Na ostrove blízko pobrežia Severnej Ameriky miestny obyvatelia bojujú so strašnou zombie epidémiou dúfajúc, že sa nájde liek, ktorý vráti (ne)mŕtvych späť k ich ľudskej podobe. (Tony DiNozzo)

zolo23

George A.Romero je blázon, ale blázon do zombíkov čo dokazuje aj touto snímkou. Ale ako sa hovorí všetkého veľa škodí a mňa už Romero tak nejak prestáva baviť. Nič proti nemu, veď keď niekoho niečo baví tak prečo by to nerobil nie? Jedna hviezda za Romera a druhá za výbornú hudbu. ()

HomeAlone

Bol to zaujimavy a aj zabavny pokus o nieco nove , no horor to uz viacmenej nebol ale skor mi to pripadalo ako cierna komedia . A cele to posobilo dost rozpacito ()

jefff

Zombie horor, kde jsou větší svině lidi než samotný zombie. Neni to špatně natočené, máto slušný spád i jakýsi děj. Masky zombie byly docela chabé, triků taky nebylo bůhví kolik, ale všeho všudy je to v rámci zombie hororů pořád to nejlepší. Romera už není tak ve formě jako kdysi a asi se nedá čekat, že ještě kdy bude, ale ještě stále umí točit alespoň ten lepší průměr a nelezou z něj takové sračky jako je zbytek filmů o zombie. ()

MiaMoonlight

Já jsem čekala víc. Tohle rádoby moralizování nad zombies? To vážně ne, ne pro mě. Nicméně efekty dobré, moc dobré. Nicméně slabší než Deník Mrtvých a slabší než kdejaký úsvit, den nebo země mrtvých. ()

Soweek

Romero na stará kolena sice pochopil, že nic nového se do zombie hororu už dostat nedá, a tak udělal film, kde jsou zombie druhořadé a víceméně se rěší konflikt mezi lidmi a otázka, jestli je lepší zombíky zabít, nebo se zkusit s nimi naučit žít.... Už podle těhlech slov vám musí být jasné, že se nejedná o žádný horor a už vůbec ne o inteligentní film, ale o pořádnou blbost. Druhá vlna zombie movies která se chytla cca od roku 2005 znova vymírá a já se ptám: "Kam zmizeli staří dobří původní zombíci s náboženským podtextem, kdy okultismus oživil mrtvé, kteří stávali z hrobů, z toho se dá udělat stále dobrý horor. Kdo má být stále zvědavej na tyhle virový nákazy a kdoví jaké modernosti." ()

Firebug odpad!

Mám rád zombie horory, baví mě béčkové filmy a vážím si George A. Romera. Jeho předešlé 2 filmy byl celkem prů.er, ale měly alespoň nějakou myšlenku, či zajímavý nápad. Survival of the Dead nemá nic a jestli mě něčím zaujal, tak tím, jak je to film neskutečně blbý v každém ohledu. "Herecké výkony" všech zúčastněných jsou žalostné a na nějaké ztotožnění s postavami můžete předem zapomenout. Když někdo z nich otevře ústa, vyvalí se neskutečný průjem těch největších scénáristických přešlapů. Jednaní postav je jeden velký WTF moment (skok do jezera a plavání k lodi, voják má záchvat protože krvácí a jeho parťák odběhne do lesa hledat vodu), no a ten střihač asi taky ujížděl na nějaké droze. Postavy zásadně nepřicházejí na scénu, ale prostě se na ni zhmotňují (většinou za zády někoho z hrdinů). Návaznost scén taky trochu skřípe. Něco jako děj vypluje na povrch asi v polovině, ale stejně není o nic moc stát. Hlavní záporák je ikonický, úchylný lotr s božským komplexem, kterému chybí v portfoliu největšího hajzla v dějinách filmu jen praktikování černé magie. Celé to zkrátka působí jako velmi levný studentský projekt zahraný partou ochotníků bez nároku na honorář. Totálně nevím, o co se Romero natočením tohoto paskvilu snažil. Měla-li to být komedie (scénka s granátem na začátku + další scénky tomu trochu napovídají), tak mám naprosto odlišný smysl pro humor a mělo-li jít o jiný žánr (horor? sci-fi?), tak selhal. Je trochu smutné, že člověk označovaný za otce moderních zombie hororů to ve své kariéře dotáhnul až na samotné dno žánru a ve svém prozatím posledním počinu ztělesňuje v mých očích to nejhorší, co lze od tohoto typu filmu očekávat. Kdyby pod snímkem nebyl podepsán "geniální" George A. Romero, tak to je tutově zde na ČSFD v černých číslech... ()

BMAJTZ

Netuším jak tento film objektivně ohodnotit. Je to prostě kokotina nejvyššího rázu, ale ono se to tak i prezentuje, navíc příběh je stupidní až to bolí. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, nějaký nápad to mělo, ale mezi dobré zombie filmy bych to rozhodně nezařadil. Navíc hlavní záporák je prostě debil. ()

kenkaku

Romero, Romero! Proč jsi Romero? Klasický nástup z nuly na 100 (dvě minuty a už to běželo na plné obrátky). Do toho (klasicky) více než malé množství fenomenálních nápadů (dynamit, hasící přístroj, světlice, atd.) a na druhé straně neutuchající potřeba své dítko (zombie žánr) někam posunout. Tedy přichází s inovacemi, které být mají myšlenku se mi osobně nezamlouvají. Takže jakožto zombie purista musím dát jen 3 hvězdičky (i když objektivne by si film zasloužil 4). Celkem mě překvapil humor (granát, sekera) a to mile. Co nepřekvapilo (prostě Romero) je zcela nelogické vystupování postav (prostě poslepovat děj,  aby dával smysl bez těhle kopanců se už starý pes rozhodně nedoučí). ()

Spike23

S hororem to nemá nic společného. První půl hodiny klasická a tuctová vyvražďovačka zombíků ( narozdíl od ostatních podobných filmů mi připadali až nějak moc pomalí), na druhou stranu, kterou si začnete uvědomovat cca po 45 minutách, je to dost slušná dobrodružná komedie s pěkným příběhem, netradičním pojetím zombie, opravdu velikým počtem headshotů, jedním pěkným zabitím světlicí a sympatickými, ne až tak známými herci. Zábavné a i přes všechna má záporná očekávání se mi to moc líbilo. ()

misstake

Pohodové zombie béčko na léto, které si nezaslouží slabých 4,9 na imdb, poněvadž je lepší a kupodivu i invenčnější než většina zombie produkce. ()

Eraserhead

Mezi tím věčným (a převážně už nudným) střílením do hlav, se našlo jen pár vtipných scén. Od minulého filmu jsme opět o další stupeň níž a místy to působí až moc televizně (lacině). ()

fantasmic

Na môj vkus až moc ukecané...pri zombie filmoch nie sú dôležité dialógy ale hektolitre krvi a odtrhnuté končatiny. Toho sa poriadne dočkáme až v závere. Nebyť niekoľkých vtipných scénok, tak by som to pravdepodobne ani nevydržal dopozerať... ()

The_Second

Moje první setkání s Romerem. Neměl jsem moc velká očekávání ale od klasika žánru jsem čekal přece jenom o něco víc než od ostatních. Ale to co jsem viděl jsem opravdu nečekal, krve moc neni, příběh je koukatelný, triky obstojný, herci vesměs hodně dobrý a výsledkem je něco co se asi slasherem nazývat nedá a přesto je tam spoustu mrtve a rozstřílenejch hlav. ()

Teabag

Nemůžu si pomoct, ale s Romerem to jde z kopce. "Šokující" odhalení s dvojčaty, příliš drsní vojáci, nelogické chování postav, odfláknutá vizuální stránka... Je toho hodně. Jeho zombie filmy už na mě bohužel přestávají fungovat. Kde je konec The Night of Living Dead? ()

Shimargh

Romero točí čím dál větší odpad, to nejlepši natočil hned z počátku kariéry, i když, říkat tomu kariéra.. A vono vůbec ten Romero je fakt borec, čím víc filmů natočil, tím horší jsou a to je přátelé setsakramentský kumšt, ovšem ponejvíc bych na tomhle snímku vypíchl dialogy - byly tak stupidní, že by zasloužili speciální hnědou cenu. No a úžasné, moderní digitální efekty už jsou jen taková trešinka na pomyslném kakaovém dortu. ()

Paldiny

Asi najúprimnejšia Romerovka nového tisícročia. Džordžo pochopil, že 80-tky nespasí a moderným kúskom svoje deti nenaučí, preto Ostrov (príznačnejší názov) poňal v uvoľnenejšom duchu. Nijak prevratná zápletka je najzaujímavejšia tým, že prináša späť postavu z minulého dielu, na čo sa myslím Romero odhodlal prvýkrát. Osudy postáv mi boli inak ľahostajné, rovnako ako sa pozastavovať nad úrovňou trikov, ktorá bola odfláknutá snáď zámerne. Posledný diel skladačky zbiera body za solídnu gore –nádielku s celou radou zábavných popráv (hasiaci prístroj, svetlica). K tomu si Romero zobral na paškál tému otroctvo a pohral sa s myšlienkou aké by bolo fajn v živote bez vlajok. Zombíci tradične pokračujú vo výučbe, po novom sa nezdráhajú sadnúť za volant či na sedlo koňa, ktorý pripraví nečakaný zvrat do sveta ľudí a nemŕtvych. A sú to práve Homo Sapiens Sapiens, ktorí konečne zistili, že najväčšie nebezpečenstvo predstavujú oni sami, čo dokonale vystihuje posledný záber filmu za splnu mesiaca. Ten má pre mňa rovnaký kultový význam ako kňaz stojaci pod lampou v Exorcistovi. Romero svojim posledným príspevkom dokonal svoje celoživotné dielo aké paradoxne uzatvára tam, kde ho započal, na vidieku. Nezostáva nič iné len skonštatovať, že to bola solídna jazda naprieč 40timi rokmi evolúcie jedného pažravého druhu a ich nemŕtveho predobrazu akú si nemám problém v budúcnu zopakovať. ()

mosnak

Ach Romero proč jsi Romero toto natočil... Zombíci upadají a Romero s nima! A přitom jsem se na tento snímek,tak těšil. Masky jsou hrozné a příběh taky a navíc mám pocit,že to chvílema vypadalo na filmovém plátně jako sraz hereckých důchodců. ()

sona123

Romera jsem určitě mohla po revoluci, kdy se sem nahrnuly všechno jeho největší trháky. Podívat se ale znovu na něco podobného (a nemůžu si pomoci, ale kvalitou o x příček níž) po 20 letech, kdy zombíci jedou na vlně, ale opravdu poněkud jiné, než za časů Romera, to už myslím možné není. Pro mne víc než útrpné sledování. ()