Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

Ondr@932

Zvláštní sci-fi, který mě ze začátku moc nebralo, ale pak mě film začal docela bavit. Sice to není nějaké velkolepé sci-fi. Ale i tak dost dobré. 70% ()

bararich8

Nápad zpočátku dobrý, pak to ale začalo dostávat trhliny. Herecké výkony kromě Jeffa nestály moc za řeč a film tak trpěl tím, že jsem tomu moc nevěřil, jinak by to bylo něco jiného. Takže ve výsledku celkem nuda, kde asi nejzajímavější byla samotná myšlenka a předávání vědění. Čisté 2* ()

UniqueNett

Trošku přehnané a kýčovité, ale oceňuji nápad. Líbil se mi i ten nenásilný přechod z černobílého obrazu do barevného. Zajímavý snímek, nicméně trošku odfláknutý. ()

Sgt.Cliffer

Zajímavý film. Mělo pár zajímavých detailů, například trik s černou a bílou. Moc se mi líbilo postupné objevování a taky jsem čekal na zkušennost s válkou. Co se tohoto týká jsem byl spokojen, ovšem s čím jsem nebyl spokojen (jako např u Divergence) bylo to, jaký věci najednou naberou spád. Pravda, že jinak by to byl film asi na 3 hodiny minimálně. Když už jsem tu zmínil Divergenci, tak musím konstatovat, že to bylo prakticky to samé v bledě modrém. ALE všechny tyto náměty jsou dle mého kopií. Kopií Orwelova 1984. ()

Whitebeard

Nápaditý, ale nudný. Odvyprávěno tak, že těm mladejm člověk ani moc nefandí, žádnej vztah se nevybudoval, vlažno a nezajímavo. Všudypřítomná černobílo šedá stopáž filmu ho docela dobře vystihuje. A tak se závěrečnou vlnou radosti a lásky po projetí hranice (WTF??) jsem já cítil úlevu, že je film za mnou. Za mě ne, spíš NE!!! Horší 2* ()

anitae

Dokonale šedivej svět mě neskutečně štval už od začátku, a konec byl taky trochu podivný, dokonalý mimino vydrželo víc jak příjemce vzpomínek. Film ve mě nebudil žádné emoce, snad jen zabíjení odlišných dětí mě donutilo se zamyslet. Celé to bylo naprosto bezpohlavní a nejvíc zklamala Streepová a Bridges. ()

kluzo

Kolik z nás si vytváří svými předsudky a strachy svůj černobílý svět, ve kterém žijí jako v tom skutečném? Kolik z nás si nechává každý den dávat injekce ve formě mediálních vymývání mozků k otupení Sebe sama, Svého úsudku? Jenže on tenhle život skutečný není. Skutečný život je jiný a jinde. Lituji každého, kdo tomuhle filmu se silným poselstvím dal nízké hodnocení, to jsou totiž ta tupá většina, kvůli které to tady vypadá jak vypadá... ()

Cruchot

Film je plný zajímavých myšlenek, ale zároveň tolika logických nesmyslů, že ani nevím, kde začít. Potenciálně nosný materiál byl jaksi "releasing into elsewhere". Podepisuji se pod komentář uživatele Sarkastic. ()

aR3Zz

Nebylo to vůbec zlé! Kamarád mi doporučil tento film, když jsem mu popsal, že se mi poslední dobou líbí akční sci-fi z budoucnosti, kde hrají teenageři. Poučil mě, že se dokonce jedná o samostatný žánr, tzv. "young adult". A pokud přesně očekáváte, nebudete zklamáni. Krásní mladí lidé zasazeni do prostředí, které je neznáme pro ně stejně tako pro vás. A společně jej poznáváte. Některé zajímavé části příběhu jsou zbytečně rychle přeskočeny, některé věci moc nedávají smysl, ale to lze tolerovat. Naštval mě ale odbytý konec. Film utekl velmi rychle, 97minut je na dnešní poměry dost pod průměrem. Ale rozhodně nenudil. ()

tranquill

"V našich životech něco chybí..." Ano, něco tomu chybělo. Povedený, i když asi ne originální, námět, na druhou stranu podivný závěr. ()

zberatel

Buducnost je neista, nikto nevie co nam prinesie, a ako to vsetko nakoniec dopadne. Equilibrium, Hunger Games, Divergent, serial Continuum, ... - vsetky spaja jedna vec, koniec terajsieho fungovania sveta zniceneho vojnami a vytvorenie "noveho a lepsieho" ale za aku cenu ?? Dobro a zlo su v kazdom z nas, je na nas ako chceme zit. Zabijat sa navzajom, chodit z vygumovanymi mozgami zbaveny citov, alebo zit a radovat sa zo zivota a malickosti ktore nam prinasa kazdy novy den. Kto sa nepouci z vlastnej historie, je nuteny opakovat chyby minulosti... ()

Psycho.R

Dá se říct, že všechny věci ve filmu už jsem někde viděl, takže není moc originální. Ať už jsou to příběhy P.K.Dicka, polská Sexmise nebo třeba Slyův Demolition man. Myslí, že by se film dal pojmout ještě jinak, ač černobílé zpracování mělo něco do sebe. Už jen to, že v dnešní době sledujete černobílej film je pro mladého diváka nezvyklé. Myslím, že to byla správná cesta, ale scénář mohl být daleko víc propracován tak, aby měl film alespoň dvě hodiny a hlubší charaktery. Myslím, že pokud by byl natočen před dvaceti lety, byla by to pecka. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=5i0XaMZj9sY Keď sa odriem, nevládzem do kopca, jem koláč, relaxujem na dreve pod slnkom, zbieram huby, čítam knihu, píšem báseň, jazdím autom pre radosť, počúvam hudbu. Keď v piatok oslavujem meniny pri tokajskom, keď v pondelok pochovávam známeho, keď vyhrám súd, keď sa nedohodnem z protistranou, keď ma obchádzajú mrákoty z budúcna, keď plačem nad minulosťou, keď som na chvíľu v mysli niekto iný... k tomu nepotrebujem Giver. /Fuj. Z úvodnej sterility mi bolo na vracanie, myšlienky na takúto spoločnosť som rýchlo zavrhoval myslením na ženské plné poprsie. Giver sa snaží dostávať pod kožu, ale je to nechutné s kopou nesympatickostí a násilnej oslavy života, ktorá je na tony lepšia už len v takom Novom Svete od Malicka. Do čerta s uniformitou, to hej, ale toto je slabá propaganda. Jednoduchým záverom len: Klerika Balea na nich!!! (videné 24.09.2014, BDrip) ()

West

No.. Podle recenzí jsem od toho moc nečekal. Trailer mi vlastně nic nenapověděl a tak jsem se do toho bezhlavě vrhl..Po chvili sledování černobílého filmu , mě hned napadl film - Divergence. Nevím jestli si ta vzala něco z The Giver , protože ten byl sice dříve napsaný, ale v kinech ho Divergence předběhla a nejspíš měla proč.. Je tam hodně nesmyslů a příběh tím pádem nejde do hloubky. Ale musím uznat ,že ty sestříhané pocitové momenty s hudbou mě dost vzali, ale tím že film upadá v efektivnosti vyprávění , až kýčovitě.. a tak jednoduše spadá do průměrnosti, což je veliká škoda. Dávám horší 4* a to také za špatně useknutý konec , který ve mě nic nezanechal. Pokud bude někdy nějaké pokračování, doufám že to převezme lepší scénarista.. ()

Black-star

Nepodařený pokus o záhadu, sci-fi, lásku a napětí a především o dobrodiní pro společnost která všechno zapomněla včetně vidění barevně! Něco podobného a 100× lépe zpracovaného jsme měli možnost vidět ve filmu Equilibrium. Toto je prostě slabý odvar nehledě na nijaké herecké výkony. Mnoho postav ve filmu jedná bez nějakých logických příčin a největší korunu tomu nasazuje hláška - vyjadřuj se konkrétně, prosím! Nevím i ten samotný příběh je špatně odvyprávěn a postaven... Pro mě obrovské zklamání, mohli alespoň hlavního hrdinu nechat umřít při překročení hranice zapomění.... aby alespoň nějakou obět přinesl pro společnost - takto se pak celý film jeví jako bezvýznamný a celá jeho štreka o to víc působí jako neškodná výprava kterou by zvládl kdokoliv jiný. ()

shakein

Tak zajímavý námět a tak neuvěřitelně holý film. Doufám, že v knize toho je víc, protože film je neuvěřitelně plochý, prvoplánový a zkratkový. Přijde mi to jak dělané na koleni. ()

Claude Speed

Dobře zpracovaný nechutný výtažek z toho, co soudruzi od osmačtyřicátého považovali za normální věc + něco málo z totáče. Co ale z toho, když cílovka bude akorát tak onanovat nad tím neklukem a úplně přehlédne ústřední motiv! Nezrobíš nic Louryjová... stejnak jsou dotyční už natolik zdegenerovaní Assbookem, že o takovém motivu ví tolik, co jim řekly jejich ještě napůl živé babičky, aneb jak nám tenkrát "bylo dobře". ()

BDMarty007

Velmi těžko si dovedu představit, že by to nebylo inspirováno slavnou a zásadní knihou Aldouse Huxleyho Brave New World (Konec civilizace; 1932), velmi vizionářského díla vzhledem k tomu, kdy bylo napsáno. Tento film je bohužel jenom velmi slabým a nedomrlým odvarem. Možná je to maličko zajímavé po výtvarné stránce, ale jinak to skoro nestojí za vidění. ()

Veronica27

Tohle byl pro mě skvělý film s velice dobrou myšlenkou. Někdy si říkám, že nemít pocity a emoce, možná by to bylo i lepší, ale víte co ? Nejspíše nebylo, protože vzdát se veškerých prožitků by byla škoda. A možná tenhle svět taky nevidíme takový, jaký je ...jen ti vyvolení . ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)