Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Kultak

Vyhozené peníze za kino. V 3D projekci bylo 3D možná tak moře, jinak jsem si jako bonusový 3D požitek odnesl možná tak bolavé oči. Na filmu jako takovém se mi v první řadě nelíbí snaha tvůrců lidem podlézat s myšlenkou, že jsou vlasně dokonalí a pokud na to přijde tak snad i všemocní (třeba umlátit medúzu klackem namísto světelného meče ze star wars). Pak je tu také prvek přílišné přeplácanosti. Například ninja-numidští čarodějové, černý pegas... A konečně image Sama Wortginhtona jako Persea. Všechny lidské postavy vypadají víceméně dobově, pouze největší borec musí přece vypadat jako americký mariňák. 2* za pěkný trailer a dobré efekty. ()

Kingjiri

Říkejte si co chcete, ale mně se novější verze Souboje titánů líbila mnohem víc, než původní. Starší verze měla možná propracovanější příběh, jenomže co s nim, když mě nedokázal pobavit. Novější verze mi nabídla nenáročnou zábavu plnou aktuálních a povedenejch vizuálních triků. Prostě blockbuster jak má být - akční, jednoduchej a zároveň zábavnej. Rozhodně nesouhlasim s celkovym hodnocením něco málo přes 50%. Žádnej propadák to rozhodně neni a scénář nepatří mezi uplně nejhorší. Narozdíl od původní verze si tuhle někdy rád pustim znova, čtyři slabší hvězdy. ()

NiaWolf

C. Kdo viděl původní Souboj titánů si musel hodně postesknout. Očividně štáb asi nikdy neviděl/nečetl řecké báje a pověsti a místo toho čučeli do komiksů, jinak by nemohli splácat takovou zpatlaninu. Hlavní hrdina vypadá spíše jako odvedenec do války ve Vietnamu a třeba takové podsvětí je vlastně kus pevniny, kde je normální slunce, rostliny...no zkrátka "skutečné peklo". Příběh těží z původního Souboje Titánů, i když místy se objeví nové nápady, avšak ne zrovna dobré. Jako TV film by to možná tolik neurazilo.. ()

aR3Zz

Veleepické výpravné dílo, které vsadilo pouze na efekt a na vše ostatní, co dělá film filmem, zcela zapomnělo. Nějaký příběh (velice lineární) tam byl, herci se před kamerami také vyskytovali, dialogy odříkali tak, jak jim mizerný scénář diktoval. Na druhou stranu efektnost samotných akčních scén byla vysoká. Na konci filmu se ovšem sami sebe ptáte, proč vlastně tato předělávka vznikla a co přináší oproti originálu nového či dokonce navíc? No, nic moc... 40% (Ve 3D možná o procento více) ()

Al44...

Po vizuální stránce je to opravdový skok kupředu. Velmi dobré je i herecké obsazení - potěšila mě hlavně přítomnost a role L. Neesona a R. Fiennese. Vůbec si myslím, že se stvárnění bohů povedlo. Co je ale špatně. Příběh sice tak nějak kopíruje děj originálu, ale opravdu otřesné jsou dialogy, Postavy z úst vypouštějí "moderní rádoby chytré a humorné" hlášky, které však spíše působí jako pěst na oko a ničí tak vše co se podařilo zachovat z dnes již klasické předlohy. Mimochodem - nepřipadne někomu divné, proč má hlavní postava (oproti ostatním) moderní a rozhodně nesoudobý účes? ()

cerbygerby

Noo tak co k tomu dodat... přesná kopie staršího titána, ale samozřejmě líp a novějš propracovaná..takže díky tomu že jsem si to mohl připomenout v novém kabátě dávám 4 hvězdy ()

Dimo

Děláte si ze mě srandu? Co je na Souboji Titánů tak špatného? Koukal jsem jak z jara na ty reálné scenérie a fascinující efekty, příšery tak skutečné až dech braly... parádní spád, skvělá akce, herci výborně odvádějící svou práci, skvělé masky, parádní výprava a ještě jednou magické efekty! Po příběhově příšerných Star Wars jsem si pustil Titány a hodně jsem si spravil chuť. Tohle byla PECKA! ()

S.Robie

Kdyby se ve filmu oprostili od typických keců na konci- ve stylu, lidi budou vždy špatní, a jejich zlo bude podporovat Hadea atd... tak bych dal 80% jak pro vizualizaci, tak i pro věci, které jsem čekal, že ve filmu opomenou.... ale i tak je to pěkných 70% ()

Bilinka

Vskutku pozoruhodný film plný nových a nových nestvůr příbývajících s každou scénou. Avšak občas mi z toho zůstává rozum stát, hrdinové se mi prolínají ( protože sou všichni stejně vousatý) , občas nemám ponětí koho momentálně pan polobůh jde zabít :) no a nejvíc ze všeho mě štve ,že se všechno neustále tříští , bortí , rozbíjí, padá...jenom třeba po doteku obřího škorpiona... 2/5 -Hvěvzdička na perseův bicák a druhá za indický bratry ve zbrani ;-) ()

tomik99

Nový Souboj titánů nasliboval přes své skvělé trailery podívanou, která nám vytře zrak a nabídne opravdu povedený remake. Už když jsem viděl v traileru pobíhat bezvlasého Persea, začal jsem se trošku bát - a právem. Film mohl čerpat z bohaté řecké mytologie a z předchozího filmu, sice chápu, že film nechtěl být pouhou kopií k původnímu filmu, ale takhle zkažený film jsem opravdu nečekal. Příběh byl osekaný až na kost a v tomto podání není vůbec zajímavý. Postavy (včetně hlavního hrdiny) pořádně za celý film nepoznáme, protože dřív umřou, než vůbec stačí něco říct. Na mytologii se tady bohužel ohled nebere a místo jednoho Pegase se jich rovnou v lese pase několik, ke všemu ten Perseův je černý. Románek s Andromedou také nečekejte, její místo nahradí společnice Ío, ale ani vztah mezi ní a Perseem není dostatečně vykreslen, abychom mohli jásat. Ralph Fiennes jako Hádes se mi opravdu líbil, stejně jako jeho bratr Zeus. Ostatní bohové bohužel prostor nedostávají. Na filmu jsou dobré skvělé počítačové triky a akce, která se samozřejmě s původním filmem nedá srovnávat. Přiznám, že když jsem film viděl podruhé a už jsem se oklepal z toho zklamání, nepřišel mi už tak hrozný, ale stále to není ten nářez, který jsem očekával. Po shlédnutí vystřižených scén na DVD mám režisérovi za zlé, že se nevešly do filmu, protože trošku ospravedlňují kostrbatý děj. Navíc film s tak krátkou stopáží by mohl ještě pár desítek minut navíc snést. Rozhodně film považuji za zklamání, ale pro neznalce řecké mytologie a pro ty, co moc neočekávají, to může být průměrná akční podívaná. ()

denisavary

Nebyl to žádný antický příběh jako jeho předchůdce, tak to ani nebudu a ani nechci srovnávat...Ale tohle je famózní fantasy akčňačka..Byly to příjemně strávené 2 hodinky, které rychle utekly, spoustu akce s úžasným obsazením (Neeson, Fiennes...) a s efekty na vysoké úrovni.. ()

Bobsenklár

Dokonalý důkaz jak je na tom dnešní film pro masy. Hlavně že to bude ve 3D, že je to dementní to už je přeci jedno, ono to přes ty brýle nikomu nedojde..... Omyl došlo! Co bude příště? Kankán tančící terminátor? ()

AxelWers

Efekty pekné, vlastne štandardné na dnešnú dobu, ale pôvodný film sa mi rozhodne viac páčil. Tomuto akosi chýbala mystika, ktorá sálala z pôvodného filmu. ()

figliar

Neporovnávam nových a starých titánov, pretože sa jedná o dva úplne odlišné filmy. Efekty boli vážne dobré, ale 3D prevedenie pri tomto filme bolo zbytočné. Niektoré scény ma dosť srali a dej mierne pokulhával, herecký výkon Worthingtona bol podpriemerný, tak ako v Avatarovi. Podľa predlohy a za také obrovské peniaze sa dal natočiť minimálne o triedu lepší film. ()

Kadas97

Ja osobne som sa bavil skoro rovnako ako pri starej verzii. Veď tento film je pre ľudí dnešnej doby tak neviem čo ste čakali. Efekty sú tu super hudba tiež, príbeh je síce jednoduchý, ale aj tak nechápem tie nízke hodnotenia. Filmu uškodila jediná vec a to, že nebol trošku drsnejší a prístupnosť bola len od 12 rokov. Som si istý, že ak by bola prístupnosť 15 alebo "R" tak tu všetci krochkáte blahom. 8 z 10 P.S. Chýbala mi tam tá mechanická sova. ()

Cheeker odpad!

Proč tvůrci przní perfektní originál remaky, kde je skoro všechno počítačová simulace, efekty a v konečném důsledku to stejně stojí za ho*no? ()

frype

Veľké sklamanie, ktoré ani asi nemohlo dopadnúť inak. Neprekonateľný pôvodný film je stále veľmi dobrý a zostane stále jediným súbojom Titanov. A vôbec ma nenapadne sledovať tento film ešte niekedy nabudúce. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj