Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

Michal687

Tenhle film mě vlastně překvapil a strašně naštval. Sice jsem pochopil co jsem to snažilo říct, ale strašně až neuvěřitelně mě žralo, že se z toho námětu dalo vytěžit daleko více. Byly tam hezké nápady, ale nedotažené. Kdyby se toho námětu chopil někdo trochu schopnější a s koulema mohlo to být něco. Kdyby se na to vrhl Nolan zbavil se bezpohlavnosti a celé to trochu takříkajíc přistařil tak bych chrochtal blahem. ()

Berry0153

Ta samotná přestava a vykreslení příběhu na začátku mě totálně vtáhly. Ale potom, když se něco skutečně začínalo řešit, film nesmírně zklamal - emocionálně i myšlenkově. Plus mi docela dost lezlo na nervy to starošišlání Jeffa Brigese. 45% ()

Zadri

Příjemná i když trochu nedotažená oslava lidství, která vás každou chvilkou žádá o schovívavost nad několika nonsensy. Já byl ochoten přivřít obě oči. ()

Lenii

Na film jsem se hodně dlouho těšila a chtěla jsem si ho vychutnat. Zároveň jsem se tak trochu obávala toho, jak bude takový nápad pojat, ale šla jsem do toho s otevřenou myslí. Začátek celkem šel, i když mě úplně nenadchnul, ale šlo to. Postupně se mi to dokonce líbilo čím dál víc. ALE! Najednou se film či pocity z něj otočily o 360stupňů hned po tom, co se hlavní hrdina rozhodne utéct s malým miminkem. Prosím?! Utíká přes pouště, přes hory, teploty se krutě mění a on utíká s nemluvnětem, které je v pohodě? A proč s ním jako nemohla utéci jeho vrstevnice. Proč jako nemohla? Jaký měla důvod zůstat? Moc dobře věděla, co se stane. No, a pak ten úplný konec - sáňky a super krásná chaloupka jako z pohádky uprostřed zasněžené krajiny a konec. ... A postupně mi začalo vrtat hlavou i mnohem víc nejasností než ten podivný děj a blížící se, pardon, stupidní konec. Prostě se mi to fakt nelíbilo. Jen za ten celkem ok začátek 1 hvězda 25%. ()

adakraj

Jak by vypadal svět, kdyby byl plný kytiček, ale bez citu a lásky? Právě, tak jak předvedl režisér Phillip Noyce. Svět, který by jsme vnímali jen v jedné barvě, nerozlišovali by jsme lásku, nerozlišovali by jsme co je smrt. Byli by jsme ale šťastní? ()

Dinsberg

Někdy mám pocit, že nejvíc při filmu prskají ti, kterých se nejvíc dotkl. V tomhle případě musím prskat taky, protože slepota je civilizační choroba. A to od ní nejsem nijak daleko. Pokaždé, když se podívám na mobil nebo do počítače. Až se děsím, že tu slepotu přenesu do reality. ()

Pitryx odpad!

Zase se někdo nestyděl, ukrást začátek filmu, nevím už kterého a nebudu to hledat, míním to s tím „přidělováním práce“. Dále sledujeme změť nesmyslů a blbin, které možná jako celek dávají dohromady něco rozumného. Prostě po čtyřiceti minutách jsem to vzdal a film vnímal jen tak jako na okraj. Sem tam se objeví náznak akce, aby tato byla vzápětí opět přerušena zbytečnou scénou, nebo nějakými „úvahami“. Prostě tento druh SF pro mne není a nebude. Takže zbývá jako plus jen hudba ke konci filmu. ()

Ivuska91

Film sa mi celkom páčil. Bolo to niečo iné, nápad zaujímavý. Ku koncu som však začínala krútiť očami, no a samotný koniec ma teda pekne nahneval :D. ()

Mamlas

Na jedné straně zajímavý námět, na straně druhé velmi nudná, vleklá realizace, která nutí k přeskakování a sledování násobnou rychlostí, jinak by se člověk ukousal nudou. (36%) ()

Joe16210

Hodně zajímavý dystopický svět, který se zprvu tváří jako utopie. Literární předlohu jsem zatím nečetl, ale film se mi líbí. Je zajímavé především zpracování v černobílých barvách a postupné "vybarvování". Působí to hodně efektně. Ani obsazení není nijak špatně zvolené. Za mě velmi dobré sci-fi. ()

Detak

Musím říct, že tohle pro mě bylo pěkné sci-fi k přemýšlení, jen ten závěr jsem jaksi technologicky nepochopil. V podstatě mi tam chybělo: "vezmem tenhle šutr (rozumněj kurňa vyspělej vypínač) a projedeme branou", a pak by to bylo OK, ale takhle musím říct, že mechanismus vypnutí štítu jaksi nechápu. Ale to myslím, že se dá přežít ;-) ()

MartinTerran

Opět dystopická sci-fi, ve které opravdu žít nechcete - pokud tedy to hodláte nazývat životem! Dárce velmi sympatický starší chlapík, který to má docela na párku a Jeff ho hraje dobře. Jonas je klasický idealista a tak když se dozví ty ne úplně pěkné věci, tak to vezme do svých rukou a problém je na světě - tohle starší moc nevychytali, chtělo by to zvolit lepší postup - predispozice nejsou vše. Není to úplně blbé, ale pár chyb by se zde našlo, ale nebudu to zde vypisovat. Hodnocení: 63/100. ()

SackX

Hezké hrátky barvitosti a pohledu nejen na dnešní svět a dobu, kam se možná ubírá. Chvílemi až nápadně připomíná podobně ražené Equilibrium. Nebýt posledních deseti nebezpečně klišovitých minut a občasné až do očí bijících nesrovnalostí v logice nastaveného světa, určitě by se dalo uvažovat o 85 %. ()

Facerr

Tak jsem se těšil a výsledek je víc, než rozpačitej. Dárce zůstává jen u náznaků něčeho, co mohlo bejt kvalitní podívanou. Podobné myšlenky už tu byly a musím konstatovat, že tahle z nich byla zpracovaná nejhůř, nejnudnějš a nejprázdnějš. Celý mi to přišlo silně nedotáhnutý. Tři hvězdy .. ale hodně slabý - to je za mě strop. ()

gaara1

Poslední dobou kvalita filmů dost klesla a Dárce patří mezi ně, protože to byla nehorázná blbost a jednu hvězdu jsem dal jen proto, že jsem se dokoukal. Fakt děs. ()

S3MIR

Equilibrium zmiesane s Divergent. A kedze aj tie su obe len upravene napady prevzate z inych filmov, cely cas pri pozerani nielen ze viete co sa stane v dalsej scene, ale hovorite si, ze v ktorom filme ste to uz videli. Jedina nadej aspon zo strany postav je zo zaciatku v Bridgesovom Giverovi, ale aj tu v druhej polke vykreslia ako patetickeho deduska a je to cele v keli. Kludne si usetrite cas a vyhnite sa tomuto pocinu sirokym oblukom. ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)