Snímek Briana De Palmy svým tématem zdánlivě zapadá do současného proudu gangsterských filmů, ale zpracováním připomíná klasické gangsterky třicátých let. Vypravěčem a hlavním hrdinou příběhu je portorikánský zločinec Carlito Brigante, který je předčasně propuštěn z vězení. Vrací se do života s rozhodnutím definitivně skoncovat s minulostí zabijáka a překupníka drog. Jenže záhy pochopí, že tlak rodné newyorské čtvrti, tlak "ulice", v níž se téměř všichni pohybují na opačné straně zákona, bude velmi obtížné překonat. Carlito je mužem ze staré školy, který ještě ctí přátelství. Proto musí v nouzi pomoci narkomanskému advokátu Dave Kleinfeldovi, s nímž se zná už mnoho let. Smysl pro čest, který všichni ostatní už dávno ztratili, je pro něj víc než láska k tanečnici Gail.

Režisér Brian De Palma a scénárista David Koepp (mj. JURSKÝ PARK) vycházejí z románů soudce Edwina Torrese, který při psaní těží ze svých bohatých životních zkušeností. Vznikl klasický gangsterský příběh s lehce romantizujícím nádechem a bez módních naturalismů. Velkou zásluhu na jeho nenápadné hodnotě má Al Pacino, který si zahrál gangstera v opačné poloze než v dřívějším De Palmově remaku ZJIZVENÁ TVÁŘ. (oficiálny text distribútora)

FidoKuba

Al Pacino je přesně ten Carlito Brigante jakého potřeboval Brian de Palma pro tenhle snímek! Film mě doslova nadchl. Výborně zpracované vyprávění sepjuté dějem! První scéna mi hned řekla, že se nebudu nudit ... nenudil! Polsední ( zároveň první) scéna je taková jaká má být! Jsem uchvácen. Já nevím co bych měl dále říct. Snad jen - KOUSÍČEK CHYBĚL K DOKONALOSTI ! ()

GiorgioB.

Snad nikoho neurazím, když tady napíšu, že Al Pacino mi v tomhle filmu připadá jako takový Fešák Hubert newyorského podsvětí. Jeho Carlito je elegantní sympaťák a rozhodně nesplývá s jeho obdobnými postavami z jiných filmů, má svůj osobitý styl a jedinečný charakter, kterým si získává sympatie. Slovům jeho vnitřního monologu člověk pozorně a s důvěrou naslouchá od samého začátku. Jeho cesta však vede proti proudu osudu, je to plavba mezi Skyllou a Charybdou, mezi hrozbou ztráty naděje na život slušného člověka a rizikem ztráty života samotného. ()

mirec2211

Veľmi dobý film, ktorý by sa nestratil ani v súčasnosti. Výborný Al Pacino znova ukázal svoje majstrovstvo. Hviezdu som odobral za spracovanie Carlita, nakoľko je vykreslený len ako priekopník a predajca drog. Toto mi na film s mafiánskou tématikou príde ako strašne málo. ()

Infurius

Moc moc dobrej mafiánskej film. Malo to super scénar, a ešte lepšie, že to bol skutočný príbeh. Všetko sa naozaj stalo a ešte lepšie si to viem predstaviť v hlave ako to naozaj bolo. Dialógy proste nemali chybu a Al Pacino to už fakt nemohl zahrať lepšie , lebo to sa už lepšie ani nedá. Jedine co mi natom vadilo, že tam nebolo viac rôznych prestreliek a hlavne VIAC napätia. 4 hvezdicky ()

Gafro007

Když jsem tenhle film viděl poprvé, bylo to v dabingu. Bral jsem to jako obyčejnou gangsterku. 4 hvězdičky... Pak jsem začal mít Al pacina víc a víc v lásce a na film jsem se podíval podruhé...opět v dabingu. opět 4 hvězdičky a velký obdiv Al pacinovi za jeho opět NEUVĚŘITELNÝ výkon...... Hned na to jsem se na to po doporučení podíval v originále, jeližko u Al Pacina stojí za to shlédnout i jeho hlasový výkon...Výsledkem je 5 hvězdiček a poklona tomuto filmu jako takovému...Skvělý scénář (podle knihy) dobrá režie a neuvěřitelný Al Pacino. Ano opět neuvěřitelný a bezkonkurenční....Original stojí za to ! ()

Kosir

Za prvé, už začátek jasně naznačil jak to skočí. To by nevadilo, takovejch bijáků jsou mraky. Za druhé, ten konec udělal z taliánskejch mafiánů naprostý šantaly, a to vadilo. Za třetí, úplný konec to trochu napravil, protože Bennyho Blanca z Bronxu jsem tam nečekal. Za čtvrté, původně jsem chtěl vidět něco s Viggo Mortensenem, ale ten jeho štěk nestál za to, Al Pacino to ovšem bohatě vynahradil. Za páté, hodně dobré, i když bez nějaké zřetelnější dějové linie. ()

Tobias_Sin

Gangsterka se vším všudy. Zrada, závist, hrdost, chamtivost.. Snaha muže, který se vrátil z vězení, o nápravu a nový start. Po veškerých problémech zjišťuje, že se cesty zločince nemůže zbavit, díky svým známým a svému kamarádovi, právníkovi, jemuž vděčí za dřívější propuštění z lochu.. ()

Digi_cz

Carlitova cesta - Další pecka od Briana De Palmy společně s Al Pacinem. Po deseti letech vzniká další skvost od roku 1983 (Zjizvená tvář). Kde Al Pacino představuje nepřemožitelného gengstera. Tady to je, ALE jiný šálek kávy. Tento film je pro mě natolik silnou a velmi dobrou kávou, že ho řadím mezi mé srdcovky. Akorát mě velice mrzí, že tyto dva skvosty jak z roku 1983, tak 1993 nebyli hodnocené na AMPAS!?? Příběh filmu je naprosto fantastický a jak to v životě chodí, umí Brian De Palma podat na plátno velmi dobře. Al Pacino je klasik a jeho výkon je vždy něčím výjimečný. Hořký konec filmu to vše jenom podtrhnul a dopadnul jak dopadnout měl až jsem si říkal že nic přijít už nemůže ale, Penelope Ann Miller začla ronit slzy nad umírajícím Al Pacinem, tak přesvědčivě, že jsem si myslel, že ho doopravdy postřelil knírač Benny. Co se týče Sean Penna, tak tuhle roli si podle mě vystřihl a má jí někde doma v rámečku, ještě s otisky prstů od toho svého koksu:) ()

stuj

Gangsterké drama klasického střihu. Žádné mega efekty, žádné super honičky s výbuchy a střelbou na každém rohu. Prostě "jen" dobrý scénář a dobří herci. V čele s Al Pacinem, kterému fandíte. Propuštěný gangster z vězení se vrací do svého prostředí, které je však už jiné. Bez hodnot a loajálnosti. Proto je dobré ho nechat za sebou a odjet co nejdál. Jen je potřeba obstarat ještě poslední kousek peněz... Film s lehce nostalgickou atmosférou. A když se ozve "You are so beautiful" od Cockera, srdce jen zaplesá. ()

Luxurka

Po deseti letech se opět setkávají, aby stvořili veledílo :-) BRAVO!!!! Tohle jim jde a myslím si, že to je jeden z nej filmů s Pacinem vůbec! Sedí mu to. ()

kori_kori

to byla panečku podívaná ... Al Pacino, Sean Penn a Penelope Ann Miller všichni byli jedním slovem výborní ... vracím se, abych doplnila, že to byl silný filmový zážitek, lahůdka ()

BGH

Tomuhle asi není co vytknout...dobry pribeh, dobri herci, dobra kamera, dobra hudba, dobra vyprava… rozhodne jedna z top mafianskych klasik ()

Elanornegra

Carlito mi veľmi pripomínal Blade Runnera, s tým ako chcel už žiť na čistý štít, ale minulosť sa stále vracala, taký citlivý AL Pacino v ganstarkach nebýval. Výborný sekundat Senn Penn, aj Aragorn mal svoju chvíľku. Krásna Penelope Miller mi pripomínala jeho morálny kompas, ktorý mal zase pravdu.De palma si zaspomínal na Scarface, veľmi mi to vizuálne pripomínal. Veľmi nadpriemerný počin začiatku 90. Rokov, ktoré silne odkazoval ešte na časy minule. Záver vycibrený.... 100% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)