Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

URBAN

Nápad tohoto filmu nebo spíš předlohy je skvělý, ale nejspíš nesfilmovatelný. První polovina sice působila dobrým dojmem, jenomže asi v této delce se zastavila dějová linka a film se nikam nepohnul a zakončení filmu překvapivě bylo " bez konce ". ( 17.1.15/PC ) ()

sir-dave

Jeff Bridges jakoby stále hrál jedny a ty samé role v poslední době. Jinak taková romantická kopie Ostrova pro teenegery s méně okoukanými tvářemi. Možná bych dal i více kdyby to mělo trochu větší myšlenku a lepší konec. ()

kocik1

Celkem zajímavé téma zcela zabalené v kokonku sterility a sentimentální "mjúzik", proti které jsou i "andělé, co tě zavolají k sobě" něco jako veselý svatební čardáš:-). ()

alchac odpad!

Jelikož jsem se s touto věcí srazil využívaje (ne)oblíbeného programu „RJ (dříve SA) naslepo“ a byl jsem línej zapínat noťase, nekonzultoval jsem volbu filmu s hovnocením své topky, které by mi jistě cosi neblahého naznačilo. Stručně řečeno, jde o Equilibrium zLabyrintované do opravdu exkrémně kreténského výplachu vhodného nanejvýš pro absolventy Univerzity toaletních věd, zástupce manažerů krumpáče či vášnivé degustátory aromatických uhlovodíků. No a podle toho to taky vypadá. Mohu místopřísežně prohlásit, že s tak kolosálně dementní pointou, v jejímž puchu se hravě ztrácí hnilobný smrádek zbytku této nejméně po stopadesáté recyklované parodie na sci-fi, jsem to zděšení doposud neměl. Ale abych nebyl pouze negativní, tak musím též říci, že seznámení s tímto audiovizuálním hnusem přesto shledávám v něčem prospěšné. Až si totiž budu někdy životně nutně potřebovat zatopit, přičemž na podpal budou k dispozici pouze souborná díla Karla Marxe, Lois Lowry a Roberta Musila, bez mrknutí si vrazím pod prdel Kapitál a zaujatě čta Muže bez vlastností si budu pochvalovat, jak je mi teplo na nohy. ()

Sabrewulf odpad!

Ultimátní tortura! Film, který se nejspíš pouští kriminálníkům, aby se ke všemu přiznali. Vůbec nepobírám, o čem ta volovina byla, ale dalo se to čekat, jakmile se totiž objeví nějaké dystopické sci-fi s lidmi v nažehlených úborech stejné barvy, tak je většinou zaděláno na průser. S opravdovým přemáháním jsem to vydržel do poloviny, pak už jsem bobříka sebeubližování vzdal. Ani cílovku si nějak nedovedu představit. Streep, Bridges buď nečetli k uzoufání nudný scénář, nebo prostě musí zaplatit hypotéku. ()

Bara222

Jeden z mála sci-fi filmů, na který můžete jít i s mámou, která tomuto žánru zrovna nefandí. Cílové publikum filmu Dárce začíná asi někde tam, kde publikum Twilight ságy končí. Romantickou linkou, starostí o novorozeně a výborným hereckým obsazením, musí být tento film námi ženami přijat kladně. Co se pánů týká, obávám se jen o nedostatek akčních scén a absenci svůdné femme fatale. Ale pro mne, příjemné překvapení. ()

chelseaman22

Druhé pokračování té loňské nesmyslnosti, kde daná oblast byla kastovaná. Jeden dělal do dřeva, druhý do vojenství a třetí to farmaření. Zde je taky vše krásně rozvrženo - ty půjdeš na Turka, ty budeš tříštit hlavičky nemluvňátek o zeď jako sir Clegane a ty budeš lepit provázky k čajovým pytlíkům! A jestli odmítneš holomku, tak jednu chytneš od Meryl! Jistá originalita se tomu upříti nedá, ale ten infantilně-předpokládaný závěr to všechno rétorikou U18 zabyl. 62% ()

tatanapope

Film měl cosi do sebe a ani nijak zvlášť nenudil , ale neumím si představit , že bych ho snad někdy potřebovala ještě vidět . Pár injekcí proti emocím zkrátka není tak úplně sci-fi jaké by si člověk přál . ()

rasttea

Myšlenka hodně dobrá, zlehounka mi to připomíná Equilibrium z roku 2002, hraní si s barevnými, respektive černobílými filtry hodně působivé. Rozhodovala jsem se mezi 3 nebo 4 hvězdami. Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård, Katie Holmes u mě získávají po jedné hvězdě, Taylor Swift jsem si ani nevšimla. Jelikož jsem se ale na film dívala v divném rozpoložení, chci se na něj podívat ještě někdy v budoucnu a pak uvidím, jestli ty prozatímní 4 hvězdy nechám, nebo změním ;o) ()

Script

Přiznám se, že tentokrát přilepšuji tento průměrný filmeček (který by nebyl průměrný, kdyby závěr nebyl šíleně uspěchaný). Přilepšuji kvůli skvělé myšlence toho co film předává. ()

Honzíno

Potomci lidí pro teenagery. Jeff už mě tím úmyslným křivením pusy a šišláním občas irituje stejně jako Meryl lehce přiblblým výrazem. Rozjezd super, střed drží, akorát z mého pohledu nedotáhnutý (je knižní??) konec klidně o něco sráží výsledný dojem. ()

FaceMan

Jeff si v poslednej dobe "vie" vybrať film. Najprv RIPD teraz toto kam to pôjde ďalej. Nezáživný dej, nesympatický hlavný hrdina a 97 minút nudy. Naháňačka na motocykloch a náhľady do minulosti boli asi jediné svetlé stránky filmu. 2* ()

LiborGondek

SciFi mám rád, tohle je ale hodně zmatené a nápadně podobné filmům Equilibrium, Hunger Games, Sin City a v podstatě i TRON Legacy... Přesto je to zase trochu něco nového. Meryl Streep, Jeff Bridges, Alexander Skarsgård, Taylor Swift, ... - obsazení zcela dostatečné a výkony na odpovídající úrovni (chápejte jako velmi dobré). Phillip Noyce není bůhví jak výkonný režisér a jeho filmy asi nejsou ty nejpopulárnější, přesto za Dárce se stydět rozhodně nemusí. Dobrá práce! (neříkám, že to nemohlo být ještě lepší) 70% ()

LadyPupu

Asi nejsem cílová skupina, ale mně to nenadchlo. Upřímně řečeno mě ten film vlastně vůbec nebavil. A nezachránila to ani Streep ani Bridges. Btw. celou dobu jsem přemýšlela, jestli má Jeff šišlání v roli, nebo má jen špatně udělanou protézu. ()

Ryuuhei

Zajímavé sci-fi nikdy neurazí. Zde máme spojení zajímavého námětu a zvláštní atmosféry, která svůj charakter ze začátku vyjadřuje kompletní vizuální černobílostí. O to víc mě mrzí nízké hodnocení, které si to nezaslouží ani zdaleka. Ano, možná vytknu ten závěr, který poněkud zničí podstatu filmu a vše přestane trochu dávat smysl. Ale jinak si zdaleka nemyslím, že se jedná o špatný film. Naopak. ()

Lachtaan

The Giver je hrozně zvláštním filmem, který mě pro svou černobílou autenticitu kdysi překvapivě učaroval. Už si tohle futuristické drama nepamatuju zcela do detailů, vím ale, že jsem byl s finále i celkovým výsledkem vskutku spokojen. Obsazení dělá hodně. ()

Johnny.ARN

Len ďalšia teen dobrodružna blbosť, ktorej séria skončila rovnako rýchlo, ako začala. Celý ten príbeh máme prerozprávany v minimálne dvoch ďalších podobných blbostiach. Chabá 1 z 5 ()

elanius

(108/2014) / Viac som sa zabavil na Divergent. Kašlať na to, že to bola zábava pre decká, aspoň som si nakonci nemusel hlavu búchať, kvoli tomu, že tu sa niekto tvári na viac ako má. Ovšem podľa námetu sa mohlo jednať o film 10-ročia. Premárnená šanca, vizuál podpriemer. Odpodúčam hneď po Giverovi šupnúť Truman Show. (6/10) ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)