Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Streeper

Opět se budu opakovat, ale řeská mytologie mi prostě není blízká a nikdy nebude. Knihy mě také nikdy nebavili. V tomhle filmu jsem byla vděčná asi jen za herecké obsazení. Liam Neeson jako Zeus byl skvělý a Ralph Fiennes jako Hádés také. Jinak byl pro mě příběh nudný, ničím nezajímavý. Jedna hvězdička je tedy za obsazení a ta druhá za efekty. ()

starbrejkr

Viděno na ČSFD premiéře v Andělu; Napřed se určitě sluší složit dík za uspořádání akce Pomovi, jehož vtipný úvodní proslov však bohužel byl na celém dění v sále toho večera to nejlepší. Následujících 106 minut totiž byl naplněn děsem a hrůzou, jejichž jediným pozitivem byl fakt, že to příliš nenudilo. Začnu s 3D zpracováním - snad se konečně někdo chytí za nos a přijde na to, že Avatar neuspěl kvůli (jen) kvůli 3D a že ho jen málokdo umí udělat jako Cameron. Tady se ten nakoleně dodělávaný třetí rozměr vyloženě nepovedl a kdyby obraz nebyl rozmazaný, sledoval bych ho raději bez brýlí. 3D na tom působily snad jen titulky...O dialozích je v takovém filmu škoda se zmiňovat, ale tentokrát mi to ultradrsňáctví (Zabiju Krakena. A co když bude xy proti? Tak ho taky zabiju) vyloženě lezlo krkem. Vůbec Perseus tady působil vrcholně tupě a zahrál by ho snad i sněhulák, který by se uměl tvářit dostatečně drsně. Grafické ztvárnění filmu nebylo taky zrovna šťastné. Krakena kolega reky šikovně přirovnal k něčemu mezi Rancorem a Godzillou a i Medůza působila jako bývalá zpěvačka Nightwish, Tarja Turunen, dokonce i s podprsenkou:-D Celkově tam kde původní Souboj napínal a mrazil, tady byl úsměvný, viz totálně mimo romantika na Cháronově lodi. O totálním vyšachování a zbytečnosti Andromedy nemluvě....Celkově tedy obrovský propadák a pro mne nejspíš s jistotou vůbec nejhorší hollywoodský velkofilm, jaký jsem viděl. Velká škoda, že se do toho přimotali i mí velcí oblíbenci Liam Neeson a zejména Ralph Fiennes, který se snaží, ale působí jako sípající šišlající troska...No fuj, to jsem si ale zaplival, ale jinak jsem si večer díky přátelům a milé atmosféře opravdu užil a budu se těšit na další csfd premiéry:-) ()

Džef!

Film u kterého se opravdu nebudete cítit, jako by jste viděli kvalitní remake z roku 1981. Příběh nemá žádnou hloubku. V podstatě si nemůžete ani oblíbit "svého" bojovníka, protože Vám ho při první příležitosti zabijí. Velmi se mi také líbilo, že všichni vědí jak se do podsvětí dostat, i když se tam ještě nikdo neodvážil, přitom "podsvětí" vypadá jako starý uhelný kráter. Cestují do "podsvětí" několik dní a ke konci Perseus nasedne na Pegase... a během tří minut urazí tuto vzdálenost zpět... Pegas musel být opravdu hodně nadopován, a nebo měl pohon ze stíhačky MIG... ()

wohna

Nechápu, proč se vám to tak nelíbí. Mě se to tedy líbilo. A nehodlám to srovnávat s filmem z roku 1981. Ano, je to skoro to samé, ale tak už to dnes je. Filmy jsou novější, hezčí na pohled. Já prostě tyhle dva filmy nechci srovnávat. Clash Of The Titans (2010) beru, jako kdybych nikdy nic takovýho neviděl. A vítwe co? Mě se ten film opravdu líbil. Bál jsem se abych nebyl zklamanej, ale v žádným případě. Sam Worthingon je pořád stejnej. A pořád stejně dobrej. Už od T4 ho mám rád a těším se na jeho další filmy. Jinak ostatní herci taky pěkný. Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Liam Neeson a největší překvapení Mads Mikkelsen. Tomu jsem věřil, že to byl obávaný válečný bojovník. Efekty? Krásné. A co se týká stvůr jako Medúza, Kraken a ost. tak ty byly také pěkně udělané. Já jsem spokojen a není důvod proč bych neměl být. ()

TomikZlesa

Low quality item ! akce bez rozumu a bez atmosféry kterou měl originál, na tenhle tip filmů ale chodím kvůli akci a zábavě..a to sem dostal. ()

Crawler-D

Když se oprostím od původních Titánů, je to jednoduše typická akčňák, který pracuje s omletým tématem pomsty. Nicméně v komparaci s osmdesátkovými Titány musím říct hlavně jednu věc - Andromeda je vážně tak trochu páté kolo u vozu. ()

Radush

Trailer sliboval skvělou podívanou - tu ale v kině nečekejte. Worthington je v roli Persea přesvědčivý pouze po tu dobu, co zde vystupuje jako "přihlouplý" rybář (nemůžu si pomoct, ale ten stále stejný výraz v jeho obličeji mluví za vše). Neřekla bych, že efekty byly vyloženě špatné, ale v porovnání s několik let starým Glumem bych toho čekala víc.. Leterrier se snaží divákovi nabídnout velkou porci akce - a to za každou cenu. Tohle přece nemohl myslet vážně!! Pokud se chcete bavit, nesmíte film porovnávat s originálem (vím, jde to těžko), ale dívat se na něj jako na samostatný počin. Na mě pak film působil nesmírně směšně a dost jsem se při něm pobavila :D. Proto nelituju, že jsem na Souboj šla, ale znova se na něj asi jen tak nepodívám.. Jedno ale musím nechat: Draco a spol měli pěkný účesy :) Závěr: trochu drahá parodie, ne? ()

JohnRambo

Preboha načo tolko kritiky?! Možno vychádzam z rady ale mne sa to páčilo. Bavil som sa, nenudil som sa, príjemný filmový zážitok. Problémy tohto filmu sú tie, že je to také rýchle a krátke. Síce 106min. je dosť ale celé mi to pripadalo ako veľmi zriedené a prestrihané. A ďalšia vec že je to viac rozprávka ako film. Povedal by som že rozprávka, ktorá sa hrá na film ale darí sa jej to asi na 50%. Lenže to nieje až také mínus. Jednoducho je to veľmi rýchlo prerozprávaný príbeh klasického Clasha zabalený do peknej krabice. 70% a nech ma aj st.ranger zožerie :-) ()

bukowski83

Hodně velký zklamání docela jsem se na Titány těšil a to co jsem viděl nestálo ani za peníze na vstupenku do kina!Toporní herci, stupidní dialogy a proboha ten děj je tak blbej, že se o něm nemá smysl rozepisovat - skoro stejně hloupý jako Twilight sága! ()

Amroth666

21.8. 2010 - film je hodně krátkej a hodně rychlej. Není divu, když mně Sam Worthinghton zabavil na zhruba 1:45. Jde se svojí formou pořád nahoru. Film je podporován skvělou hudbou v čele s hlavní melodií. Od filmu jsem tolik nečekal. Trikově je to hodně slušný, kamera třesoucí, moderní, klasická a pro mně dobrá. Střihy na úrovní. Nechápu akorát hodnocení tohoto filmu tady na csfd. No není se čemu divit. V kině jsem na tom nebyl, ale určitě to musí stát zato.Když tomu dá Mr. POMO 2*, dají tomu nízké hodnocení i ostatní uživatelé. Když film srovnám s podobným tématem nedávného Percy Jackson: Zloděj blesku, tak Souboj titánů vítězí hned po pár minutách. Percy Jackson jednodušší, chabější snad ve všem. Souboj titánů prostě někde jinde. Pět hvězd tomu nedávám proto, protože jsou na filmu ještě nějaké mouchy. Děj také nebyl stoprocentní. Tenhle film mně ale pobavil, to co jsem po tom filmu chtěl, tak jsem dostal a jsem spokojený. Ještě bych upozornil na Liama Neesona. Z posledních čtyřech mnou viděných filmů jsem ho viděl hned třikrát a ani jednou mně nesklamal. ()

Azrael515

V prvom rade bude na mieste spomenúť že na povodnej verzií som vyrastal a i dnes si ten film veľmi rád pozriem ked ide v televízií. Takže po oznámení remakeu som na film čakal ako na spasenie, po uvedení traileru začal slintať no krátky zostrih Perzea začal nahlodávať moju dušu kritika a po zhliadnutí nejakej grupy za Perzeom a harpyjach som už tušil čertovinu a nejaký megamix s Jásonom a Argonautmi... Ale na tento film som rozhodne pripravený nebol .. prestavam byť objektivný .... Za prvé aké hovado napadlo navliecť antické božstvá do plátovej zbroje .... prečo je Worthington na trojku, preočo argonauti behajú v skoro rímskej zbroji, prečo je Pegas čierny (asi model Ferrari, zasrany marketing xD) .. No proste KOFOTINA NA N-tú. Ak náhodou sa mi niekedy náhodou podarí stretnúť súdruha LL .. ktorého meno si odteraz nedovolim vysloviť lebo Sauron/Voldemort hadra .. aarrrrgh splachnute prachy do hajzlu ..... ako jednú hviezdičku tejto uberpytchovine dam len za to lebo pochovať tak úspešný koncept ktorý by dokazal s takým balíkom penazí pretiahnut cez kopírku i čerstvý absolvent FAMU, to je kuva umenie ..... ČIERNY PEGAS ..OMFG !!!!! Meduzu ani nespominam ... ako decko som sa povodnej bal .... toto ? TOTO ..škoda slov Leterrier je ..... ()

bourec

Nebudu se tady rozepisovat,ani špatný,ani bomba.Můžu jenom souhlasit se Superperem,fakt krátký a trochu vodbytý.Škoda.60%. ()

cubajz

oproti originálu poměrně ochuzené a značně "poameričtělé", jako popcornová zábava a přehlídka skvělých digitálních triků to určitě obstojí, nicméně atmosféry a mytologie starého Řecka se tento počin jen lehce dotýká. ()

C0r0ner

Po původní parádě nezbylo vůbec nic, pouze ubohé odkazy. Celé je to tak nějak nemastné neslané a člověk ani pořádně neví, na co se kouká. Není to ani akční, ani epické, ani vtipné, ani dechberoucí. Od každého je tam trošku, ale to nestačí. Naštěstí to uteče jako nic, takže tak nějak napůl. 50% ()

kusper

Na rozdíl od Avatara si tenhle film na nic nehraje. "Tady se posadte. Vypnete mozek a v klidu si to užijte." Navíc několik opravdu dobrých vtipů. (Sova?!) (CSFD "3D") ()

Dannysek4U

To, ze nekdo predelava klasickou predlohu, se da snyst - pokud se tak deje smerem k jeste lepsimu. To, ze se nekdo navazi do recky mytologie a nenechava na ni kamen na kameni, uz se snasi hur, ale bon, plati pravidlo jedna. To, ze Worthington je vyrazove neco jako novodobej Clint Eastwood na zacatku kariery, muze byt, kdyz to funguje. Ale jak se da omlouvat, kdyz jde ve jmenu akce do pozadi jakakoli smysluplnost a logika? Vizualne hezky, to ano, hudba pekna, fajnova, akce solidni, efektni, sem tam padne vtipek. KOuka se na to pekne. ALe je to tak neuveritelne dejove dopraseny. A Fiennes s Neesonem? Bylo to nutny? Tohle jsou hodne slaby tri, jedny z nejslabsich, co jsem kdy videl. ()

Fallen_One

Prkenný a toporný Sam hrající hůř než Orlando Bloom, absence logiky, napětí i děje, zcela přeskládaný a přetvořený remake, který si z originálu převzal jen to nejnutnější. To, co dělalo originál výjimečný a úžasný tady úplně chybí, a snaží se to zalíbit klasickým novátorským přístupem "je to pro celou rodinu, budete se u toho smát a je to fakt cool". To jako nasrat. Postavit zápletku na konfliktu Háda s Diem je fail sám o sobě. Perseova minulost a osud jakože wtf? Něco tak vyumělkovaného jsem už dlouho neviděl. Andromeda vypadá na čtyřicet, Kalybos je někdo úplně jinej, písečnýho čaroděje ani nekomentuju a stejně tak Pegase, který je navíc černý (že by snaha o politickou korektnost?) a objevuje se sám od sebe kde se mu zachce. Kraken vypadá jak příšera z Monstra a jediné, za co tuhle otřesnou blbinu nehážu do odpadu je slušně udělaná Medůza. ()

pakobylka

Chvíli jsem nemohla uvěřit vlastním očím. Pak už jsem si jen intenzivně přála, aby Kraken nebyl vypuštěný na vzpurné město Argos, které se vzepřelo bohům, ale na filmový štáb, který má nový "Souboj Titánů" na svědomí. Nevěřícně jsem sledovala fatální selhání Louise Leterriera, který narozdíl od Desmonda Davise roli vypravěče dávného příběhu absolutně nezvládl. Scénář přitom nebyl vyloženě špatný, s řeckou mytologií předělanou v americkém stylu bych se smířila. Nevadilo mi, že Persea vedla touha po pomstě. Přehlédla bych, že bohové na Olympu vyhlíželi tak trochu jako manekýni. Dokonce bych přivřela oči nad úrovní některých triků i nad podobou bájných stvoření, která většinou vzbuzovala spíš shovívavý úsměv než respekt - což je na pováženou u snímku, který si hraje na velkofilm, zvláště když přihlédnu k současným možnostem počítačové animace. Jenomže příběhu naprosto scházela vnitřní stavba a místy i logika, byl strašlivě povrchní a přitom chaotický. Všechny účinkující jsem upřímně litovala, protože duši by "Souboji Titánů" nevdechli, ani kdyby se kvůli němu rozkrájeli na docela malé kousíčky. Sam Worthington přitom nedostal téměř žádný prostor k tomu, aby nějak zvlášť vynikl - Perseus v jeho podání se nepředvedl jako kdovíjaký borec. Jednoznačně pozitivně hodnotím jen impozantního Pegase - kterému havraní barva vyloženě slušela, a roztomilou sovičku - jako krátkou a vtipnou připomínku původního filmu. To je ale proklatě málo. 3D verzi jsem neviděla a ani po ní netoužím - plochému a prázdnému ději prostorová hloubka prostě nepomůže. ()

Flynn

Stejně jakoby nepomohly laserové meče při remaku klasiky Vesničko Má Středisková, tak ani nové filmové triky nepomohly Souboji Titánů. Dokonce ani 3D háv moderní doby (btw. nevím jestli je to filmem, ale imax a klasické multiplexy a jejich 3D to je jako nebe a dudy). Příběh pozměněn, no jo, mnozí namítnou, že nač točit stejný film a nic na tom neměnit ... ono to točení remaku je hrozně nevděčné a jen málokdy se to povede, aby to zastínilo svůj vzor. Bohužel tady se to nepovedlo a je to film, který mi moc v paměti neuvízne. Rychlé efektové scény mi svou nepřehledností připomněly Transformers a nebo když jsem koukal na King Konga z druhé řady v kině. Škoda, příběh byl silný jako málokdy.... ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj