Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

ichtiandr

Slušné... Moderná "rozprávka", pre dospelých, kde na konci zvíťazí dobro nad zlom. Unesená dcéra a nasrany tatko ktory sa ju rozhodne nájsť a zachániť na vlastnú päst.. Zápletka je absolútne jednoduchá, sto krat videná. Spracovanie je ale kvalitné a udrží vás v pozornosti až do konca. Už dlho som nevidel film, kde som držal palce hlavnému hrdinovi v jeho snažení aj keď za sebou nechával kopu mrtvol. Okrem toho Liam je fakt skvelý. Naposledy sa mi takto páčil v Darkmenovi. ()

snupko13

Tak to bolo drsné. Liam Neeson je nezastaviteľný a poriadne "nasraní". A niekto si to musí zlíznuť. Veľmi podarený film, ktorý radím medzi najlepšie, čo sa tématiky o obchode s "bielym mäsom" týka. Scéna ako si s partičkou albáncov chladnokrvne dáva kávu a potom ich vybije stojí za to. Škoda, že je tento film málo propagovaný, lebo ozaj stojí za to a nehanbím sa dať päť hviezd :) Snáď len na okraj, tohto roku sa automobilka Audi riadne pľasla po vrecku, sú všade. :))) ()

bystroocko

Po shlédnutí filmu musím souhlasit s tím, co napsal František Fuka: hlavní hrdina si na začátku vyjasní morální dilemata, a pak prostě JDE. Nemyslím si, že se film může zařadit mezi béčkové výtvory. Liam Neeson a celý střih filmu dokazuje, že stokrát omletý scénář by v hlavní roli se Stevenem Seagalem nebo jinýma byl naprosto nanic, ale Neeson není kung-fu mstitel, ani univerzální voják, ani nelegální zápasník, ani štvanec, který musí obhájit svou nevinu. Je to tatík. Vypadá na to, a celou dobu to připomíná. Není sexy jako James Bond, ale jeho pronásledování je stejně úderné a tvrdé. Bezvadné. ()

JohnDeRooy

Nijak zvláštně zajímavý a "propracovaný" děj sice nenadchne, vše směřuje k předvídanému konci, ale příběh moc příjemně ubíhá. Pěkně vizuálně provedené akce, drsný hrdina,... Ale 75% si zaslouží, to jo. ()

oceanic6

Liam Neeson v hlavnej úlohe ďalšieho filmu z producentskej dielne Luca Bessona! Akokoľvek čudne to znie, výsledok vás veľmi milo prekvapí. Béčkový príbeh otca, ktorému unesú dcéru a v ktorom je všetko jasné od začiatku až dokonca, však prekvapuje dravou akciou, lákavým vizuálom a udrží vašu úroveň adrenalínu 90 minút na tej najvyššej úrovni! Neeson je perfektný, všetko to odsýpa ukrutne rýchlo takže nebudete mať možnost čo i len začať sa nudiť. Ukážková old-schoolová akcia! ()

frenkie

Taťka Bryan je přesný a rychlý bojový stroj, který si jde tvrdě za svým a není moc, která by ho zastavila, neboť na konci cesty čeká sladká odměna - jeho dcera. Liam Neeson je velmi přesvědčivý ve své roli bývalého špičkového agenta a zaporáci, kteří se s ním dostali do křížku mi připadali jak nebohá jehňata jdoucí na porážku. Dokonalá akční jízda, která vás nenechá příliš vydechnout a Bryanovi, kterému věříte jeho motivaci(aby také ne), jeho odhodlání, jeho způsoby zabíjení, jeho.....prostě všechno, nemůžete nefandit. Královsky jsem se bavil při této nejlepší evropské akční jízdě roku 2008. Pro mě plné hodnocení. ()

trinan_kop

S tohto filmu som doslova šťastný. Kvalitné akčné filmy ešte nevymreli. Liam Neeson v hlavnej úlohe je super. A čo je hlavné - nemá zo svedomím až také opletačky ako Seagal - proste uniesli mu dcéru, tak všetkých čo v tom majú prsty odstráni. Jedna veta vystihujúca scenár a aký kvalitný film s toho je. ()

Arren

"Akce." Tohle slovo vystihuje Taken nejlépe. "Adrenalinem nabitá až po strop." Je zase tím správným upřesněním. Liam má charizmatu na rozdávání a je to po dlouhé době zase film, který jde do všeho naplno a bez servítek. Často jsem se nestačil divit, co všechno se na plátně děje. Ale bavil jsem se ukrutně. Vše dopadlo jak jsem si přál a film své splnil na jedničku. ()

gogacs

Nelogická bez ladu a skladu nakrútená napodobenina Man on Fire a nezachráni to tam ani akcia nasekaná ako v klipoch na MTV.. Ale Liam Neeson tam bol hustý a tých albáncov tam posekal krajšie ako Denzel v Man on Fire. ()

vinceC

Na začátku pomalé vtáhnutí do dějě, ale pak svižně padící a akční záležitost, na kterou se je radost dívat, ačkoli třeba téma není nijak objevné, přesto provedení je hodně fajn. ()

fErnesto

Poněkud fádní zápletka, podle mého, ani né moc kvalitně zpracovaná, ale od únosu a telefonátu dostal film úplně jiný rozměr a nabral na obrátkách. Nejspíš cíleně film začátkem naladí na velice průměrnou hladinu, která je dobrým základem pro rychlý zvrat filmu v akční thriller, který do Vás začne pumpovat adrenalin a stupňující se obdiv k chladnokrevnému Bryanovu jednání, které má přitom tak ušlechtilý záměr. Velice napínavý film s vybranými drsňáckými dialogy, které padnou jako na míru. Nejlepší poslední akční scéna - takhle nějak si představuji vyjednávání s hajzlama. ()

Poland

Něco, co tu dlouho nebylo. Je vidět, že Pierre Morel je akční specialsta. Ušil Neesonovi skvělé sako na míru. Charakterní zabiják, který se nezastaví před ničím....Naprosto strhujicí podívná, která Vás na 93 minut chytí a nepustí.This movie will find you. GOOD LUCK - 93% ()

kacudzde

Adrenalinový akčňák roku! Liam Neeson v roli speciálního agenta, kterého by jste si nechtěli poštvat proti sobě. Unesli mu dceru a tvrdě za to zaplatí! Obchod s bílým masem, metody speciálních jednotek, honičky v Paříži a nakonec vše dobře dopadne. Mimochodem - dceruška je neuvěřitelně naivní blbka. Viděno v kině 23.12.2008. ()

Jarosh66

I dont know who you are, I Dont know what you want, If youre looking for ransom, I can tell you I dont have money, But what I do have are a very particular set of skills, Skill I have acquired for a very long career, skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now that will be the end of it, I will not look for you, i will not pursue you, But if you dont ? " I will look for you " " I will find you " " And I Will Kill You " Enemy: " GOOD LUCK " . ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)