Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

Ka!n

Pěkná pohádka. Malému bratrovi se to velmi líbilo a mě jen mrzí, že nejsem o 15 let mladší, jinak bych si to taky užíval.:) ()

Relli

přes veškerý pozlátko naprostý zklamání. Když se do fantasy námětu přimíchá trocha amerického rádobyhumoru a neuvěřitelně laciné zápletky.. Prostě, nedopadne to dobře. ()

mala_kea

Uplně zbytečný hybrid Pottera a Narnie. Nudní herci proplouvají téměř po dvě hodiny přihlouplým příběhem. Nicméně Percy aka prototyp mladého odvážného správňáka je pro současnou náctiletou generaci určitě v přijatelné míře cool a tak se kasičky kin jistě naplní. Tento polobožský hrdina je těžce in. Má létající conversky, řádně naleštěný iphone, propisko-meč a ještě kdovíjakou hovězinu, kterou byl obdarován božstvem z Olympu made in US. Řecká mytologie dostala solidní podpásovku, ale co naplat, děckám se to asi líbí a mně zbývá jenom doufat, že nám bude Die milostiv a už se nedočkáme dalšího pokračování. ()

PDcz

1* bod NENENENENE [X] Minus 1* bod Já už nevim co všechno mi vadilo.. zkusím si ale vupomenout. Takže.. děti bohů.. tábor.. stovky dětí.. všechny stejně staré... o ou [X] Minus 1* bod Olymp v USA přes mrakodrap.. neeee... všechny mytologické postavy v USA.. nééééé [X] Minus 1* bod Co mne opravdu pobavilo.. létající kecky.. wow.. [X] Minus 1* bod Bylo toho fakt moc, neherci, neděj, blbost, totálně podělaná mytologie, totálně na prd film. [X] Bojím se souboje titánu.. jestli to taky podělaj.. ach jo.. ať točí westerny a vykašlou na prostředí, kterému NEROZUMÍ ()

JakeG

Pro mě po dlouhé době dobrá fantasy. Jistě má své mouchy, na HP atnmosférou nemá, ale ...... I přesto jsem se náramně bavil. ()

gumbo

Jednoduchá road movie, která je jednoznačně zaměřená nan věkovou kategorii 10-15. Když nahradíme Olympské bohy superhrdiny máme tu klasickou pohádku o tom, jak puberťák své nadpřirozené schopnosti objevil. CGI opět značně pokulhává, ale na to si už člověk u podobných filmů zvykl. Příběh je podobný Lassie se vrací, tudíž o něm se tu rozepisovat nemá cenu. Typická letní jednohubka co neurazí a za 2 dny si ji už nebudete pamatovat. 50% ()

DHDV

Tento film bylo mimo mé chápání. Je mi velkou záhadou, jak mohl dostat do takové ho to „špatného projektu“ některé dobré současné herce, asi peníze?! Film je zaměřen na mladší publikum, ale tento film by sem zakázal pouštět dětem, jelikož je totální výplach jejich malých mozečků….. Jediné co na tomto filmu není trapné a špatné sou celkem dobré digitální efekty (za to ta jedna hvězda). Pro mě je tento film nejen „silně kýčovitý“ ale i silně mimo mé chápání…a to dokážu ocenit originální námět! ()

Marsello

Hades ako rocker, medúza v slnečných... No čo na to povedať? To si tí antickí bohovia nezanechali ani štipku svojej majestátnosti? Nedá mi veru dať tomuto filmu viac ako dve hviezdy. Antické legendy a báje a la Hollywood -tak to nemusím. ()

caroleen

Chris Columbus nezklamal a opět vytvořil film plný skvělých efektů. To doplnil krásnou hudbou a vnikl z toho film, který mě dostal. Jsem fanoušek mýtických příběhů, řeckých bohů a bohyň a tento film se řídí přesně tím, jak se to v mytologii píše. Nejen, že se člověk něco naučí o řeckých bájích a pověstech, ale i se perfektně pobaví. Zasazení starověkých bohů a postav do moderní doby mě uchvátilo a zároveň nesmírně pobavilo. Tento film mi dal vše, co jsem si mohla přát. Jen se to musí brát s nadhledem. :) ()

montongery

Taková o trošku víc propracovanější pohádka, než která běží v 7 ráno na Nově. Člověk si u toho odpočine, ale pak si ani nevzpomene, že to viděl.. ()

Magenta

Leze mi krkem, že si Američani berou do huby už úplně všechno, včetně řeckých bájí. Nejhorší na tom je, že film už rovnou předpokládá, že ty pověsti nikdo nezná, tak nám musejí všechno servírovat polopaticky. A jak jinak - vždycky si na nějakou důležitou informaci vzpomene jeden z hrdinů na poslední chvíli, případně jim musí poradit někdo jiný (doupě Medusy, boj s hydrou, Percy neví, kdo jsou kentauři, placení Cháronovi...) podle mě by se ty děti v táboře neměly učit krást si navzájem vlajky, ale radši by měly víc číst. Dvě hvězdy dávám jen za stylového Háda, Persefonu a zbytek skvělých herců, jimž se divím, že do toho vůbec lezli... ()

Rockerman

Měl jsem možnost v krátké době vidět dva filmy, které jsou určeny spíše pro děti než pro dospělé. "Svět zítřka" a tento film. Oba vynikají spoustou skvělých triků, ale musím říct, že Svět zítřka vyhrál jasně na body. Percy Jackson je sice variací na řeckou mytologii, ale Chris Columbus z toho udělal něco podobného prvním dvěma dílům Harryho Pottera, které má tento režisér rovněž na svědomí. I tady má svého vyvoleného Percyho (Harry), Grovera (Ron) a Annabeth (Hermiona). I tady se bojuje s draky a jinými příšerami. Nelétá se na koštěti, ale v létacích botách. I některé triky mi připadaly dost podobné. A způsob vyprávění je totožný, jako H.P. Verdikt tedy zní:Triky za pět, příběh na dvojku. Vychází mi z toho 3*. Jinak Uma Thurman jako Medúza je skvělá. Pirce Brosnan jako kentaur mě však spíše rozesmával. ()

Heroine odpad!

Hrůza a děs. Trapný, neoriginální, směšný a nudný. Už jsem na takovýhle typ filmů alergická. Kdyby aspoň někdo měl nějaký nový nápad, ale oni ne... Agresivita, rádoby humor, rádoby akce, výsledek je nula. ()

hEROic

luxusne zpracovani netvori, ale tim veskerej nadprumer konci, skoda... mytologii se tu dava naprdel ve velkym a ty herecky vykony hlavnich hrdinu to je peklo, takovy prehravani a americkej patos se jentak nevidi :) nicmene koukatelne to i pres svou ukrutnou detinskost je... 55% ()

GOREGASM

Hmmm, čekal jsem dospělejší zpracování. Vše polopaticky, nudně a ještě jednou nudně naservírováno pod nosánek našich zhýčkaných náctiletých dětiček. Chris Columbus to už asi lépe neumí, což ostatně předvedl ve stejně sterilních prvních dvou dílech Harryho Pottera. Jediným kladem je pro mě neodolatelná Rosario Dawson, která si pro sebe své scény ukradla jen svou pří­tomností­ .Sean Bean znuděně opakuje grimasy z Lotra a Kevin McKidd, který zazářil v HBO seriálu Ří­m, svůj part odehrává taky jen z povinnosti. I ztvárnění­ medůzy v podání­ Umy je mdlé a spíše k pousmání­. Na tenhle tuctový teenage shit svým dětem pení­ze nedávejte. 30% ()

hazaba

Jako dětský film docela dobré - dobrodružství, spousta triků, jasné postavy, spravedlivý konec... Jen kdyby to bylo o krapet kratší, scénář nebyl tak děravý a hlavní představitelé o něco sympatičtější. ()

Ydrosten

Film o tom, jak američané ( ti dokonalí američané ) dokáží opravdu zkurvit úplně všechno. Tak jako že nebylo to teda zas tak hrozné, ale nějak mi nejde dát víc jak 2 hvězdy ( zaujaly mě asi jen 3 momenty ) A Uma Thurman tady byla nějak víc eroticky hezčí než v jiných filmech - ale může to být jen můj pocit. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)