Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Rozhovor 22
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (10)

Fringe (2008)

Chápu kritiku, chápu všechny nespokojené diváky, ale i když částečně patřím k nim, části seriálu pro ostatní nejslabší byly pro mě ty nejlepší. Hranice nemožného má problém v tom, že scénáristé mu přichystali během své existence dva restarty, které změnily pravidla a zajeté pořádky. První zásah do děje přišel na konci třetí série, a začátkem čtvrté, která je tou nejhorší. Naopak ale druhý řez, na začátku poslední, páté, jsem uvítal a konec seriálu si jen užil, vypnul jsem mozek a sám jsem byl překvapený, jak dobře mi to odsýpalo. Fringe nikdy neměl moc velký potenciál, i když stěžejní příběh je lákavý hodně. Nezvykle dlouho jsem si zvykal na herce, Anna Torv mi nejdřív přišla na odstřel, zvykl jsem si na ní až v momentě, kdy si přebarvila hlavu. Joshua Jackson se s Peterem sžil až někdy kolem čtvrté série a snad se už konečně odlepil od Peacyho od Dawsona. Johna Noblea (a jeho vaření) s Jasikou Nicole jsem si oblíbil hned. Nad Hranicí nemožného raději nepřemýšlejte, protože v každé série přijdete minimálně na 10 stěžejních logických nesmyslů, které Vám zážitek zkazí. Pokud od toho nebudete moc čekat jako já, budete vlastně docela spokojeni a na konci se dostaví ten příjemný pocit celistvosti, když se kruh uzavře. Takže Astrid, Waltere, Liv a Petere, díky za těch 5 sezón, občas to skřípalo, ale nakonec jste byli fajn společníci při dlouhých odpoledních! ()

Season 1 (2008) (S01)

Šíleně nudný a rozvleklý start. Dlouho jsem se přemlouval, ať se seriálem prokoušu a pokračuju v dalších dílech. Jak se ale série blížila k závěru, konečně chytl i mě a závěr je vyloženě brilantní. ()

Krajina vzpomínek (2008) (S01E09)

Když myslím na to, že mě čeká dalších 90 dílů, tak je mi úzko. Stále doufám, že se seriál jen rozjíždí a já se "zakoukám" ale už tomu přestávám věřit. ()

Season 2 (2009) (S02)

Baví mě to víc. Nemohu se ale zbavit dojmu, že seriálu chybí lepší postavy. Závěr jedničky mne bavil, závěr dvojky taky (i když dává jasně najevo kam příběh minimálně půl sezóny pokračovat), ale těch nějakých 15 dílů se většinou točí v kruhu. I tak doufám, že trojka bude ta přelomová, která mě utvrdí v tom, že je Hranice nemožného dobrý seriál. ()

Hnědá Betty (2010) (S02E20) odpad!

Takzvané "speciály" jsou k ničemu. Příběh nikam neposunou, nic zajímavého neřeknou a rádi ho mají nejspíš jen herci, kteří mohou vypadnout z rolí a trochu oddechnout. ()

Season 3 (2010) (S03)

Absolutní změna hry. Najednou jako by se scénáristé utrhli ze řetězu. Střídání mezi realitami mi nejdřív přišlo zmatený, ale někde ve druhé půli jsem si na to zvykl a postupem děj na "druhé" mi přišel často zajímavější. Závěr je sice dost divočina, ale vlastně mě to baví víc, než jen epizodní příběhy prvních sérií. Seriál změnil pravidla k jeho prospěchu. ()

Subjekt 13 (2011) (S03E15)

Sice je zajímavé podívat se do minulosti, ale nemůžu si pomoct. Na jeden skvělý díl jsou čtyři nudné výplně, které příběh téměř neposouvají. ()

Season 4 (2011) (S04)

Šílená prohra a jeden velký návrat na nudný začátek. 3/4 série tu máme jen epizodní díly bez Petera, který ten seriál jinak táhne. Ono to do téhle chvíle není tak vidět, ale jak tam není, seriál je úplně mimo. Jakoby se scénáristé zalekli finále trojky a vrátili se o dvě série dozadu. Poslední díly se sice sezóna trochu zvedla, ale ani zdaleka neopravila pošramocený dojem. Prohra a já jen doufám, že seriál do finále dojde alespoň trochu se ctí. ()

Ani tady, ani tam (2011) (S04E01)

Šílený fail. Vrátili jsme se zajímavostí a dějově někam k těm nejnudnějším částem seriálu. Epizodní příběhy, bez špetky posunu hlavní dějové linie. Jestli TAKHLE začala čtyřka, tak těbůh, co nás čeká. ()

Season 5 (2012) (S05)

Tady se už scénáristé neudrželi a podruhé naprosto změnili pravidla hry. A překvapivě je z toho nejlepší série seriálu. Pryč jsou epizodní příběhy, hraje se tu "velká" linka o záchranu lidstva a i když je tu pár slabších dílů, bavil jsem se nejlépe z celého seriálu. Jen tu apokalyptickou budoucnost bych rád viděl více. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)