Lovecká sezóna právě začíná... V létě 1974 vyráží čtyři přátelé na víkendový výlet tábořit v lese. Během cesty jsou ale přepadeni a omráčeni. Když se proberou z bezvědomí, slyší zvuk lovecké trubky. O tom, že se kořistí stali právě oni, není pochyb. A lov? ... Začíná. (oficiálny text distribútora)

zdenny odpad!

Je to hloupé, velice hloupé. Ukázka toho, jak chce být někdo lepší než Američané. Jde o to, že když chceš točit horror, musíš "bejt prostě dobrej". Myslím si, že Norové umí připravit větší horror velrybám, které nelegálně loví. Nesmyslné vykuchání oběti "o samotě". Na co tam tedy měli stany a tábořiště, když oběti zabíjeli o samotě? Myslím si, že by bylo "normálnější" oběť dopravit do tábořiště, pochlubit se ostatním vesnickým buranům "souložícím prasnice", koho jsem si ulovil a "teď si s nimi budeme společně hrát". Film Kožená tvář byl o tom, že vraždil Leatherface a také své oběti sám mučil - mělo to svou logiku (byl sám). Tito impotenti byli tři a tím, že si je zabíjeli samostatně vlastně ještě více dokládali, jak je ten film hloupý a jejich konání nelogické. Protože uvážím-li, že i debil oplývá základní psychologickou potřebou být pro někoho důležitým, něčím se druhému pochlubit, musí být každému jasné, že i ten debil se chce ostatním parťákům pochlubit, jak krásně ulovil a jak krásně bude kuchat za jejich přítomnosti. No prostě, aby mu ti zbylí idioti mohli zatleskat. Další hovadina - jaktože některá oběť byla přivázána ke stromu nějakou dobu a jiná byla zabita hned? Chtěl tím tvůrce ukázat nevypočitatelnost vesnických debilů? Myslím, že nevědomky demonstroval především svou tvůrčí impotenci. Navíc čtveřice těch mladých nebyla diváku moc sympatická, takže mě z klidu nevytrhlo nic, co jim bylo vyváděno (zahodit klíče na lesní cestě může fakt jen lopata). Ten film byl prostě hodně hloupý a kdo si chce se mnou o tom poklábosit, ví kde mě hledat. PS: Jo, a který debil angažoval toho debila s kamerou? ()

demented

Švédsky masaker motorovou pílou bez motorovej píly ;) Z originality tento film nemôže obviňovať nikto. Začiatok je viac menej totožný, dokonca sa to odohráva v roku 1974. Len tí burani sú degradovaní na anonymné vraždiace mašiny s fetišom na nože a brokovnice :) Filmu to odsýpa celkom slušne, no napriek krátkej stopáži som sa viac krát pristihol ako pozerám na hodinky. Večné behanie po lese je dosť nezáživné, síce občas okorenené nejakou tou brutalitou, ale v konečnom dôsledku nudí. Absencia nejakej tej zapamätania hodnej scény, ktorá by ma donútila pozrieť si tento snímok ešte raz, tiež zamrzí. ()

PetrPan2

Oběti i vrazy jsou tak stupidní, že bych je nejraději zabil sám. Po lese se neustále válejí pušky, nože, luky se šípy, které mohou oběti v nouzi nejvyšší použít... ten film používá jedno hororové klíšé za druhým a ještě jej pro jistotu několikrát zopakuje :o( Navíc to až neskutečným způsobem vykrádá Texaský masakr... vím, že v tomhle subžánru je těžké přijít s něčím novým, ale taková imbecilní vykradačka :o((( ()

Brain-D

Za brutalitu palec hore, ale víc nic. Tupost postav naprosto dechberoucí a téměř se na to nedalo dívat. Roztřepaná kamera mi dala vzpomínku na hrůzu v podobě Blair Witch, což uznávám jako stejně špatný film. 20% ()

lykan9

Herci nebyli nic moc a postavy samotné byly nesympatické a protivné, že jsem si přál, aby umřely bolestivou a dlouhou smrtí. Zejména tu blondýnu bych podřízl jako podsvinče od chvíli, kdy se děj začal odehrávat v lese. Štvala mě po celou dobu - nedokázala tu svou držku zavřít a snad 5x prošla táborem, kde leželo spousta zbraní a ne a ne si aspoň jednu vzít, aby pak čirou náhodou našla ručně vyrobený luk a tím se na podruhé trefí jako kdejaký ostrostřelec. :-D V rámci subžánru se však jednalo o poměrně slušnou podívanou, která byla v úvodu inspirovaná Texaským masakrem motorovou pilou. Sice jsou velmi slabé, ale stále to na tři hvězdy stačí. ()

drackula

Tento film stavil na zaujímavú aj keď určite nie originálnu myšlienku a na špinavé a surové spracovanie. Niečo tomu však chýbalo. Tým niečím je určite atmosféra, ktorú som si pri sľubovanom "love na ľudí" predstavoval trošku inak. Chcelo to o niečo viac dynamiky a gradujúcej akcie. Napriek tomu tento film šablónu buranskosti zvládol dokonale a až na tú atmosféru sa nevyskytli žiadne vážnejšie chyby. 70 % ()

Guzo

Konec u mě dělá výsledný dojem celého filmu a může tak příšerný film zvednout nahoru nebo pěknej film strhnout až na dno. Rovdyr byl celou dobu tak nějak průměrný horor, horší verze Eden Lake, a ten konec.. nic moc, no. Na jedno rychlé zkouknutí (opravdu není dlouhý) to je ale docela pohoda.. Takže tak 40 % ()

Luteka

Četla jsem si recenzi, že to má být kvalitní norský horor, ale já tedy kvalitní horor vidím jinak. Již od začátku je vám jasné, kdo přežije ... A všechny krvavé scény jsou nezáživné. Zív, prostě nuda ... ()

sedm.1

Pravda je ta,že i přes mé poměrně vysoké hodnocení mě Lovci lidí krapet zklamalo.A přirovnal bych to asi k podobnému rozčarování jako jsem prožil u Eden Lake.Přespříliš povyku pro málo muziky.Asi se nepoučím,že čím víc čekám,tím méně dostanu.Ale k filmu samotnému.Velmi,ale opravdu velmi rychle snímek uteče a to nejen díky své velmi krátké stopáži.Děj má spád a prakticky pořád se něco děje.Herci jsou ve svých rolích přirození a neokoukaní,hlavní hrdinka slušná,lovci též působí správně odrbaným "šarmem".Co se týče krvavých efektů,jsou skutečně na vysoké úrovni,úžasně explicitní a několikrát i dost nekompromisní,výborně.Společně s nimi lze asi nejvíce ještě vyzdvihnout syrovost obrazu,který dokresluje skutečný strach obětí a drsnost a bezvýchodnost situace.Bohužel,výrazným záporem celého filmu je opravdu jeho šílená jednoduchost .Nevím,čím že to na mě tak zapůsobilo,povětšinou mi to nevadí a dokonce i rád tvrdím,že u filmu a horroru zvlášť je v jednoduchosti síla,ale tohle bylo jen skutečně šup do lesa,běh sem,běh tam,šmik,šmik a konec.Fakt divný.Studené a nepříjemné stejně jako ono lesní prostředí.Celkově ale musím Lovce lidí pochválit,jde o syrový a poměrně dost krvavý snímek,a to mám u horrorů nejradši,jen by to tentokrát chtělo trochu více té šťávičky okolo. ()

Gyorgy

Naprosto dokonalá atmosféra prostředí lesů a příjemná atmosféra 70 let. Vypadá tak strašně lacině a přesto strčí do kapsy některé zbytečně vyzdvihované horory. Takovej Norskej I Spit on Your Grave. :-) Akorát jsem u tohohle snímku nečekal otevřený konec, ale ještě pořádný final thrashing. Ten tam nebyl, škoda. I tak ale Norové dokazují, že horory v lesním prostředí (a vůbec v přírodě) jim jdou nejlíp. Za mě lepší než Villmark. 75% ()

jondoe

Zaujalo ma to, ale stale otrepany sa namet nemoze priniest nic nove. Vrahovia su nemastny-neslany, herectvo priemerne. Som vsak vdacny za umernu stopaz a pracu z kamerou, ktora dost dobre zachytava atmosferu a brutalne sceny. Inak je to vsak slabsi priemer. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...celkem nuda. Zdejší "bubáci" teda nahánějí hrůzu ještě míň než mutanti ve Wrong turn - ti byli sice směšní, ale alespoň zábavní (a do doby než je ukázali tak tam byla i docela napínavá atmoška). Nesympatičtí herci - jediné "dvě" sympatické (slečny) zamordujou samozřejmě jako první... nevíte někdo proč ty sympatičtější odkrouhnou vždycky na začátku a pak se musíme zbytek filmu dívat na to, jak se z blonďaté blbky stává postupně John Rambo Hrdina? Jinak parta mladých idiotů jedoucí na výlet do pustiny, která se cestou staví někde na hajzlu,(benzince, hospodě atd.) kde je začnou honit burani (mutanti) tu už párkrát byla, že? Stejnej námět bych ještě odpustil, ale copak to sakra musejí vykrádat scénu po scéně? Že to tak máme rádi? Jo - máme - ale občas neuškodí vidět i něco co tu ještě nebylo... (;o) ()

AngiS

ťap ťap.. Ten poběžíme napravo, a támhle za tím stromem nalevo, tam.zpátky.. sem..tam..tam sem.. Je uctyhodný, že utíkali, nicméně to bylo celý takový jednotvárný.. To je trochu škoda.. Ale ty barvy...líbily se mi ty barvy.. nic ostrýho.. Na večerní koukání jak dělaný. Ale stejně mi není jasný, proč nejdýl vydrží, nebo přežijí hysterický blondýny.. ()

Holina

To zas bylo něco. Pan režisér je zřejmě tak trochu úchyl neboť nechává sterilní vidláky ohmatávat hlavní hrdinku nejprve nožem, potom puškou a obojí je patřičně zdlouhavé a zřejmě má působit napínavě. Nepůsobí, ostatně jako celý film. Těch pár dratičtějších scén to už nezachrání. ()

Hanys_

Další variace na tisíckrát viděné, tentokráte z chladného Norska. Brutalita ucházející, nicméně hlavní ženská postava byla doslova na zabití, takže jsem jednoznačně fandil myslivcům...4/10 ()

danielosbourne

Jo...to je přesně ten tip hororu, který mám rád. Les, skupinka lidí jím prchající, schovávajíc se za stromy a pronásledování něčím, co usiluje bez jediného důvodu o jejicj životy. Upřímně musím říci, že jsem čekal, že tenhle horor odbydu 2 nebo 3 hvězdama...ale natolik mě nadchnul že dávám plný počet ... ()

kolemjdouc

ty čtyři hvězdy za to že to fakt všechno vypadalo opravdově.Na své si určitě nepřijdou milovníci triků a podobných opičáren.U mě dobrý ()