Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Mol

TO ANSWER POWER WITH POWER, THE JEDI WAY THIS IS NOT. IN THIS WAR, A DANGER THERE IS OF LOSING WHO WE ARE! Nedíval jsem se na tento seriál až do dnešních dnů, protože jsem si myslel, že je to čistě dětská záležitost, ale co jsem shlédl film Han Solo, kde se k mému úžasu vynořil Darth Maul, rozhodl jsem se, doplnit si vzdělání. K mému překvapení mě seriál vtáhl velice rychle, protože těch 20 minut je opravdu natřískaných akcí. Klony jsou sice jen do počtu a netrefili by ani Jabba Hutta, kterej by na sobě měl namalovanej terč a ačkoli jsou droidi to samé, tak aspoň jsou vtipnou vložkou. Ze začátku jsem měl problém s Ashsokou, ale postupem času jsem "falling in love" a doufám, že má v tom seriálu aspoň šestnáct, jinak bych si připadal divnej. Navíc jsme díky seriálu pochopil Anakina a jeho postoj k řádu Jedi. ()

wader

zajímevé, ale spíš se jedná o zajímavou komerci, než o zajímavou originalitu. Ale i přesto, že jde hlavně o peníze, i tak se tu najde dost akčních scén a jedijských mouder. ()

filmmovier

Tomuhle seriálu jsem dal už několik šancí, bohužel to asi není nic pro mě. Klonové války mě prostě nedokázaly pořádně zaujmout. Je to škoda, už jen díky Palpatinovi, Dookuovi nebo Greviousovi. Animace byla dobrá, ale epizody mě prostě zklamali. Škoda, mohl to být pěkný seriál. Pěkný průměr... ()

VaHo

Pořád si nejsem jistý jestli se mi to líbí nebo ne. Animace je divná, jiné slovo mě prostě nenapadá. Na jeden díl připadají tři podprůměrné. Sice se tam pořád něco děje, ale je to stále jedno a to samé. To co se v seriálu stane, je vlastně jen vata, která děj z filmů nikam neposouvá. Všechny ty honičky, souboje s hrabětem Dooku atd. jsou jen na oko, když všichni víme, jak to s nimi dopadne. Pro děti to může být dobré, mě to ale nudilo. ()

Motinski

Výborne vyplnenie deja medzi epizódou 2 a 3. Sympatické postavy a animácia. Slabšie časti sa striedajú s lepšími, no treba povedať že prvá séria ma až tak nebavila a trvalo celkom dlho kým som došiel nakoniec. Potom už to ale vie lepšie udržať pozornosť a nastaviť sa na pravidelnosť sledovania. Pre fanúšikov povinnosť a zároveň príjemná vec na relax čo občas zachraňuje niektoré chyby vo filmoch. ()

Mrkvič

1. série je za mnou a trvalo to dlouhé měsíce. Přitom některé díly jsou hodně zajímavé, napínavé a dále rozvíjejí notoricky známe postavy. Bohužel se ale najde i pár strašně pitomých dílů a nebo trapárny s JarJarem. Možná že jsou 4 hvězdičky zatím nadsazené, ale zatím jsem stále ještě pln očekávání z dalších sérií. Nedokoukána 2. série. Některé díly hodně slabé. některé byly fajn, ale úroveň je dost kolísavá, návaznost skoro žádná, tak není moc motivace jet seriál kontinuálně a najednou. Možná zase někdy časem. Třeba s dětma. ()

T-pack

Díl, kterej pro mě do jistý míry charakterizuje seriál, je Pursuit of Peace – 11. díl 3. série. Ten totiž perfektně skloubil přesně to, co jsem od The Clone Wars čekal – příběhy, který by se do filmu nehodily, ale který tak nějak vykreslujou život v pozadí války. Expanded Universe v plný síle. Celý to pletichaření, politika, která se vyskytla už v dřívějších dílech, ale tady je poprvý tak hezky promyšlená a zabalená do zábavnýho dílu. A přísahám, že jsem při řeči Padmé byl úplně dojatej. Tohle člověk od EU chce – ne další z milionů příběhů Obi-Wana a Anakina, ale ukázat, že ta galaxie je prostě větší, než těch hlavních pár postav. Neskutečně mě bavila hromada dílů o klonech, neskutečně mě bavilo hledat rasy, roboty, postavy i z jinejch sfér, než je hlavní (tehdy ještě) šestice filmů. A ačkoliv jsou některý díly takový dobrodružství pro kidy, a ačkoliv se někdy mrzačí lore starších příběhů (dnes už legend), už jsem to jednou ohodnotil pěti hvězdami, a jen protože je to Star Wars, tak to tak prostě nechám. ()

BS

Opět platí pravidlo, že je to velmi koukatelné a obšas dost invenční, ale když se "na place" objeví Jar Jar tak byste vraždili... těšíms e na další díly jak malej sw geek >). Ashoka rox :) ()

Maki89

cakal som ze to bude horsie(hodnotim po 1. serii)... celkovo prijemny serial, aspon pre fanusikov urcite.. napisal by som ze kratochvila, ale ak sa to natiahne na tych slubovanych 100 dielov, tak to prave pravda nebude...tesim sa na dalsie diely :) 7/10 ()

majxik

Na první pohled ne až tak lákavý jak by se mohlo zdát z hodnocení, ale poutavost příběhů, vtipný droideti a podobné maličkosti spojene v poměrně obstojný celek dělá z tohoto seriálu drogu na které se nemusíte bát ujíždět, ale i přesto, doporučuju tajit před svojí přítelkyní. :) ()

Playman

Ani nevím jak začít, vše začalo zcela nevinně, a to nezájmem. Filmová série Star Wars je něco na co nedám dopustit, úžasné prostředí, malebné planety a výborný příběh. The Clone Wars pro mě znamenal něco jako osobní urážku. Nechápal jsem, že něco tak odporného mohlo vzniknout. Ale pak najednou, po dvou letech ignorace, jsem to tedy zkusil. Pustil jsem si nejprve film, který je vlastně pilotním dílem a říkal jsem si: Fajn, docela to ujde. Pak jsem spustil seriál. Prvních pár dílů jsem si držel ještě odstup, ale postupem času jsem si uvědomil, proč je ten seriál tak úžasný, proč ho zbožňuji! Ve filmové sérii Star Wars se vždy o různých misích, planetách, postavách atd. mluví. Ale seriál The Clone Wars zobrazuje ten obrovský vesmír plný života, síly v celé své kráse! Zobrazuje i běžné situace, do kterých se naši oblíbení hrdinové dostávají, a je to fajn. Opravdu, je to moc fajn. Tak bych shrnul první sérii. Druhá série, která je ještě mnohem lepší posunuje příběh opravdu na vrcholnou úroveň Star Wars a i když to bude znít asi drze, tak příběh 2. sezóny a celý děj je mnohem lepší než I. a II. epizoda SW dohromady. Ve třetí sérii vývoj dostává ještě filmovější rozměr, a pocity snad nejdou ani popsat. VRNÍM BLAHEM! Díky strýčku Lucasi, jsem rád, že jsi vytvořil nejúžasnější dobrodružství všech dob. PS: Seriál vám zobrazí mnohem lépe to co filmy ne. Např. to že Palpatine/ Darth Sidious vládne oběma stranám, a opravdu má moc na děním všeho co se děje ve vesmíru. ()

Gar-mogoth

Pro fanoušky SW téměř nutnost. Je to sice dělané pro mladší diváky, ale starší to pobaví taky. Občas se objeví i nenáviděný JarJar, ale ten mi oproti filmové trilogii alespoň přijde vtipný. ()

Mihail123

Star Wars sa dočkali opätovného znásilnenia. I keď animácia seriálu pristane, je to až moc detinské a trápne hláškujúcich droidov vážne nemusím. Zatiaľ dosť vlažné, uvidíme čo prinesú ďalšie diely. ()

popkec

Výborný seriál ze světa Star Wars který ukazuje staré známe charaktery, občas se ale zaměří i na postavy které se ve filmu pouze mihnou. Z počátku mi animace přišla hnusná, nakonec se mi ale zalíbila. To, co bych seriálu vytknul je to, že se zaměřuje převážně na hlavní postavy světa Star Wars (Anakin, Obi-Wan) a pro ostatní nezbývám moc místa. ____ Edit: Po třiceti dílech musím říct že je to hrozná sračka a i když mě to ze začátku bavilo a líbilo se mi vykreslovaní vedlejších postav tak teď je každá minuta utrpení a to nejen díky scénáři ale také "hereckým" výkonům a dialogům. ()

yeniczek

Je to až s podivem, jak má seriál lepší scénáře než ten celovečerní film.. Prozatím, troufnu si říct, že ubrat dementních droidů, tak bych se tomu skoro nebál říkat TY Star wars.. Zatím jsem viděl tedy jen těch 5 dílů a nevím, jestli budu pokračovat... Možná s bratříčkem zase něco zkouknu;) ()

sochy.zirafka

Hmmmm...... Nevyzpytatelné pohnutky mistra Lucase jsou. Zda mysl jeho senility vlivem dětskou se stává, či úmyslně dětské publikum na Hvězdné Války lákat chce, nejasné jest. Série tvůrci neslavný pilot překonali však, atmosféru druhou řadou k třetí epizodě přiblížili. Provázej je síla. ()

venalce

Epizody mají velice rozdílnou kvalitu, jsou takové, u kterých hltáte každou vteřinu, i takové, které ani nemáte chuť dodívat. Ale kvůli atraktivitě světa Star Wars ten seriál miluji a občas mi srdce zaplesá při okatém propojení s trilogiemi. Vzpomenu třeba jednu epizodu, kde se Jediové s klony pokoušeli dostat do zabezpečeného komplexu zalití v karbonitu a jeden z klonů před zamrazením zahlásil, že doufá, že se to celé podaří, protože nechce skončit jako ozdoba na stěně. Takové momenty jsou prostě kouzelné. ()

Fakipics

Obhájila důstojně filmovou předlohu, ale maximálně tak v sobotu ráno někde v televizi, kdy má člověk problém dojít domů a snaží se zpytovat svědomí za páteční hříchy. Takže bohužel po pilotu mě ani nehne. ()

hroubek

Jako fanda ságy jsem byl ze začátku skeptický, ale nakonec jsem hodně spokojený.Spoustu dílů uteče jako voda a některé se naopak táhnou.Seriál hodně využívá obrovský svět, ve kterém se seriál/filmy odehrávají.Skoro každý díl návštěva nějaké planety, tedy pokud epizody na sebe nenavazují.Je velmi příjemné, že se seriál věnuje starým i novým postavám, ale hlavně, že ukazuje i odvrácenou stranu.Bandity, droidy, Sithi a mnoho dalšího.Animace ze začátku působí dost odflákle, ale po pár dílech je to jedno, protože na to nekoukáte kůli animaci, ale kůli světu a příběhům.Stejně se animace zlepšuje s každou další řadou.Klonové války jsou pěkným doplnění již fungujícího vesmíru, který pomahají rozrůst.PS:První řadě se objevuje Jar Jar dost často, v následujících už moc, nebo skoru vůbec za co jsem tvůrcům hodně vděčný. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)