Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
TV spot 2
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

lukasd

Rozjíždí se to trochu pomalu, ale druhá polovina první série už má grády. Zajímavé a dobře napsané i zahrané jsou všechny ústřední postavy. 1.série - 75%, ()

somebody.l

Tento serial me po velmi dlouhe dobe tak bavil. Hltala jsem ho od zacatku az do konce (4.rady). Nejen, ze se dobre rozvijel po dejove strance, ale i co se tyce vztahu. Ktery serial tohle muze nabidnout? Je jich opravdu malo. A hlavne: zvrhly humor Waltera:D. I mezi nechutnostmi se zasmejete:D ()

kecinzer

Po prvním dílů rozhodě kladné hodnocení. Sci-fi je prostě moje. Další díly ukázaly rozhodně zajímavou zápletku, která by se mohla slušně vyvíjet. Ovšem nejvyších kvalit Fringe nedosahuje. ()

newt17

Po třetím díle zvyšuju na pět hvězdiček. Neuvěřitelný spád, vynikající nápady, a sympatické množství informačních střípků, které vyvolávají osvěžující pocit, že se o velkém tajném řádění mimovládních mocností snad někdy dozvíme něco konkrétního. Nejlepší je, že tvůrci vytvořili pro originální paranormální příběhy svébytný svět, který si nehraje na to, že by mohl mít moc společného s naším reálným světem. Díky tomu nemá divák problém považovat za logické a samozřejmé takové úlety, jako že si agentka během jednoho odpoledne na pracovní náklady zaletí do Íráku pro (možná) užitečného člověka, který jediný může přemluvit ke spolupráci génia, zavřeného dvacet let v blázinci (nebo že tento génius před dvaceti lety pracoval ve sklepě univerzity, a nikdo mu dodnes z toho sklepa nevyhodil jeho šílené vynálezy). Není tedy těžké pochopit, že má seriál úplně jinou atmosféru než podobným námětem disponující Akta X, a že nemá cenu tyto seriály srovnávat. ()

Paul_cz

Neuvěřitelně špatný. Od Abramse bych tohle fakt nečekal. Edit po třech letech: Neuvěřitelně dobrý. Od Abramse jsem to čekal :-). Jen bylo potřeba dát Fringe druhou šanci, překousnout prvních pár opravdu nic moc epizod. Pak se to zlepšuje s tím, že druhá a třetí sezóna jsou nefalšovanej nářez a nemohu se dočkat čtvrté. ()

Illy

Tak agentko - do hlavy vám strčíme sondu, zfetujeme vás, svlékneme a hodíme do tanku s vodou. A pak se vaše mysl spojí tady s kolegou v komatu.... Po pilotním díle věřím že to bude více než dobrý seriál:-))¨ 2010: po skončení 2 serie zvedám na 90%...... Bohužel pocit natahovaného převládne s další serií a pátá je natočena už jen opravdu pro fanoušky. Dokoukáno a upraveno na 4. ()

neneka

Ze seriálu Akta X jsem viděla jen pár dílů (a ty se mi líbily), přesto nemohu zodpovědně soudit. A rozhodně vím, že bych nesrovnávala. Pročítám si tu ovšem některé komentáře, které jsou tak nějak ano a ne, když já jednoznačně hlasuju pro ANO a dodávám: už aby tady byla 2.série! ()

poet

Mysteriózny seriál, ktorý si dokázal držať svoj štandard celú prvú sériu a koncu aj pridáva na tempe. Na rozdiel od Aktov X kde boli buď veľmi dobré epizódy a potom aj veľmi slabé. Jednotlivé epizódy Fringu sú dielom jednej veľkej skladačky, ktorá v závere dostáva zmysel. Síce my tu chýba nejaký muž s cigaretou (Akty X), ale miesto neho je tu tajomný holohlavý "pozorovateľ". Kto má rád pyrokynézu, cestovanie do alternatívnej reality, teleportácie a rôzne biologické zbrane, tak si zrejme príde na svoje. Season one 7/10 ()

Blue.Shark

Tento seriál mně dostal. Pilotní film mi zrovna moc do noty nepadl, ale jsem rád, že jsem vytrval a shlédnul další a další díly. Fringe se tváří jako taková novější Akta-X a místy je mysteriózní až tak, že mi z toho údivu lezou oči z důlku. Co mám na tomhle výtvoru tak rád je to, že téměř všechny pokusy doktora vypadají docela reálně i když každý ví, že s mrtvolou se po smrti už opravdu mluvit nedá. Líbí se mi i obsazení hlavních rolí. J. Jacksona jsem si hodně dlouho nedokázal představit jinde, než v Dawsonově světě, ale ukázalo se, že i tady zvládá svou roli bravurně. A. Torv mi do role agentky Dunhamové také sedla, ale určitě nejlepší práci předvádí J. Noble. Výborná práce. Celý tenhle seriál je výborná práce. ()

dosig

Po první sérii mě seriál stále baví, což se často nestává. Je to napínavé, některé případy jsou přehnané, ale pořád v rámci uvěřitelnosti. Není to taková kravina jako Heuréka, kde pár šílených vědců vymýšlelo věci, které už uvěřitelné nebyly, navíc tam byl přidán trapný humor, který tady naštěstí není. Kvalitně udělaný seriál s dobrým obsazením. Uvidíme, co přinesou další série. ()

Acrux

Já osobně se od tohoto seriálu nemůžu odtrhnout. Případy, které řeší oddělení okrajových věd FBI jsou hodně zvláštní, nekdy přímo šílené - ale jakmile nastoupí dr. Bishop se svými úžasně nemožnými (nebo nemožně úžasnými?) hláškami, všechno je zase v cajku - a mnohdy z nich až běhá mráz po zádech, děj houstne od první epizody čím dál více. Po zkouknutí všech již do světa vypuštěných dílů mi nezbývá než napjatě očekávat, jak to všechno dopadne a doufat, že se to nepodělá nějakým zhovadilým koncem. Edit po dokoukání poslední, páté řady: Tak závěr naštěstí zhovadilý nebyl, ale ani nijak zvlášť výjimečný. Ale v rámci možností důstojný, avšak očekávatelný. ()

A. Murray

Hodnoceno v 1. polovině 3. série. | 1. polovina 1. série mi hodně připomínala seriál Threshold (2005) který je opravdu odpad a proto jsem nechápal proč tento seriál má tak dobré hodnocení a bez toho bych se asi neprokousal dál. Postupem času je vše vysvětleno a ze zdánlivě nesouvisejících příběhů se utvoří jeden obraz který dává smysl. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)