Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Earl_23

Nádherně odvyprávěné a zpracované, plné vtípků a nezapomenutelných momentů. Kdo by to byl řekl, že se mi bude takhle líbit muzikálová pohádka. Někde na rozhraní 4 a 5 *. ()

mm13

Vcelku dobré, len príliš rozkolísané. Nezáživné momenty (najviac ich je úvodom) striedajú magické chvíle (scéna s lampiónmi je ako z prvotriedneho japonského animáku). Postavy sú možno zábavné a nejednoznačné, občas sa ale správajú podivne. Nakoľko sa žiadne hranice neposúvajú, je sprvoti vítané cválanie tesne pri ich okraji časom otupujúce. No ale čo, aspoň nám ktosi pripomenul, aký je Shrek, napriek nešťastným pokračovaniam, fenomén. ()

duklak2

Měl jsem chuť na pohádku a po zhlédnutí jsem plně nasycen. Disneyovka jak se sluší a patří. Na snímku Vás skoro nic nezklame, jen bych chtěl podotknout, že to prostě není film pro všechny. Samozřejmě tím všechny, myslím děti. Více to určitě bude bavit dívky, protože se zhlédnou v princezně, která podniká opravdové dobrodrůžo a má nádherné vlasy, které by chtěla nejedna žena. Hudby mohlo býti méně. K efektům není co dodávat. Škoda, že jsem tento film nestihl vidět na pořádném plátně v kině, abych si efekty pořádně vychutnal. Příběh je celkem propracovaný a napínavý až do úplného konce. Na závěr dodávám "ta má ale háro":) Hodnocení zůstalo z mého pohledu těsně pod vrcholem. ()

evapetra

Kouzelná pohádka, která rozzáří dětský úsměv a pohladí po duši svým optimismem, humorem a až kýčovitě krásnou animací. Hodně mě pobavila zvířátka, chameleon a obzvlášť povedený koňopes. ()

luka4615

Tangled aneb dokonalý mix pohádky, výborné animace a krásných písní. Tohle se studiu Disney velmi povedlo, pročež se k této pohádce vždy velmi rád vrátím. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „I've been looking out of a window for eighteen years, dreaming about what I might feel like when those lights rise in the sky. What if it's not everything I dreamed it would be?“ ()

Sawy

Do poslední chvíle před návštěvou kina jsem si tak nějak nedovedl představit,co může být na animované pohádce o princezně s dlouhými vlasy tak úžasného,že tolik nadchla téměř všechny kritiky a diváky napříč světem.A taky jak mohla stát víc než jakákoliv pixarovka.A začátek mě popravdě řečeno lehce vyděsil,protože to vypadalo,jakoby se Disney vrátil ke svým rozjuchaným muzikálkům pro nejmenší.Zpívalo se,tančilo a jančilo a já se tak nějak nebavil.Ovšem jakmile na scénu vpochodoval Flynn/Evžen a střihnul si první geniální scénku s parádním koníkem Maximem,začal jsem podléhat kouzlu této animované pohádky.Od té chvíle jsem nedokázal spustit oči z plátna,protože jedna parádní hláška střídala druhou,scény nabíraly na velkoleposti (té čtvrtmiliardě se už tak nedivím) a neustále přibývaly nové rozkošné postavičky.Takhle akční a hezky ironizující pohádka tu nebyla od prvního Shreka.Ovšem Na vlásku není jen komediální smrští,ale dokáže se bez řečí vytasit s neskutečně dojímavou a nádhernou scénou,která člověku zůstane viset v paměti zatraceně dlouho.Vypouštění lampionů a zamilovaný duet při tom mluví za vše.Celý žánr 3D animáků se klasickým pohádkám zatraceně dlouho vyhýbal jako čert kříži,což je s podivem,když si uvědomím,že právě pohádky nastartovaly nesmrtelnou slávu studia Disney.Na vlásku je takovým pokusem o návrat ke starým dobrým časům,jen v modernějším a drzejším hávu,který mu ale zatraceně sluší.Škoda jen,že obří rozpočet odsoudil film do pozice propadáku,protože by musel vydělat neskutečnou částku,aby se investované peníze vrátily.I tak si dovolím doufat,že se od Disneyho dočkáme ještě spousty podobných filmů,protože právě tohle je ta protiváha,která může vrátit klasické studio na úroveň filmů od Pixaru a DreamWorks.A to by bylo rozhodně jen dobře. 85 % ()

Lucasion

Lepší než Coco (2017), horší než Moana (2016). Přesto docela vychytaný animák. Pobaví se u něj jak dospělí, tak i mladší publikum. Nebo obráceně? Nevím, ale postavy jsou sympatické a příběh odsýpá. Bavila mě jak princezna, tak i chameleon i kůň s nosem věčně u země. Písní jsem tam moc nezaznamenal, takže bych neřekl, že jde přímo o muzikál. Ale jako animovaná pohádka to jistě nijak neurazí. Naopak mě to docela bavilo. Od začátku do konce, což u dalších animovaných filmů z poslední doby říct nemůžu. Do tohodle bych klidně šel znovu. Zatímco u Moany je luxusní hudba i dabing The Rocka, tak tady hraje prim příběh. (80 %) ()

L-V

Disney je zpátky ve své staré formě! Tedy téměř... K "dokonalosti" ještě něco chybí, ale proti minulým letům parádní návrat. Muzikálové pojetí jsem u animáků nikdy moc nemusel, ale v tomto případě mi to nevadilo a naopak některé písničky byly povedené. Hlavní klad je, že příběh stojí zato a že je nápaditý (!) - to v posledních letech u Disneyovek nebývalo pravidlem. Nečekal jsem až takovou porci vtipů - zejména koník Max byl famózní :) a i chameleon Pascal měl pár světlých momentů a nechybí ani sympatické ústřední duo. Až na klasický klišoidní závěr a některými zmíněnou absenci nějakého výraznějšího a silnějšího záporáka nemám moc co vytknout - rok 2010 přináší ale řadu zdatných konkurentů a krocení draků u mě zatím stále vede! ;) ()

Handle

Pravdou je, že jsme už všechno někde viděli a nic originálního tato pohádka nenabízí. Jenže zároveň je to vlastně úplně jedno, protože má skoro vše, co má správný animák mít. Pěkná animace, sympatické postavy, příjemné vtipy, veselé i smutné scény, prostě naprosto typická "kostra" animovaného filmu... Nebudu snižovat hodnocení jen pro neoriginalitu, když to stále funguje. Sice to dnes nepřekvapí, ale i tak se jedná o moc pěknou, kvalitní pohádku. ()

EXpenza

Potleskt pro Disney! :) Velice jsem se bavil,připadalo mi to jako víc pohádek smotaných do sebe a zabralo to. Chameleonek který byl vždy nad věcí byl fakt parádní. Disney se však vrátil i ke zpívání v pohádkách a to já nikdy nezkousnu i když tady to nebylo zas tak hrozné :P ()

ScarPoul

Rozprávky pozeráme preto, lebo majú svoje čaro. Je úplne jedno akého druhu sú, ale miesta kam nás zavedú sú vždy čarovné. Oproti DreamWorks a Blue Sky sú rozprávky od Disneyho stále verné klasickým príbehom. Diváka dokážu zaujať aj bez toho aby parodovali iné filmy. A to je podľa mňa to, prečo sú Disneyho príbehy také nesmrteľné. Na vlásku je toho živým dôkazom. Tento film zobral to najlepšie z klasickej éry 90 rokov - krásna princezná - vtipný, ale odvážny junák, Menkenova podmanivá hudba a čarovný príbeh. Jediný rozdiel oproti Aladdinovi, Kráske a zvieraťu je ten - že na vlásku je 3D animák. Ale v tomto prípade to vôbec nevadí. Všetko to hmýri farbami, je to dynamické, vystupujú tam roztomilé postavičky a niektoré scény - ako priehrada, alebo vypúšťanie lucerien, sú spravené naozaj úchvatne. Disney nesklamal a režisér Howard si môže znova blahoželať k dobre zvládnutému príbehu. Podobný majstrovský kúsok sa mu podaril z akčným psíkom Boltom. ()

Pepy

Další pěkně ztvárněná animace se skvělým dabingem a prostředím. Romantické, s vtipnými pasážemi. Do těchto vět se dá shrnout celý film. 85% ()

Caelos

Uzpívaný cajdák se spoustou krásných scén. Dospělý humor není, dětský je disneyovský. Navíc, písničky jsou vesměs hnusné. ()

maseer2

víc takových příjemných, pohodových a vtipných pohádek ! :) a jak koně normálně moc nemusím, tak tohohle bych bral hned všema deseti :) ()

GeusX

I Ledové království jsem již viděl, ale Locika mi pořád o vlásek uniká... a to už se blíží konec roku 2016... Hanbím sa :) edit 12/2016: Tak konečně jsem to viděl :) ()

BigDeal

Ak ma pri Princeznej a žabiakovi nahlodávala myšlienka, že by sa klasické disneyovky mohli vrátiť, teraz tomu už vážne začínam veriť. Minimálne Na Vlásku sa časom takmer určite zaradí k tým najklasickejším. O tom som presvedčený. Príbeh je disneyovsky rozprávkový, rozložený tak, aby nemal prázdne miesta a prešpikovaný obrovskou dávkou humoru. Práve ten pozdvihuje Na Vlásku k dokonalosti a nepotrebuje k tomu žiadne "hlášky". Jednoducho úspešne pracuje s tým, s čím pracovali animáky odjakživa - hranie sa s mimikou a personifikovanie zvierat. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)