Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

TheMaker

Nádherný film, který jsem si hned zamiloval !! Těším se na další díly !! Musím říci, že paní Hardwicke odvedla skvělou práci ! Škoda, že nebude točit další díly ona ....... pro ty co hodnotili hvězdičkou nebo odpadem: Je to prostě film pro puberťačky, tak co jste čekali ?!? ()

Nathalie

Pili mi krev. Všichni. Dementi, upíři a dementní upíři. Sponzorovaly Lesy ČR: tolik dřev na jednom místě jsem ještě nikdy neviděla. Vivat Marius. 30% ()

Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Supermassive Black Hole - Muse ,2. Decode - Paramore ,3. Full Moon - The Black Ghosts ,4. Leave Out All The Rest - Linkin Park ,5. Spotlight - MuteMath ,6. Go All The Way (Into The Twilight) - Perry Farrell ,7. Tremble For My Beloved - Collective Soul ,8. I Caught Myself - Paramore ,9. Eyes On Fire - Blue Foundation ,10. Never Think - Rob Pattinson ,11. Flightless Bird, American Mouth - Iron & Wine ,12. Bella's Lullaby - Carter Burwell , ()

novoten

Některým romantickým svodům se zkrátka odolat nedá. Milovníky Whedonversa tu nemůže překvapit prakticky nic a jako nečtenář předlohy jsem se ve finále začal pomalu ztrácet, ale ta příhodná dynamika při budování napětí, neodolatelná Kristen a dokonalý trojblok scén (Poslech Debussyho-Skok na strom-Hra na klavír) rozhodl o tom, že občasné nenápadné výtky k logice bez problémů spolknu. Romanticky naladěné/ní budou v sedmém nebi. Po druhé projekci pak pevná čtvrtá hvězda. ()

Kordus

Po tomhle hodnocení asi budu za magora a malé pubertální děvčátko, ale mně se to fakt líbí :) Výborně jsem se bavil, fascinovaně jsem sledoval práci kamery, nechával se unášet hudbou a pozoroval, jak z Pattinsona vyrůstá horší verze Nicholase Cage (když Bella v desáté minutě filmu vejde do třídy, tak ty Edwardovy reakce jsou k pochcání! Doslova!). Svítící upíři a mizerné triky mi zas tak moc nevadí a kvůli scénám jako upíří basebalový zápas bych na to zašel do kina. Film hlavně na efekt a to na mě působí. ()

tron

„Čakala si pavučiny, truhly a pleseň?“ – „Pleseň nie.“ Knižku som nečítal, pred film som si sadal s chuťou a bez predsudkov a bavil som sa. Rušivo na mňa pôsobila len minúta a pol trápnych trikov (keď upír zrýchlene uteká). Iste, dve hodiny sú na taký riedky dej dosť, paradoxne ma ale film prestal baviť až keď sa začalo niečo diať (agresívny vpád konkurenčnej skupiny). Ale hoci som vedel, že ide o upírov a tak som mal som pred hrdinkou (presvedčivá Kristen Stewart z ÚKRYTU a PREKLIATIA DOMU SLNEČNÍC, kde som jej predpovedal veľkú kariéru) náskok, nenudil som sa. Snímka má tempo, mladí hrdinovia (iní tu takmer ani nie sú, ak nepočítame otca v správňackom podaní Billyho Burkea) sú sympatickí a hoci (ale práve preto?) vampírov nemusím, potešilo ma, že sa tvorcovia vykašľali na nudné „základné pravidlá“ (slnko, odraz v zrkadle). Plus milujem filmy, odohrávajúce sa v krásnych lesoch Severnej Ameriky (dokonca i emócie boli zvládnuté dôstojne, až decentne). ()

JFL

Můj nový vrchol diváckých zážitků v kině (a to už jich za sebou mám notnou řádku). Vidět "Twilight" sám doma, tak z něj mám rozhodně diametrálně odlišný dojem. Ideální tenkrát poprvé se tak naskytlo 14 let po premiéře na maratonu v Aeru ve společnosti 210 divaček (a asi 20 diváků), a bylo to něco neskutečně úžasného. Zásadní aspekt spočívá právě v tom odstupu, díky němuž publikum tvořili lidé, pro které byly ty filmy z různých důvodů formativní, přičemž je právě proto mají stále rádi, ale současně se na ně již dívají s nadhledem. Hlavně si je ale prostě přišli společně užít do kina a to se vším dobrým, pochybným, špatným i absurdním, co k celé sérii patří - takže žádná guilty pleasure, ale ironický kult ve své nejkoncentrovanější podobě. Už jen první zlomek vteřiny, kdy se na plátně začalo rýsovat logo Summit Entertainment, vyvolal první explozi potlesku a výskání, co se pak opakovalo při entrée každé klíčové postavy. Oproti mým nezasvěceným předpokladům největší ovace nesklidil Edward (byť to bylo mohutné), ale oba tátové, čímž se zpřítomnila silná daddy (či dokonce DILF) linie celého díla. K tomu hromadné vykřikování ikonických hlášek, sborové broukání písní, scéna v lese s ozvěnou recitovaných dialogů celým sálem a povyk při upírském baseballu, jaký by závidělo finále americké ligy. Ale současně každou absurdní scénu, každý přestřelený herecký výraz i zdánlivě okrajový element doprovázely salvy smíchu či hlasité reakce a ironické komentáře. Může to znít až svatokrádežně, ale takhle nějak si představuju prvotní spontánní atmosféru na raných projekcích "The Rocky Horror Picture Show", než se interakce fanoušků tohoto prazákladního kultu kodifikovala. Tady nebylo nic organizovaného, jen čiré bezprostřední nadšení ze sdíleného prožitku a užívání si sounáležitosti publika na stejné vlně, propojeného společným kultem. "Twilight" tak dnes překračuje hranice škatulek pop, camp, mainstream i okraj a navzdory zděšení všemožných puristů, elitářů a macho fanboyů zůstává zásadním kinematografickým fenoménem. PS: #TeamAlice ()

B!shop

Boze proc? Tohle snad nemohli myslet vazne. Behem filmu sem se musel kolikrat silne premahat, abych to nevypnul, celou dobu se totiz absolutne nic nedeje, ale furt sem doufal, ze snad aspon na konec daj nakej souboj, coz sice dali, jenze pekne odbytej. Pribeh je fakt silene na hovno, bud jsou tu super trapny dialogy a nebo zabery bez mluveni, kde se spolu Stewart a Pattinson prochazi, vali v trave a hraje do toho priserna romanticka hudba. Navic vlastne je tak nak uplne fuk, ze tu jsou upiri, pribeh to nijak zvlast nevyuziva a kdyby tu nebyli, tak to vyjde nastejno. Navic upiri, to je teda fakt sila. Beru treba to, ze jsou bledy a meni se jim oci, ok, proc ne, ale aby na slunci zarili jak Dan Nekonecny, v klidu se mohli prochazet za dne, nemeli spicaty zuby, byli videt v zrcadle a takle bych moh jeste dlouho pokracovat, to proste ne. Tohle nejsou upiri, to uz bych spis veril, ze to jsou naky mutanti, jeste navic aby chodili do skoly. Fakt kokotsky. Co se tyce jejich schopnosti, rychly a silny, ok, koneckoncu to neni zadna novinka, ale aby veskera prezentace jejich schopnosti koncila u toho, ze se Pattinson sem tam probehne po strome a sem tam nekdo vyskoci, navic to vypada pekne smesne. A to nemluvim o tom, ze celej film proste pusobi desne chudym dojmem. No a co se tyce hercu, Stewart je sice pekna a i vcelku sympaticka, ale jakmile zacne delat zamilovanou, tak vypada jak zhulena. Vubec ta romantika je dost pochybna, kouknou na sebe, Pattinson se zatvari, jak kdyz se mu chce blejt a od ty doby na sebe furt cumi a melou jak se desne milujou a ze to je vecna laska a podobny sracky. No a Pattinson. Fakt by me zajimalo, kde takovyho dobytka vyhrabaly, asi se snazil tvarit charismaticky a tajemne, jenze charisma zadny a vypada, jak kdyz ma zacpu. To ani nemluvim o jeho drzce, ktera pripomina krabici. Za co teda vlastne ty dve hvezdicky, respektive slabsi dve? Asi za to, ze i pres tyhle vsechny vytky jsem se vylozene nenudil. ()

obitus odpad!

Dlouho jsem bojoval s tím, dát Twilightu alespoň jeden celý bodík za povedenou kameru, ale prostě nemůžu. Něco tak neskutečně nudného, hloupého a odpudivého jsem už dlouho neviděl. Být čtrnáctiletá holka tak pravděpodobně chrochtám blahem nad tím, jak se ti dva mají rádi a jak upír na sluníčku svítí jako diamanty (proboha), ale já jí naštěstí nejsem a tak zvracím hnusem nad scénami ve kterých se oba hlavní, a silně nesympatičtí, představitelé tváří, jakože se zamilovávájí. Projevuje se to tím, že se neustále zadrhávají v řeči a trhají hlavama, což je sice inovátorské, ale sere to asi stejně jako uchopení upírů coby přiteplalých modelů. Pro současnou emo gotickou generaci dětí to je zřejmě ideální film, který však našemu žánru podráží nohy a bohužel přivede na svět řadu napodobenin a pokračování. Abych jen nehanil, jak už jsem říkal, kamera je slušná, ale trochu jí schazují nepovedené triky jako z nějaké staré české pohádky (myslím to běhání a skákání), pochvalu zaslouží ještě lidsky a uvěřitelně (jako jediný!) zahraný otec hlavní hrdinky. Jinak ruce pryč!!! ()

Slasher

Emo to není, je to nefunkční teenagerská romance pro (výhradně asi) americký teenagerky. Tady mají holku, se kterou se není problém ztotožnit (mimochodem celkem sympaťačka), jak se zabouchne do výstředního modela outsidera, upíra vegetariána. On a celá jeho rodina se na světle třpití a za bouřky hrajou baseball (?). Má to svoje vtipný místa, ale celkově - moc splácanina, s dvouhodinovou stopáží. ()

Marius odpad!

Moje milé Bravíčko. Volám sa Bella. Mám 16 a viem dve veci. Po prvé Edward je upír....a po druhé som do neho šialene zamilovaná. Čo však neviem je, prečo Edward na mňa pozerá akoby šiel každú chvíľu hodiť tyčku. Ani to, čím to je, že vždy keď sa chceme nežne milovať ho odhadzuje na tri metre do steny. Ja snáď ostanem pannou do konca života. Poraď mi bravíčko, ako to mám urobiť, aby som konečne pocítila čaro telesnej rozkoše a naplnila tak náš dokonalý romantický vzťah. Za Bravo dnes odpovedá : MUDr. René Lamia : Milá Bella, nie je ti snáď potrebné pripomínať, že na milovanie so sedemnásťročným upírom, čo je mimochodom samo osebe úchylkou v odborných kruhoch zvanou “nekrofília“, si psychosexuálne nezrelá. Ale neplač, nie je to tvoja chyba. Časom pochopíš, že hlavným defektom tvojho života je to, že americká ústava nemá dodatok, ktorý by zakazoval pod trestom smrti sexuálne frustrovaným gazdinkám v domácnosti písať a publikovať romány o šťastnom živote a súdržnosti upírskych rodín a romantických láskach medzi plytkými postavami. Aj tvoj slovník milá Bella je len dôkazom neschopnosti stvoriteliek dať ti do úst niečo zmysluplnejšie než klišoidné nič nehovoriace frázy. Nehovoriac o tom, že múza scenáristky tvojho príbehu bola na dovolenke niekde v Patagónii, ani o tom, že režisérka tvojho života hoc vie vybrať slušnú hudbu, nedokáže tvoju lovestory podať tak aby sa nerozpadala. I keď vzhľadom na scenár by to bol zázrak. A ako všetci dobre vieme milá Bella, zázraky sa nedejú a keď robia film tri ženské, nemôže to skrátka dopadnúť dobre. 1/10 ...lebo na Ashley Greene sa mi veľmi dobre pozeralo. ()

Lateef

Stmívalo se tak pomalu a nezajímavě, až jsem to skoro přestal vnímat. Mít to o půl hoďky a pár ostrých špičáků méně, je z toho Jumper 2. Veliké zklamání. 37 miliónůl dolarů(rozpočet)/373 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/149 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Zeck

Stmívání je první zásadní okamžik v životě dospívajích holčiček. Odkojené na Bravu poprve zhlédnou film pro "dospělé" (to zní stupidně), éra Prciček coby největšího porna je pryč, teď je tu Stmívání a sexy polonazí modelové, kteří hrají upíry. Přirozená krása je v tomto filmu out, holčičky jsou nadšením bez sebe, když poprve uvidí Roberta Pattinsona v duchu si řeknou, "alespoň nejsem jediná kráva na světě, která se neumí namalovat". S prstama v kalhotkách putují spolu s dějem až do finiše. Je to neuvěřitelná "jízda". Tolik krásných dospěle vypadajících mužů, tolik krásných svalů, tolik nádhérného děje a romantiky je natolik omámí, že se z toho rovnou poserou do prostěradla v posteli, na které celou dobu ležely, když koukaly na tento honosný snímek. Já? Z těch všech sraček a reklam okolo se mi tak zatemnilo, že už bych další 122 minutové Stmívání nepřežil. Budu fér a odpad nedám, protože jsem to neviděl, ale můj názor znáte. 30.11.2009 ()

CheGuevara

Což o to, jde to velice dobře na ruku náctileté generaci, ale s dobrým filmem to moc společného nemá. Nic proti tvářičce Pattinsona, ale kdyby nebyl stejně tak prkenný jako jeho jméno bylo by vše v tom nejlepším pořádku. Zato Kristen Stewart hraje jako o život. Ta holka má talent. V žádném případě však nemohu říci, že by mě to uráželo, ba některé scény jsem si řádně užíval (přiznání v lese). Jenže tvůrci drtivou většinu filmu příliš tlačí na pilu. Vše pěkně po lopatě a na desetkrát okomentováno. Banální scény jsou příliš afektované a veškerá témata, o kterých film vypráví, tvůrci pořádně přepálili. Jako pilot seriálu velice obstojné či dokonce nadějné, ale jako samostatný film to funguje stejně jako skutečnost, že upíři jsou zapálení fanoušci baseballu. ()

EdaS

Super massive emo shit. Už dlouho mě žádný film takhle nevytočil. Zpomalené záběry, detaily věčně zachmuřených tváří, naprostá absence byť jen špetky nadhledu a humoru, tupá frázovitost veškerých dialogů, směšnost létacích a akčních scén, prostě zoufalství pro přiblbá emo děcka. Sorry, Bebe... I'm too old for this shit. ()

Pethushka

Já osobně nedokážu pochopit tak nízké hodnocení. Vsadila bych na to, že film bude mít minimálně 80%. Nemyslím si, že by si Twilight hrálo na nějaký drsný upíří film. Už atmosféra napovídá, že jde o úplně něco jiného. Naštěstí má své skalní fanoušky, díky nimž se točí další díly. Hrdě se řadím mezi ně! V mých očích jde hlavně o příběh velké lásky, zajímavé postavy a originální atmosféru. ()

xxmartinxx

Neškodná podívaná, která nemá šanci narušit můj vnitřní klid. (Abych tohle napsal, musel jsem chodit měsíc k psychologovi, tak si toho važte.) Skutečná genocida přichází až s dvojkou. ()

Zíza

Kdo četl knížku, bude šťastný, všemu porozumí, bude říkat: "Jééé", postavy si zamiluje hned. Ale ten kdo nečetl? Ou, bude asi hodně těžké ztrávit to - hádám. Rozmýšlela jsem se, jestli dát 3 nebo 4 hězdičky, nakonec padly ty tři. Proč? Možná to bude znít trochu moc sebejistě, ale šlo to zfilmovat líp, vím jak... Jej, trochu namyšlená, koukám :-D Ale vážně, prostě to ve mně nic nezanechalo, v některých částech jsem se i nudila a to toho mohlo být tolik řečeno! Přišlo mi to prostě nedotažené... Alespoň jsem zase začala poslouchat Linkin Park, to je fajn :-) ()

Skejpr

Hloupý scénář a chorý masochistický divák.... Nebo spíše divačky to byly, kdo z téhle obyčejné, ne vyloženě nudné, ale spíše roztahané a především neuvěřitelně naivní romantiky udělaly kultovní záležitost. Pravdou zůstává, že Stmívání má pár světlých momentů a to jak atmosféricky (Bellino uvědomění si, co je Edward zač), tak scenáristicky (postava tatínka). Čas od času je ale neuvěřitelně směšné (upíří "přefuňování") a obecně je z toho cítit poplatnost knižní předloze (kterou jsem nečetl). Každopádně první ze série upíří romaniky se ještě dala bez problémů zkousnout.. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)