Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Guzo

Úplně suprovej film!! Nejdřív jsem si řikal, co je to sakra za hlavního hrdinu aniž bych poznal rytíře Jedi, ale v průběhu se mi dostal pod kůži a stal se jedním z nejlepších, co jsem kdy viděl. Kam se na něj ostatní hrabou.. Samotnej film vypadá bez nějakýho dvacetiletýho krasavce úplně jinak, tak nějak víc realističtějš, taky tu nejsou použitý žádný efekty a když je akce, tak natočená naprosto s citem a vkusně. U mě jasnejch 5 hvězdiček ()

m.a.t.o.

„Pane, ak nás chcete vydierať, pretože sme prisťahovalci, pozor, poznáme zákony!“ – „Vydieram vás, pretože vy zákony porušujete. Vyberte si obvinenie, za ktoré chcete byť zatknutí: drogy, únosy, prostitúcia? Vyberte si!“ Dlho som váhal, či dať štyri alebo päť hviezdičiek, no vzhľadom nato, že sa jedná o najlepší akčný film za posledných X rokov, dávam "fullku". V jednej recenzii som čítal, že 96 hodín je tým pravým orechovým pre tých, ktorým sa staré akčáky z 80-tych rokov zdajú byť príliš hlúpe, no zároveň sa im nepáčia ani tie súčasné. Absolútne s tým súhlasím. Film ide v šľapajách klasických one-man pomstiteľských béčiek z minulosti s jednoduchou zápletkou, kde sa hlavný hrdina s ničím a nikým neserie. Technická stránka sa zase vezie na moderných trendoch - krásna kamera, zaujímava réžia, výborna inštrumentálna hudba. Bonusom sú (na Bessona) nezvyčajne dobré dialógy. Celé je to podporené hlavným piliérom s menom Liam Neeson, na ktorom je doslova vidieť, že si svoju úlohu vychutnáva. O tom, že si divák užije rôzne druhy akcie (bitky s prvkami bojových umení, ktoré pôsobia ozaj realisticky, automobilové naháňačky, prestrelky, dokonca mučenie!!!) nemá cenu hovoriť. To treba vidieť! ()

ghatos

Pěkné výchovné video pro mladé amíky aneb nechtějte rozlobit taťku. Jsem mile překvapen. Od tak neoriginálního námětu těžko lze něco očekávat. Zpracování je však na maximální úrovní. Minuty odsýpají rychle. Souboje mají pěkný šmrnc. Jediné co mi vadilo byla zbytečná mezihra na začátku u zpěvačky. Holt je to USA a oni si na to potrpí. 85%. ()

horacko

Bomba naplnená perfektnou akciou, parádnými scénami, drsným Liamom Neesonom vybuchla najlepšie ako mohla. Akčný film ako má byť. ()

R1CH1E

Tak takhle svižným a rychlým tempem mi ještě nikdy 96 hodin neuteklo. Liam Neeson je tady akčnější a drsnější než Chuck Norris, chvaty, bitky a střelba jsou skvěle natočeny a sestříhány a příběh, který je, co se týče logičnosti, děravý asi jako každá Liamova oběť, vás vtáhne do děje tak, že je vám úplně u prdele jestli to má hlavu nebo patu, protože tady se jde ve stylu AKCE AKCE AKCE, jak to má u akčního filmu být. ()

Kurikmoon

Na druhu týchto filmov mi často vadia neporaziteľní neohrozene tváriaci sa hrdinovia, fóry nasilu natlačené kde sa len dá a pod. A ja potom prevraciam očami každú chvíľu. Ale TU to tak nebolo. Liamovi ako tatíkovi s motiváciou som všetko žral i s obalom a v tesco taške. V duchu som ho ešte povzbudzoval, nech tým všivavým "bídakom" naloží. A potom bol koniec. Dokonca som mu ani nestihol závidieť jeho ex-manželku o=D. Krásne plynúca akcia od začiatku až do konca. Šetrné pohyby, žiadne dlhé a trapnosťou volajúce súboje. ()

Elleannie

Opravdu akční film, ve kterém se Liam Neeson skutečně skoro nezastaví. Pro to, aby našel svou milovanou dceru, je ochoten udělat cokoliv, a ještě více než cokoliv. Nebrání se nátlaku, vydírání, mlácení a zabíjení. Díky své dceři, která mu přímo ve chvíli svého únosu stihne říct pár zásadních informací, a také díky mnoha známostem brzy zjistí potřebná fakta k tomu, aby mohl svou dceru zachránit. Jediné, co mi na tomto filmu trošku vadilo, byl fakt, že téměř všechno bylo pro Liama až přehnaně dostupné a jen s pár věcmi měl problémy. Ale měl jen 96 hodin na její nalezení, a proto se dá tento scénář pochopit. ()

klima777

Ne, Taken není zajímavé a vlastně ani zábavné (imho). Pěkně natočené, ovšem překypující hromadou nejrůznějších přinejmenším otravných (což může ukazovat na nudu, ale také jed...) klišé. A vůbec... Proč to všechno? Sorry, Liam. ()

J-o-k-e-r

Prvotřídní akční thriller se 100% přesvědčivým L. Neesonem!!! Velmi napínavý, strhující a dějově dokonalý film. Kdyby únosci jen tušili čí dceru unáší, asi by změnily plány. "Good luck". ()

Dreadd

Luc Besson se podbízí divákovi zajímavými způsoby. Tady například získáva plusové bodíky pro hlavního hrdinu hned na začátku, kdy ho nechá zaraženě stát a koukat, jak jeho dcera dostala od svého nevlastního otce koně. Celá zápletka je tak trochu jedno velké cliché - únos dcery a otec, který je ochoten hledat ji kdekoli (navíc příběh o zabijákovi, který chrání dítě není u Bessona nic nového), příběh má ze začátku velké trhliny a po trochu těžkopádném rozjezdu se ústřední motiv příliš nerozvíjí a je ponechán větší prostor pro akci. Ale jakou akci! Pierre Morel asi ví přesně, co chce natočit, kamera snímá všechno přehledně, ať už jde o honičky a autě, pěstní nebo střelecké souboje, hodinka a půl nakonec uteče, ani nevíte jak. A Liam Neeson? Stokrát větší frajer než v A-Teamu. ()

Kosmik 1

Smůla a neštěstí spočívá hlavně v tom, když si člověk uvědomí, že se všude na světě tohle doopravdy děje. Pohled na rozpíchané žíly byl opravdu nepříjemný. Zato pohled na většinu soubojů 1vs1 už byl více než skvělý. Akční film jako hrom, víc už z toho vycucat nešlo. Po dalších projekcích musím přihodit i poslední hvězdu, jelikož když se řekne akční film, tak si hned první vzpomenu na 96 hodin. Hmaty a chvaty jsou zde opravdu smrtící a Liam Neeson se nikdy s ničím příliš nesere a jde rovnou na věc. Prostě málo keců, hodně akce a přesně to já od správného akčňáku vyžaduji. 95% ()

vyfuk

Film 96 hodin je dnesk již klasikou a vůbec jsem se nedivil, že vytvořili i pokračování, které podle mě je až méně cenné. Liam Neeson mě nyní opravdu utvrdil v tom, že je jeden z nejlepších herců světa. Jinak jsem naprosto hltal každou minutu, každou sekundu a najednou jsem se tím skoro udávil. Na tento film budu ještě hodně dlouho v dobrém spomínat. Bezpohyb se jedná o jeden z nejlepších akčňáků a také o jeden z nejlepších filmů vůbec! ()

mkubalikova

Výborná detektivka francouzského střihu se skvělým Neesonem v hlavní roli. Scéna, kde své dceři do telefonu udílí pokyny, co má dělat, a sám už ví, co bude následovat, je drsná. 90% ()

KASUGI

Příjdu, zbiju, zabiju, ani škrábanec. Příjdu, zbiju, zabiju, ani škrábanec., Příjdu, zbiju, zabiju, ani škrábanec... do půlky to funguje, pak už je Neesenova nesmrtelnost / nedotknutelnost otravná jak cip. Od dvou hvězdiček to zachránila pouze scéna u stolu. Na hraně temnoty, ač taky žádná pecka, je daleko přesvědčivější a přirozenější. Přehypované jak sviňa. 60% ()

mirec88

Tento film je parádna akčná jazda s vynikajúcou prímesou thrilleru, kde Liam Neeson to roztočil ako máloktorý komiksový hrdina. Jednoznačne jeden z najlepších akčných thrillerov posledných rokov. ()

Philoun1

Výborný akční filmek, mile mě překvapil, námět už je trochu ohraný, ale v tomhle případě to vyšlo skvěle. Neeson je naprosto nekompromisní a hraje více než dobře. Krátká stopáž, která rychle a přijemně uteče. ()

Kangaxx

Keď sa človek povznesie nad pomerne naivný scenár (vo Francúzsku všetci, vrátane imigrantov z Albánska či Arabov, hovoria po anglicky, rozhnevaný otec nájde v Paríži stopu vedúcu k dcére hneď na prvý pokus, last second neuveriteľné náhody zachraňujúce život a pod.), odmenou mu bude dejovo dynamický, oddychový akčný film s výborne zvládnutými (hoci naivnými) akčnými scénami, zaujímavým drsným hlavným hrdinom a neotrelým prostredím, pred ktorým spoločnosť namiesto snahy o jeho odstránenie často radšej zatvára oči. Okrem prvých 20tich minút pohodový "akčňák" pre pohodový večer, pri ktorom som sa po zmierení s tým, že realita tu nemá hlavné slovo, bavil a tak zaslúžených 70%. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)