Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

Mykie

Zvláštní upovídané sci-fi, které se snad ani nesnaží, aby se líbilo teenagerům, vždyť tam není žádná akce, ani romantika, už jen za tohle má u mě plus. Film jako takový nepřináší sám o sobě nic nového, vykrádá všechny známé utopické/totalitní romány, ale je natočený solidně a nenudí. Jeff Bridges je skvělý snad ve všem v čem se objeví a Brenton Thwaites mě oslovil už v The Signal. Jediné co mi vyloženě vadí, je konec, který nejsem schopný si logicky vysvětlit. ()

Aresko123

strasna somarina.... hnusny herci (teda az na Jeffa bridgesa), inak ani efekty ani napinavy dej, ani akcia... len sa to tak tiahne ako sopel.... ()

randolph

Z počátku zajímavé téma, avšak zpracování a nepříliš přesvědčivé herecké výkony nedokázali dle mého z toho dostat potenciál který zde určitě byl. ()

r3musko

Milionkrát videné, ale dokáže zaujať. Hostiteľ, Divergencia, Darca, Ostrov, všetko to isté. Spomínaný Ostrov je z môjho pohľadu na tom najlepšie, ale Darca na tom nie je o moc horšie. Zvláštne, čo dokáže spraviť hra s farbičkami. Mínusy: k postavám som si nevytvoril žiadny vzťah, vedel som čo sa deje, čo sa bude diať a ako to skončí. Plusy: efektné prestrihy, hra s farbičkami, sci-fi mám rád. ()

dzumi157

Ocitáme sa na nejakom vzdušnom – nadoblačnom ostrove, kde je všetko iba biele, alebo čierne. Nielen samotné prostredie, ale aj chovanie tam žijúcich ľudí je bez akýchkoľvek emócii. Nepoznajú čo je radosť, čo je smútok, láska a podobne. Takto to bolo zariadené z vyššej moci , aby nedochádzalo k vojnám , zločinom a podobne. Mladý hrdina sa pripravuje spolu s ďalšími rovesníkmi na uvedenie do dospelosti, kde budú všetci zaradení na nejaké pracovné pozície. Posledným, ktorý z množstva už zaradených ostal nezaradený je tento náš hrdina, ktorý sa podľa vyvolených má stať príjemcom. Tu to znamená, že bude prijímať spomienky z dejín ľudstva, aby sa zachovali pre budúce generácie. Lenže mladý hrdina prestáva brať každodenné dávky akýchsi injekčných sedatív a postupne zisťuje, že nie je všetko čierno-biele. Postupne pri predávaní spomienok od dárcu zisťuje čo je láska, šťastie, bolesť, vojny a podobne. Starší pán ( dárca ) ho ale pripravuje svojským spôsobom - na to, aby on zmenil celý chod takéhoto nezmyselného žitia. To sa nakoniec aj podarí a mladý hrdina zachráni svoju milovanú, ale aj celý tento nadoblačný svet. Pre mňa to bol film zaujímavý z toho dôvodu, že mal taký vcelku zaujímavý príbeh s dobrým dejovým spádom. Percentuálne u mňa trochu viacej ako je tu celkový priemer, takže asi 70%. ()

tompolicky

Vcelku dobrá myšlenka a námět, jen to zpracování..... Nepřesvědčivé herecké výkony, bezpočet nejasností, utahané scény. Film mi taky připomínal nedávnou dobu komunismu. " Ty budeš dělat to, ty ono a všichni budeme mít stejně." Pominu-li nevyjasněné věci typu - když bydlím na desce 10km2 a nesmím překročit hranici, kde sakra vezmu materiál na stavbu dronů, výstavbu domů atd. atd. pak podpořeno nekvalitním Českým dabingem, nekvalitními vizuálními efekty a nemastnou hudbou se jedná o podprůměrný film, který si u mě místo nenajde. Škoda, námět určitě dobrý, jen to chtělo víc propracovat. ()

Pollini

Slabší verze Equilibria. Scénář se vzpomínkami i dávnými pocity pracoval velmi málo, ačkoli to byla podstata filmu. Nikomu nedalo moc práce udělat správnou věc, i když to bylo proti pravidlům - nezpochybnovanym pravidlům. Herecké výkony zřejmě nebyly potřeba, bylo pro ně málo prostoru. Čekala jsem od toho víc, na začátku to vypadalo dobře. ()

klukcz odpad!

dlouho jsem neviděl tak nablblý film.už samotná myšleka je špatná a provedení je ještě o něco horší. a ze současných teen-existenciálních rádoby chytrých filmů jasně nejhorší. vlastně mě nenapadá jediný klad který lze tomuto snímu přičíst k dobru. ()

dedavena

Film, kery se někeremu libi a někeremu ni. Pravda byva těžka a pochopiť ju něgdy eště těžši. Stripka si něchtěla něchať vziť moc a stary darce Džef se zas moc snaži postupně mlademu darcovi fšecko objasniť. Ma to synek moc těžke. Ale něbojtě, nakoněc fšecko dopadně fajně. ()

vonverny

Za 50% jen díky faktu, že Sci fi filmů je tak prokletě málo a já byl rád u za tento snímek. Ovšem jedná se o řádně neorginální či spíše hodně zlodějský film. Kdo moc na Sci fi filmy nekouká, tak bude film hodnotit asi vyš, ale fanda tohoto žánru jen kroutí hlavou. Je to originální, jak natočit modrého Rákosníčka, který má za kámoše dva broučky..... Navíc je film plný nelogičností a nesmyslů. Víc 50% prostě nemohu dát. Leda, že by režisér řekl" omluvám se" a já možná odpověděl" omluva přijata" ...bóóže :-) ()

nolitimere

V prvom rade ďakujem za detstvo a nebudem klamať :-) ..... Pre mňa je Darca čierno-farebno-biela sci-fi rozprávka , ktorá ma len donútila sa zamyslieť nad tým či som nevidel obraz /ne/ďalekej budúcnosti spoločnosti Nás ľudí /nemám na mysli selektovanie/... áno viem je to len film ale poCIŤoval som sa takto vyjadriť... a Cruise-ova ex už nie je ta sexi kosť ako za čias keď som hu rád sledoval v Dawsonovom svete. ()

Lvísrdce

Vizuálně zajímavě zpracovaná pitomost. Vykreslený svět bez emocí je obtížně realný, technicky by asi nepřežil. Zcela nesmyslná je pyramida moci, kdy "bez emoci" předsekdyně projevuje slušnou dávku paranoi a mocichtivosti. Děj a chování postav má spoustu logických děr. A ta perníková chaloupka s kouřícím komínem na závěr, ta té mesmyslnosti dala vrchol. Prostě pokud se vám podaří vypnout logické myšlení a nechat se jen ovlivňovat pocity, tak se vám to může líbit Jakmile začnete přemýšlet, je to katastrofa. ()

Karia

(Spoiler? Možná?) Velice předvídatelné. Hned jak ho zvolili, víte, jak to dopadne. Nechápu, proč se pak táhnul s tím miminem. Hra na city? Chabý pokus v chabém provedení. Prvních 15 minut jsem měla pocit, že sleduju film Divergence. Nebudu se pídit co bylo dřív....nestojí mi to za to. ()

Exanima

Dnešní, prvoplánově a ploše myslící divák myslím tenhle film nemůže pochopit. Je to vlastně o úplně něčem jiném, než tom, co se děje na plátně. Vše graduje koncem, který je spíš symbolikou než obrazem faktu. Pro mě konečně Sci-Fi která není postavena na vizuálních efektech střel paprskových zbraní (děj nepodstatný ) typickým případem je Jupiter vychází ... ale na zapojení mozku diváka. Velký potlesk a za mě 100% ()

ragnar1

Snímek nám ukazuje, jak může vypadat společnost, ve které jsou eliminovány všechny lidské emoce, pocity, konflikty...samozřejmě pro dobro celé společnosti (žádné války a spory). Lidé jsou vlastně takové živé stroje, kdy každý stroj má jasnou společenskou roli. Všichni lidé jsou nepřetržitě sledování a hlídáni. Film ve velmi extrémní podobě ukazuje, kam až může dojít omezení svobody. Kvalitní příběh je doplněný o zajímavé černobílé pojetí, které časem nabírá všech barev, což ve výsledku tvoří zajímavý zážitek. Na filmu bych pouze ubral vyprávění kolem romantické zápletky. ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)