Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

waska

No dobrá, nápad nebyl špatný, vize světa do kterého postupně míříme byla také zajímavá, ale to, že jakmile někdo překročí imaginární "myšlenkovou" hranici, se vše v dobré obrátí, je tak trochu pytlovina. Škoda, že závěr nebyl promyšlenější, rozhodně se z toho dalo dostat víc. ()

ZnalecH

Kdyby jste na filmy koukali s otevřenýma očima a přemýšleli u nich trochu (a měli zapnuté emoce), tak byste nemohli od tohoto filmu odejít s dobrou náladou, troškou zamyšlenosti a chutí žít. Líbilo se mi, jak se to od začátku vyvíjelo a netrvalo mi dlouho, abych do jejich světa pronikl. Umíte se představit, jaké by to bylo žít bez emocí? No já, který na tom zakládá celý svůj život si to představit neumím a jsem rád, že žiju ve světě, ve kterém žiju. Líbil se mi komentář uživatele Malarkey. ()

mira.l odpad!

Do hajzlu, Lebowski, kam´s to vlez?!? Scénárista, režisér i ten, kdo to celý zaplatil, by si zasloužili od nějakýho Číňana pochcat tepich!! A hned poté ufiknout prcka. Proč já to sakra stáhnul? Že by Taylor Swift? A to mi nemoh někdo říct, že tam je asi na minutu a šest vteřin? ()

Likan7

Dvě třetiny filmu není nejhorší. Máme tu svět, který jsme viděli v mnoha dalších známějších sci-fi filmech. Jenže pozor, mohlo by se znát, že to je další zástupce young adult filmů tymu Hunger Games nebo Divergence, jenže Dárce jde trochu jiným směrem. Máme tu sice mladý, hezký, sexy lidi, jenže naštěstí to je až na nějaké třetí koleji. Mnohem více prostoru pak dostává hlubokomyslné hodiny Jonase s Jeffem Bridgesem, u kterých jsem litoval, že tu nemáme lepšího Jonase a lepšího Jeffa, který by dokázali tyhle scény líp prodat. Alespoň vizuál tu je moc pěkný, ať už nápad s černobílým filtrem a postupným kolorizováním, nebo hlubokomyslné záběry ke konci, které ve mě měly asi vzbudit nějaké emoce. Moc se to ale nepovedlo, protože po těch pěkných 2/3 přichází kvalitativní sešup dolů někam pod Divergenci a mě to prostě přestalo dávat i ten poslední smysl. Přehoupne se to do takovýho divnýho akčního guláše, který je vám vlastně totálně ukradený. Je to totiž první díl něčeho, co nikdy nebude pokračovat, takže vám chybí jakýkoliv vztah k postavám. ()

MilesTeg

Equilibrium bylo vážně zábavnější, ale když Brenton líbal Odeyu, připomněl mi Sexmisi ("co to děláte, já jsem přece funkcionářka..") a taky Pekařova císaře ("co cítíš, mé dítě?" "Rum."). A o to přece šlo, probudit emoce a vzpomínky, no ne? :-) A Taylor Swift jsem fakt poznal až z titulků. ()

kukkik

Jsem rád, že tady na ČSFD se můžu řídit nejen obecným hodnocením ale i hodnocením pár uživatelů, se kterými mě pojí podobný vkus na filmy. Díky tomu jsem tento film nezavrhl a dal mu šanci a jsem za to hrozně rád. Překvapivě skvělý a originální příběh, jaký se často nevidí. Jsem nadšený z výborného sci-fi, které zahřálo u srdce, naprosto ničím nenaštvalo, na nic si nehrálo a celkově velice potěšilo. Kéž by takových vycházelo v dnešní době více 4/5 ()

Ceberus

Slabší tři hvězdy za klasickou teenagerskou orwellovku / fahrenheitovku. Nápad s barvami zajímavý, ale zbytek byl víceméně předvídatelný. Poselství poněkud rozporuplné, protože dovedu pochopit argumenty obou stran - emoce jsou cool, když jsou kladné, ale taky dovedou nasekat pěknou paseku v opačném případě. Radši se podívám na akčnější Equilibrium. ()

Ronee

Je veľmi sporné, čo je v tomto filme dobro a čo zlo. Niektorí diváci by možno túžili po takom svete ako bol vytvorený vo filme (bez emócii, zla, násilia a vojen), lenže aj to sa nakoniec ukázalo len ako zdanlivé (keď zabíjali novorodeniatka, ktoré neboli dostatočne silné (bez emócii a bez vedomia, že ide o smrť). Myslím, že išlo najmä o to, ukázať, že bez zla neexistuje dobro a že bez toho, žeby sme vedeli, čo je zlo, nedokážeme prežívať ani dobro - lásku a radosť. ()

TSZ

Slabší "sci-fi" pro děti (nebo nepříliš bystré teenagery), která sice vychází z poměrně slibného námětu, ale jak je nutné, vzhledem k cílové skupině, nejde ani trochu do hloubky. Obdobných snímků najdete plno a většinou budou lepší. ()

The7Miki

Trailer mě přišel dost nudný, a tak jsem od filmu nic nečekal, ale už po několika minutách mě jeho atmosféra naprosto pohltila. Postupné přibývání barev na plátně funguje geniálně a flashbacky v plné barvě pak působí tak živě a krásně. Jeff Bridges hraje úžasného cool staříka, který krásně kontrastuje s vůdkyní Meryl Streep. Celkové finále je možná uspěchané a trochu naivně jednoduché, ale i tak si za svou skvělou atmosféru a postavy film zaslouží 4 hvězdičky. ()

Wolfinas odpad!

Příšerná blábolovina. Navrch ještě s blábolajícím Jeffem Bridgesem. Dystopický kult možná je v kurzu, ale je načase přestat filmovat každou hovadinu co se usadí na polici v knihkupectví. Člověk z toho má uplně hlavu v pejru a vůbec netuší jestli kouká na Hunger Games nebo Divergenci. Dárce je takovou verzí všech těchto divnosvětů ovládanou bandou starších spoluobčanů. A to nemluvím o naprosto příšerném bezcharakterním obsazení hlavních hrdinů. Vyrábí je teď Hollywood na běžícím pásu nebo co... ()

FunnyXis

Snímek jsem viděl pod náporem opia, ale zase tak strašné to nebylo. Myšlenka zajímavá, ale podle mě se tam dalo ještě něco vylepšit. Nápad postupného barvení obrazu se mi velice líbit. Za mě je to 7/10 ()

Zl0

Keďže to malo celkom spád, Alexandra Skarsgarda a celkom zaujímavé usporiadanie sveta, dal som tomuto Xtému klonu z žánru "postapo-výnimočnopubertálny jedinec-záchrana sveta pred zlým režimom" šancu. Keď však zhruba od polovice začali viac a viac bublať na povrch klišé a zažíval som déja-vu z Hunger Games, Divergent a iných podobných, prestalo to byť výnimočné. No a keď sa všetko zrazu zmenilo štýlom Šípková Ruženka - že princ zrazu dá pusu ,alebo niekto luskne prstom, alebo čarodejník si prdne a všetko je allright , dojem bol nadobro pokazený. ()

mr.hack

Vypadá to jako idylický svět, kde jsou si skoro všichni rovni, neexistuje závist, válka, nemoci a další věci patřící tak nějak k životu. Člověk by si řekl fajn život. Zdání ovšem klame a tak když hlavní hrdina uvidí takovou blbost jako jsou například sáňky, tak je z toho pořádně vykulený, za což bych mu dal pár facek, protože sledovat celý film jeho opravdu dost zvláštní grimasy, které připomínají něco mezi zhulenectvím a „uděláním se“ je pro hodně silné povahy. Pokud si říkáte neva, nějak to přetrpím, určitě toto vyrovná krásná děva jménem Taylor Swift , či sex-symbol přelomu tisíciletí Katie-"Joey"-Holmes, tak budete taky zklamaní – dohromady hrály ve filmu tak cca 5 minut :D .Pro koho je tedy film určen? Těžko říct, nejspíš by mohl zajímat zastánce komunismu v čele s Vláďou Iljou Leninem a "hodným dědečkem“ Stalinem. Radost z filmu by mohl mít i nejznámější Führer v dějinách (ne nemyslím mašinfíru Standu Grosse), jehož metody jsou zde dotaženy takřka k dokonalosti…. A pravda málem bych zapomněl na americké puberťáky, kteří měli tu smůlu a přečetli si knižní předlohu, která je dle mého názoru hlavní příčinou takového filmového průseru. ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)