Operácia Threshold

• USA Threshold
USA, (2005–2006), 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Bragi F. Schut

Carla Gugino, Brian Van Holt, Brent Spiner, Rob Benedict, Peter Dinklage, Charles S. Dutton, Tim Matheson, Jeffrey Donovan, Kevin Durand, Rebecca Marshall (viac)

Carla Guginová ako vládna analytička pre nepredvídateľné udalosti s tímom najlepších vedcov skúmajú tajomnú mimozemskú vesmírnu loď, ktorá pristála uprostred Atlantického oceána a paralyzuje všetko živé nablízku. Pomocou krízového scenára národnej bezpečnosti sa usilujú dešifrovať zámery vesmírnych votrelcov. Pripravujú sa nielen na prvý kontakt s nezvanými návštevníkmi, ale aj na prípadnú inváziu mimozemšťanov. (ČSFD)

Djkoma

Pečlivě jsem tento seriál sledoval a musím říct, že to není taková blbost, jak by jste čekali. Některé díly byli opravdu velmi podařené, bohužel však umíraly na tempo. Velká škoda, ale pokud shlédnete natočených 13náct dílů rozhodně seriál ve vás zůstane a možná se stejně jako já budete pohybovat na hranici 3 a 4*. Já se rozhodl pro 3 (spíše pro 3 a 1/2) a jen doufám, že ještě natočí třeba i jen několika dílů dlouhé ukončení. Kdo by ho nechtěl, když poslední díl se jmenuje AllienVille... Minimálně na Carlu Gugino bych se dokázal dívat ještě nejednu sezónu... ()

Lacike

Skvelý sci-fi seriál trochu v štýle Aktov X, ktorý predčasne zrušili. Mimozemšťania sa infiltrujú na zem. Analytička Carla Gugino sa so svojím tímom snaží prísť záhade na kĺb, ale zdá sa, že vláda alebo nejaká všemocná organizácia v tom má tiež svoje záujmy. Malo to parádnu atmosféru. Epizódne zápletky boli dostatočne zaujímavé. Hlavná línia zase pútavá a dokonale sa vydarili postavy. Najviac ma bavil večne nasratý Brent Spiner a vtipný Peter Dinklage. Carla bola krásna ako vždy. Videl som len 10 dielov, lebo potom čo seriál predčasne zrušili, tak ma prešla chuť na ďalšie diely aj tak pravdepodobne neukončeného seriálu. Od tej doby seriály rozpozerávam až keď majú aspoň dve série. 8/10. ()

TomikZlesa

Nabízí se zde srovnání s velmi podobným seriálem a tím je "Invasion" . Threshold má u mě ale dva velké plusy, je mnohém akčnější, napínavější a celkově drsnější. Druhym a to větším plusem je to, ze narozdíl od Invaze se zde neřeší blbosti typu: "u koho budou dnes večer spát děti" apod. Celkově velmi slušný seriál, bohužel na rychlo udělaný konec me celkem zamrzel. Za to ale bohužel nemůže seriál. ()

ladko

Zrušený seriál a ani sa veľmi nečudujem. Začiatok bol síce veľmi sľubný(priam až hororový), lenže seriál rýchlo skĺzol k schématickosti a začal rýchlo nudiť. Z podpriemeru ho vytiahlo len pár slušných invazívnych scén a celkom slušní herci. Aspoň, že to bolo tým snom Caffreyovej v poslednej časti ako tak ukončené. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Pilot začal hodně slibně - temná, až hororová atmosféra, atraktivní námět invaze a příjemné herecké obsazení. Bohužel už od třetího dílu jsem uvědomil, že tvůrci nejspíš chtějí servírovat stále to samé a místo nějakého parádního sci-fi dostáváme pouze honbu za lidmi nakaženými mimozemským virem, což prostě jako nosný prvek děje nefunguje. Sice bylo nejspíš v plánu mytologii seriálu rozvinout, ale díky prakticky okamžité stopce se tak nestalo. Nebýt tak příjemného hereckého obsazení v čele se sympatickou Carlou Gugino a vtipným trpajslíkem Peterem Dinklagem, asi bych měl problémy těch třináct dílů vůbec dokoukat. 2,5/5 ()