Doktor Bart Keppel zosnoval rafinovanou vraždu. Poté, co připravil všechno nutné, zavolá paní Norrisové a zastřeným hlasem jí sdělí, že její muž má poměr s Tanyou Bakerovou a že jí důkazy o tom chce poskytnout ještě téhož dne. O několik okamžiků později přijímá Keppel hosty na své filmové představení a mezi nimi i Vica Norrise, kterému jako jedinému nabízí kaviár. Během filmového představení opouští Norris pod vlivem Keppelova psychologického triku sál a je jím zastřelen. Ostatní diváci si myslí, že jejich hostitel celou dobu neopustil místnost a předčítal komentář k filmu. Ve skutečnosti se jednalo pouze o zvukový záznam jeho hlasu. Na místě činu si Columbo klade otázku, jak vrah mohl vědět, že Norris opustí kino uprostřed filmu? Náhodou ochutná kaviár a přepadne jej nesnesitelná žízeň. Poté se objeví Keppel a poručíkovi vysvětluje, že není běžným producentem. Hlavní náplní jeho práce je do filmů vkládat reklamní obrazy. Tak tomu bylo i během jeho poslední zakázky pro Norrisovu firmu. (oficiálny text distribútora)

Godhaj

,,Vemte si pár hrozinek. Jsou zdravý a plný železa.“ Atraktivní nápad s podprahovými signály dává příběhu šmrnc a břink, ale na druhou stranu jsem se nemohl zbavit pocitu, že tentokrát tomu něco chybí. Columbo mi tentokrát přišel, že jen tak přešlapuje na místě a nemá, čeho by se chytil. Vrah si dělá celou dobu, co chce a doslova vodí poručíka za nos. I závěrečné odhalení viny přišlo tak trochu z ničeho a snad jen proto, aby mohl být konečně konec. Nicméně jako v každém dílu i v tomto je mnoho zajímavých rozhovorů poručíka s ostatními a tak i přes zápory se mi na něj dobře dívalo. ()

Grogan

Výborná epizoda, kde Robert Culp hraje nejlepšího záporáka ze svých 3 vystoupení v seriálu, rovnocenného protivníka, který se nenechá jen tak rozhodit. Samotná tématika podprahových záběrů je velmi zajímavá (i když ve skutečnosti to takhle jednoduše nefunguje). Dal bych i 5 hvězdiček, ale pár námitek mám. Jednak motiv mi není úplně jasný -  Norris chtěl ukončit spolupráci s Kepplerem, ano, ale ten na něj přece měl nějakou páku, tak proč hned vraždit? Navíc Columbo ten motiv Kepplera pro vraždu nijak nezkoumá, i když na první pohled žádný neexistuje (v jedné scéně je to i řečeno) a tradičně se na něj nalepí od první vteřiny. A ten konec byl možná efektivní, ale kdyby si Keppler zachoval svou inteligenci ze zbytku dílu, tak jediné, co by bylo třeba udělat, je poukázat na to, že mu Columbo bez povolení čmuchal v kanceláři a i kdyby tam něco našel, tak takhle získaný důkaz se u soudu nedá použít. Sbohem a šáteček, poručíku.... ()

haWranka

Tenhle díl se mi hodně líbil. Vrah uhlazený slizák (jako v Columbovi často), ale tenhle byl hooodně chytrý. V jednu chvíli jsem se ovšem hodně lekla, když jeden z policistů volala na Columba "Tede!". Úplně mi to zkazilo ten pocit ze seriálu, skoro jako by ukázali paní Columbovou. Pak jsem ovšem zjistila, že jde o chybu překladu, v originále se volalo "tend". Uf, hned mi bylo lépe! :) ()

PeteBuck

Výborná časť. Robert Culp tentokrát s pomocou podprahových záberov prinúti obeť, aby si prišla po guľku z jeho pištole. Čo je ešte lepšie, Columbo ho dostane jeho metódou. Paráda. "Jedno si priznajte, poručík, keby nebolo mojej metódy, tak ma nikdy nedostanete." " To je pravda, keby na Vás bola odmena, máte na ňu nárok." ()

d-fens

výborný záver... na fotky poručíka "čmuchajúceho" vo vrahovej kancelárii len tak nezabudnem :) aj keď pochybujem, že podprahové zábery by fungovali až tak spoľahlivo... A myslím že toto je JEDINÝ DIEL, kde zaznie aj Columbovo krstné meno (alebo jeho náznak, pretože údajne sa jedná o chybu v preklade) - Columbov kolega na neho dva krát zvolá (v českom znení) "Ted", v anglickom znení ak som dobre rozumel, "Teddy" (čiže Theodor alebo Edward), ale môže to byť aj tá skrátená skomolenina slova "lieutenant"... oficiálne sa vraj volá "Frank" :) http://en.wikipedia.org/wiki/File:Columbo-Signature2-bright.PNG ()

• V tomto filmu volá technik na Columba (Peter Falk) jménem Tede. Což odpovídá jménu Theodor. V originálu však technik na Columba volá zkratkou: "tend" (poručík) a chybou překladatele bylo toto slovo přeloženo jako Tedd. (Dawe_Holi)