Krvavý Valentín

• Česko Krvavý Valentýn (viac)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiálny text distribútora)

Soweek odpad!

Tady de vidět, že napřed přišel nápad udělat efekty a na ty následně nabalit nějaký film a sázet na to, že diváci budou dostatečně uspokojeni svými 3D brýlemi. Možná to i funguje, avšak já hodnotím DVD verzi filmu bez brýlí a tudíž hodnotím film jako takový. Doopravdy se nebojím poslat Valentýna k odpadovému hodnocení, protože celková struktura filmu, herecké výkony, příběh i rádoby moment překvapení a rozuzlení je zde doopravdy na úrovni zpracování filmu 12ti letým režisérem, kterému napsala scénář jeho 13ti letá ségra a bohatý tatík jim na to dal peníze, aby se děcka trochu vyblbli. Natočit až tak špatný film musí dát určitě více práce než točit film dobrý. ()

DeLaMorte

Na scénáři tohoto nového hororu není zcela nic nového ani vyjímečného ovšem pohltila mě atmosféra právě onoho 3D provedení,která mi doslova vymetla z hlavy myslet na to jak slabý děj film nabízí a nechal jsem se unést do světa brutálně vraždícího horníka a povedlo se to co od filmů očekávám...a to je to že jsem se nadmíru bavil!Jedna z těch lepších vyvraždovaček poslední doby./mluvě zde o 3D v kině/ v klasické verzi dávám ještě bod dolů za tuctový film. ()

BMAJTZ

Beckovi herci, serialovy namet, prumerna kamera. Co vice k tomu dodat prumerna zalezitost. Umim si ale predstavit ze v 3D kine je to mnohem poutavejsi. ()

sedm.1

Krvavý Valentýn bych určitě zařadil mezi ty lepší slashery.Sice nedisponuje vůbec ničím vyjímečným,ale zároveň má i vše,co tento typ filmu k úspěchu potřebuje.Krvavý Valentýn se navíc rozjede hned od začátku a na dnešní hollywoodem produkované vyvražďovačky je i dost krvavý a to od prvních minut.Samozřejmě hledat v tom nějaku hlubší,náročnější či snad originálnější myšlenku nemá smysl a především v úplném závěru a v pointě samotné se ukáže opravdu velká neschopnost autorů vytvořit něco netuctového či snad až chytrého,nicméně Valentýn po celou dobu ani na chvíli nenudí a má dost dobrý spád.Nějakou oslnivou atmosférou též příliš neoplývá,ale velké plus si u mě získal napětím,kterého je tu ve spoustě scénách vážně hodně a filmu se podařilo mě několikrát fakt zaujmout a vyvolat i pocit příjemného mrazení.Co se týká efektů,ty jsou na hodně vysoké úrovni,jsou i hodně krvavé,ale zas nejde ani o nikterák brutální film,plného gore masakrů,ale krvelační diváci si své užijou dosyta.Herecké obsazení je pak vesměs velmi sympatické a prakticky nikomu jsem tu smrt nepřál,což se mi stává vážně málokdy :) !Krvavý Valentýn je zkrátka zdařilá vyvražďovačka,která sice originalitu neviděla ani z rychlíku a má neskutečně tupý závěr,ale jinak ze všech jemu podobných snímků si to ostatní bere prakticky jen to nejlepší a tak jde celkově o poměrně vydařenou jízdu,plnou krvavých momentů a častého napětí. ()

Babous

Oh shit, a to jsem si myslel, že to bude mnohem lepší než Valentýn z 80. let. Herecké obsazenstvo je hezčí a zápletka méně předvídatelná, ale celé je to krkolomné a zdá se mi to, nebo Jensen Ackles pořád hraje Deana ze Supernatural a to se sem vůbec nehodí? Zvláště scény, kde se mluví nebo hádá, byly utrpením sledovat. ()

OughJay

Tady nemá vůbec smysl zanechávat nějakej delší komentář, protože jde o jeden z nejstupidnějších filmů, co jsem kdy viděl. Jedna hvězdička je za to, že se scénáristům dařilo udržet identitu vraha utajenou prakticky celej film. Jinak ale nechápu, jak se takovej brak vůbec moh dostat do kin... ()

iXtr3m3

Plne súhlasím s "Pomo-m". Totálna televízna inscenácia, ktorú keď človek rozloží na jednotlivé scény, tak čo sa týka technického spracovania sú prevedené nadpriemerne kvalitne (gore efekty atď.), ale akonáhle ich človek chce dať späť dokopy, tak zistí, že scenár je debilný ako kapsa blata, takže príbeh nula bodov, ľakačky nula bodov, rozuzlenie nula bodov... Podpriemerný snímok s priemerným technickým spracovaním. Nič viac, nič menej. ()

Tjaden

Béčkové slashery mám rád, ale tento jsem prostě nemohl překousnout. Kladně hodnotím těch pár nápaditých usmrcení (i když ke konci už ty rány krumpáčem dost nudily) a to, že film celkem rychle odsýpal. Katastrofické naopak bylo obsazení, a to především ženských postav. Pravdou je, že v tomhle žánru jde spíše o jejich anatomické přednosti, ale ještě nikde jsem neviděl herečky tak strašně afektovaně přehrávat. Ihned jsem si vybavil scénu ze Scary Movie, kde Shannon Elizabeth uniká vrahovi a u toho se ptá, zda má křičet, zlomit si nohu atd. Krvavý Valentýn nabízí všechna ohraná klišé, které jsme viděli 100x předtím (teleportující se vrah, někdo se přilepí na sklo auta a po minutě řvaní: "Jé to jseš ty, to jsem se ale lekla!"....). Defintivním výsměchem pro diváka je násilně vtlačený "šokující konec". ()

rozbris

Film plný masakru a krve od začátku do konce. Co tomu však chybí je aspoň náznak scénaře a nějakého děje. Jde vidět, že je to určeno jen pro 3D reprodukce, v kině si tento film určitě užijete, ale na obrazovce to stojí za velký "prd". P.S. Jediný kdo by tomu holodoval je nějaký masový vrah:-) ()

NICOX

Vytáhla sem kámošku do kina na horor. Musím upozornit, že ona horory moc nemusí (nebo spíš nemá s kým na ně koukat). Přesněji: naposledy viděla horor, když sme spolu byly v kině na Úsvitu mrtvých, což je nějakých 5 let. Jestli si chcete horor opravdu užít a bát se, udělejte to taky. Vibrace křesla po mé levé ruce byly neuvěřitelný... a takový divný skřeky sem snad nikdy neslyšela... a pak mě dostala věta: "Já půlku filmu neviděla, páč sem si musela zakrývat oči". Ano, brutální to opravdu je, ale to se mnou, pravidelným divákem hororů, moc nehne. Ale vrah byl celkově hodně cooool, konec se opravdu povedl, miluju Jensena Acklese a za ty 3D efekty (kterých nebylo moc, ale na mě fungovaly) dávám 4*. 75 % ()

Han22

Béčko jak prase... přesně takový jaký jsem potřeboval vidět. Nebo jinak - slasher, který jakoby vypadl z 80. let, kdy je na scéně asi 10 postav a vy víte, že přežije jenom jedna-dvě a fandíte vrahounovi, aby zas někoho vykosil. Borec s krumpáčem, plynovou maskou a hornickou kombinézou je kosič, který se nesere, hned na začátku si střihne tak 20 obětí a pak po 10 letech plynule navazuje :-) Mno a že to je blbý až na půdu a pointu jsem tušil od začátku? A co... bavil jsem se. A Jensen Ackles v hororu? Paráda! Zatím vede na svým "bratříčkem" Jaredem Padaleckim ze Supernaturalu 1:0. EDIT: Tak on je to remake hororu z 80. let... ()

Wally

V kině v 3D možná zajímavá podívaná díky počítačově vymakaným mordům, ale kvalita filmu na úrovni dalšího 'D' a to znamená dostatečně koukatelné jen v případě velice otrlého diváka. Kvalitní horror natočit jde, ale tento film se k tomu neřadí. ()

zbysik

[možný spoiler] Po většinu času nudný slasher, kopírující tu nejtuctovější šablonu hororové vyvražďovačky. K zásadnímu problému již dochází v ůvodních minutách, kdy autoři snímku začínají tlačit až příliš na pilu a lidských těl přibývá neúměrně mnoho v čemž pokračují i v minutách dalších. K vidění je spíše přehlídka nejrůznějších variací na vraždu ústředním zabíjecím nástrojem, z nichž některé snesou přísnějších měřítek. Závěrečná rádoby šokující pointa, snažící se přinést jistou originalitu "hladovému" divákovi, je až příliš překombinovaná a narušující viděný děj. Škoda, zamáčknutí slz při závěrečných titulkách při vzpomínce na Carpenterův "atmosférický" Halloween se opět nevyhnete. ()

MareT.

Bohužel jsem to viděl bez 3D efektu, ale i tak jsem si to užil. Vraždy jsou ale přece jenom nejslabší stránkou tohoto slashru. Už milionkrát jsem psal v komentářích, že miluju slashry, takže už to není třeba připomínat. Veškeré vraždy probíhaly nudně a rychle, až teda na jednu, kterou jsem si o to víc užil (v supermarketu). Takových mi tam chybělo prostě víc, ale jinak je to snesitelná průměrná dávka hororu. ()

Holina

Lehce podprůměrná záležitost se všemi nutnými klišé. Killer s krumpáčem si lehce poradí s metrákovým dělníkem, ale jakmile jej vřeštící žena flákne do kebule baleným salámem nebo mopem, omráčeně se zapotácí a značně zpomalí. Závěrečnou tečku lehce odhalíte hned v prvních minutách. Bohužel jsem neviděl tolik propagovanou 3D verzi, nicméně technické provedení je evidentě výborné i v klasické "ploché verzi". Nemohu dát více i kdybych chtěl, což ale neznamená, že film nefunguje jako relax. Funguje ale všechno už tu holt bylo. ()

Hanys_

K uzoufání nudný horror s komediálními herci, který nálepku "snesitelný" získává jen a pouze díky těm 3D efektům. A ten konec je vážně k smíchu :) 3/10 ()

1860

Zajímavá vyvražďovačka, která dokonce i překvapí... To ale nestačí, atmosféra žádná a chování postav se dá přirovnat k počínání dětí ve školce, když se hádají o hračku.. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (viac)

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její… (viac)

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (viac)