Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

LihO

Ten scenár je trápne zúfalstvo. Keby som sa zo všetkých síl snažil vymyslieť čo najstupídnejšiu scénu, ktorej jediný ciel by bol čo najviac potopiť a zhovadiť tento film, tak by som ani zďaleka nevymyslel také sračky ako: upíry v búrke hrajú baseball, upír sa na slnku trbliece... na vymýšľanie podobných vecí treba jednoducho talent ^^ ()

Hellboy

Film si bere z knihy to nejlepší a vyhýbá se tomu, co Meyerová nezvládla, čehož je skutečně hodně (dá se říct, že je mizerná spisovatelka). Díky tomu považuji film za lepší dílo, než je samotná knižní předloha.. Stejně se ale film nemůže vyhnout některým zásadním problémům, které tvoří kořen knihy - například úplně všichni čtenáří (diváci) vědí, že to je kniha (a film) o upírech. Stejně se ale dílo tváří hrozně tajemně a totožnost Cullenových potvrdí snad až někdy v polovině. Což je prostě blbý, nefunguje to. Čtenář-divák jen čeká, až to tý Belle konečně docvakne..a čeká.. a čeká. Mezitím se rozjíždí prachobyčejná romance, která je ale přecejen dobře natočená, takže se na to dívat dá. Je mi úplně jasný, proč už existují čtyři knihy, film má obří komerční úspěch a točí se druhej. Uplně vidim ty holčičky, jak to žerou:) No a nedivim se jim. Ale mě to nic moc dát nemůže. Takže, jak už jsem napsal - rozhodně mnohem lepší než kniha, ale stále jen průměrný a mooc dlouhý film. Dle špatné předlohy nelze natočit dobrý film. ()

Botič

Žádné drama, akční film(?)ani nápad jedna naháněčka lesem a souboj v baletní hale akci prostě netvoří a o thrilleru se už vůbec bavit nedá, přehršle kamerových filtrů thrillerovou atmosféru prostě nevykouzlí, i kdyby se režisérka stavěla na hlavu a kameraman jí při tom asistoval za doprovodu hlasitého povzbuzování celého štábu. Správná otázka zni: „Co vlastně Stmívání je respektive co představuje?“ A tady je odpověď KOMEDII. Jedná se o bezkonkurenčně nejvtipnější film, jaký jsem měl v poslední době možnost vidět. Byť tak Stmívání nebylo zamýšleno. Pattinsonovy obličejové kreace patří k vůbec tomu nejlepšímu z celého filmu, a první setkání na hodině biologie mně smíchy uzemnilo. Následující debata o nesmrtelnosti chrousta přinášející zajímavý rádoby-filozofický přesah, že všichni zúčastnění v jedné restauraci přemýšlí nad odmocninou z čísla Pí - OMG, že by závan patriotismu a snaha přesvědčení se o neskonalé a bezbřehé inteligenci amerického obyvatelstva? Kdesi uprostřed se nachází jedna vynikající baseballová scéna, kterou bych si vystřihl a mohl pouštět pořád dokola ale ta je vzápětí pohřbena přiblblou scénáristickou berličkou ala: „Bello nikdy po tobě nepřestane jít, je to lovec“ Hůůů už se třesu. Škoda, že se do toho všeho upsala celkem sympatická Kristen Stewart. A sladká tečka na závěr Edward je upír vegetarián!!!!!!! Co by na to asi dnes řekl hraběti Orlok. Přestávám číst intelektuální literaturu a vrhám se na psaní podvratných brakových romancí o vegetariánských vlkodlacích a jiné zvířeně. Ale fakt jsem se náramně bavil.:)4/10 ()

3DD!3

Za 3 s odřenýma ušima. A na nátlak sestry. Videoklipová atmosféra, upíři co se blyští, hrajou baseball a jezdí ve Volvu. Upíři co drží dietu. Proboha. Naivní příběh, který kombinuje všechna možná klišé byl na celém STMÍVÁNÍ ještě to nejlepší. No ještě spolu s Kristen Stewart. Srandovní Patizón (dříve také známý jako Cedrik Diggory) ale stejně kazil všechny scény ve kterých se objevil. Ten maník prostě neumí hrát. Trochu mě udivuje, že jsem si toho nevšiml už v Potterovi. Nu což. Dalo se to přežít a nudil jsem se jenom místy. Taky se tak strašně těšíte na dvojku? ()

Le_Chuck

Mokrý sen nejednej pubertiačky, ktorá každý večer pri otvorenom okne sníva, že je do izbičky priletí emo-rebel-model-upír v sáčku, s kilom dermacolu na xichte a dvoma kilami gelu na hlave. A budú spolu trtkať naveky štasne. Ale, že podobná blbosť može skvelo fungovať dokázali švédi. Twilight je oproti tomu heavy shit. 30% ()

hellstruck

Film je samo o sobě béčko a postavy psychikou dost nepromyšlené-Edward je tak zoufale sebelítostivý a "nesobecký" a Bella zase šíleně otravná nula (které nevadí,že je její milý upír,ale trápí ji skutečnost,že je oproti němu hrooozně stará),umí akorát vzdychat nad jeho krásou nebo se zhroutit do zombie stavu,když ji Eda odpustí .A nezapomeňme vlkodlaka,který pobíhá v celém filmu polonahý (myslím,že už mluvím o 2.díle,ale vyjadřuju se celkově k sáze), aniž by k tomu měl důvod. Obdivuji jedince,kteří vydrží koukat na Bellu - svými gesty mi občas připadá jako mírně retardovaná,já to tedy nezvládám. Ale co,pořád je to lepší než dvojka,takže po delší době zvyšuju na jednu*. ()

NinadeL

Na tohle jsem už moc stará. Ale přestávám na to být pomalu alergická, protože jsem si přečetla knižního průvodce a viděla jsem, že Pattinson velice dobře funguje v nejrůznějších period dramas, Cam Gigandet zaujal ve Varieté a celkově už nemám pocit, že by to byla frenčíza plná zoufalců - zkrátka je to jenom frenčíza pro malý holky ;) ()

Kaka

Odraz dnešní navoněné doby. V roce 1999 jsme dostali akční Matrix, který udal směr na dalších X let, teď máme v rámci moderního romantického prožitku Twilight. Není to sofistikované, ani epické. Jen velmi chytře kličkující v poli toho, co dnes chtěji mladí diváci vidět. Atraktivní vizuál, hudba, vzhled hrdinů, dějová jednoduchost, bez zbytečných taškařic, upřimnost a relativní uvědomělost hlavních hrdinů, to vše zasazené do lákavé a stále ne úplně vyčerpané upíří mytologie. Fenomén, který za pár let možná ztratí na lesku, ale dnes v mnoha aspektech udává směr. Můžeme si za to sami. ()

akisha

S odstupem času musím svoje hodnocení o * vylepšit. A to i když jsem četla předlohu, která mi přišla strašná, ale je napsaná tak "chytře" že se do ní prakticky okamžitě může náctiletá čtenářka "otisknout". Chudák Pattinson si tímhle poničil záčatek kariéry a bude ho stát dost úsilí, aby se z té škatule vymanil (budu mu držet palce, po Remember me věřím, že hrát umí), pak je tam ještě Jacob (o něm už si to nemyslím), zbytek postav klidně mohli vystřihnout z kartonu a jen je tam tak postavit, nemají absolutně žádnou důležitost. Na druhou stranu to přece jen není taková hrůza, existujou horší filmy a tohle je taková naivně dětská romantika pro slečny. Však já v patnácti taky nesledovala Kubricka a nečetla Nietzsche. ()

Eddard

Duté jak vystřelená patrona, ale jak tomu nedat dvě hvězdičky, když jsou tam všichni tak strašně pěkní?! Třpytí se, mračí se, neustále upadají do těžkých depresí a pořád si ne a ne vrznout (zde zakopán pes, inu PG-13). Film funguje jako poměrně slušný horor, jste-li desetiletí prcci, jako nejromantičtější film všech dob, jste-li desíti až čtrnáctiletá dívka, a jako více či méně roztomilá kravinka, pokud je vám přes osmnáct. Dá se na to dívat jako na sérii záběrů hezoučké omladiny (pro mě třeba rozverně předkopávající upírka-nadhazovačka Ashley Green, či uvzdychaná Bella, pro slečny některý z třpytících se emo sympaťáků), od které vás neustále vyrušuje šum dialogů. Složitější to začíná být teprve když se začnete zabývat tím, jaký vliv má tenhle příběh o nádherné dívce co jde "proti proudu" a upadá do těžkých depresí, protože je "nešťastně" zamilovaná do nejhezčího kluka ve škole, na generace dnešních náctiletých.Ony totiž tyhle filmečky válcují v kinech i takové mastodontí kusy jako je Harry Potter. Mno, za to, že se na to pěkně dívá, 30% ()

Falko

Romanticka rozpravka s nadychom thrilleru o upirovi a ludskom dievcati, ktori sa do seba zamiluju. Ze toto nemoze fungovat? Ale moze, avsak jedine s problemami. Cakal som, ze to bude podobne ako THE COVENANT / SILY TEMNA (2006) od Rennyho Harlina, ale v podstate ma to milo prekvalilo. Nevadila mi ani dlha minutaz 120 minut, ani dlhe dialogy v prvej polovici filmu, potesil ma dobry rozbeh v druhej polovici a to mi dostatocne stacilo na to, aby ma dokazala tato napinava rozpravka prijemne bavit. _______ Kristen Stewart - (Bella Swan) +++ Robert Pattinson - (Edward Cullen) +++ Billy Durke - (Charlie Swan) +++ Ashley Greene - (Alice Cullen) +++ Nikki Reed - (Rosalie Hale) +++ Jackson Rathbone - (Jasper Hale) +++ (Videl v kine 20.01.2009) +++ ()

Jezinka.Jezinka

Dechberoucí, tak to tenhle film místy skutečně je. Člověk se místy směje tak, že se nezvládá nadechnout. Zejména takhle působí ty pasáže, kdy Edward Bellu nosí někam na zádech. To je romantika - vlez mi na záda, něco ti ukážu, si sundám tričko a zazářím. "Ach, jsi nádherný!" Divák zatíná svěrače, aby si nepočůral křesílko a napjatě čeká, co přijde dál. Joj, vlkodlaci, kteří velkoryse před lidmi tají, že jejich sousedi jsou upíři, to by lidi neskousli. Z vlkodlaků se totiž lidi šťastně plácají do stehen, jak jsem pochopila až dnes večer. Hm, co tam ještě máme, upíři a jejich verze baseballu, jo je to velmi americké, rozhodně je to nerozrušuje tolik, jako jejich španělské bratry korida. Souboj v baletním sále - jak že to upíři mají se zrcadly? A hlavně, na maturitní ples v šatech o dvě čísla mimo, v barvě, co vám nesluší a v teniskách. Jestli s vámi ten chlapík zůstane i pak, natrefily jste, milé dámy, na životní lásku. ()

castor

Zklamaný nejsem, ale nadšený také ne.. Místy to vypadá, jako kdyby kamion s filmovou technikou a hlavně scénářem převážel i hromady dívčích časopisů. Velmi bezkrevná story, nezajímavá režie od tvůrkyně Thirteen a Lords of Dogtown, naopak výhrou je Kristen Stewart. Její pobledlá Bella Swan by pobláznila leckoho, sám se hlásím do první řady!! ()

viperblade

Beverly Hills 902 10 + Blade = Stmívání. Takže, vezměme to popořádku: Kristen je hezká holka, ale moc mě nepřesvědčila, že nám má co nabídnout, co se talentu týče. Robert "onjetakhezoučkýsladkýjedinečnýkrásnýnejlepšíprostěmocinkymocnejky" Pattinson mi nijak extra nevadil :-) Tu režisérku bych na místě odstřelil hlavně za to, co z upírů udělala. Že nesmějí na slunce proto, že září!?!? No WTF!!! Nevím, do jaké míry je to vina autorky, knihu jsem nečetl a ani moc nechci. Takže jednu dávám za Kristen a její krásu, druhou za upíří baseball a třetí... za nic, takže jen dvě. A nakonec taková malá statistika: Věděli jste, že 9 z 10 puberťaček se přiznali k tomu, že kdykoliv se na plátně objevil Robert, tak byly nějak vlhké? :-) ()

Rogue odpad!

Celovečerní tragédie s obludným příběhem plným logických nesmyslů, postrádající jakoukoliv gradaci i herce. Ale i tak stále věřím, že je v tomto ohledu kniha ještě povedenější. A Robetr Pattinson se celý film tváří, jak kdyby měl v prdeli koště... ()

MM_Ramone

Cieľová skupina pre tento americký film sú jedine naozaj mladé školáčky, tak niečo okolo 13 rokov. Len ony môžu úprimne oceniť takúto naivnú romanticko-upírsku zlátaninu. Scenár je tak špatný, že som sa musel takmer vkuse pohŕdavo pousmievať nad jeho hlúposťou. Naviac skoro všetci herci sa mi zdali desne nesympatický. Dievky nevýrané nicky a mladíci hranatí slizáci. Žeby už v Hollywoode neboli žiadni pohľadní, mladí rojkovia, ktorí by sa radi stali filmovými hviezdami? Alebo je toto nový trend? Nech je ako chce, mne sa tento film nepáčil. * ()

Véča

"Asi před třemi měsíci jsem tu prosil o radu, že mám strašnou chuť pít krev. Kdykoliv vidím někoho jak se zraní a teče krev dostanu strašnou žízeň. Byl bych schopný toho člověka do tý rány i kousnout kdyby mi to nebylo blbý kvůli okolním lidem. A vy ste mi poradili, abych zašel za psychiatrem. Takže fakt dík za tu debilní radu, protože sem za ním byl a ten se mi vysmál a dělal si ze mě srandu, až mě nasral tak že sem se na něj vrhnul a kousnul ho do krku. Zavolal na mě policajty který sem pokousal taky, protože se tomu smáli. Takže sem byl obviněnej jak z útoku na lékaře tak i z útoku na veřejnýho činitele a protože mi je víc jak 15, tak už sem trestně zodpovědnej a šlo by to i k soudu, kde bych určitě pokousal i soudce nebejt toho, že na mě vypracovali posudek, kterej tvrdí že trpím nějakou psychózou a že bych se měl léčit. Ten pokousanej psychiatr mě už léčit nechce a tak budu muset dojíždět za jinym, kterej je podstatně dál. To ale neni to nejhorší. Nějak to prosáklo k nám do školy a teď se mi všichni smějou a házej po mě česnek. Doma pak smrdím česnekem i celej víkend. Já je všechny pokoušu a jestli to udělám tak budu mít další problémy. Ta léčba toho psychiatra vůbec nepomáhá. Dává mi nějaký uklidňující prášky, ale jak mě mají uklidnit, když mě sere že pořád smrdim česnekem a všichni se mi smějou." (pozn. převzato z lide.cz) ()

kulyk odpad!

Řada uživatelů na tomto fóru upozorňuje, že hlavní mužná postava přivádí náctileté ďoučata k nutkavé potřebě poštelovati si pošteláka. Je-li to skutečně tak, pak konečně chápu, proč se často nechytám. Díky vrtkavému osudu totiž nevlastním ani obočí jako Brežněv, ani imrvére vyvalený poulidla alá psík tlačí na trávníčku, když dělá pevná hovínka. K filmu samému - Dobrodružný/drama/fantasy/romantický. Dobrodružství spočívá v tom, že nablblá buchtička se přestěhuje na venkov. Jako drama bych viděl fakt, že chodí do školy, chudinka nehezká. Fantasy evidentně obstarává prvek homosexuálních psodlaků v opozici k ještě teplejším krvemilcům. Romantiku si představuji jinak, např. v dovedně maskované nevěře, či ještě dovedněji odstrojené Věře. Vsuvka - onehdá jsem shodou náhod navštívil knihkupectví. Řada masturbačních novelek pro zapaněné, vezoucích se na vlně upírologie, nechutně narůstá. Červená knihovna má holt dnes barvu krve. Zatímco tedy holčičky mají při závěrečných titulcích packy pod peřinkou, já zapaluji svíci za Drákulu. ()

Niktorius

Spider-man. Spider-pig. Spider-monkey. Teda čekal jsem, že to bude debilnější, ale zároveň taky svým kýčovitým způsobem přitažlivější. Námět o emo dívence, co se zakouká do chlapce, který je ze všech em tím nejemovatějším, protože má sněhobílou pleť, za světla nevylízá z baráku a sem tam si cucne trochu krve, má rozhodně na víc, než Hardwicková za neoprávněného aplausu platích Američanek předvedla. Místo příbehu nám předkádá nikam nevedoucí břečku s přibližně třemi WTF skoky ve vývoji, na jejichž stupiditu se nechytá ani ten nejpitoměnší blockbuster z bollywoodu; místo slušných herců vykulená dřeva - a to jsou jen úplné špičky ledovce. No dobře, ale nemohl to vykompenzovat vizuál, akční scény a upírská tematika? Ne a ne a ne! Upíři ve Smtívání jsou ve své metrosexualitě oproti stereotypním představám nudní a zbavení závoje vzrušujícího mysteriózna - prostě spoustu podivnějších a nepředvídatelnějších zjevů byste našli na každém punkové koncertě a to je setsakramentská škoda. Akční scény se pohromadě vlezou tak do dvou minut a nestojí za nic, už kvůli velmi nepovedeným trikům. Vizuálně je to jedna velká šeď (a neříkám to jen kvůli tomu filtru) v níž nadužívání úhlopříčných kompozic otravuje stejně, jako občasné pokusy o kamerové oblety a jiné vychytávky rozesmívají. Krev mi to nepilo, ale já nejsem takový blázen do afirmativních akcí jako pan ministr Kocáb, abych Stmívání chválil jen proto, že neškodí. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)