Superman

Superman je nadčlovek, ktorý lieta nad krajinou v neodmysliteľnom úbore a bojuje proti zlu. Film nám vykresľuje jeho príchod z planety Kryptón, mladosť a nakoniec aj dobrodružstvá v Metropolise... (TV Dajto)

Theraphosa

Christopher Reeve bude pro mne vždy tím,kdo se ujal role supermana ze všech lidí nejlépe.Převeliká škoda taa zdrcujícího pádu.Filmový svět tím ztratil jeden ze svých zázraků. ()

Perry-

Až na Clarkovo/Supermanovo/Kal-Elovo mládí je to velmi povedené. Lex Luthor srší vtipem ("Co máme stejné? Já mám stejné IQ jako ty váhu"). Na dobu vzniku docela povedené triky. Celkově 4* hlavně za poněkud rozvleklejší první polovinu filmu. ()

eagle-eye

Nejlepší na celé sérii o Supermanovi, jsou jeho protivníci v čele s Genem Hackmanem. Jinak filmy stojí za starou bačkoru, jak po stránce příběhu, tak po stránce technické.. ()

The_Second

Superman pro mě byl vždycky nejméně zajímavý superhrdina o kterém jsem slyšel. A proto mi tento skvost dlouho unikal, ted můžu řícz že to byla chyba. Superman se zařadil mezi nejlepší komiksový filmy hned za Nolanovi Batmany. V roli Lexe Luthora exceluje hláškující a sarkastický Gene Hackman. Uplně mi nevyhovují scény s lítáním, které by i na rok vzniku mohli být rozhodně lepší. A pak ten konec kde sem nepobral jak lítáním okolo země dokázal vrátit čas. ()

Paity

Fantasy a vlastně i Sci-fi klasika ve své nejskvělejší podobě. Každý chtěl být pak jako Superman, létat, rychle se oblékat, mít v očích lasery. Prostě idylka. A co si budeme povídat, Gene Hackman je jako padouch prostě nedostižný. ()

Vaklaf

Trapnej nezničitelnej skautík, co umí i otočit zeměkoulí proti směru času, versus charismatickej génius zločinu, kterej měl tu smůlu, že se obklopil lidma, který všechno poserou. Jinak je to samozřejmě klasika, jenže spíš úsměvná. Tyhle superkladný hodňouši mě prostě neberou (pokud zrovna nedostávaj po tlamě). ()

farfalla

Tento film je už klasikou. Má specifické titulky i hudbu. Viděla jsem ho už několikrát a v porovnání s těmi novějšími oživenými komiksy obstojí. Muselo být těžké se rozhodnout, co vybrat z komiksového příběhu do filmu. A myslím, že tvůrci udělali rozumný výběr. Trochu patetický úvod dává pochopit, proč je Superman (Christopher Reeve)tak hodný. Podíleli se na tom vlastní (Marlon Brando a Susannah York)i nevlastní rodiče (Glenn Ford a Phyllis Thaxter). Pak přichází Clark Kent a potká Lois Lane (Margot Kidder) a utká se s Lexem Luthorem (Gene Hackman). Každá z vedlejší postav dostane chvíli na vykreslení svého charakteru. Stále to jsou příjemné dvě hodiny podívané. Možná je to i díky knize Maria Puzza, jako předloze. A Christopher Reeve, i když je svalovec, dokáže hrát. ()

Knowho

Dnes po boku druhého Spider-Mana s Tobeyem Maguirem s prvními X-Meny z roku 2000 a s trilogií Temného rytíře, se jedná o kultovní komiksovou záležitost. Upřímně, tenhle film by měl být v TOP 10 komiksových filmů, které musí každý fanoušek vidět. Christopher Reeve tady hraje toho správného Supermana, kterého podle mě nezvládl ani, ačkoliv ho zbožnuju, Henry Cavill. Gene Hackman je velmi povedený Luthor, a je to ten geniální a šílený Supermanovský záporák. I když mám stejně radší Michaela Rosenbauma ze seriálu Smallville. Nádherně se tady mísí komediálnost,akčnost, ale i dramatižnost, které stojí většinou na trojici Christophera Reeveho (Superman), Gena Hackmana (Lex Luthor) a Margot Kidder (Lois Lane). A do toho všecho je hrána LEGENDÁRNÍ hudba od JOHNA WILLIAMSE. 9/10 Viděna i SPECIAL EDITION. ()

kwoky

Prvni polovina je dost nudna a strihac mozna mohl byt "agresivnejsi" :) Druha pulka je ovsem klasikou, kterou si vzdycky uzivam. Celkove jsou to horsi 4*. ()

TERRORDROME

Ako malý som sa strašne tešil keď mali dávať supermana v telke, ale bol som sklamaný. Chlapík so spodkami cez kostým chytí pár padajúcich osôb a predmetov a nakoniec lieta tak rýchlo že vráti čas. Film sa snaží vzkriesiť supermanovu kariéru a to sa mu aj podarilo, ale je to predovšetkým nuda s dokonale sterilným hrdinom ktorý je super kladný a super nezaujímavý. Snáď len ten Hackman dokáže udržať diváka pri vedomí. ()

Andree8

Když se řekne dětství, krom jiného se mi vybaví videorekordér a miliony kazet, mezi nimiž vyčnívala právě ta se Supermanem. Christopher Reeve byl pro mě vzorem několik dlouhých let a já film hltal a pouštěl stále dokola, až jsem kazetu rozbil... Pro mě jedna z dalších srdcovek, na které se podívám kdykoliv, kdekoliv a hlavně rád. A vím, že i po stopadesátédeváté budu každou scénu prožívat stejně intenzivně jako když mi bylo 5 let :-) ()

Hanes88

Tímhle to všechno začalo! Klasické staré zfilmování Supermana, podle kterého se pak začalo natáčet všemožné množství jiných superhrdinů. 80%. ()

Lionheart

Před patnácti lety, když jsem to vážně miloval, bych neváhal s 6 *, ale když jsem si to teď připomněl, tak jsem se celou dobu usmíval... ale nijak zle a potměšile, pořád s takovým tím příjemným pocitem nostalgie. Je to naivní a hloupočké, ale vážně milé a krásné a vtipné a rozkošné. Dnešní vnímání komixových filmů je jiné, ale pořád stojí za to ty 2 a půl hodinky obětovat, aby se člověk vrátil do idealistického dětství :) ()

peetriss

Donnerův Superman je spíše nefalšovaným kultem a filmovou popcornovou zábavou, při které musíte nutně vypnout mozek, abyste se nepitvali v nepřehlédnutelných logických chybách a jiných nesmyslech, jejichž existence je účelová, čistě pro efekt. Na druhou stranu lepší Superman nikdy natočen nebyl (vědom si existence posledního Snyderova Muže z oceli), baví, nevyhýbá se výborným katastrofickým scénám, přesně v kurzu období, ve kterém vznikl, tedy v období dozvuků zlatých časů katastrofického žánru, v neposlední řadě má srdce a výborného záporáka Lexe Luthora v podání Gena Hackmana. Dovolím si výtku vůči trikové úrovni, která mi připadá vzhledem k vloženému rozpočtu podprůměrná i na dobu, ve které tento Superman vznikl a budí dojem úrovně šedesátých let, nikoli konce 70. let, kdy trikaři uměli mnohem věrohodnější a nadčasovější kousky a celý film tak dnes působí mnohem ošuntělejším dojmem, než by si zasloužil. Přesto vítězí nostalgie sahající až do mých dětských let, a proto: 70%. ()

Adam_Musil

Podstata příběhu o Supermanovi spočívá v jakémsi střetu mezi mýtem a ideologií. Přesto mýtus a lidová moudrost vítězí, "dobré" poráží "zlé", muži se chovají "mužsky", ženy "žensky", mladší rádi přijímají rady od starších a v jejich očích moudřejších, což v postmoderní době tolik schází, a to vše příběhu dodává nadčasové rozměry a ráz moderního eposu, který dokonale předává tradiční vědění současnému člověku. Úspěch filmu je tímto zaručen. Supermanem může být každý, kdo si přizná, kým skutečně je, a podle toho žije – je autentický, je sám sebou a je šťastný. (80%) ()

willis

První seriózní pokus o adpataci komiksu. I když po letech film trochu ztrácí na vizuální přitažlivosti, Reeve bude pro mě navždy jediným pravým Supermanem. V ničem nezaostává ani Hackman jako Lex Luthor a troufám si říct, že film stojí hodně na jeho postavě a bez Hackmana by tenhle film nebyl tak dobrý. Vše umocňuje Williamsova hudba, v některých místech to až vypadá jako by použil přebytky ze Star Wars.(10.7.2005) ()

Mikino00

I když se jedná o dnes už klasický příběh o superhrdinovi, připadal mi děj až moc jednoduchý a prostor pro padoucha Hackmana příliš malý, přitom všechny ve filmu zastiňoval. Ale dá se na to dívat. ()

H4ku11

Kedysi trhák, dnes však nemám pocit nadčasovosti ako pri iných starších filmoch. Vo filmoch o Supermanovi ma vždy najviac tešia predstavitelia Jor-Ela, ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

08.12.2015

Pražské Rudolfinum bude 22. prosince hostit ojedinělý koncertní projekt s názvem STAR WARS: a musical show. Jedná se o koncert orchestrální hudby z šesti dosud uvedených filmů z prostředí slavných… (viac)