Scarface

USA, 1983, 170 min (Alternatívna 163 min)

Réžia:

Brian De Palma

Predloha:

Armitage Trail (kniha)

Scenár:

Oliver Stone, Howard Hawks (pôvodný scenár) (viac)

Kamera:

John A. Alonzo

Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio, Robert Loggia, Miriam Colon, F. Murray Abraham, Paul Shenar, Harris Yulin (viac)

V máji 1980 otvoril Fidel Castro kubánsky prístav Mariel so zámerom nechať niektorých občanov odísť za príbuznými do Spojených štátov. Skoro sa však ukázalo, že Castro prinútil majiteľov lodí, aby odviezli z krajiny nielen príbuzných, ale aj nebezpečných väzňov.
V lete roku 1980 emigrovalo z kubánskeho prístavu Mariel so súhlasom Fidela Castra 125 tisíc ľudí. Zhruba pätina z nich mala kriminálny záznam, pretože Castro sa potreboval zbaviť „nežiaducich" osôb. Asi polovica utečencov sa usídlila v Miami a jeho okolí. Jeden z emigrantov - Tony Montana - sa veľmi rýchlo adaptuje v nových podmienkach slobodného sveta. So svojím priateľom Mannym vykonáva príležitostné práce v miestnom podsvetí a pri jednej výmene drog skončia v jeho rukách ukradnuté peniaze, za ktoré Montana vybuduje vlastné drogové impérium. S mocou a bohatstvom však rastie aj jeho ego a predovšetkým paranoja, že o jeho výdobytky ho už čoskoro niekto pripraví rovnakým spôsobom, ako on okradol iných... (oficiálny text distribútora)

Arequipa

Vzestup a pád obyčejného kubánského přistěhovalce, jakých jsou v USA tisíce. Michelle Pfeiffer v hodně netypické roli . Není ten Al Pacino náhodou kubánec?:-D P.S. Scéna s motorovou pilou patří k nejhroznějším, co jsem kdy viděl. Kam se hrabe třeba Texaský masakr motorovou pilou. ()

Poker_Face

Nechápu jak se Al Pacino dokázal vyburcovat k výkonu jaký předváděl celý film a hlavně při závěrečném masakru. Věřil jsem mu každou větu, každý pohled. Scarface je mafianská lahůdka. ()

afroadam

Scarface je jedním slovem nářez. Určitě jeden z nejlepší Al Pacinových kousků. Jeho kubánský přízvuk je skvělý a slovo "fuck" snad nikdo neumí lépe vyslovit. Děj vypráví o mafiánovi, co se vypracoval až na vrchol, ze kterého se ovšem snadno padá dolů, zvlášť když máte horkou kubánskou krev. Al Pacino alias Tony Montana řeší vše po svém, často agresivním způsobem. Takhle podle mě vypadá dokonalý akční film - skvělé hlášky, dobová hudba, přestřelky a obsazení v hlavní roli s božským Al Pacinem. Není co vytknout. ()

Patrik200s

Tak toto je asi jediný film v ktorom si môžte pozrieť Ala ako nepríčetného mozgu zbaveného feťáka. Film je plný nečakaných situácií takže sa nikdy nebudete nudiť a mať núdzu o prekvapenie. ()

Joski

Al Pacino stále vo forme. Absolútne sa hodil na hlavnú postavu. Len celkový dojem z filmu nie je ako v Kmotrovskej trilógii. ()

krizi

Klasický film o gangsterovi, který se těžko dostává nahoru a lehce spadne dolů. Velkým plusem filmu je Al Pacino, ale na mě je ten film zbytečně moc dlouhý... ()

Forty-

Velmi slusna gangstrovka. 80roky v USA su oblubene a stale dobre pozeratelne tema. Al pacino podal spickovy vykon, klobuk dole. Aj ked ta dlzka bola dost velka, miestami som sa nude neubranil. ()

RajAthen

Film, se kterým je to trochu běh na dlouhou trať, přesto se vyplatí si takto popoběhnout. Pomalejší rozjezd buduje zázemí pro další část, což beru, ovšem nechápu pak trochu přibržděný závěr (co do vyprávění, nikoli munice). Al Pacino válí a jeho "čestný neotesanec" je barvitá postavička. Naopak škoda, že jeho okolí zůstává povětšinou ve 2D, zvláště jeho pravá ruka, jehož životní dráka je předznačena skoro hned v začátku a člověk pak jen čeká, kdy se naznačené naplní. Svou strukturou i náplní je film velmi podobný Mafiánům,kterým bych asi o ždibíček dal přednost, přesto i zde je na co se koukat. ()

Kofolacik

Film sice pekne vykresluje effekt moci na cloveka, jeho "rise and fall" lenze nieje to nic co by som predtym nevidel... Scarface je jedna lacina bezducha krvilacna gangsterka, ktora je sice stylova a mozno dokaze 'ohurit' lenze jedine co bolo pre mna na tomto filme dobre bol Al Pacino... Absolutne som tomuto filmu neuveril... cely film sa mi zdal byt strasne naivne spraveny, nemozem si pomoct. Mozno jeto tym ze som si predtym pozrel Godfather 1 a 2... neviem. 7/10 ++++ Po odstupe casu som zvazil, ze hoci ma film zjavne nedostatky tak jeto urcite film ktory by som si rad pozrel znova a znova... takze pridavam 1* 8/10 ()

waska

V prvé řadě brilatně zahraná postava Tonyho Montany Hollywoodskou legendou Al Pacinem. V druhé řadě až přehnaně detailní pohled na vzestup a pád Kubánského odpadlíka, který se dostal do popředí první mafiánské ligy. V třetí řadě zbytěčně dlouhý film, který místy nudí. Ve čtvrté řadě i přes autentičnost a hereckou dokonalost jsou tu už i lepší gangsterky.. ()

mazic

nechápu že to al pačínovi žerete.... celou kariéru jeden výraz a bud polda nebo mafián..... prostě ho nemám rád a budu to opakovat furt a furt ()

LukyLago

Snad nejvíc kultovní snímek na světě. Scénář : Oliver Stone, Režie : Brian De Palma, Hlavní role : Al Pacino myslím že není nic víc co dodat. ()

Ceberus

Ano, film se hlavní postavou zabývá velmi podrobně a je v něm pěkně zachycena kompletní spletitá životní cesta Tonyho Montany. Také výkon Al Pacina je poměrně oslnivý. Nějak se však nemůžu zbavit dojmu, že to bylo takové nějaké... suché? Děj si prostě jen tak plyne - ne že by byl nudný - a Montanův charakter se postupně mění. Jenže jsem s ním nějak nedokázal moc soucítit nebo se s ním ztotožnit, celý film jsem sledoval tak nějak apaticky, což jej nakonec stojí vyšší hodnocení. Ale jsou to lepší tři hvězdičky, tak 7/10. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2022

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

15.05.2020

O remake Zjizvené tváře se v průběhu let snažilo několik tvůrců, těmi posledními jsou zatím scenáristé a režiséři bratři Coenovi. Ti teď napsali nový scénář, jehož děj by se měl odehrávat v dnešním… (viac)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru