Mladá Tiana sníva o tom, že raz bude mať vlastnú reštauráciu a usiluje sa čo najskôr si na ňu zarobiť. Keď ju jej priateľka z detstva, bohatá Charlotte La Bouffová požiada, aby pripravila občerstvenie na výročný ples, Tiana ctíi, že je neďaleko svojho cieľa. Charlottin otec chce na plese dcére predstaviť princa Naveena, za ktorého by ju rád vydal. Chudobný rozmaznaný mladík ešte predtým zájde za čarodejníkom Facilierom, ktorý mu sľúbi, že svojimi čarami mu zlepší život. Namiesto toho princa zmení na žabiaka. Kúzlo môže zmeniť jedine žena, ktorá princa pobozká z čistej lásky... (TV JOJ)

ScarPoul

Clementis a Musker sú mojí obľúbenci - bez ich Malej morskej víly, Alladina a Herculesa by svet animovaného filmu nebol tým čím je. Princeznu a žabiaka som dlho odkladal a musím sa priznať že som z neho nebol veľmi nadšený. Rovnako ako sa animácia vrátila ku starým koreňom sa vrátila aj naratívnosť príbehu, ktorý je síce pekný a hravý, ale akási pamätnosť či už medzi postavami, alebo pri niektorej scéne sa v tomto prípade nekoná. Plus Newman nie je Menken. Piesne nie sú hravé a rozhodne sa nestane, že by si ich malé deti spievali. Trocha ma mrzí, že aj samotný hrdinovia vystupujú ako neznesiteľné žaby väčšinu časť príbehu. Nie je to zlé, len som s takýchto rozprávok jedndoucho vyrástol. Clementisa a Muskera budem mať stále rád a na ich ďalší filmový počin sa budem tešiť, toto ma len jednoducho nechytilo za srdce tak ako som čakal. ()

Sobis87

Velmi příjemné překvapení. Princezna a žabák je návratem studia Disney ke klasické tvorbě, čímž mám na mysli především oprášení klasické 2D animace a zakomponování hudebních čísel do příběhu. I když odjakživa více tíhnu ke tvorbě studia Ghibli než k Disneymu, musím uznat, že mě tenhle film velmi potěšil. Ruční kresba je parádní, stejně tak i celková ladná animace, hudební čísla jsou nápaditá, jednotlivé písně celkem chytlavé a nápady se tu rozhodně nešetří. Hezky se na to celé kouká a dobový New Orleans prodchnutý jazzem a voodoo mi okamžitě učaroval. Vrcholem filmu jsou ale samotné postavy, které jsou na animovaný film směřující i na děti dobře vyprofilované a hlavně originální a zábavné. Tiana jako dobrácká hrdinka je z nich sice nejméně zajímavá, ale má jasné motivace a vždy ji podporuje nějaká další postava, ať už jde o šarmantního fracka prince Naveena, tragicky zamilovaného světlušáka Raye nebo jazzmana aligátora toužícího hrát v lidské kapele. Hlavní záporák je solidní parchant, který si u dětí zjedná respekt a vyskytuje se zde i několik postav, které nemají v příběhu moc prostoru, ale i na poli několika minut zaručeně pobaví – například trojice lovců nebo Mama Odie. ___ Princezna a žabák je velmi dobrou pohádkou, která má potenciál pobavit diváky všech věkových kategorií a značí návrat studia Disney na vrchol…snad se svým dalším projektem nepoleví a zároveň zůstane u klasické animace. 80% ()

Němi

Téměř hmatatelné sychravo bažin New Orleans a jazzem "provoněné" ovzduší vytvořilo ten nejlepší možný základ, na který (konečně) u Disneyho navěsili zajímavý příběh. Co ale disneyovky vždycky dělilo na propastí vzdálené strany kýče a vrcholné rodinné zábavy byly postavy. Ty jsou uvěřitelné, osobité, zábavné... Tiana si jde umanutě za svým cílem, který neodhodí při prvním princově náznaku citu, princ Naveen je rozmazlené děcko, ale má šarm, podpůrné figurky nekopírují zbaběle 3D kolegy, záporák je démonický a blondýna jde vyloženě proti klišé, kdy se veškeré její chování dá stoprocentně omluvit věkem. Po letech také není žánr komedie jen omluvou pro trapnost, ale několik hořkosladkých nápadů by se neztratilo ani u nejvyššího (Pixar). Co mě děsilo byly muzikálové scény, které jsou tu víc jak kdy jindy totálně zbytečné (především proto, že disneyovky z posledních let nemají děj a tak není co zpomalovat) a moment, kdy se postavy zastaví a začnou nadechovat do zpěvu ve mě vyvolával nefalšovaný strach... ___ Celé je to ale díky zařazení do nedávné minulosti a atraktivnímu prostředí tak příjemné a v rámci posledních cca patnácti let tvorby studia Disney originální, že rád dám hodnocení maximální. Sice to pořád není pixarovské nebe, ale je to velmi dobrý film. ()

bouncer

Další sterilní "disneyovka". Největšími nedostatky jsou pro mě nevýrazný děj a prázdné dialogy, naopak oceňuji návrat ke klasické animaci, která v současné laciné 3D produkci působí jako balzám na duši a samozřejmě hudební doprovod. Děti, keré ještě nevyžadují všechno ve 3D, budou snad nadšeni, pro mě ale jen průměr. 60%. ()

freddy

Příjemný animák od Disneyho, který mě zahřál a potěšil, to jsou mé pocity z tohoto filmu, který příjemně překvapil hned v několika směrech. Předně je fajn, že se nejedná o jeden z těch moderních druhů animací, ale že film je animován klasickým způsobem tak jak to znám ze starých dobrých Disneyovek, na kterých jsem vyrůstal. Potom mě překvapilo, že je ve filmu nemalé zastoupení černošské komunity, to opravdu dosud nebylo u Disneyho zvykem a je to jakési velice příjemné ozvláštnění příběhu. A nakonec jsem byl potěšen tím, že hudební stránka filmu se odehrává v rytmu jazzu, což je další příjemné překvapení, které mi tento film nachystal. Takže zde spíše hodnotím odlišnosti a odklon od klasických 2D filmů z produkce studia Disney, protože tento film nabízí těch zvláštností opravdu mnoho a každé z těch ozvláštnění mě potěšilo. Ovšem příběh samotný je také zajímavý a až do konce jsem nevěděl, jak to celé vlastně dopadne a užíval jsem si ten příběh od začátku až do konce. Zkrátka tohle je další příjemný klasický animák od Disneyho, který se mi líbil a na který se velice rád někdy podívám znovu. A ještě jedna chvála směrem k dabingu, Jiří Korn pro roli světlušky Raye byl trefa do černého a velice příjemně mě překvapilo, když jsem slyšel jeho hlas, jako zpěváka ho sice moc nemusím, ale pro dabing Raye si těžko umím představit někoho jiného. Takže i za tohle jde ode mne palec nahoru a filmu uděluji čtyři hvězdy. ()

• Na poličce v pokoji Charlotte La Bouff je možné zahlédnout pohádkové knížky "Malá mořská víla" a "Rapunzel". (Pria)
  • Hvězda na obloze, kterou Ray nazývá Evangeline, je ve skutečnosti planeta Venuše, pojmenovaná po římské bohyni lásky. (Epistemolog)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)