vynikající byl tradiční dvou epizodní díl lehce za polovinou série. Pobavilo mě třeba i to, když se Alexis začala motat na patologii a tím i Castleovi tak trochu pod nohy. Je zbytečně psát o nich víc, je jasné, že Castle už patří mezi moje nejoblíbenější seriály a zbytečně bych se opakoval. Už jsem si i koupil knížky a jdu na ně. 100 % 5. série Nechci se plést, ale dost možná nejlepší série, nebo minimálně na úrovni té předcházející. Snad žádná epizoda není špatná, jen ta rekapitulační vysloveně neuchvacuje, i když jsem si kvůli němu uvědomil, že Kate vypadá sérii od série líp. Start série je výbornej, hlavní nepřítel konečně dostává konkrétní tvář a my můžeme sledovat jak a kam se vyvíjí vztah Castle a Beckettové. Není překvapení, že jeden z nejlepších je dvojdíl a mile mě překvapil Ryanův díl. Nejvíc jsem si přesto užil, když přišel na řadu Kruh a hororová epizoda. Jen ten závěr mi letos nepřišel tak silný jako u čtvrté série, i když jsem samozřejmě zvědav jak to bude pokračovat. 100 % Až do teď jsem si nebyl jistej, ale už to vypadá, že na pozici vtipný kriminálky se minimálně dělí o první pozici s jiným mým oblíbencem Shawnem a jeho Agenturou. Není-li na tom mordparta kolem Beckettové už líp. *** 6. série Šestá série a Castle bez pochyb patří na vrchol mezi vtipnými detektivkami. Tato série to jen potvrdila. Na Castla je radost koukat, protože si postavu vysloveně užívá a to jeho dětinské nadšení v záhadných případech mu prostě věříte. Tuhle sérii jsem si možná trochu uvědomil, že moc nevěřím Kate, že by byla tak zamilovaná. Přijde mi, že už to mezi nimi tolik nejiskří a hlavně z její strany. Jednotlivé případy jsou super, vyzkouší se nová práce, dojde i na trochu dojetí a v závěru pak přijdou velké věci. Nejdřív Kate vyřeší vraždu své matky a pak má přijít obrovská svatba. Jenže samozřejmě se něco pokazí. Už se těším na další série. *** 7. série Sedmá série samozřejmě začíná dramaticky, vzhledem k tomu co se odehrálo ve finále předchozího ročníku. Pak však tempo zvolní a opět se dostává na jednotlivé vtipné příběhy, aby se k závěru dořešilo to, co bylo v úvodu jen nakousnuto. Jako tradičně dvojdíl ve druhé polovině patří k tomu nejlepšímu, co série nabízí. 3XK nebo-li Jerry Tyson se vrací ve velkém stylu. Série nemá hluché díly a nabízí pořád stejně dobrou zábavu jako tomu bylo doposud a je jedno jestli Castle s Beckettovou vydají na Divoký západ nebo na Mars. Závěrečný díl vše pěkně uzavírá a dokázal bych si ho představit i jako závěrečný díl seriálu. Naštěstí však nemusím, protože ještě minimálně osmá řada nás čeká. *** 8. série Až do osmé série jsem se snažil být slepý ke všem těm nedostatkům, které se až podivně začali hromadit. Jenže osmá série potvrdila, že seriál už nemá dlouhodobou linku. LokSat byl takový nepovedený pokus. Mocná organizace/jedinec, který hlavním hrdinům odpustí, když je uvidí rozejít? Jako vážně? Tohle prostě nefungovalo a ani nemohlo. Navíc takhle nevyužít Castleovi ztráty paměti (stejně jako týmové chemie a Alexis) je trestuhodné. Ani nové postavy nepomohli, Hayley i Vikram jsou spíš na obtíž. Sice se našlo pár epizod, které připomněli starého dobrého Castla (nesmrtelný), ale jinak to byla spíš taková smutná rozlučka. Nikdo nevěděl, že se končí a chystané změny pro potenciální devátou sérii zněly docela strašidelně. Nakonec je tedy tenhle narychlo spíchnutý konec ještě přijatelně dobrým řešením. I když všichni víme, že si Castle, Beckettová a celá mordparta zasloužili o něco víc... Knížky Možná to sem nepatří, ale mám prostě potřebu to zmínit. Rozhodně doporučuju i přečtení Castlových knížek (i když nepochybuji, že fanoušci je přečetli) o Nikki Heatové, mě bavily (alespoň první tři). () (menej) (viac)

c.tucker

Úžasná souhra hlavních představitelů dodává už tak výtečnému a čerstvému detektivnímu seriálu šmrnc, který se jen tak nevidí. Je to vtipné a ne zcela předvídatelné, což je dnes málo k vidění. Kriminální případy jsou zajímavé a podané zábavnou formou, kde se hlavní představitelé neustále mezi sebou pošťuchují a haštěří, ale v dobrém slova smyslu. ()

bartias

Inteligentní detektivní seriál zčásti stojí na charismatu miláčka fanoušků Firefly/Serenity Nathana Filliona. Ten jako autor detektivních bestsellerů "pozoruje" při práci sympatickou policistku a její kolegy, aby nasbíral materiál na novou knihu, a přitom pomáhá řešit zapeklité případy. Každá epizoda obvykle začne neobyčejnou vraždou, stopy vedoucí k pachateli se jedna po druhé ukazují jako falešné, dokud nedojde k nečekanému, většinou hodně překvapivému zvratu. Důležitou roli hrají vtipné hlášky a jiskření mezi Fillionem a herečkou Stanou Katic. Škoda že v popzdějších sériích - zvlášť v páté, se z chytré detektivky stává průměr pro celou rodinu narvaný jedním klišé za druhým. Snahy vybočit z čím dál víc okoukané šablony a zkusit třeba i něco vážnějšího dopadají nechtěně komicky. A přitom to už není kdovíjaká zábava... 7/10. ()

okkac

Season 1: 80%, Season 2: 90% Pokud přihlédnu k zápletkám, tak by to byl pouze mírně nadprůměrný detektivní seriál. Co z něho dělá něco vyjímečného je herecké obsazení a jejich vzájemné dialogy. Nathan Fillion je sympaťák k pohledání s neuvěřitelnýma hláškama, kterýma vždy setře Kate Beckettovou, hranou Stanou Katic (pro mne osobně díky seriálu nejnádhernější herečka). Takže bych okamžitě bych bral Nathana za nejlepšího kámoše a Stanu za přítelkyni. Potěšující je, že i zbytek obsazení je velmi pohodový, ať už babička nebo dcera, která se chová snad nejdospěleji ze všech, tak i zbytek detektivního oddělení. A vývoj vztahu Castla a Beckettové skrz díly nakopává zadek vážně pojatým romantickým filmům nebo seriálům. Proto byl závěř druhé série trochu rána pod pás, ale co se dá dělat. Snad to vyjde v té další. See you in fall, Castle. Season 3: 95% Zatím to vypadá, že každá další série má vzestupnou tendeci, i když díly jedou pořád podle stejného mustru, ale objevují se i hodně temné a vážné díly hlavně ve vztahu s vyšetřováním vraždy matky Beckettové. Poslední díl hodně překvapil, ale díky potvrzené další sérii si myslím, že se o osud jedné z hlavních postav nemusíme až tak bát. Season 4: 90% Tak další sezóna za námi. Hned na začátku první epizody se přímo navazuje na konec předchozí série, ale stačí jen 15 minut a hned se vše vrací do starých kolejí, ale některá vyřčená slova na konci nejsou brány v potaz, až na ke konci se vztah Castle k Beckettové konečně vystupňuje a v následujících 6 konečných epizodách se průbežně řeší, aby konečně vyeskaloval v to, na co všichni čekali a doufali. Musím přiznat, že finální epizoda, která opět řeší hlavní zápletku vraždy matky je ve scéně Castlova rozhovoru s Kate před finálem a pak následně ten kýžený moment, kdy za ním přijde do bytu je nápor na emoce a slzy jsou skoro na krajíčku. Ve vraždě jsme se posunuli jen kousek, zde byl hlavní jejich vztah, tak jsem zvědav na další série. Snad se už trošku vymkne zajetému mustru a díly budou na sobě příběhově více navazovat. Navíc se ještě naťukla záletka s Castlovým otcem, kterého nikdy nepoznal, a který patrně pracoval pro vládu. Každopádně se dosáhlo důležitého milníku. Jsem zvědav, co bude za ním. P.S. Zatimco Stana nám stále roste do větší krásy, tak Nathan je sice šarmantní, ale pomalu mu kila přibývají, a to mu ubírá na sex-appealu. Hlavně v porovnání s jeho vzhledem v úplně první episodě. Snad na sobě trochu zapracuje. Season 5: 85% No Castle si stále drží úroveň. Tentokrát jsou už spolu jen se to na začátku snaží tajit co můžou, aby to stejně prasklo. Přesto, kromě toho, že poznáme Castlova otce se nic mimořádného v této sérii nestane. Kromě konce samozřejmě, kdy Castle učiní krok, který jsem velmi zvědav, jak vyřeší. Takže čekání na další sérii. Ještě, že u sérií, které se táhnou 8 měsíců je to pak čekání celkem krátké. Season 6: 80% Další sezóna si drží víceměně stejnou kvalitu, ale přeci jen už je znát, že tvůrci vaří z vody a případy se začínají opakovat. Navíc mohla to být krásná poslední série. Případ vraždy matky Beckettové je kompletně uzavřen a na konci nás měla čekat vytoužená svatba. Jenže tvůrci museli těsně před ní použít tak laciný cliffhanger. To opravdu čekají, že jim to někdo sbaští? Ještě, že to stále táhne chemie mezi postavami a Castlovy narážky, ale přeci doufám, že tvůrci odejdou se ctí a nebudeme svědky hořkého pádu. Season 7: 85% Je až překvapivé, že si seriál stále drží svoji úroveň. Zápletka s Castlovým zmizením je sice zametena pod koberec a vyřešena v jednom dílu v druhé polovině sezóny, tak to byla jen taková berlička, ale hodně se povedly žánrové episody jako ta westernová nebo odehrávající se v simulátoru kosmické stanice. Finální epizoda řeší jedno trauma z dětství, ale vše je naštěstí vyřešeno a žádný cliffhanger se nekoná. Season 8: 75% Tak nám Castle teda skončil. Celkem už bylo načase. Konec sice přišel trochu náhle, když bylo oznámeno, že se se Stanou Katic do deváté série nepočítá, což zvedlo vlnu nevole u fanoušků, že ABC to raději zařízla. Natočeny byly dva konce (jeden jako cliffhanger do další řady a jeden ukončovací), což po shlédnutí poslední epizody není až tak pravda, protože na cliffhanger se hned nabalí přeslazený happy-end a ten přechod je jak pěst na oko, bez žádného vysvětlení. Ale linka o tom, kdo je LockSat, který stál zavším co Beckettovou předchozích sériích postihlo je ukončená. Nakonec se na Castla bude asi vzpomínat v dobrém a doufám, že Nathan Fillion najde zas roli, která mu sedne na tělo jako tahle. () (menej) (viac)

Cedr

Castle je solidní oddechovka, kterou bohužel nelze brát vůbec vážně. Hvězdné momenty jsou v pozdějších dílech střídány ne vždy úplně vtipným humorem a ve finále zbývá poněkud rozpačitý pocit. Nathan Fillion ve své typické roli, je definitivně to nejlepší z celého seriálu. Nicméně pátrání však časem upadá do děsivého stereotypu a je naprosto nemožné předstírat zájem o stále stejné případy. edit: Ukázalo se, že třetí sezóna se nakonec rozjíždí celkem obstojně a převládají pozitivní momenty. ()

miguel_111

Slušný krimi seriál s výbornými narážkami a kopou vydarených hlášok a duo Catle (Nathan Fillion) a Beckettová (Stana Katic) k popukaniu. Pre mňa 80% ()

Laerry

První série začala s laťkou hodně vysoko. Žádný další díl se již bohužel nedokázal vyrovnat svému pilotu, ale i tak jde o kvalitní zábavu. Především díky Nathanu Fillionovi nebudete litovat 40 minut strávených u nijak zvlášť extra důmyslného případu vraždy. ()

Skuby47

V době nemoci jsem zjistila, že TV Prima vysílá ve všední den 8 – 10 krimiseriálů. Tento patří k těm nadprůměrným. Má svižné tempo, nápadité zápletky a sympatickou dvojici vyšetřovatelů. Je napínavý, dynamický, využívající moderní vyšetřovací metody i logiku. Rodinné trampoty spisovatele Ricka Castla s matkou a dospívající dcerou Alexis jsou třešničkou na dortu. ()

JimmyII

Z počátku hodně vtipný seriál, který ale trpí klasickým syndromem - je to sranda, jen dokud se ústřední dvojice (SPOILER ALERT) nedá dohromady. No, zas takový spoiler to nebyl, co? Ve čtvrté a páté řadě už jen natahovaná trapárna. Nicméně pro první tři stojí za to - příjemný humor, skvělý casting a zrzavá Alexis. ()