Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Ukážka z filmu 20
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Axident

Pilot: Tři roky zpátky bych byl paf, takhle je to prostě profesionálně namíchaný koktejl přesně z těch ingrediencí, které jsou žádány. Nic víc, nic míň. Po osmém dílu: Na úvodním hodnocení bych sice vůbec nic neměnil, ale i tak zvyšuji ze tří na čtyři, protože ústřední dvojice otec + syn (Noble + Jackson) je zatraceně dobrá a zábavná a ostatní též nezaostávají, takže se na to dívá sakra příjemně, ač originální to není ani za mák. ()

Eles

Když hodnotím jenom pilot - tenhle seriál tím pro mě skončil. Nejprostší a nejklišovitější obsazení. Všichni mladí, krásní a buď mají IQ 190 a za sebou šest škol (což se musí naplno říct) nebo alespoň kariéra v FBI (taková podivná s neomezenými zdroji a pravomocemi). Celkové supermanství. Spletení nejrůznějších nesmyslů vydávajících se za těžkou vědu a míchání toho všeho s nějakým paranormílním pozadím. No a pak tu ještě máme supermocnou výzkumnou firmu dělající na hi-tech věcech, supertajnou organizaci specializovanou na záhady a celkové konspirační pozadí. Je to síla... ()

zabro

Po trech dilech to vypada na kopii akt x. Ale vidim v tomto serialu velky potencial. Ktery naznacil uz treti dil. Dal bych pet hvezdicek, ale u jednu hvezdicku jsem nedal, kvuli postave jmenem walter. Je to postava, ktera me needla. ()

kostej_

Druhý Lost se očividně nekoná. Ačkoli je chvályhodné, že určitá dávka stylu je zachována, scénář je velmi chaosovitý, občas se chytá klišé, občas se snaží napodobit Lost, občas protahuje něco, co už mělo být dávno ukončeno, vysvětluje, co je již každému jasné, naopak nové věci se míhají velmi rychle apod. Atmosféra napětí není narozdíl od Akt X budována na možné reálnosti prezentovaných jevů, a zdá se že ani na žádných přijatelných vědeckých hypotézách, ale pouze na prvoplánovém efektu (zprůhlednění lidské kůže, zrychlené těhotenství, zalití lidí do plexiskla). Psychologie příliš nefunguje, šéf Olivie má snad jednu jedinou polohu, a to tvářit se co nejstrašidelněji. Z psychologie vyplývají i příliš nucené dialogy, co mělo být jiskření mezi otcem a synem je spíš soubor pokynů k zasmání. Největší světová korporace má zdá se jen jednu sekretářku. Na druhou stranu si Fringe zatím drží určitou míru zábavnosti spočívající hlavně ve slití nejrůznějších prvků dohromady a cosi i slibuje do budoucna, uvidíme, jestli se to dobré začne odehrávat, až se začnou dávat dohromady nějaké souvislosti, nebo zůstane nezpracovanou kaší. Hodnocení po pátém dílu, v němž se vůbec nic nestalo. ()

PDcz

3*** body A bylo by víc, kdyby.. kdyby tam nebyly chyby... [X] Minus 1* bod U všeho byl, vše vyvíjel, vše vymýšlel a na věci co nevymyslel nyní přijde za 10 minut.. [X] Minus 1* bod Vzorec se táhne díly.. sice nedává smysl, občas si protiřečí. Díly jsou také neprosto nevyvážené. Jednou zajímavé, jindy k smíchu a někdy k pláči. A vadí nám, že se snaží za každou cenu do každého dílu přidat něco nechutného, odporného, slizkého či jinak odpudivého. Ale děti to mají možná rády.. [X] Znám jednoho takového "doktora". Není doktor, ale taky všechno ví :-) Ten toho musel vyvynout mnohem více, vivat Wikipedie :-D (skrytý význam.. jsem divnej) ()

Loooki

Vraj nasledovník Aktov - X?! Nasledovník? Podľa môjho názoru ho porazil. Olivia and the Bishop boys, vyšetrujú veci, ktoré sa dejú a nedajú sa vysvetliť a neskôr sa to? Najobľúbenejšia postava? : Pozorovateľ :) Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

DHDV

Chtělo to určitě ze sebe udělat něco ve stylu Akta-x. Bohužel ani J.J. Abramse pomocná ruka nezapůsobila. V podstatě se snaží šokovat, ale po pár dílech vám to nepřipadá jako šok, ale jako něco na co už čekáte 45min. sledovaného dílu. V celku to drží pohromadě, ale jak říkám, sláva se nekoná ale stejně jako u Lost, dávám palec nahoru za herecké obsazení! ()

gumbo

Dobrá atmosféra a zajímavé charaktery. Jednotlivé epizody jsou povětšinou docela zajímavé, průběžná linka ja však trochu zmatená a některé odkazy vyšumí do ztracena s evidentním pocitem autorů, že divák si vše nebude pamatovat. Druhá serie opět zamotává a přináší spoustu nelogického chování postav, což dále snižuje mé hodnocení.. 60% ()

hEROic

ultimatni mix Akt-X a Heureky... nektere epizody vyslovene bombove zalezitosti... sice vlazny rozjezd, ale o to lepsi dojezd :) navic pro me velice sympaticti hlavni hrdinove... okolo 85% J.J.Abrams rullez :) ()

char_t

Po prvních pěti dílech tak nějak nevím. Jasně, máme tu kvalitní seriál, divní Bishopovi jsou zajímaví... Ale nějak mě to nechytlo, prostě necítím napětí ani potřebu sledovat dál, zatím těsně nad průměr. V druhé polovně první série zvedám na čtyři, konečně se dostavila pořádná zápletka, všechno začíná dávat smysl a máme tu originální příběh, který stojí za podívání. Bishopovi jsou super! Ve třetí sérii už trochu překračujeme meze zdravého rozumu, světy se proplétají takovým tempem, že občas nestíhám chápat. Ale konečně oceňuji, jak nám autoři už skoro 60 dílů po malých částech servírují kousky příběhu, které teprve o sezónu později zapadají na své místo a skvěle dotvářejí svět Fringe. Nebo světy? :) Po posledním dílu 3.série pomalu začínám uvažovat o páté hvězdě, autoři dokázali z takřka na dřeň vysátého seriálu jedním pořádným skokem udělat seriál nový (nebo klidně dva, časových rovin tu je na to dost ;)), těším se na další série :) Ve čtvrté sérii to vzdávám, že by odešel scénárista? Celé to jde do kelu, žádná zápletka, žádné napětí. ()

solid

Takové mysteriózno dokáže udělat asi fakt jen Abrams. Prostě vás to chytne a nepustí a vy řešíte a kutíte jak to může být, a ikdyž to náhodou uhodnete, tak on má pro vás stejně připravené ještě něco navíc. Takže zatím opravdu povedené a originální dílko. Uvidíme dál. ()

hazaba

Přiznávám, že tento seriál mě zpočátku moc nechytl, ale říkala jsem si, že mu dám šanci a dobře jsem udělala. Tak od čtvrtého/pátého dílu se to rozjelo a tempo neustává... Hodnotím po první sezóně a začínám se těšit na další. Nedá se srovnat s Akty X ani s Heroes, i když se jedná o sci-fi.Skvělá úvodní znělka, zajímavé mezititulky, velmi dobře vybraní herci (hlavně Anna Torv) a nejlepší je myšlenka paralelních světů :-) ()

mala_kea

Duchovní otec Ztracených J. J. Abrams a scénáristé nového Star Treku nebo prvních dvou dílů Transformers se sice dušovali, že jejich nový seriál není kopií kultovních Akt X. srovnávání se přesto nevyhnou. Fringe neboli česky Hranice nemožného by se na televizní obrazovku nikdy nedostali bez temných paranoidních vědeckofantastických dobrodružství Muldera a Scullyové a dobře vidět, že jim za mnohé vděčí. Zápletky jsou (většinou) dostatečně mrazivé, ale děj ženou dopředu zajímavé postavy. Samostatné epizody mají nádech hororu a celým seriálem se jako pověstná červená nit táhne tématická linie, která postupně skládá dohromady větší obraz. Pokud chcete hledat, (vizuální, slovní i vyloženě přímé) odkazy na staršího bratříčka rozhodně najdete. Jsou to prostě Akta X pro 21. století. Po kompletně shlédnutém celém seriálu nemám výhrady. Perfektní ovulace z "klasické" kriminálky až někam za hranice lidského chápání. Děsně jsem se bavil, ale 5* si nechám přeci jen pro větší nářezy jakou je 24,Sherlock a jim podobné, ovšem mezi mé TOP se Fringe určitě dostal. ()

Ydrosten

Po 3 sérii to mněly rozumně ukončit. Momentálně sleduju 5 sérii a už mě to vůbec nebaví. Za první 3 série 5 hvězd. Za každou další o jednu míň. Celkově dávám 3 ( končím sledování u dílu 5 v 5 sérii - nadále mě tento seriál už nezajímá ) Je to moc zdlouhavé a pokud pominu prvotní zájem sledovat každý díl, tak u dalších a dalších dílů tento zájem opadá. Mohly vypustit polovinu stopáže kde se melou nepodstatné rodiné záležitosti a serál mohl být jeden z nejlepších. ()

Gahan

Serial som videla az nedavno, ked uz bolo vsetko dotocene. Sfukla som to komplet asi do 3 tyzdnov, to teda bola jazda! Pri sci-fi serialoch je niekedy tazke nevylamat si zuby na zanri ako takom, to sa totalne podarilo pri Heroes, kde ma to, ako si sami sebe protirecili (najma s narabanim s cestovanim v case) tak vytocilo, ze som to prestala pozerat. Fringe bol pre mna uplne ina zalezitost. Tu som im vsetko zozrala aj s navijakom ... to ako vysvetlili zahadne ukazy a javy, ako vyriesili paralelne dimenzie... vsetko. Sedela mi aj hlavna dejova linia, ktora tomu dodala celistvost. A potesilo, ze konecne nejaky serial nenatahovali dovtedy, az sa stalo, ze ho nedotocili a neuzavreli. Casting na jednotku, Walter bezkonkurencny. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)