Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

Stinger78

Mňo, tak tohle se zrovna nepovedlo, skoro si začínám říkat, že by měli frajeři přetáhnout někoho z Marvelu, aby jim ukázal, jak natočit týmovku legendárných postav, film, co pojede od startu až do konce. Chápu, že tohle byl první film o JLA a bylo potřeba představit postavy, jenže to snad nemuselo být roztahanější, než Ulice... Jakmile ale došlo na akční scény, nelze filmu nic vytknout - snad jen to, že Vodník, ééé tedy Aquaman prakticky nepotřebuje vodu a šos mu stejně nevyschne. Pevně ale doufám, že dvojka, kde se Liga podle závěrečné scény postaví jednomu z nejlegendárnějších padouchů, bude mít pořádnější odpich. A co taky doufám, tak dojde k personálnímu přeobsazení, protože Ben Affleck jako Batman, to už je prostě tragédie. Má to být charismatický miliardář a playboy a ne obtloustlý strejda, který nastřelený do kostýmu Batmana vypadá jako člen úchylného latex klubu. Jako sorry, ale Affleck je už snad ještě horší Batman než Clooney... No a Alfred v podání nejželeznějšího z železných, Jeremyho Ironse, ten mi také v tomto filmu nesedl. Laskavě sežeňte někoho, kdo bude jako Michael Caine!!! Naopak chválím Ezru Millera a Raye Fishera, ti mi tam sedli. No a o Gal Gadot se nemá asi cenu bavit, že jo? :-) Celkově za tři a do příště se připravte lépe... ()

james11

Po shlédnutí celkem chápu malý úspěch tohoto filmu. Opravdu se snaží ale vážně snaží přijít s něčím, co by konkurovalo Avengers, ale nic takového se tady neděje. Affleck u mě stále není Batman, nové postavy v podobě Flashe, Cyborga Aquamana nebyly tak špatné, ale nedokáži si k nim vytvořit takový vztah jako k postavám z Avengers. Film mi přišel takový utahaný, v podstatě se jen čekalo, až se na scénu zase dostane Superman a všechno vyřeší. To je možná i velká slabina DC, že má takhle neskutečně silného superhrdinu, že pro něj není žádné nebezpečí dost velké... ()

zurivymlok

Hlavní poselství filmu: Justice League bez Supermana je neschopná a tudíž není potřeba. // Justice League je průměrný komiksový film a to, co mělo být vrcholem, je zatím nejhorším ve vesmíru DC. Ačkoliv Marvel také párkrát přešlápl (např. první Kapitán Amerika), budoval svůj vesmír tak nějak trpělivěji. Navíc vstoupil do poměrně neprobádaných vod a tím nastavil laťku, které se musí DC chce nechce přizpůsobit. Zatímco Marvel si našel své pole působnosti a drží standard, tak DC neví kudy kam. Jednou se chce odlišit, poté zase přiblížit Marvelu. Hodně to bylo vidět v Sebevražedném oddílu, který měl potenciál na nejlepší film ze světa DC, ale nakonec z toho byla jen parta sucharů, kde zajímavá byla pouze Harley Quinn a vystříhaný Joker. Za snahu obrousit hrany si mohou v DC nyní rvát vlasy na hlavě vzhledem k tomu, jak dopadli "erkoví" Logan a Deadpool. Ale zpět k Justice League. Druhým problémem (a to DC jako celku) je, že nemají zdaleka tak zajímavé postavy jako Marvel. O půlce týmu nic nevíme a divák k nim nemá takový vztah jako k postavám Marvelu. Prostě Spider-man, Iron man či Thor jsou prostě více cool. Navíc Marvel se jeví jako celek více provázaný, jednotlivé filmy na sebe více či méně nápadně odkazují, většina postav dostala své sólovky, často více sólovek a postavy, které je nedostali, se pravidelně objevovali v sólovkách jiných. Toto DC chybí. Dále DC ve snaze odlišit se od Marvelu chtělo vsadit na vážnější, temnější a dospělejší tón. Osobně si myslím, že záměr byl dobrý, provedení bohužel horší. Logicky nemohou kopírovat barevné marvelovky (jak vypadá barevný batman ukázal Joel Schumacher - nehezká podívaná), bohužel však hned první neúspěch je zviklal a vznikají tak sice outlookem temné firmy, které však postrádají nějakou naléhavost či osudovost. Dalším problémem, který se týká konkrétně Justice League je nezajímavý padouch. Film je vždy dobrý jen tak jak dobrý je jeho hlavní záporák - to víme všichni. Zatímco generál Zod a Lex Lutor jště jakžtakž ušli, tak ta potvora co Lex oživil či nějaký sběratel krychlí mají daleko k tomu, co bychom mohli nazvat cool padouchem. Nutno uznat, že ani Marvelu se ne vždy podaří vymyslet dobrého padoucha. Další problém je to, že síla jednotlivých členů se zdá jaksi nevyvážená. Zatímco Avengers musí kooperovat a každý je silný v něčem jiném (dokonce i Hawkee a Black Widow), tak Justice League bez Supermana působí hodně bezzubě, Batman vzhledem ke zvoleným padouchům je úplně na prd, ani Flash či Aquaman nepůsobili kdo-ví-jak, nu a ten robo-černoch mi přišel úplně tak nějak navíc. Jednoduše řečeno, DC nedokáže ani vymyslet jednotlivé týmové role, tak aby většina nepůsobila nadbytečně. Kdyby Justice League tvořil Superman s Wonder Woman, úplně by to stačilo. Nu a dalším problémem, kde má hlavně máslo na hlavně Zack Snyder (i když se tím vyznačují i ostatní projekty DC) je všeprostupující digitální bordel a to hlavně ve finále. Je to asi největší zlo součaného hollywoodu, kdy se zvláště letní blockbustery snaží umlátit diváka přehršlí digitálních efektů. Zatímco před pár lety sloužily efekty příběhu, dneska často příběh slouží tomu, aby se do filmu nacpalo co nejvíce efektů, výbuchů, světel,... Lidi chodí i na filmy jako Dunkirk - možná by nebylo od věci zariskovat a zvolnit trochu tempo. // Ohradil bych se proti recenzi TeeAge, kdy s ním nesouhlasím v personálních záležitostech. 1) Pokud je mi známo, Zack Snyder nebyl vyhozen, ale odstoupil sám, protože jeho dcera spáchala sebevraždu. 2) Osobně se mi zdá spíše Cavill jako nezajímavý herec, i když na supermana se hodí. Ben Affleck jako Batman je v pohodě. () (menej) (viac)

Paulie2

Asi jsem čekal víc ... Nevím, jestli mě víc štvalo to, že jako u ostatních podobných filmů se většinou nic neděje a nudil jsem se, nebo pro mně neuspokojivá poslední třetina filmu. ()

KuceraJohny

Bohužel se film drží trendu dnešní doby. Snímek sází hlavně na efekty a akci. Obě tyhle věci jsou fajn, ale bohužel je to na úkor děje. Na vše se jde moc rychle. Film ani pořádně nepředstaví hlavní hrdiny a už stojí bok po boku. Pak fanoušek nemá čas se s hrdiny pořádně zžít a tím pádem je jejich trable ani tolik netrápí. Dit jenom tři z šesti hlavním hrdinů se pořádně objevily v předchozích dílech. To je podle mě proč je Liga Spravedlnosti propadák. V avengers měli všichni čtyři hlavní představitelé za sebou už samostatný film. Iron Man dokonce dva. Marvel dokázal všem představit své hlavní hvězdy před týmovkou. Dokonce i black widow byla vidět víc než třeba aguaman. Prostě si myslím že DC je moc uspěchaný a to je ten problém. Jinak se mi líbí že je ve filmu vidět mytologie to vždy rád vidím. ()

Petrsvetr80

Jsem smutnej mělo to větší potenciál. DC prostě neví jak na to, flash byl naprosto trapnej a otravnej, ciborg, byl OK, batman zlej nebyl, ale affleck je hrozně znuděnej, wonder woman tak na půl plynu, quaman byl dobrej a superman meh, nakonec to nejhorší, stephenwolf, CO TO JAKO BYLO, fuj, 55-60%/. ()

Kodousek

Jakožto letitý milovník komiksů, nezbilo mi více než přidat JL do mé filmotéky. Nu, kde začít, snad vše tu již bylo řečeno, počínaje chabější grafikou, lacině vyhlížejícími scénami, nevalným dějem, přidám k tomu, že ani cast mě příliš nenadchl. Poté co už si tedy člověk zvykl na Afflecka jako Batmana, budiž, WonderWoman nesetřepala bohužel nálepku F&F franšízy, také budiž, ale Flash je vrcholně nesympatický, stejně jako Cyborg. Znavené oko ženské části publika se může svlažit aspoň na Jasonovi Momoa aka Khallu Drogovi z Game of Thrones. Dávám tři hvězdy a věřím, že z boje s Marvelem DCU příště vykřeše trochu více, toto je opravdu velmi ale velmi slabý průměr, který se nedá rozhodně srovnat s Nolanovou trilogií o netopýřím přízraku s mým nej-Batmanem Balem. Závěrem ještě dodám, že myšlenka je dobrá, ale možná pohřbena v zárodku špatným uchopením a přílišnou snahou příběh uhladit do jakési škatulky, popusťte fantazii, je to komiks a my všichni fanoušci jsme jenom takové velké děti :_) ()

Tom_17

No ... natočit film Justice League, kde je hlavní zbraní proti zničení světa právě oná Justice League složená z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga, Flashe a *SPOILER* z mrtvých vstanutého Supermana a zjistit, že všichni jmenovaní, bez Supermana, jsou k ničemu, ale naprosto k ničemu, to chce kumšt. Opravdu celý tým je tu vyobrazený, že nedokáže vůbec nic a nejsou schopný ani zlehka poškodit svého nepřítele, ale když přiletí Superman, tak s ním vytře podlahu jak nic. Neuvěřitelně hloupý film - Batman vs. Superman je oproti tomuhle poklad - 1 * za Supermana. ()

TOPmoovie

nebyt primitivnych poslednych 120 sekund aj **** by som dal:) podarene. prekvapilo. triky prilis okate, miestami amatersky posobiace ako lacnejsia comp game. ()

pichta

Film plný akčných scén, výbuchov, úderov, strielania, zachránených životov, hrdinských činov, hlbokých hlasov, šialených nápadov ako zachrániť svet, odvážnej akcie, nadprirodzených schopností, hustých hlášok a krásnej ženy. Trochu preexponované, no i tak dobrá podivana. Veľká gradácia deja a americký koniec. Jasné, že museli vykradnúť ine Marvelovky a komixy, primiešať niečo svoke, ale ak od toho niekto ocakaval nieco ine tak ste naivní a zatvrdnutí. ()

CheeseFigure

Nakopnutie DC filmového vesmíru sa nekoná, škoda. Keď sa spočiatku tvrdilo, že film bude mať 150 minút, tak som sa potešil lebo dve a pol hodiny je celkom pekne dlhý čas aby sa predstavili nové postavy, záporák a aj hrozba pre svet. Keď sa ukázalo, že to bolo zmenšené na dve hodiny, tak začali obavy. Záporák bol katastrofálny (i keď stále nie je najhorší z DCEU, prvé miesto patrí Enchantresske zo Suicide Squad), motivácia bola aby mal film zápornú postavu a nič viac. Čo sa týka samotného hrdinského tímu, tak Ben Affleck sa mi zdal lepší v Batman vs Superman, u Wonder Woman sa mi nejak neľúbi, že pri prekazení teroristického útoku na začiatku filmu nebehala, skôr sa kĺzala po obrazovke (pôsobí to divne), Aquaman bol taký akého sme čakali (drsný bad-ass, ktorý nikoho nepotrebuje a sám by zachránil celý svet), Flash nebol cringe, ako som sa po zhliadnutí traileru bál a Cyborg zaujal (pred JL som o jeho filme nemal záujem, teraz som na jeho sólovku ale dosť, že zvedavý). A tvárme sa, že návrat Supermana bol nečakaný a nikto o ňom nevedel i keď sa všade v spojitosti s filmom hovorilo. A tiež som zvedavý, či sa niekedy dozvieme viac o Mother Boxoch, lebo teraz akurát viem, že sú to tri kocky, ktoré dokážu dávať život a ničiť planétu, čo je dosť...biedne. A čerešničkou na torte je, keď si niekde nájdete zoznam vystrihnutých scén, za to by ste strieľali, lebo verím, že tie scény by z toho spravili omnoho lepšie hodnotený film. A potitulková scéna navnadila na JL 2, tak hádam dvojku neskazia (prosím pane, ktorý si na nebesiach). Príbeh za 3, celkovo som si užil, dá sa povedať za 5, tak po spriemerovaní 4. ()

intheend

Co se týče těhle komiksových velkofilmů platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. DC zaostává za Marvelem prakticky ve všech směrech. ()

Poga

Nie, nie a nie. Keby som na to isiel do kina, tak chcem aspon polovicu ceny z listka spat. Najlepsie by boli spravili, keby niekolko milionov z toho megarozpoctu dali sikovnym scenaristom, aby to skratili, prepisali a pridali trosku vtipu. Je to nemotorny, zdlhavy negungujuci film, kde hlavna zaporna postava vo vas nevyvolava odpor a hrdinovia su vam relativne ukradnuty, pretoze su pateticky (az na Flasha, ten ma potencial, ale zial ho nevyuzili) a tazkopadny. Velke sklamanie, JL si zasluzili lepsi film. ()

Yamatosan

No není to dobrý. Ta uspěchanost z toho přímo teče. Herecké výkony chvílemi jak z béčka, záporák tak nudný, že i ti od Marvelu náhle září, "humor", ... ()

Tomulka

Jsem toho názoru, že přibrat do týmu Josse Whedona byla mega obrovská chyba, která se doufám nebude u DC opakovat! Také říkám znovu tvůrcům od DC zaměřte se na hudbu. Už jsem na to upozornil u Wonder Woman velmi chybí silné dramatické melodie či melodie chytající za srdce v srdce rvoucích scénách. V tomto filmu je jen jedna dobrá píseň od Sigrid a to je zoufale málo! Velmi mi chyběl jeden z členů JL Green Lantern. Malé cameo je velmi málo! A hlavně mi velmi chyběl Batman ten Batman co má všechno promyšlené dopředu má vždy plán a ten uskuteční. Ten Batman, který mohl zabít Supermana! A je velkou škodou, že znovuzrození supermana bylo provedeno, tak jak bylo. Kdyby si vzali ponaučení například s animovaných snímků. Příběh kdy superman není vystaven slunečnímu záření (což v hrobě asi nebyl) a to jej dosti oslabilo na těle a síle by byl v tomto filmu na místě. Takhle to bylo velmi lehké a co je lehké není vždy dobré. Já osobně si myslím, že je JL by rozhodně mohl povznést Christopher Nolan!!! ()

Pythonator

Čekal jsem větší nářez, ale zbytečně to shazovat nebudu. Účel to splnilo. Gal Gadot zapózovala, Jason Momoa zamachroval, Affleck si zahrál, že je herec... A možná přijde i Superman. Jo, konec se povedl. Jenom tomu chyběl ten šmrnc, kterým disponují konkurenční Avengers. DC však zatím nezatracuju, poněvadž doposud Marvel teoreticky v konkurenčních filmech lehce poráželi. ()

RoyBatty444

Dalo sa zasmiať. Veľa a nevhodné CGI. Herecky slabé až na pár výnimiek bohužiaľ v globále zanikli. Malá hĺbka zamerané hľavne na prezentáciu. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera