Columbo - Season 3 (1973) (séria)

Sladká, no smrtiaca (S03E01)

(epizóda)
  • Česko Sladká, leč smrtící (viac)

Viveca Scott a David Lang jsou odvěkými konkurenty na trhu s kosmetickými přípravky a nevynechají jedinou příležitost ke vzájemnému poškozování. Krátce před distribucí krému proti vráskám firmy Scott jistý chemik doktor Murchason zjistí, že je prostředek ve skutečnosti naprosto neúčinný. Majitelka firmy Viveca Scott začne pátrat po osobě, která má na svědomí prozrazení utajované receptury a zmanipulování výsledku posledního testu. Není jím nikdo jiný, než její bývalý milenec a spolupracovník Carl Lessing. Poté co je nalezen zavražděn, se Columbovi podaří zjistit, že měl v blízké budoucnosti naplánovanou delší cestu. Na její financování však musel počítat s větší sumou peněz. (oficiálny text distribútora)

nascendi

Veľmi priemerný diel z prípadov riešených poručíkom losangeleskej polície, ktorý sa s cigarou v ruke pravdepodobne aj sprchuje. Keď sa konečne nabaží obdivu ku kozmetickým laboratóriám a ich fešnej majiteľke, rozlúšti záhadu vraždy nádejného chemika takým nepravdepodobným spôsobom, že som si ho pamätal, aj keď od doby prvého zhliadnutia tejto časti už ubehlo veľa vody. ()

Master19

Je zajímavé, že i po padesáti letech je zázračná omlazující kosmetika stále na stejné úrovni. Není moc dílů, kde by vraždila žena, určitě to ale neznamená, že by nebyla Columbovi důstojným soupeřem. Geniální je dialog, kdy se Columbo ptá, kdo má k inkriminovanému místu klíče a Viveca odvětí, že: "já a spousta dalších lidí, chcete seznam?" a Columbo odvětí s potutelným pousmáním "Seznam nebude potřeba, madam." ()

emdvojka

Škumpa- Neškumpa, tento diel v podaní dabingu Petra Haničinca, je podpriemerná časť, ktorá vo mne vyvoláva pocit zmätočného scénara, ktorý poručík tento krát veľmi nezvláda. Nevie nájsť dôkazy a zmieta sa len v dojmoch. Nakoniec mu pomôže náhoda v podaní jedovatej rastliny, ktorá usvedčí vrahyňu zo zlého skutku. Či by jeho argumenty stačili aj pri odsúdení na súde zo zabitia / vražda to nebola/ je však veľmi diskutabilné. Sladká, leč nedomyslená.... ()

Colonist

Slabý Columbo. Celý díl se tak nějak podivně vleče, vražda byla v afektu a celé to vůbec nebylo pořádně promyšlené (až na tu druhou vraždu s cigaretami, o které mimochodem v závěrečném odhalení nepadla ani zmínka). Závěrečná pointa byla jednoduchá, nijak oslňující, takže nezaujala. A hlavně vražedkyně byla protivná ženská. Vůbec celé herecké obsazení této epizody bylo šílené, hlavně ten doktor, co moc chlastá. Jo, kéž by tu byl vrahem raději ten Martin Sheen. Skutečně slabý a nudný díl, což je u Columba smutné. Jinak Columba zde dabuje Petr Haničinec. ()

Godhaj

,,Zcela mimořádný krém, který vyhladí na tváři úplně každou vrásku.“ Prostředí kosmetických firem na mě velký dojem neudělalo, stejně jako skoro až hororový soundtrack k tomuto dílu. Naopak mile mě potěšil mladý Martin Sheen a také roztomilá Sian Barbara Allen a její role šikovné sekretářky. Usvědčení mě také příliš neohromilo a celkově vzato se na Columbovy standardy jedná o podprůměrný díl. ()

• Herec David Toma, který hraje policistu, byl skutečným policistou. (Epistemolog)
  • Viveca Scott (Vera Myles) má debatu s poručíkem Columbo (Peter Falk) o Škumpě, kdy se poručík zmíní, že jeho do teď pálící ruka je už v pořádku. Poručík jí podá ruku a rozloučí se. Vera si sundá z pravé ruky rukavici a na prstech má červenou vyrážku. Hned na to běží pro krém do trezoru. Na prstech není po vyrážce ani památka. (Mydlivoj)
  • Jedinečně tvarovaná laboratoř v Beauty Mark s pozorovacími okny byla také použita jako operační sál v epizodě Zločinný steh (1973). (Epistemolog)