Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

odmocnina

Opäť film plný akcie a nečakaných zvratov, určite sa tu nebudete nudiť. Prestrelky striedajú divoké naháňačky po európskych mestách. Liam Nesson skvelo stvárnil úlohu otca, ktorý sa až priveľmi bojí o svoju dcéru. Ona však neposlúchne jeho rady a odíde na výlet so svojou kamarátkou do Francúzska. Tam sa bude odohrávať celý príbeh. :) ()

truby

Ne, zde nechybí žádné thillerové prvky, vlastně nic jiného v tom filmu není. Honičky v autě, přestřelky a rvačky a mezi tím vším neohrožený Liam, který řídí jako Schumacher, kulkám se vyhýbá jak v Matrixu, sám ovšem nikdy nemine, zná 100 originálních způsobů zabití od usmažení elektrickým proudem po ubouchnutí hlavy dveřmi od auta. Toho musíte mít doma, prostě chlap do nepohody, kterému jdou okolnosti přímo na ruku. Hodně přitažené za Liamovi nabarvené vlasy. ()

Castielo

No moc se mi do toho nechtělo. Šablona tatínkovi ukradnou dceru zatím co jeho ex ho nesnáší za to, že je agent, je celkem dost provařená. U spousty filmů to nevyšlo. Avšak tady to bylo hodně dobře provedené. Liam válí, masakruje arabáše a na konci nás čeká happy end. Ikdyž tenhle typ filmu moc nemusím, zaslouží si to slabší 4*:-) ()

Vencik89

Tohle bylo pro mě tenkrát překvapení roku. Netušil jsem, že mě film s takovým námětem dokáže přitáhnout na centimetr k obrazovce a donutí mě se skoro zakousnout do televize. Taken je skvělá pecka, která stojí za to i po pátém shlédnutí. ()

hijacker

Jeden z těch lepších akčňáků, který má spád a vskutku zajímavý příběh. A hlavně Neeson v hlavní roli. Po druhém zhlédnutí se však již trochu kouzlo ztrácí a člověk si uvědomuje spoustu nelogičností. ()

jsemzuzu

Skvělá akce, Liam Neeson borec každým coulem... bitky zvládá levou zadní a ještě u toho celkem dobře hláškuje :D u týrání mu ty vtipy šly asi nejvíc :) horší byl nelogický scénář a konec úplně postavený na hlavu... jako odpočinkovou akční slátaninku doporučuji ;) ()

LadyEsik

Na tento film jsem nejdřív viděla parodii v jednom díle Family Guys. I proto jsem se místy musela smát, jak parodie podobala filmu. Vadilo mi to však, protože na tomto příběhu není nic k smíchu. Časem mě to taky přešlo. Film můžu určitě doporučit, dozvíte se hodně o obchodování se ženami v Evropě, což mě osobně šokovalo a znechutilo. Dozvíte se spoustu věcí z podsvětí. Nevím, jestli jsou pravdivé, ale podle toho, jací lidé jsou, je to určitě jen slabý odvar. ()

Al44...

Takto to dopadá, když dráždíte hada bosou nohou - bývalému agentovi L. Neesonovi totiž unesli dceru - klasické téma akčních filmů o pomstě - vynikající zpracování a velmi dobré akční scény - napínavé od začátku až do konce - charizmatický hlavní hrdina - klasika akčního žánru. Pro ještě lepší zážitek doporučuji jihokorejský film s obdobnou tematikou - The Man from Nowhere (2010). ()

CarlCarlson

Možná že i má obrovská natěšenost mi tento film trochu vylepšila, to nemohu vyvrátit. Dostala se mi surová akce, kde Liam Neeson jde a zabíjí. Nic ho nezastaví, aby dostal svoji dceru zpět. Díky tomu se můžete zadívat do umění postupného zlikvidování téměř všech. Liam Neeson provedl opravdu skvělou práci v této roli, kde ukázal hlavně přesvědčivost. Scénář na mě působil dobře, ale nejvíce uzemní tato hláška: „I don't know who you are, (…). But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you.“ Nejvíce mne tedy mrzí délka, která mohla být klidně o hodinku delší. V sázce by ale bylo udržení kvality, a tudíž jsem spokojený. ()

Deever

Qui-Gon Jinn by vůbec neměl jezdit do Evropy. V Berlíně (Unknown) to dopadlo ještě dobře, ale tahle pouť za záchranou panenství Ztracené Maggie Grace dopadla jako obstojně trikové, ale jinak po všech stránkách debilní béčko. Hvězdičku přídávám za střílení nevinných manželek zkorumpovaných francouzských důstojníků. Takže za dvě a už nikdy víc. ()

IXOXI

96 hodin se dá rozložit na dvě částí. První, popisující snahu otce vídat se svou dcerou je výrazně kratší, ale nastavuje kvalitativní laťku hodně vysoko. Druhá, zde často označovaná jako akční segalovka bez Segala je výrazně slabší. Bohužel, zatímco v segalovkách Steven zbil bandu goril a pak pronesl vtip, který mě donutil spadnout ze židle, zde Liam Neeson dojde, všechny zbije a pomocí jediné indicie přiblíží svoje pátrání o značný kus dopředu bez jediného vtipu, za to s pořádnou porcí náhody a štěstí. ()

ClayGirl

Naivní, nerealistická, ale krásná a strhující podívaná. Chvíle, kdy musel být tatínek svědkem únosu své dcery, kterému nemohl nijak zabránit, mě naprosto dojala a vtáhla do děje. Hlavní hrdinka je podle mě hloupé, nevychované a rozmazlené děcko. Až mi bylo líto těch lidí, kteří museli umřít kvůli tomu, aby se ona mohla vrátit ke svému pohodlnému životu. Závěr byl rozpačitý a naléhavost filmu degradoval, možná záměrně. Byla by z toho pěkná videohra. ()

tranquill

Po tomto filmu jsem se chystal zhlédnout Neuvěřitelného Hulka, ale myslel jsem, že ho už sleduju :-) I když je Luc Besson jen scenárista, jeho rukopis je jednoznačný = absolutní akce bez zvolnění. Tu čtvrtou hvězdu jsem dal za Liama, protože je naprosto nekompromisní a role mu sedla. ()

Ygnor

Tak a teď se jeden rozvedený taťka, herec s nejhodnějším ksichtem z Hollywoodu nasral a šel v krocích Arnolda z Komanda vysvobodit svou dceru ze spárů nejprve Albánské mafie (posléze i Arabské), kterým fandí zkorumpovaní francouzští policajti, vystřílí nejméně padesát lidí, plus postřelí jednoho z policejních vysokých papalášů včetně jeho naivní ženy, to nemluvím o demolici příslušných věcí movitých i nemovitých; a když téměř netknut vše přežije a šťastně přistane v pohodě zpět ve státech i s dceruškou, kterou odevzdá zpět do náručí opičí maminky a jejího náhradního tatínka. Akce a ani výprava tohohle spektáklu nebyla tak marná, ale ta hloupost kolem a kolem, byla tak úděsná, že nad dva body téhle přeceněnosti v celkovém pojetí nemůžu fakticky dát. Nový žánr, thriller zasazený do sladkobolné vaty, že který ani zde kamenný a hláškujicí Neesona nemůže zachránit. Těším se na Zmizení s Jackmanem. ()

papaguy

„Celé to byl jenom business, nic osobního.“ „Pro mě to celé bylo osobní.“ „Bang, bang, bang, bang, bang, bang!“ Tvrdost a přímočarost – to je asi nejpřiléhavější charakteristika. Tentokrát si kriminálníci vybrali špatnou dívku. Její tatík je totiž vysloužilý agent zpravodajské služby. Přemýšlí nad zpackaným rodinným životem obětovanému práci a nudí se v časném důchodu. Usiluje o zlepšení vztahu se svou dcerou a čas krátí příležitostnou prací jako ochranka pro VIP. A pak mu tu jeho holčičku unesou. V zásadě tomuto zručně natočenému akčňáku nemám co vytknout. K vyššímu hodnocení mi ale přece jen něco chybí. Má to drajf. Nic hlubokomyslného či originálního však nečekejte. Film nechá velice povrchně nahlédnout do zákoutí obchodu s bílým masem. Avšak již nedovolí, aby se divák s oběťmi ztotožnil. Poskakování Grace v úvodu to nevytrhne (režisér asi chtěl vyjádřit mládí a bezstarostnost). – Po většinu děje pak sledujeme rozlobeného nezastavitelného tatíka, který při svém pátrání zužitkuje všechny své schopnosti a jako anděl pomsty rozsévá zkázu a smrt. ()

anitae

Ach jo, děsně nudný začátek - blbá a blbější vyrazí do Paříže a korunu tomu nasadí americký konec. Šťávu tomu dodají hlavně pokrokové vyslechové metody a hromadná likvidace albánského obchodu s bílým masem. Hodně nadhodnocený film. 3* ()

KafuR

O tom, co všechno dokáže Neeson se svou speciální sadou dovedností, se člověk přesvědčí až v průběhu tohoto filmu a nejednou se mu také při tom chce kroutit hlavou, protože mu to občas připomíná i Bourneovy vychytávky, se kterým bych ale tohoto dědulu přece jen ještě nerad srovnával. Klasická kostra příběhu osamělý taťulda na cestě za pomstou a záchranou dcerušky je naštěstí obalena poměrně syrovou polevou a se záporáky se moc nemazlí, takže až na ten protivný a nutný happyend by jeden konečně jednou usínal i s příjemným pocitem zadostiučinění, že stále existují čerství důchodci, kteří se nebojí nakopat do zádele třeba takové obchodníky s bílým masem. Jen škoda, že si tu rozmazlenou dcerušku neuhlídal! ()

Ivo

Na tomto filmu je snad úplně nejpozoruhodnější to, že každý prašivý Albánec zalezlý ve Francii umí perfektně anglicky :) Celkem zajímavá je i samořiditelná loď na řece po vymlácení celé posádky. A to, že Liam za sebou zanechá v Paříži desítky mrtvol vč. nepěkného postřelení chuděry manželky svého mocného kolegy a úplně v pohodě se poté zcela nepovšimnut jen tak navrací běžnou linkou domů už člověka ani nepřekvapí ... A lehce vypatlaná (v civilu poněkud přestárlá) dcerka má celkem zázračnou psychickou kondici když jen chvíli poté co byla zavražděna (a v pohodě v Paříži na posteli ponechána ?) její kamarádka a sama po násilném držení v hororových podmínkách (kde zjevně pečlivě kontrolovali i její mezinožní status a kvalifikaci) málem navěky skončila v arabském bordelu začíná hnedle s coolově veselou náladou docházet na vokální lekce jako by se právě navrátila z prázdnin u babičky ... Ale jinak dobré... :) ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)