Superman

Superman je nadčlovek, ktorý lieta nad krajinou v neodmysliteľnom úbore a bojuje proti zlu. Film nám vykresľuje jeho príchod z planety Kryptón, mladosť a nakoniec aj dobrodružstvá v Metropolise... (TV Dajto)

chlebos

Jo kdyz mi bylo 12 tak jsem chtel kostym supermana a muze za to tenhle film je to uzasna pohadka. Kostym mi spichla mamka a na fotkach vypadam jak kreten ()

waska

Komiksový hrdina ( mám je hodně rád ) na stříbrném platně, výborné herecké obsazení a hlavně ten slušivý oblek s velkým S na prsou. K tomu výborná hudba od J. Williamse a tudíž mi nezbývá nic jiného než 4 hvězdy. K dokonalosti tomu pouze lepší efekty, které i na svou dobu působí poněkud zastarale a neuměle. ()

Armin82

Jestli byl někdy nějakej fimovej Superman,tak určitě Christopher Reeve. Do té doby neznámý herec, se své životní nabídky zhostil výborně a pro mě je tohle určitě nejlepší film o muži z oceli, co byl natočen. Sice se své nálepky vyslance z Kryptonu už do konce života nezbavil,ale myslim si,že určitě nelitoval :)Mimo jiné v té době už zkušení harcovníci, Gene Hackman či Marlon Brando taky do kin přitáhli nejednoho diváka a určitě na úspěchu filmu měli nemalej podíl...jsem fanoušek Supermana a v tomhle filmu jsem měl vše co jsem mít chtěl...sice ta nostalgická vzpomínka z dětství trošku vyprchala,ale efekty,scénář,dokonalou hudbu Johna Williamse,herce v hlavních rolích a cit pro filmařinu dokážu ocenit i dnes...film má i po cca 30ti letech pořád svojí kvalitu,slušný efekty i příběh ----> 90% ()

mogul01

Lepší superman nebyl a už ani nebude, no teda..uvidíme co na to řekne muž z Oceli, ale myslím si, že nemá šanci s ním soupeřit. ()

degster

Tento filmový Superman má dve chyby: nesympatickú hlavnú postavu a až prílišnú sebaparodizáciu. Film, ktorý sa tak veľmi neberie vážne, nemôžem brať vážne ani ja. P.S. Ak by si ale chcel rovnako ako ja konečne pochopiť Supermana ako celok, odporúčam ti jediný fantastický komix, All Star Superman z 2008. ()

ZnalecH

Dokážu si představit, že ve své době to byla revoluce. I dnes ho každý zná, ale spíše jen z povídání nebo z remaků. Pravdou je, že jsem zažit slabší chvíle, kdy jsem už už šmátral po vypínacím tlačítku. Přesto jsem nakonec vydržel až do konce a dočkal se napínavé podívané. ()

holub109

Dnes už kultovní komiksový film ze sedmdesátek. Překvapivě je to docela dobře natočené, i když některé scény působí dost vtipně (Marlon Brando obalený v alobalu). Celkově je to zábavný a milý komiksový film a ve své době to musela být fakt pecka. Začátek je hodně pomalý, ale od té doby, co se na scéně objevil Christopher Reeve mě to překvapivě bavilo. Musím uznat, že byl v roli Supermana opravdu výborný. Hudba Johna Williamse je navíc jako vždy výtečná. 70% ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. Podarený film, ktorý je na svoj rok výroby skvelé spracovaný. Herecký je to v celku mierny nadpriemer. Ale ok. Čo sa týka konca filmu za mňa to už bolo poriadne prehnané. Áno je to Superman ale čo je moc je moc. Čo sa týka hudby tak tá bola vcelku zaujímavá a to hlavne pretože mi to pripomínalo Star Wars. Nakoniec filmu som sa pozrel a áno, človek, ktorý zložil hudbu k Star Wars tak zložil hudbu aj pre tento film. Videl som rovno režisérsku verziu a musím povedal, že je lepšia o niečo ako pôvodná. Viem čo bolo navyše keďže som to pozeral s CZ dab a doplnené časti mali CZ tit. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Bohužiaľ ten koniec to za mňa celé skazil... ()

Likan7

Superman má asi Time Stone! Celkem chápu, že schopnost vrátit čas v novějších filmech nikdy nevytáhli, je totiž už moc bláznivá i na Supermana. Na svou dobu samozřejmě přelomové triky, na dnešní roztomilá pohádka s, pro mě, překvapivě příjemně vtipným Reevem. ()

KdG

Ze všech komiksových hrdinů Supermana moc nemusím. Je takovej divnej. (co bych taky chtěl od Kryptoňana že ?) No a ve filmu je to to samé. Ale páč to už patří ke klasice komiksových adaptací, a dlouhá léta ni jiného (krom později Batmana) k vidění nebylo tak nemohu dát pod ***. ()

Tamdydam

Je to podle všeho klasika, ale na mě nepůsobí. I jako dítě jsem oceňoval pohádky, které měly alespoň trochu hlavu a patu a dalo se jim s trochou představivosti a ochoty uvěřit. Nebo mi snad někdo vysvětlí, proč se Superman v civilu chová jako zamindrákovaný idiot? ()

Rodin

Velmi příjemná pohádka, na svou dobu poměrně slušně trikově vybavená, ty červené slipy přes gatě mě v Reevově případě kupodivu ani nepřipadaly úplně srandovní... Za dost hroznou Lois bych srazil jednu hvězdu, kterou bych ovšem zase na druhou stranu přidal za Gene Hackmana... Jen ta přiblblá myšlenka, podle které si chlapík sundá brýle, rozčeše patku a hodí na sebe modré harapesky s červenými trenyrkami a už ho nikdo nepozná, ta mně vždycky dávala strašné rány do řepy. ()

kyLuke

Co víc rozebírat ? Pro mě nejlepší zfilmovaný komiksový příběh všech dob . Výborné triky , skvělý scénář , fantastická režie a to , co je nejlepší je hudba ! John Williams opět zaperlil ! ... po shlédnutí nového "Muže z oceli" si to sice stále myslím , ale "Muž z oceli" je zřejmě 2 . nejlepší zfilmovaný komiks . ()

Izz

Nesmrtelná klasika a jakkoliv mám Singerovu verzi ráda,letícího Reevea a maniakálního Genea Hackmana už zkrátka nikdy nic nepřekoná. ()

Lilien

superman je súčasť americkej i svetovej pop-kultúry to je nepopierateľný fakt. Hoci film už pár rokov má, efekty sú ešte celkom slušné a nepôsobia úplne smiešne.Nejaké veci by sa tomu dali vytknúť to je samozrejmé, ale v konečnom dôsledku sa dajú prehltnúť, okrem Lutorovho poskoka to je katastrofa, ta postava nikdy nemala vzniknúť.Herecké obsadenie Brando. Reeve, Hackman špica.A samozrejme hudba od Williamsa je dokonalá. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

08.12.2015

Pražské Rudolfinum bude 22. prosince hostit ojedinělý koncertní projekt s názvem STAR WARS: a musical show. Jedná se o koncert orchestrální hudby z šesti dosud uvedených filmů z prostředí slavných… (viac)