Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

Robur888

Film má velmi slušný rozjezd, atraktivní prostředí a slibuje zajímavý děj. Průběžně roste i napětí a vypadá to na pěkný nervák. Ten se však nekoná, protože filmem začíná prostupovat nelogičnost, která jej z velké části poškozuje. Škoda. ()

Richard768

Pochopiteľne, mnohé veci sú tu príliš zjednodušené a záver filmu je utopistický, no jeho základná myšlienka je stále aktuálna. Nenechajme si vziať farebný svet! ()

T.E.Elf

Pěkný námět, dobrý začátek příběhu. Snaha o ... o co vlastně? Dopadlo to jako vždycky - od poloviny je samé klišé o zachránění světa. A hlavně zachránění všech krásných mladých a nadějných ze spárů zapšklých krutých starců s naprosto vyprázdněných hepíkem. Ale jeden přínos by to mohlo mít - takhle bude vypadat ultrakorektní svět, který mnozí progresivní dnes prosazují. Sice se budou všichni tvářit jak v zemi krále Miroslava, ale ve skutečnosti půjde o Půlnoční království. Ale to už je jiná pohádka. ()

doom.cz

Šmarjá, co jsem to viděl? Pejsek a kočička vařili dort. Vykrádačka 1984, 451 °F, Equilbria a bůhví čeho ještě, slátanina nedávající moc smysl, na které je asi nejzajímavější hraní si se saturací barev. Čekal bych nějakou pořádnou bitku, závěrečnou scénu s hackováním zařízení na ovládání vzpomínek, ale ne tuhle sterilní klíčovinu. Sorry jako, ale nejvíc nejakčnější scéna je shození hlavních postav do vody?  Největší násilnost přetahování o divné kolo? Jako fakt? Jo a abych nezapomněl, proč nikdo nenechal zemřít tu hlavní sůvu děsivou smrtí? ()

LaaYosh

Vy, kteří dáváte v  hodnocení odpad, nebo 1*, běžte si píchnout svoju denní dávku vakcíny a vyližte prdele našim politikům. Někteří majou určitě cukrovku, tak vám to doplní energii na další bezvýznamné pobývání na této krásné planetě Zemi, dokud i vás nevyřadí jako nežádoucí, přestárlé, dementní offce ! OFF :-) ()

endemit

Nevím co si mám o tom filmu myslet. Vizuálně hezký snímek a dokonce budoucnost mohla i tak nějak podobně vypadat. Tak si svět v představovali  komanči a jejich sociální inženýři někdy před šedesáti roky v Sovětském  Sojuze.. Takže nakonec je to vlastně už z principu hovadina. ()

sourekm odpad!

Za mě je to nekoukatelný odpad. Vykradačka snad všeho možného bez přidané hodnoty. Město Ember: (Za městem nic není, jen tma zima, vlhko a kamení...) | Loganův útěk: (Vše funguje jak má, pravidla musí být, lidé musí umírat ve třiceti, beztak se narodí znovu...) | Equilibrium: (Vy neberete svojí dávku? Emoce jsou špatné, áno?...) | Aeon Flux: (Jaktože mizí lidi? Nemizí klonují se zpátky, ale jsou jiní. Žijeme pořád dokola. Jsme vězni v pozlacené kleci. Ale venku je nebezpečí. Venku nic není...) | Neználek: (snad nemusím rozepisovat bohatou socialistickou vesničku oproti chudému kapitalistickému měsíci...) | Star Trek Nová generace epizoda7 série1 Spravedlnost: (Všichni jsme tady na sebe hodní a rádi se s vámi pomazlíme. Ale běda tomu kdo tady něco rozbije, ten bude usmrcen injekcí... ||| Tak Pejsek s Kočičkou už ingredience mají a teď už jen to zpatlat dohromady. Zamícháme, dáme trochu odporné country zpěvačky Taylor Swift ať to má šmak a jako třešničku na dort dáme starého kmeta o kterým rada starších celá léta moc dobře ví, že lže ale přesto se rozhodne zasáhnout až ve chvíli kdy hlavní hrdina už zachraňuje malé děcko a utíká z města. ||| Typicky bývá druhá třetina tajemného antiutopického sci-fi zajímavá až v druhé třetině, ale já jsem si musel film přehrávat 1,5 krát rychleji abych nechcípl nudou.||| Za městem ho prohání dron který je digitálně animovaný a to tak lajdácky, že to vypadá jak scéna z nějaké videohry. Dron hlavního hrdinu hodí do vody ve které by musel zaručeně to dítě zabít už jen pádem na hladinu a ono je vše v pohodě. Utíkáme dál, přeskočíme do ledového biomu, dítě nakrmíme, i když nemáme z čeho. A pak na sáňkách projedeme bariérou a ejhle, ono to všem otevře oči i tomu popravčímu co se akorát dotýkal hrotem jehly pokožky popravované. ||| Vůbec v tom nevidíte pointu? V pořádku, já taky ne. ()

Fakof

Pomerne to čo som od filmu očakával, som aj dostal. Film obsahuje adekvátne množstvo pekných vnútorných monológov, filozofických i náboženských myšlienok ( áno stále ich tu mohlo byť viacej, väčšina filmov, ktorá je na nich založená sa bojí s nimi pracovať vo väčšom množstve a to je z časti problém aj tohto filmu ). Ešte by som chcel vytknúť, že film má pár nudných a nezáživných scén, ktoré tvorcovia mohli spracovať inak. Darca sa zaoberá tou najdôležitejšou otázkou života, a tým, čo robí nás život krásny. Film je zaujímavým prepojeným sci-fi a post-apokalyptickej tematiky, čo ma vždy veľmi zaujme. Film odporúčam pozrieť každému, kto má rád filmy zaoberajúce sa filozofiou. ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)