Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

Ebon

Pokus o super sračkoidní implementaci řecké mytologie do Emeriky, které konkuruje pouze druhý díl: Moře sraček.. ()

Loki_Six

"Ooh. The Daughters of Aphrodite. Okay. All right, guys. You guys got a lot of catching up to do. Their mother is the Goddess of Love, so you know where that leads. Hey, baby! Whoo!" ()

Han22

Teenagerovská fantasy, která jako by z oka vypadla všem těm Twilight/Divergence/Hunger Games. Je tu nýmand s předurčením stát se hrdinou, jeho vysněná holka a vtipnej černoch. A tvůrci si evidentně dělají z řeckých bájí prdel, protože přenést kompletní osazenstvo Olympu, podsvětí a většinu monster do současných Spojených států chce dobrej matroš. Nakonec mě to ale naproti všem předpokladům příliš neštvalo. Občas je zde dementní humor, občas jsem se ale zasmál, některé nápady (Olymp nad Empire State, Podsvětí po Hollywood Hills) nejsou špatné, svižně to ubíhá a když přijde na efekty (blesková hůl), monstra (hydra) či výpravu (podsvtěí) tak je na co koukat. Navíc ve vedlejších rolích jsou poměrně slušní herci a objeví se zde i pár dobových hitů (Poker Face, TikTok). Takže slušný průměr, uvidím co druhý díl. ()

Eraserhead

I přes to, že je ten film plný bohů a polobohů, není boží... Jen průměrná efektní podívaná, která neurazí a zkrátí čekání na nového Harryho Pottera nebo Souboj Titánů, ze kterých těží nejvíc... Taky jsem do teď netušil, že Hádes vládne peklu přímo z Hollywoodu. Na druhou stranu, když si uvědomim co občas vyprodukují, proč ne... 60% ()

Fary

Percy Jackson: Zlodej blesku by se stejne tak dobre mohlo jmenovat Poseidonuv syn, aneb jak priblizit stupidnim amikum aspon trochu te anticke historie. Pro pobaveni to neni spatny - triky jsou velmi pekne provedene, nicmene od pribehu necekejte moc a pokud znate skutecne anticke pribehy, ze kterych autori vychazeli, pak vas asi budou u tohohle filmu omyvat. Pro pobaveni a oddych ale rozhodne doporucuju. ()

The_Second

Poameričtění starý řecký báje a pověsti jsou trochu zvláštní. Co si budem namlouvat je to blbost, na druhou stranu vás to nenudí protože řecká mytologie je prostě zajímavá. Scény s bohy a medúzou (hezčí medúzu těžko pohledat) jsou opravdu dobré, trochu mi zklamaly počítačový minotaurus a hydra (kvůli těmhle scénám tam měli pustit del Torra, ty jeho loutky by vypadaly rozhodně líp). Celý film je dost nevyrovnaný, začátek dobrej, souboj v kempu nudnej (konec je jasnej hned od začátku), medúza dobrá, hydra nudná, casino tak napůl, podsvětí vynikající (možná nejlepší část filmu), souboj mezi mrakodrapy je naprosto nudná a zbytečná záležitost kde si doted zajímavá postava Luka podělá celou svou existenci ve filmu, Olymp ujde až na závěrečnej rozhovor Posejdona s Percym, kterej je absolutně zbytečnej no a na závěr klasickej americkej happy end. Mohlo by se zdát, že se mi Percy Jackson nelíbil, ale neni tomu tak. ()

fantasmic

Tušil som, že toto oľutujem...ústredná trojica hlavných hrdinov je podľa mňa nezaujímavá a ešte k tomu aj nesympatická. Ku scenáru sa radšej ani vyjadrovať nebudem. Viem, že film je určený primárne pre teenagerov, tak možno si nejaký vzťah vytvoria k postavám (ale úprimne o tom pochybujem). Dokonca ani tie špeciálne efekty nie sú na dobrej úrovni. Prečo práve potom (až) 2*...celkom ma potešilo obsadenie vedľajších postáv. Najmä Pierce Brosnan a Rosario Dawson odvádzajú dobrú prácu. ()

eagle-eye

Amíci prostě nemaj na to, aby přišli s něčím vlastním a originálním. Columbus nám nabízí prvotřídně splácaný guláš ála Pejsek a Kočička. Řečtí bohové stále existují, občas si skáknout do USA počnout nějakého toho potomka - poloboha, kterými se to v zemi zaslíbené jenom hemží. Když ale přimhouřím oči a to hodně, pominu kopii Zaca Efrona v hlavní roli, dostalo se mi dvě hodiny akční jízdy, která nenudí a nechá na chvilku mozek pěkně odpočívat. A tak je třeba na Percyho Jacksona pohlížet. Columbus získal ostruhy s Harry Potterem, které tentokrát zúročil... ()

Perry-

Ježiš, to byla kravina.. hnusný triky, dementní scénář, wtf scény... jediný pozitivum vidím, že jsme se u toho solidně pobavili v tom odpadním slova smyslu Columbus by neměl točit žádné trikové filmy, protože to prostě neumí. ()

pavlikv

Strašně mě to připomínalo Souboj titánů ten novej v lehčím podání. Nenudil sem se ale bylo tam hodně trapých okamžiků a druhý den si z filmu nepamatuju skoro nic takže 40% ()

dopita

Celkem šmrncovní blbina u které se nemusí přemejšlet. Nutno říct, že velmi zručně natočená blbina. Spousta akce, humoru, masivní a dobře vypadající triky a i mladí herci jsou kupodivu jakž takž snesitelní. Nikde nic nechybí, nikde nic nepřebejvá, nic nedrhne a film uteče jako voda. Bejt mi tak dvanáct let, určitě bych minimálně jednu hvězdičku přidal. ()

Ripley

Columbus neobjevil Ameriku!Logan Lerman alis Percy Jackson,floutek nesympatický,byla špatná volba do hlavní role.Podobně je tomu i u Alexandry Daddario v roli Annabeth.Tvář má sice relativně hezounkou,ale její postava polobohyně prostě nezaujme.Nejlépe z "road movie trojky" dopadl Brandon T. Jackson.Možná proto,že není polobůh,ale jen kozel.Jeho hlášky jsou ve většině případů i vtipné.Triky jsou na dobré úrovni...ostatně už má s nimy Chris Columbus zkušenosti.Celkově film působí relativně dobře,ale více uspěje u školáků než u dospělých.Je dobře,že se nebere moc vážně a že ho rejža natočil v odlehčenějším komediálním stylu,což je jeho parketa.Jen bych měl výtku k celé části filmu odehrávající se v táboře polobohů a jiných stvoření.Tábor působí laciným dojmem.Že by na velkolepější kulisy už nezbyly peníze?Je to takový skautský táboreček se všudepřítomnými šermujícími nebo z luků střílejícími "puberťáky"."Výcvik" Percyho byl odfláknutý a bitevní hra dvou družstev,se kterou si možná chtěl Chris Columbus zavzpomínat na Famfrpál z Harryho Pottera,byla zbytečná a nudná. ()

Ilhan

Hned zezačátku musím upozornit, že mám pro řecké bohy a celkově řeckou mytologii slabost, takže jsem dost dobře nevěděl, co od toho čekat. A první polovina mě uchvátila, celá mytologie byla umě přesunuta do současnosti, polobožské děti, výcvikový tábor a jeden ukradený blesk. No, proč ne, jenže po Umě "medúze" Thurman to začíná jít ke dnu, kam těžce dopadá v Las Vegas, to bylo opravdu šlápnutí vedle. Stává se z toho čistě popcornová zábava pro děti, která účelově vytváří hezky tvářící se scény bez jakékoliv logické návaznosti. A to prostě nemůžu přehléednout. Na druhou stranu se jedná o velice stylově vypadající snímek, s napětím, vtipem a skvělými efekty. A nemůžu si odpustit rejpnutí do nového Souboje titánů. Zdejší Olymp a vzezření bohů je sice prostší, zato o mnoho stylovější a věrnější mýtům a s tvářemi herců, kteří se pro tyto role hodí, vždyť Melina Kanakaredes jako by pro tu roli byla stvořena, ne jako v ST, kde všichni bohové a kulisy kolem nich vypadají, jako by vypadli z levného pornofilmu. A o charizmatu Seana Beana si může Liam Neeson nechat jen zdát. 65 % ()

Yangus

I když je to spíše rychlokvaška typu kniha a hned film dopadlo to celkem dobře, zábavně natočené, zajímavě obsazené ( Pierce Brosman jako Kentaur) žádný velkofilm to není ale já se bavil a film mě navnadil na přečtení knihy ()

danielosbourne

Nemám proč si stěžovat. Příjemné obsazení, lehký humor a do toho pořádná dávka řeckých bájí, ač pro ně trochu v nepřirozeném prostředí. PS: Přečetl jsem po shlédnutí knihu a jsem docela dost naštvaný. Kniha, jak už to tak bývá, má mnohem větší potenciál. S tím sem sice počítal, ale aby se film tolik lišil od knihy, to se mi ještě nestalo. Radši by se tenhle film vůbec s knihou neměl spojovat, jinak by hodnocení asi hodně kleslo. Jako samostatnej prvek má tenhle film dobrý potenciál. ()

pipapaja

Tak tohleto je opravdu krok vedle a tudy cesta rozhodně nepovede. Né že by tento film neměl dobrý námět a prvních 15 minut je docela solidních ale pak začne docela opravdové peklo. Mladí herci neumějí hrát a jen tak se pachtí scénář prakticky neexistuje a kostýmy i digitální efekty vypadají jako by je udělal někdo ze studia kamarád. Opravdu dosti špatná fantazy která se dá přetrpět ale líbit se bude jen dětem. ()

Rapikk odpad!

K čemu se to Pierce Brosnan a Uma Thurman upsali? Proč? Jsem nějakým způsobem doufal, že by tak kvalitní herci nikdy nepropůjčili své jméno takovému paskvilu. V každém případě uděluji stejné hodnocení jako novodobému Souboji Titánů. Američané by na řecké báje radši už neměli sahat. Nikdy. ()

beba789

Kniha se mi moc líbí a to platí i o filmu.I přes to,že tady nemá žádné dobré hodnocení patří Percy Jackson u mě k jednomu z nejlěpších filmových zpracováních knih.Logan s Alexandrou jsou mi velice sympatičtí a líbí se mi jejich hraní.Příběh prvního dílu PJ patří k jednim z nějlepších celé série ale přeci jenom se mě osobně nejvíce líbil díl Moře Nestvůr,který se dočká filmového zpracování v roce 2013.90%. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)