Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

Scaevola

Viděl jsem sci-fi film s velkým myšlenkovým potenciálem a relativní odvahou používat sice primitivní, ale zase alespoň zdánlivě funkční barevná schémata. Nemá asi smysl diskutovat zde nejapnost diskursu příběhů o "vyvoleném teenagerovi, který ničí zažité pořádky, aby vyvolal chaos", tudíž si postesknu nad nedotažeností fikčního světa (za celou dobu nedostanete jediné vysvětlení, proč cokoli funguje právě tak, jak se to děje) a nad nevýrazností nejmladší herecké generace. A zmiňovat útrpný láskyplný patos asi už vůbec nebudu... ()

Neymar11

Ihned po shlédnutí jsem si jistý, že ve mě ten film nezanechá žádné emoce. Šílený průměr. Téma rozdělení do společností, různých skupin atd..Hrozně mi to připomíná Divergenci. Také jeden vyjímečný, který nikam nezapadá a tudíž je vyvolený. Dojde mu, že musí všechny zachránit a udělá tak. Čekal jsem o dost víc. 43%. ()

krachman

Na můj vkus až moc přeslazené a pohádkové rádoby "sci-fi". Strašně mi tam chybělo vysvětlení, co to bylo za svět, jak vznikl a proč, a co to bylo za hranice a co bylo za nima. Toho se mi nedostalo a jediné co zbývá je zřejmě nějaký hlubší význam a posleství tohoto filmu??? Jakože život bez lásky je o ničem a ten risk stojí za to a....blablablabla. Aha...hm ()

kolodej1

mě se tento film, narozdíl od mnoha jiných, líbil. Jasně, příběh nebyl nějaký super skovst. Nicméně, film, který je hodně pocitový, mi většinou sedí. Stejně tak tomu bylo i tentokrát. Navíc mě hodně oslovila vizuální stránka filmu, kvůli ní jsem ochoten i leccos odpustit v logice příběhu. Velmi pěkné ()

Prokii

Neskutečná blbost. Nevím, jestli tomu dopomohl tak "skvělý" dabing, ale v půlce filmu jsem usnul a vzbudil jsem se na konci, a o nic jsem nepřišel...Konec taky ničím nepřekvapil - škoda stráveného času. ()

Dr_Berry odpad!

Dude co si to proboha provedl? Lepší by byl film, kde by na jeden záběr byl natočenej tvůj tepich. Černobílý film o světě bez emocí je překvapivě bezemoční a nudný. Víc o tomhle filmu nelze říct. ()

esmoke

Komunita kde jsou všichni bez emocí a tedy bez problémů a bez mozku. Všichni dostávají přidělena zaměstnání a fešný teenager je vyvolen! Má si pamatovat vše z historie (přijmout vzpomínky od starce). Již mnohokrát viděné téma, nově nepřináší vůbec nic nového ani zábavného. (2D dabing) Rozpočet: $25 miliónů, Tržby: $21,890 miliónů. ()

Dawe2

Hezky se na to koukalo, nenudil jsem se. Hudbu musím pochválit, byla velmi dobrá, místy skoro výborná. K dokonalosti kousek chybí. Ponechává prostor pro fantazii - než film zničit nepřirozenými detaily, je to lepší takhle. ()

pursuer

Stravitelné Equilibrium pro holky. Hlavní role: dětičky, alpaka, neomylnost a lááááááska. Nepoblil jsem se, takže za mě dobrý. Pokud bych měl se měl vžít do recenzí od Verbala, tak "se mi ale z toho filmu nepostavil". Čisté, pěkné, lepší 2 hvězdy, a nemyslím tím teď Bridgese a Streep. Na jedno podívání přijatelné. Pro spravení chuti naordinovat zmíněné Equilibrium. Při anafylaktickém šoku spíše silnější 1984. ()

Kalda69

Film aspiruje na plne hodnoceni, ktere srazi na kolena uspechany nelogicky (mozna jen ve filmu nedovysvetleny, knihu jsem necetl) konec. ()

veverysiak

Prišlo mi to príliš premúdrelé a premýšľanianútiace, hlavná kostra je otrepaná a podobnými kúskami viac-menej sprofanovaná, preto chlapi stavili na kartu akože skrytých hlbokých myšlienok, a to bol dosť zásadný omyl, napchať celkom slušný herecký ansámbel do takej zbytočnej mindžoviny, to je poklona pre produkciu, nie však automatické zdvihnutie úrovne, a tak jediná pozoruhodná vec je hra monochrómu s farbou, takže 20%. ()

kacer4

Typický príklad nedoladeného sci-fi. Námet je síce dobrý, ale niektoré veci sú nedoriešené, prípadne nedávajú zmysel. Napr. koľko ľudí vlastne žijo v takej malej kominute a ako redukovali populáciu. To ma napadlo hneď prvé ale vôbec sa to vo filme neriešilo. Moja domienka tiež je, že v dome na konci žila odídená dcéra. Prečo teda nedarovala všetkým spomienky ak bola aj ona príjemkiňa? Môže to byť len moj problém. Film nie je zlý, no mal som po ňom veľa otázok. ()

Nugat

Je to rozhodně víc, než Divergence, trošku míň naivní (hloupé) ale scénář mi přijde odfláknutý... a ten závěr takový zkratkovitý... ()

brasek

Čierno - biely svet, pravidlá, príkazy, spoločenská etika... delenie ľudí na kasty, skupiny a všetko pod dohľadom niekoho, niečoho... a tak ďalej a tak ďalej. Už niekoľkokrát videné v iných snímkoch. Nič nové, nič zaujímavé a v tomto snímku dokonca aj s plytkým príbehom. ()

Hannah1971

Tohle sci-fi ani už snad sci-fi není. Žijeme taky v prefabrikované unijní, uniformované a rádoby unifikovane společnosti, čim dál víc svazované všelijakými zákazy a normami, atp. a říkáme tomu ideální svět. Přitom je spousta lidi vystresovaných, má psychické poruchy nebo problémy! A přitom úplně zapomínáme na to co je nám nejpřirozenější, láska, vzájemná úcta a tolerance,. Lidske city naštěsti v tomto sci-fi zvítězily. V dnešnim reálném světě je to spíše pohádka nebo občasný zázrak 😉 Za mě 5☆ ()

Brenda.Ch

Podle mě je nutné film pojmout trochu hlouběji. Jedná se o jakousi lyrickou utopii, kterou si lidé vytvořili po zkušenosti, že emoce a city páchají tolik zla a dokážou likvidovat v podstatě vše. Zkusme být bez emocí, zkusme vyrůstat ve světě, kde je každý zdvořilý, všeho si váží, žije přesně podle pravidel, nevybočuje, nereptá, nezávidí a nedokáže nenávidět. A máme zde černobílý svět. Bez zloby, válek, ničení, kde si lidé neubližují, navzájem si pomáhají a žijí v nekonečné toleranci každodenních stereotypů, pokynů a příkazů. Naprosto ideální společnost. Jenže - ono to nejde oddělit, kde není nenávist, není ani láska, kde není zlo, není ani dobro a kde není neposlušnost, není ani tolik potřebná podnětná odlišnost. A kde není smutek a bol, není ani radost a uzdravující dovádění. Tento poetický příběh s prvky fantasy je krásnou sondou do našeho lidství a ta nasládlá romantika tam prostě patří. Rozhodně bych tento film neházela do stejného pytle jako některé dějově podobné plytké fantasy pro náctileté. Pro mě krásný zážitek. ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)