Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Aven

Dobře natočené, zvládnutá atmosféra, pro mě však trochu roztahané. Ovšem Robert de Niro je jako Al Capone naprosto brilantní. ()

Tomesh

Parádní mafiánka s hvězdným obsazením. Costnerovi to šlo ještě velmi dobře. Connery nemůže zklamat a vyšilující DeNiro v závěru u soudu je jednoduše k sežrání. Od De Palmy bude vždy numero uno Scarface, ale tohle je jasná dvojka.. " Word is they're going to repeal Prohibition. What'll you do then? - I think I'll have a drink." ()

Natabar

Jen málokdy lze vidět filmovou extraligu, která by obsahovala tolik zprasenin. Vcelku jde opravdu o film, u něhož se zalyká blahem, ale: a) mající naprosto naprosto naprosto naprosto naprosto nevhodnou hudbu, b) trpící takovými nesmysly, které ztěží lze tolerovat i u pouze průměrného snímku (samopalem rozstřílený klidně se plazící přes celý bejvák; nebetyčně trapně působící etuda s dítětem v kočárku na vlakovém nádraží,...) A dalo by se pokračovat, pomalu odškrtávaje jednu hvězdu za druhou z původních naprosto instinktivnívh 5*, až by nezůstalo vůbec nic. Opravdu jen extravýjimečnost Nedotknutelných způsobila, že dávám aspoň standardní 3*. ()

Nyck

Špička svého žánru. Skvělé herecké obsazení - ať už Kevin Costner, Sean Connery nebo Robert De Niro, všichni hráli skvěle. K tomu si přidejte parádní hudbu jednoho z mistrů. Vyjde vám opravdu kvalitní kriminálka. ()

fefee

Chyba bola že som tento film videl dosť neskoro. Vo svojej dobe by ma možno oslovil viac ale teraz to na mňa pôsobilo nudne. Rozhodne nie celí film, ale scénka na schodoch bola hrozne naivná, ako to malo byť čo? a sedem statočných na koňoch idú chytať gangsterov, to bolo ako z komédie. De Niro bol najlepší na celom filme, no o mafiánoch sú už podstatne lepšie snímky ako je táto, bohužiaľ. ()

dANo

Fantastická vizuálna stránka filmu - kamera, strih, výprava, či kostýmy sú jednoducho úchvatné a divák si ich musí vychutnávať. Výber hercov a ich výkony sú takisto veľmi silnou stránkou... Ale u mňa to nebolo nebolo na 5* (dal by som skôr 4 a pol), lebo som pri pozeraní nemal nejaké silné pocity (tzv. "wow!":). ()

sskrblik

Mám rád filmy z doby Americké prohibice. Dopomohla tomu česká hra Mafia, abych této tématice přišel na chuť. Očekávání tedy bylo veliké, bohužel nenaplněné. Pokud to vezmu pro změnu od herců, tak ze silné trojky Costner, De Niro, Connery vynikl svým výkonem pouze nejstarší pán z nich. De Niro jako Al Capone nedostal příliš prostoru a pro těch pár minut ho rozhodně nevidím jako takovou hrozbu, jakou byl ve filmu prezentován. Costner odvedl celkem rutinní práci, dle mého. Film, který nemůže stavět na oslňujících hereckých výkonech, pak rovněž zaniká spolu s některými hloupými momenty, které se do kvalitního filmu nehodí. Nebudu vyjmenovávat, ale určitě si toho nelze nevšimnout. Překvapila mě lehce westernová část, avšak jako celek je to průměrný film v mých očích. ()

Eleanor05

Jasně, občas je to nerealistické, agenti, kteří mají dopadnout Ala Caponeho jsou až moc "cool", ale je to prostě velmi zábavné. A navíc Robert De Niro, Sean Connery a Kevin Costner. Mám ještě něco dodávat? ()

VanTom

I kvůli westernovému tónu Morriconeho hudby (IMO vzácně nepadnoucí) vyznívají 'Nesmiřitelní' ponejvíce jako obdivná pocta, monument věnovaný nezkorumpovatelné, nepodplatitelné, odhodlané čtveřici policistů, jež dostala před soud slizkého Al Capona (skvělý De Niro, ze všech herců nejzapamatovatelnější). Vybroušeně stylovou gangsterku De Palma vtlačil do odtažité, neživé pozice, v níž si zejména zdokonaloval své postupy. Také proto mi nejen slavná přestřelka na schodech, napětí nesnesitelně dlouho budující plačícím nemluvnětem v kočárku, už přišla "over the top". ()

cross

Vynikající gangsterka s parádním obsazením (skutečná herecká elita...), vynikajícím zpracováním (po technické stránce není téměř co vytknout...), slušnou režií i scénářem (film si drží napínavost i dynamiku prakticky od začátku do konce). Dávám ****1/2 a to z jediného důvodu - hudba. Morricone složil otřesný soundtrack (podobně jako o několik let později pro In the Line of Fire), který se k vyprávění většinu času vůbec nehodí (světlou vyjímkou jsou úvodní titulky!) a který z filmu až toporně trčí. Nechápu, jak někteří z vás mohou napsat, že je hudba vynikající (stejně tak nechápu, jak to mohlo Morriconemu projít u platících tvůrců), ale já strhávám pomyslný půlbodík především kvůli její nefunkčnosti! ()

ABCD Marta

Postavit se samotnému Al Caponeovi chce hodně odvahy. Když se však sejde férová parta, není nic nemožné. Brian De Palma natočil gangsterku s výbornými hereckými výkony a zdařilou atmosférou dělající ze snímku kurva kvalitní podívanou. ()

tonho

Vynikajúca gangsterka odohrávajúca sa začiatkom 30. rokov 20. storočia v Chicagu. V USA je prohibícia, „vďaka“ ktorej sa v krajine rozmohol organizovaný zločin. Súperiace gangy bojujú o kontrolu nad „vďaka“ prohibícii nelegálnym obchodom s alkoholom. Je to doba veľkých gangstrov, je to doba „Zjazvenej tváre“ Al Capona, o ktorom sa hovorí, že bol de facto starostom Chicaga. Proti nemu stojí zvláštny zmocnenec ministerstva financií Eliot Ness (Kevin Costner). Ten zostaví zvláštnu jednotku „nepodplatiteľných“, ktorú okrem Nessa tvoria skúsený policajt , pochôdzkár a „írske prasa“ Jim Malone ( Škót Sean Connery), „zlodejský Talian“ Giuseppe Petri resp. George Stone (Andy Garcia) a Oscar Wallace (Charles Martin Smith). Ich „križiacka výprava“ proti mafii je úspešná, Al Capone je odsúdený (aj keď len za daňový únik) na 11 rokov väzenia. Hlavnou postavou tohto gangsterského filmu nie je Al Capone, ale tí, ktorí proti nemu bojujú – zvláštna jednotka na čele s Eliotom Nessom. Aj preto mi táto gangsterka pripomínala skôr western. Hudbu k filmu zložil Ennio Morricone. Sean Connery získal za postavu Jima Malona Oscara v kategórii najlepší herec vo vedľajšej úlohe. Robert de Niro ako Al Capone by si Oscara zaslúžil tiež, byť ním potrestaný baseballovou pálkou by nechcel asi nikto. Presvedčivý bol aj Kevin Costner v úlohe Eliota Nessa , medzi dvomi hereckými velikánmi – Connerym a de Nirom sa „nestratil“. No a nebol by to de Palma, keby necitoval svojich starších kolegov, scéna prestrelky na schodisku na vlakovej stanici, na ktorej obidve strany ( „nepodplatiteľní“ a Al Caponovi „zamestnanci“) čakajú na mafiánskeho účtovníka, je „ukradnutá“ z Ejzenštejnovho filmu Krížnik Potemkin. Zaujímavosti: R. de Niro kvôli úlohe pribral na váhe a začal nosiť obleky (hovorilo sa , že aj dlhé spodky) ušité Caponeovými krajčírmi, aby sa do postavy dokonale vžil. Al Capone si svoj trest odpykával vo väzniciach v Atlante a Alcatraze. R. 1939 bol zo zdravotných dôvodov predčasne prepustený, stiahol sa do ústrania a roku 1947 zomrel na syfilis. ()

p6qwre

Začátek mne zklamal - ohrané pohádkové scény o tom, jak se Neúplatní dali dohromady. Po třiceti minutách se ale děj rozjede a stane se mnohem reálnějším, druhou půli jsem si opravdu vychutnal. ()

Blackberry

Do silnej kategórie mafiánskych filmov sa zaraďuje na popredné pozície, aj keď dá sa povedať, že trend môže De Palma asi len ťažko udávať. Štyri herecké esá, silné filmové (mafioso) obdobie, no nie do zlatista vyšperkované detaily - až sa mi tak zdá, že to nebolo ani tak o Al Caponem ako o Eliotovi Nessovi. A to je popravde, škoda. ()

vyfuk

Ani nevím proč má tento film tak slabé ohodnocování. Bylo to pěkné... lepší film snad De Palma ani nenatočil!!!! Opravdu. Carlitova cesta je sice taky pěkná, ale tady jsem se cítil příjemnějc, ve společnosti Garcii, Costnera, Conneryho a De Nira... Já téměř nemám co vytknout, jenom to, že Costner mně přišel v roli trochu váhavější. Jinak musím poukázat na scénu na schodech, která prostě zlidověla úžasně a je to úžasné. ()

Kosmik 1

Další z mafiánských filmů, který jsem měl možnost vidět. A byl jsem opravdu mile potěšen a vlastně i překvapen. Pro tenhle žánr mám totiž opravdu slabost a vždycky mě zajímalo, jaké to asi může být, žít mafiánský život. Baví mě sledovat, co všechno si můžou tihle chlapíci v oblecích, kloboucích s tomíkem v ruce dovolit. Kdekoliv přijdou budí respekt, každý se jich bojí, nebo raději sklopí hlavu, aby se nedostal náhodou do problému. Mafiánský boss, který má pod palcem policii a jejich náčelníka, v podstatě i celé město. Proto si jen málokdo může něco proti "rodině" dovolit. A když už, tak jen jiná (nepřátelská) rodina. Když začínal tenhle film a byl záběr na ulici, kde jezdila stará auta a chodili lidé v šedých oblecích a kloboucích, hned mi to připomnělo starou dobrou známou hru "Mafia". Od této chvíle jsem celý film nespustil oči od obrazovky a na konci mi jen bylo líto, že už je po všem. Dokonalá dobová atmosféra s vynikající doprovodnou hudbou. Nemůžu skrývat své nadšení. Takto si představuji kvalitní mafiánský film. 95%, EDIT 8.6.2013: Kdybych mohl dát šestou hvězdičku, tak ji bez váhání udělím. Klenot mezi mafiánskými filmy a neúplatná čtveřice v čele s Kevinem Costnerem a Seanem Connerym mě vážně nadchla, na podruhé snad ještě více. Robert de Niro jako Al Pacino je famózní. Prostě dokonalá herecká souhra všech zúčastněných a je radost na tu akci pohledět. 100% ()

Autogram

Štyria statoční proti Al Caponemu majú na svojej strane dovtedy nevídané metódy práce. Celý film sa sústreďuje na nich, je o nich, a preto je správne, že Al Capone je zobrazený len ako karikatúra, hoci v podaní mnohonásobného osvedčeného mafiána De Nira. Nedá sa nespomenúť hudbu, už pri prvých tónoch je jasné, že pochádza od Majstra, každá dôležitá scéna má svoj hudobný motív. Povedal by som, že hudba je o hviezdu lepšia ako film. –––– Chcem, aby ste ho dostali v jeho brlohu. Chcem, aby ste dostali toho hajzla a musí skapať! Jeho rodina skape s ním! Jeho dom zhorí do tla! A ja prídem a vyštím sa na jeho popol. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery