Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Heliooos

Některé vizuální efekty - zpomalení akčních scén apod. bylo jak z Matrixu. Spousta bizarních postav - nějaký uhelný beduín s modrýma diodovýma očima, jízda na obřích štírech jak na slonech. Divný Cháron a Pegas v černé barvě,,, Ten původní film z roku 1981 jsem prostě zbožňoval, takže tohle mi přišlo jako naprosto děsný paskvil. I když na Gemmu se dalo celkem koukat a občas jsme se i bavili (i když oni to asi mysleli vážně). Kvalitní efekty to nezachrání, podle mne ten film postrádá "duši". A kde je sakra Bubo? Ale že dá Perseus nakonec Andromedě košem, to jsem fakt nečekal. :-) ()

Corek

Pokud někdo chce dostat epileptický záchvat z dost přehnaného střihu bojových scén, nechť si pustí tento film. Celkově slabší film a nějak mně v tomto případě i dost vadila nelogičnost příběhu a hlavně vykonstruovaný boj o moc mezi bohy. Hold Eduard Petiška mi přece jen vtiskl do podvědomí alespoň základní pravidla hry na Olympu. ()

bratr_jezek

"Klasiku starého plátna oblékneme do nového hávu", řekl si nejspíš někdo z týmu kolem režiséra. Jenže "nové" triky neomráčí, záporní titáni Kraken a Meduza nějak nepochopitelně nemají "charisma" těch z originálu. V této verzi dostávají víc prostoru bohové, za vším stojí Hádes(???). otazníky uvádím, že jsem nějak nepochopil, proč se do toho plete. Lidé se neklaněli Zeusovi, poničili sochu Poseidona, tak proč se zlobí někdo jiný? Boj o svržení Zeuse mu moc nevěříte, znalci starých řeckých bájí jsou znechuceni. Další, co sráží film k průměru, je téměř absence děje. Asi si tvůrci mysleli, že vše už bylo vymyšleno v originále, takže se s nějakým hledáním a pátráním, kam jít a co hledat moc nepárali, hrdinové mají vždy jasno a vždy najdou tu správnou cestu. Navíc samotný Perseus je těžce nemastný a neslaný, nějak si nenajdete cestu k tomu, abyste mu fandili. Podle tvůrců to vše asi není důležité, důležité je aby se to co chvíli na plátně řezalo hlava nehlava a jedno, zda se bojuje se záporáky, nějakou příšerou nebo jen sami mezi sebou, vždyť i hrdinská skupina má různé rozepře, které se hned řeší mečem. Po čase jste ze soubojů pro "efekt" unaveni a pak si nevychutnáte ty, co jsou na místě, kdy je potřeba zničit Meduzu nebo Krakena. Asi bych nejradši dal hvězdičky jen dvě, ale přece jen, černý Pegas je asi nejodvážnější myšlenka, jakou jsme zatím v remaku viděl, a moc mu to sluší. ()

Antarius

Já vím, že starý souboj titánů je klassssssika, ale já jsem prostě dítě Futury, a tak mám rád dobré efekty. A i když (stejně jako v původním souboji titánů) mám pocit, že některé "historické" fakta jsou trošku špatně (například kraken není titán, ani není z řecké mytologie...) efekty jsou slušné a Kraken rozhodně nevypadá jako hromada plastelíny. Název je asi metaforou, protože přisámbohu ve filmu není jediný titán (což je logické, kdo zná řeckou mytologii, že?) ()

El_Barto

Film určený k zabití času, snaha o epické scény působila směšně, herecké obsazení (kromě Ralpha Fiennese) se taky moc nepovedlo, alespoň trochu to zachraňoval český dabing. Olymp vysoký jako Mt. Everest by se taky zkousnout dal, kdyby sídla bohů nevypadala jako z Marsu. Celkově je tento film dokonalá ukázka toho, že remake téměř nikdy nedosáhne kvality původního dílu. ()

Viollence

Film není taková nuda jakou jsem čekala, ale svoje mouchy to má (a že jich není málo). Akční to moc není a drama už vůbec ne. Jediné plus je příjemné obsazení a celkem rychlý spád. ()

jitrovnik odpad!

Filmová katastrofa.Nemastní neslaní herci,nezajímavé triky,mizerná hudba,výprava počítačová.Asi je to natočené především pro mládež,proto tomu nejspíš nerozumím,pro mě je to totální sračka. ()

vhorky

Nemůžu si pomoct, ale tento film je dějově nezajímavý a to se snaží tvůrci vynahradit počítačovou animací, která je ovšem místy nereálná až směšná. Tomuto filmu prostě nevěřím ani nos mezi očima. ()

kakakakakaka

Film neje taký zlý ako sa na prvý pohľad zdá. Dobrá atmoška staroveku, fajn zábery aj hudba.Herci vybraní dobre. Je tu ale niekoľko zásadných chýb ktoré mi bránia dať plný počet. 1. Kostýmy bohov ( no sorry ale aby Zeus vyzeral ako Ježíšek v brnení...) 2. Je absoútne jasné že tvorcova filmu nikdy v živote nečítali báj o Perseovi ,a vlastne nevedia totálne nič o Gréckej mytológií. 3. Krakena (ani sa tak nevolal) v knižnej predlohe vypúšťal Poseidon. A Hádes sa proti Diovi nikdy nepostavil 4.Perseove vlasy.... skoro plešatý... Ale celkove , som za :D ()

DonGiovann

Tento Souboj titánů je opravdu to nejhorší co se mohlo, po opravdu skvělém filmu z roku 1981, udělat. Film z roku 1981 měl příběh, opravdu skvělou atmosféru, famózní hudbu i herce. Ovšem tento z roku 2010 byl pouze slátanina Harry Pottera (Hades-Voldemort) a Avatara (Sam Worthington). Oba herci v té době a i v této (2012), jsou prudce spjati se svými rolemi v jiných fantasy filmech a nepůsobili věrohodně. Měli se vybrat nějací jiní(neznámí) a sympatičtější herci. Nemůžu sice mluvit za ostatní, avšak já tam postrádal ten kult Dia. Přišlo mi jako by scénář psal nějaký ateista, respektive verbíř k ateismu. Protože vše co bylo božské bylo naprd a všichní se tvářili, jako by vůbec nevěřili, že Zeus a božstvo existují. Což by v dnešní době bylo naprosto pochopitelné, ale ne v příběhu z řeckých bájí. Ale chtěl bych se ještě vrátit k filmu. To, že Pegas nebyl býlý, to jsem byl ještě ochoten překousnout, avšak úplné poplivání a znemožnění původní zlaté sovy Bubu od Hefaista, byla zrůdnost. Jak ji tam odhodil do šrotu. Vždyť v původním filmu skoro vše zachránila Bubu a navíc to byla opravdu vtipná a skvělá postava, kterou jsem měl nejraději. Prostě dávám jednu hvězdu, i když bych chtěl spíš dát Odpad!. Radši znovu si pustit originál, kde vše má svůj smysl, inteligenci a laskavost. ()

MDavid

Tu hvězdičku jsem dal jen za majestátního Krakena a za dobré efekty. Naprosto marný film. A k tomu hrozné obsazení. Sam Worthington jako namyšlený parchant Perseus a Liam Neeson jako Zeus vytváří opravdu hrozné herecké obsazení. ()

sysd

No,ani jsem se nestihl pořádně usadit,a byl tu konec.Po velkém očekávaní,mého oblíbeného příběhu,přišlo veliké zklamání!Bohy ukřivděný Perseus,si to žene krajinou,a likviduje jednu příšeru za druhou,že nejde,ani charakterizovat postavy.Přišlo mi to,jako by se tvůrci snažili film,co nejdříve ukončit,protože mezi zabíjením příšer,není žádný prostor na rozvinutí děje.Film,by si zasloužil,tak o hodinu víc!A k tomu všemu,naprosto nepřehledný souboj s Krakenem a "děsivě" vykreslený Olymp..... ()

ToughCookie

Takýto príbeh napratať do 102 minút je trúfalosť hraničiaca s nekompetentnosťou a skončí tak ako v tomto prípade povrchným "rimejkom". Je to remake, či už to tvorcovia chceli vyvrátiť tým, že Bubo (mechanická sova) ostane v almare, alebo pozmenili sujet trochu, pridali prvky, ktoré to celé dielo tlačia do gýču... línia príbehu je tá istá ako pred 30 rokmi a ešte ponechali totožný názov. Rýchly konzumný tovar s obmedzenou dobou trvanlivosti. Škoda. ()

Akatsuki

Neskutečná slátanina hromady nesmyslů, špatného herectví a neschopného režiséra. Uchopit řeckou mytologii tak odpudivým způsobem, to se jen tak nevidí. Navíc podle mého názoru zde chyběla jakákoli nutnost dělat remake tak povedené klasiky, jako je Souboj titánů z roku 1981. Naprosté upozadění veškerého mytologického kouzla, nesympatický protagonista a střelenost dialogů vráží každou minutou filmu kudlu do zad. Hvězdu dávám pouze a jenom za Olymp, chápej Liama a Ralpha, protože bez nich už by to byl vskutku odpad. Ať žije Disneyeho Hercules! ()

zemon

Čože? Ja som to fakt dokázal dopozerať. Ale ja dokážem dopozerať všetko. Vyzeralo to akoby niekto práve objavil čaro Bohov a tak zosmolil scenár za dva dni. Keby som nepoznal film z roku 1981 a nečítal povesti, tak by som o týždeň ani nevedel o čom film bol. Celý čas som sa pýtal: "to ako vážne?" Žiaľ asi áno. Vôbec nechápem prečo vznikajú filmy, ktoré sa snažia ohúriť len výzorom, hlavne ak by sa z príbehu dalo vyťažiť oveľa oveľa viac a za polovičnú cenu. Na zahnatie nudy fajn, ale zážitok žiadny. Aspoň pre mňa. Tetsuov komentár "Epic fail," to vystihuje presne. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj