Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa sud k tomuto seriálu (64)

Vražda podľa knihy (1971) (S01E01)

Jistá ruka Stevena Spielberga je znát, byť mu bylo v době natáčení pětadvacet. Vypiplaná pointa a skvělé uskutečnění vraždy a závěrečné odhalení je naprosto odzbrojující. V roli vraha Jack Cassidy. Opravdu jedna z nejvydařenějších Columbovek. ()

Smrť ponúka pomocnú ruku (1971) (S01E02)

Tenhle díl je pro mě srdcovka. Vražda v afektu, kamerové vychytávky (těch brýlí se nemohu nabažit) a takřka dokonalý Robert Culp ve své životní roli. Měl jste to místo vzít, poručíku. ()

Semienko pochýb (1971) (S01E03)

Takový úplně standartní díl s ne až tak vychytaným odhalením avšak s elegánem Eddie Albertem ("Prázdniny v Římě"). ()

Prázdny rám (1971) (S01E04)

Jeden z těch nejvydařenějších dílů. Pachatel je elegantní, snobský, takový jaký má v Columbovkách být. Vražda je velice dobře naplánovaná a celkově průběh vyšetřování vůbec nepřipadá na obvinění skutečného pachatele. Až v závěru poručík Columbo vraha odhalí perfektně úderným důkazem, po kterém pachateli opravdu zmrzne úsměv ve tváři. Paráda. ()

Jej príležitosť (1971) (S01E05)

Tentokrát v hlavní roli alarm. Nejspíše první Columbo, kterého jsem před lety viděl. Jinak celkem standartně povedený díl s ne tak překvapivou, ale zato údernou pointou. ()

Pasca (1972) (S01E06)

Roddy McDowall sice hraje výtečně, ale poručík Colombo snad neměl hloupějšího soupeře. Závěr na lanovce tuto krapet rozpačitou epizodu o hodně vylepšil. 70%. ()

Vražda podľa plánu (1972) (S01E07)

Peter Falk se v tomto případě ujal i režie a celkově je to trochu jiná Columbovka. Neuvidíme uskutečnění vraždy, pouze celý díl si to myslíme a na konec zjistíme, že jsme se nemýlili :-). Perfektní průběh vyšetřování, spousta falešných stop a zdálo by se, že vrah unikne. Nikoli, na poslední chvíli zasáhne poručík Columbo a vraha odhalí jednoduchou, ale účinnou a silnou lstí. ()

Etuda v čiernom (1972) (S02E01)

Jeden z mála dílů (či možná jediný), kdy pointa neohromí. Tady ji uhádne každé malé dítě. Ovšem dostatek vtipných scén s Columbovým psem a charismatem překypující John Cassavetes z toho nadprůměr udělají. 70%. ()

Džungľa v skleníku (1972) (S02E02)

Další skvělý díl, který se točí kolem nafingovaného únosu a vražda přijde až v druhé půlce příběhu. Příběh ani na chvilku nenudí, konec není tentokrát tak úderný a vrah se spíše sám přizná. Columbovská standartka s další hvězdou stříbrného plátna Rayem Millandem se skvělým dabingem Josefa Vinkláře. ()

Rozhodujúci zápas (1972) (S02E03)

Chytře uskutečněná vražda, fotbalové zákulisí, klasické postupy vyšetřování a také humorné scénky. Kvalitním Columbový protihráčem je tentokrát Robert Culp, který se již obejvil v roli vraha v dílu "Dvojexpozice". A závěr jako vždy brilantní. ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

Že je poručík Columbo detektiv par excelance víme všichni. A zde se přesvědčíme, že i Anglie je na něj malá. V Londýně na dovolené řeší dvojnásobnou vraždu a má hned dva pachatele. A tak jako vždy si s nimi poradí se šarmem sobě vlastním. Pěkný díl. ()

Zločinný steh (1973) (S02E06)

Souboj dvou opravdu rovnocených soupeřů, poručíka Columba (Peter Falk) a doktora Mayfielda (Leonard Nimoy - Spock ze seriálu "Star Trek"). Do posledního puntíku vybroušený příběh, chladnokrevná dvojnásobná vražda uskutečněná vysoce inteligentním a vychytralým zločincem. Však kosa narazila na kámen a ten kámen je poručík Columbo, který je v tomto díle naštvaný a nevrací se, pouze jednou na konec, aby zasadil ledovou sprchu arogantnímu pachateli, který se marně domníval, že má vyhráno. ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

Laurence Harvey známý jako plukovník Travis z výpravného westernu "Alamo" v roli psychicky narušeného hluchého šachového velmistra je opět další hvězda filmového plátna, která stála proti Columbovi. Tento díl má všechny ikony, kvůli kterým máme Columba rádi. Takže standart. ()

Dvojnásobný šok (1973) (S02E08)

Ve "Dvojitém šoku" nejde ani tak o překvapující pointu, jako spíše o usvědčení a... Nebudu prozrazovat v tomto díle je hodně zvratů. A Columbo se předvede i v kuchařské show :-). ()

Sladká, no smrtiaca (1973) (S03E01)

Krása může i zabít, nebo alespoň popálit. O tom poručík Columbo ví své. ()

To je vražda, povedalo portské (1973) (S03E02)

V prostředí vinařů se odehrává další případ poručíka Columba, snad toho nejsvéráznějšího detektiva, který se kdy objevil na TV obrazovkách nebo plátně. Peter Falk zde má za soupeře další hereckou legendu, Donalda Pleasence. Jinak příběh je to kvalitní s výtečnou pointou a vyvrcholením, přesně takovým, jak jen víno může chutnat. ()

Kandidát zločinu (1973) (S03E03)

Jeden z těch průměrnějších dílů s dosti laxním tempe. Ale závěrečná Columbova finta (jako většinou) nemá chybu a Jackie Cooper je poměrně zdatný protivník. 60%. ()

Dvojexpozícia (1973) (S03E04)

Velmi dobrý díl. Poručík Columbo vyšetřuje vraždu, kterou spáchal arogantní nadutec dr. Burt Keppel, důstojný Columbův protihráč. Columbo ho nakonec odhalí jeho vlastní zbraní. Zajímavostí v tomto díle je spostu, ty největší jsou podprahové vidění a zveřejnění Columbova křestního jména. ()

Vydať alebo zomrieť (1974) (S03E05)

Columbovský dobrý standart, který zpočátku vyznívá zcela netradičně. Zločince tu máme hned dva, ale jeden druhého přibližně v půlce zabije. Uskutečnění vraždy spisovatele je kvalitní kameramanská práce (systém 2 nebo 3 obrazovek), která byla moderní na konci šedesátých a začátkem sedmdesátých let. Perfektní herec záporáků Jack Cassidy však lépe vyniká v perfektním díle "Vražda podle knihy". ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)