Na ostrove blízko pobrežia Severnej Ameriky miestny obyvatelia bojujú so strašnou zombie epidémiou dúfajúc, že sa nájde liek, ktorý vráti (ne)mŕtvych späť k ich ľudskej podobe. (Tony DiNozzo)

corpsy

Romerov ďalší zárez do Zombie hororu nevychádza zle. Stále tam nájsť nejaký ten sociálno-kritický podtón a čierny humor je takisto v ponuke dňa. Mňa, ako fanúšika zombie hororov ( hlavne starej školy Fulci, Romero, Mattei - tí ostatní šprintéri mi akosi k duši neprirástli ) potešil aj klasický Romerov pohľad na ľudské telo z jeho vnútornej stránky. Je to morbídne, ale patrí to tam. Možno ale predsa len menej CGI a viac practical - Savini prosím ťa príď! ()

Astaroth12 odpad!

Ešte jeden takýto akože zombie horor od G.A.Romera a odoberám ho z mojich najobľúbenejších režisérov. Strašne som sa nudil. Ľudia tam majú hordu zombíkov, nie aby sa tomu venovali ale radšej po sebe strielaju, ako na divokom západe. Zombíci vyzerajú ako po konskej dávke uspávadla aj tak dobehnú luďí. A ta scénka kde sú zombie pripútaní a jeden robí poštára, druhí drevorubača a keď idú okolo ľudia, tak sa ani neotočia a nejdú po nich, to je najhoršia a najtrápnejšia scénka v zombie hororoch. Zombie na koňovi, tak to chce veľkú predstavivosť. Neviem či už mam vysoké nároky na zombie horory ale toto zaradujem medzi najhoršie zombie horory aké som videl. ()

Andersis

Ach, Romeo, Romeo proč se vlastně nevysereš na ty digitální efektý které budou vždycky jen pro mích a nepoužíváš tarou dobrou ruční práci? ()

ledzepfan

Nevím co se tu řeší a proč to nízké hodnocení.?...Ta nadsázka je jasná od prvních chvilek , chytrost se v průběhu zřetelně prokreslí..a nakonec je z toho velmi slušná společenskokritická záležitost,kde zombíci fungujou jako zvýrazňovač,hnací síla a kulisa pro všechny vtipy i vážné otázky.....Pravda-tempo je chvilkaama pomalejší a ledasco je zbytečnost ale jako celek to funguje....=čtyři hvězdy-i když s odřenýma ušima :) ()

Popluh

Romero i přes svůj celkem úctyhodný věk potvrzuje výbornou formu v novém miléniu. Jeho Survival of the Dead je jiným filmem než Land of the Dead a pochopitelně i silně odlišným od Diary of the Dead, přesto se Romero ani tentokrát nezbavil svých trademarků. Zombie motiv opět používá ke kritice společnosti, kterou tentokrát vystavuje faktu, že zatímco zombie se jsou schopni učit novým věcem, zatímco lidé zůstanou lidmi. Samotný závěr je pak skrz na skrz výborný. To vše v hávu jakéhosi zombie westernu s neskutečně vtipnými a originálními způsoby likvidace, kde byste na "Zombie kill of the week" nominovali hned několik kousků. U mě spokojenost. 70 % ()

PKD

Spin off k Diary of the Dead. ;-) Windom Earle z Twin Peaks vs nějaký plešoun, který hrál v 1.filmu jakéhosi Bonemachinea či co, z toho tv 4dílného Robocopa z r.2000 (kterého tu nikdo krom mě, nemá rád). Sice o třídu slabší jak předchozí Deník, ale Romero opět vytahuje trumf v podobě, existenční otázky... co vlastně s nemrtvými? Zlikvidovat? Využít na pomocné práce? A co takhle je naučiti na něco jiného, než lidi??? TO je něco, co by mě v životě nenapadlo a je to jen další důkaz, že pan Romero, nebyl žádný blbec a o svých námětech vždy, přemýšlel. Až na ten Day of the Dead, kde zřejmě nepřemýšlel vůbec. Což se o dnešních tzv. hororových (a nejen jich) tvůrcích, zrovna většinou říci...nedá. P.s. ale stejně by mě šíleně zajímal film, kde by nemrtví byly totálně všude a živých by bylo např. jen 100. Já vím, Land of the Dead je k tomu blízko, ale tam je ještě lidí, jak sraček. Ne fakt. na celé planetě, už jen 100.;-) George A. Romero...1940 - 2017. R.I.P. ()

Freemind

Asi jsme se dívali na jiný film. Romero bohužel nikdy nebyl schopný režisér a já prostě nedokážu ignorovat tak katastrofální nahuštění kiksů a technických průserů. Dnes jsme prostě někde úplně jinde, když si odmyslíme děj a nápad, tak z čistě formálního hlediska Romero zůstal strašlivě pozadu za svými žáky. A to už nemluvím o tom, že stavět Romera do jedné řady s Cronenbergem nebo dokonce Fordem (jak jsem si tady přečetl), považuji za zločin! Podívejte se na Snyderův Úsvit mrtvých a pak si to srovnejte s touhle chudinkou - rozpixelované digitální efekty, televizní kamera, neohrabaný střih - šmárjá, všechno!!! - masky, herci, statisti, scénografie, světla, nic než hnus a trapárna. Prostě ne, film má být natočen na nějaké úrovni a pokud na to někdo tak okázale kašle, pak mě nezajímá, jak úžasná společenská satira to je. P.S. A to tedy NENÍ! ()

Žralok

Bohužel musím říct že Zombie horory od Romera mam rád ale tohle je rozhodně nejslabší. Potěšilo mně provázání se snímkem Deník mrtvých ale dost mně odrovnala zombie na koni. To jsem jako moc nebral. Romero by se mněl vrátit k dobám Úsvitu mrtvých a Dne mrtvých :( 2* a víc ani ťuk... ()

kaylin

George A. Romero se snímkem „Survival of the Dead“ rozloučil se žánrem a je vidět, že je to rozloučení spíše průměrné, pro některé možná dokonce podprůměrné. I tak se mu ale musí nechat, že se mu do celkem obyčejného dějového rámce podařilo dostat některé myšlenky, které odkazují na jeho sociálně kritické schopnosti, které předvedl ve své první zombie trilogii. ()

Kaluž

Momentálně to vypadá, že je režisér již po smrti a tyhle poslední zářezy točí jeho zombie. Pokud si pan Romero zavčasu nevzpomene, jak točit nápadité zombie filmy, příště už to nejspíš bude odpad. ()

beran-ek

U Romera mě těší, že na rozdíl od jiných zombie filmů, ty jeho si stále drží vkus a tempo. Poněvadž mi tahle "tématika" jinak přijde už docela vyčerpána a vznikají tak pořád úplně zbytečné a opakující se slátaniny. ()

Kangax

Takže... Veľké sklamanie. Romero odo mňa zatiaľ utŕžil pri svojich "zombies" vždy nadpriemerné hodnotenia, dokonca aj jeho predposledný, dosť zaznávaný Diary of Dead sa mi fakt veľmi páčil.. ale toto... toto teda nie... Všetko nesympatický hrdinovia, nevkusný slepenec žánrov, od komédie až k westernu, atmosféra absolútne nulová. A amatérske herecké výkony to len korunujú. Možno v tom bol nejaký nadhľad tvorcu, ktorého "živý nemrtvý" sprevádzajú celú umeleckú kariéru, ale ja som videl len typický B-čkový hororík, ktorých sa ročne nakrútia desiatky. ()

Dexter1

V príjemnom klasickom zombie štýle si Romero vytvoril takú shakespearovskú tragédiu, ako inak na pozadí zombie nákazy. Príbeh nadviazujúci na Diary of the Dead (v ňom sa začína odznovu s nákazou), v ktorom viac do hĺbky rozoberá prvky s ktorými začal už v predchádzajúcich filmoch: adaptabilita (Day of the Dead) a narastajúca inteligencia (Land of the Dead) zombiekov. V tomto počine rieši hlavne problém tolerantnosti, úctu k mŕtvym a ľudský tvrdohlavý boj o svoju pravdu. To všetko je okorenené odpornými CGI efektami a niekoľkými skutočne vtipnými zombie killmi. ()

fmash

Romerův problém je, že nedokáže překročit svůj stín. Stále ty sedmdesátkové zombie postupy, jak se odněkud vynoří mrtvola, oběť si jí nevšimne, ale ochotně jí nastaví krk, případně obličej, ze kterého si zombie ukousne jako z nahnilé broskve. (Místy) trikově nepříliš vyvedený komediální gore, vesměs silně nerealistický, ale hlavně nehodící se k vyznění zbytku filmu. Občas nic moc kamera, stále stejné postupy... skoro bych řekl, že Romero neumí točit a asi už se to nikdy pořádně nenaučí. Na druhou stranu stále se opakující příběhové schéma, kulisy a několik desítek let udržená myšlenka působí docela sympaticky, jako stará metalová alba, jejichž skladby dohromady tvoří jeden větší příběh. Možná ale je to vše jen nedostatek invence, kdo ví. Nicméně nebýt toho folklóru, Survival by měl s klidem našlápnuto do áčkových vod, už kvůli hercům a několika skvěle napsaným postavám. Máme tu další příběh o tom, že i mezi příšerami je svým největším nepřítelem opět člověk. Slabší trojka, protože mně ty výše zmíněné ptákoviny dost lezou na nervy, ale dvojka se mi zdá moc přísná. Přihlédnuto k žánru. ()

Jimmi

No ja teda az tak nadseny niesom. Sice mam rad hororove a hlavne zombie komedie ale od Romera som cakal Hlavne horor. ocenim zopar funny momentov ale sa miz dalo ze tu to uz pan zombie hororov trochu prehanal. Efekty boli este na hranici unosnosti. Land of the dead bol 1000krat lepsi a diary bol trochu iny styl zombie hororu ale tiez sa mi pacilii viac ako Survival ()

Jino

V tomto subžánru hororu je jen jeden pán, který si může dovolit takovým způsobem rozšiřovat zaběhnutá pravidla a posouvat je s uctivou poklonou a uznáním někam dál. Aby taky ne, když je sám stvořil. Ano, George A. Romero tady vládne a může si dělat prakticky co chce a já mu to vždycky budu spokojeně žrát, i když už ty nejlepší zombies léta u něho odvál čas. Příběh jako vždy proti sobě staví oživlé mrtvoly a přežívší lidi, kteří jsou opět nebezpečnější spíš sami sobě než, že by měli problémy s pohybujícími se zbytky těl... ostatně jako vždy - i tady pak Romero poutá svou pozornost na mezilidské vztahy a nějakou tu kritiku lidské destruktivní povahy. A s přirovnáním, že mince má sice jednotnou cenu, ale dvě úplně odlišné strany, rozděluje George přežívší na ty, jenž chtějí svět, přesněji ostrov zbavit zombies pomocí rány do hlavy a na ty, kteří jej chtějí udělat bezpečným zase jiným způsobem - zabezpečit chodící mrtvoly a nechat je pro případ, že by se našel lék pro jejich vražedný apetit na lidské maso. Jak už je však u Romera taktéž zvykem, tyto vztahy doplňují různé gore srandičky a schopnost zombies naučit se zase něco nového. V kostce je to sice jen Romerova vykrádačka sama sebe, ale jak jsem podotkl, on si to může s ledovým klidem dovolit a já budu stejně vždycky řvát, ať si klidně natáčí další a další ... of the Dead, protože tyto horory jsou úplně někde jinde a o krok napřed než většina ostatních zombie filmů. 65% ()