Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Rozhovor 4
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Baron Noktur odpad!

Ako keby som pozeral film typu Varan vs. Cobra, ktorý je rozdelený do epizód. Neuveriteľne trápne herecké výkony, chabý a totálne klišovitý scenár a navyše totálne ale totálne nudné. Neuveriteľné sklamanie, hlavne po tom čo som počul od svojich známych, že aká je to bomba. Bomba to síce je, ale zdraviu škodlivá. 0% !! ()

Jonatána

Dr. Bishop je kouzelný :-). Jeho hláška v následující situaci: lékařka v nemocnici něco řílá, Bishop ji neposlouchá, ona se ptá, jestli ho nezajímá, co říká nebo něco v tom slova smyslu a on jí odpoví:"Ne, pokud nemáte vyšší IQ než já.", mě dostala tak, jako už dlouho nic. ()

haroska

Mystika,neuvěřitelné případy,záhady,konspirace a k tomu "another universe".Miluju tenhle seriál a ve všech směrech pro mne válcuje Akta X.Krom jednotlivých případů,které se řeší v každém díle i jedna velká záhada,kterou autoři servírují po pikantních kouscích. ()

Kurt_Teplice

Oproti Lost méně roztahané, všechny hlavní postavy sympatické (hned bych šel dělat asistenta dr. Bishopovi :) ), chytlavé téma - líbí se mi, že oproti jiným podobným seriálům se autoři většinu záhad snaží vysvětlit racionálně, vědecky. No a Leonard Nimoy, to potěší :). Snad seriál dojde do konce, snad nebude utnut jako spousta jiných nadějných kousků (Flashforward, Jericho...). Jediný fakt k pousmání je to, že skoro všechny případy, které se objeví, mají nějakou spojitost s dr. Bishopem, to je trošku přehnané... ()

Melvej

Vždycky mě fascinovaly věci kolem vědy, jako alternativní reality, nadpřirozené schopnosti, nejrůznější vědecké vynálezy, atd. Seriál Fringe tohle všechno obsahuje. Řeší se v něm různé vědecké záhady a provádí se všelijaké pokusy. Zároveň je do toho všeho přimíchána psychologie postav - proč přemýšlí tak, jak přemýšlí a proč jsou takový, jací jsou - k tomu všemu má snad každá postava své tajemství, které se postupně odhaluje. V epizodách se také objevují komické situace díky šílenému vědci (v dobrém slova smyslu). Epizody na sebe také různým způsobem navazují - něco se zmíní v první sérii a najednou třeba ve třetí sérii si řeknete: "Aha, teď to všechno dává smysl." Prostě, Fringe má skvělý děj, napětí, atmosféru a taktéž velkou řádku tajemna. Co víc si od seriálu přát? :) ()

Withree

Právě před chvilkou jsem dokoukal finále 3. řady. A je to naprostá paráda. 4 hvězdičky jsou zde umístěny pouze proto, že některé epizodky, kde se pouze řeší záhady jsou, dá se říct, nudné. Ovšem seriál má parádní scénáristy, kteří vědí co dělají a dokážou vysvětlit otázky, položené třeba o sezonu zpátky. Dá se říci, že je to nejlepší scifi seriál současnosti a taktéž vysoce oblíbený (To naznačuje i ochotu FOXů odklepnout 4. sérii, i když se seriál nemůže chlubit vysokými ratingy). ()

BackPa

Pro mě nejlepší seriál současnosti, kvůli kterému jsem i zde vytvořil účet,nejlepší je 3. řada.Super nápad s pararelním vesmírem,dobré herecké obsazení.John Noble opravdu předvádí super výkony.Super záhadné případy,záhadní pozorovatelé....Massive Dynamic...už se nemohu dočkat 4. série! Edit: 1. série 90% 2. série 95% 3. série 100% 4. série 70% 5. série - 75%. Edit: Nejlepší zakončení by bylo 3tí řadou, 4 a 5 už nebyly tak dobré. ()

PerToon

Objektivně to na 5* není, už jen kvůli tomu jak seriál utrpěl svým natahováním. Během páté řady jsem seriál přestal sledovat, protože jsem na něj prostě zapomněl. Teď jsem ho zpětně dokoukal, abych zjistil jaký je teda to slavný velký zakončení. A tím je zakončení třetí, nikoli pátý řady. Samostatné díly jsou skutečně novodobá Akta X, ale hlavní mytologická linie seriálu je pro mě existence druhé strany a tu uzavírá třetí řada. Tak či tak, Pattern, ZFT a "next item" Mr. Jonese už nikdy nezapomenu a rád se budu ke starším dílům časem vracet. [originál] ()

Shakaar

Asi jeden z těch vydařenějších serií z Abramsovy tvorby a zároveň, kterou měli pod palcem dvojce Orci-Kurztman. První tři řady bych řekl, že byli více než vydařené. Napomohli tomu i výkony Anny Torv, Johna Nobla a Jacksona. Bohužel směr, který se tvůrci vydali postupem času začal mít trhliny. Naprosto nepochopitelný, ikdyž v rámci příběhu opodstatněný byl restart timeline serie v čtvrté řadě a pátá se naprosto vymykala ostatním řadám (ještě že tam byla Etta :O). Je to určitě škoda, protože serie měla dobrou uroveň. Nevím zda z důvodu ztráty sledovanosti, nebo vyčerpanosti tématiky, ale prostě čtvrtá a pátá řadu je považována práven za ty slabší. ()

forkys

Divím se, že jsem o tak rozsáhlém seriálu zaslechl až po X letech od pilotního dílu, ale naštěstí se tak vůbec stalo. Bylo super, že v seriálu šlo o více než jen vystřílet pár mozků (vědecké prostředí obyčejného diváka rozhodně neurazí). Pár dílů mě dokonce nutilo googlit a zjišťovat si různé informace a zamyslet se nad chemickými hrozbami. Po třech týdnech nepřetržitého pobytu ve Walterově laboratoři můžu říct, že seriál je více než jen líbivý zabiják času. První dvě série jsou bezkonkurenční, třetí série byla táhlá a nezáživná, kvůli postavení Bishopa juniora, které se ve čtvrté sérii už tak nějak přecházelo a to, zda je ve správné časové linii už nikoho nezajímalo, což bylo trochu zvláštní. ()

Dymatize

Určitě zajímavý seriál (i originální), který mě sice zatím nechytl natolik abych hltal jeden díl za druhým, ale určitě stojí za zhlédnutí. Pořád se něco děje, nejsou tam žádné nudné pasáže a atmosféra si drží laťku taky vysoko. Jediný mínus co jsem zatím objevil je postava Petera Bishopa, která má údajně IQ 190, ale rozhodně tomu tak není. Genialita se v rámci možností určitě zahrát dá, ale tady se to vůbec nepovedlo..naopak se jeho postava často chová hloupě a má i otázky/narážky/odpovědi průměrný až podprůměrný...což je rozhodně škoda. ()

Krysap

Tohle byla dlouhou dobu moje srdeční záležitost.. Srovnání s Akty X má smysl jenom zpočátku, kdy se objevují nevysvětlitelné případy, pak se ale rozjede souvislý a parádně propracovaný a promyšlený sci-fi příběh správně dokořeněný vývojem vztahů mezi hlavními postavami. Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny, samozřejmě nejvíc Waltera, ale i Anna Torv jako Olivia mi sedla, ačkoliv jí hodně lidí kritizuje za špatné hraní. Možná až jí stejně uvidím hrát ve víc věcech, změním názor. Teď je to právě její zvláštní styl herectví, co dělá z Olivie TU Olivii, která je poměrně netypická mezi ostatními hrdinkami z jiných filmů a seriálů. Hodně chválím ztvárnění nového světa plešounů ve stylu Třetí říše budoucnosti, z toho skutečně často až mrazilo.. Velkou zábavou navíc se pro mě stalo poznávání konkrétních lokalit ve Vancouveru a okolí. ()

Likan7

Chápu kritiku, chápu všechny nespokojené diváky, ale i když částečně patřím k nim, části seriálu pro ostatní nejslabší byly pro mě ty nejlepší. Hranice nemožného má problém v tom, že scénáristé mu přichystali během své existence dva restarty, které změnily pravidla a zajeté pořádky. První zásah do děje přišel na konci třetí série, a začátkem čtvrté, která je tou nejhorší. Naopak ale druhý řez, na začátku poslední, páté, jsem uvítal a konec seriálu si jen užil, vypnul jsem mozek a sám jsem byl překvapený, jak dobře mi to odsýpalo. Fringe nikdy neměl moc velký potenciál, i když stěžejní příběh je lákavý hodně. Nezvykle dlouho jsem si zvykal na herce, Anna Torv mi nejdřív přišla na odstřel, zvykl jsem si na ní až v momentě, kdy si přebarvila hlavu. Joshua Jackson se s Peterem sžil až někdy kolem čtvrté série a snad se už konečně odlepil od Peacyho od Dawsona. Johna Noblea (a jeho vaření) s Jasikou Nicole jsem si oblíbil hned. Nad Hranicí nemožného raději nepřemýšlejte, protože v každé série přijdete minimálně na 10 stěžejních logických nesmyslů, které Vám zážitek zkazí. Pokud od toho nebudete moc čekat jako já, budete vlastně docela spokojeni a na konci se dostaví ten příjemný pocit celistvosti, když se kruh uzavře. Takže Astrid, Waltere, Liv a Petere, díky za těch 5 sezón, občas to skřípalo, ale nakonec jste byli fajn společníci při dlouhých odpoledních! ()

ER

Zručně udělaný seriál s pár záhadami, s kterých jde občas "hlava kolem". Napětí se dostavilo tak napůl,herecky v tom stejném poměru.Fanoušek ze mně nebude. ()

Nix

Hodně jsem si přál další seriál po vzoru Akta-X. A tady tento seriál to splňuje na výbornou. Rozhodně to stojí za doporučení, člověk se u toho nudit nebude. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)