Star Wars: Klonové války - The Lost Missions

(séria)

Shakers

6. séria - 95%. Spolu s piatou sériom ponuka šiesta nie len najlepšiu sériu, ale aj najlepšie finále. Dva diely s Jar Jarom sú celkom zbytočne (aj keď tento krát toľko Jar Jar nenudí), príbeh o Clovisovi ponúkne pár zaujímavých situácia a prvé (úvodné) a posledné (záverečné) 4-dielne príbehy o klonoch s čipom a Yodom, ktorý po ceste narazí na Darth Banea, či Sidiusa a sprevádza ho hlas Qui-Gon Jinna (opäť v podaní Liama Neesona) sú úplne fantastické. ()

J.e.r.e.c

Je to solidní, ale po předcházejícím emocionálním masakru jsem čekal krapet víc. Dobrou zprávou je, že tu není nic vyloženě sračkoidního, byť dementa Jar-Jara Abramse, totiž Binkse, jsem už fakt viděl nemusel. Závěrečná linie s poctou Nejvyššímu důstojná je, ale nejvíc cool charakter v celých Star Wars ještě vymazlenější péči zasloužil by. 73 % ()

Martrix

Důstojné ukončení skvělého seriálu, který povyšuje Star Wars na epický příběh, jaký nemá v tomto žánru obdoby. Do té doby jsem pod dojmem celovečerních filmů zastával názor, že je to naivní pohádka s dramatickým přesahem. Jenže společně s tímto seriálem, stvořil tým tvůrců komplexní svět, ve kterém je všechno, co by si i nejnáročnější fanoušek sci-fi mohl přát. Navíc se podařilo vytvořit spoustu zajímavých postav, jejichž osudy by snadno daly vzniknout mnoha dalším, neméně skvělým příběhům. Tato šestá řada má i pár průměrných epizod, ale jako vždy to vynahrazují ty zbývající. Doporučuji všem, kteří mají rádi lehce naivní, hrdinské příběhy na pozadí mocenských intrik. ()

Cartmof

6. série mi částečně dala to co jsem chtěl. Krom nudného dobývání planet, které pak už nikdy neuvidíme prozkoumáváme svět a dá se říct i mytologii předaleké galaxie. Epizody o Pěťákovi na Kaminu byli dost záživné a ve finále vám je i líto jak to vlastně dopadne. Archa o senátorce Amidale klasicky úplně o hovně a poté epizody s Dookuem, na které navazují skvělé epizody s Yodou. Přesto, že to má stále hromadu chyb, ode mě si 6. série odnáší 4/5, avšak s odřenýma ušima. ()

• Disney po odkoupení Star Wars zrušilo Klonové války, avša dochovaly se části některých epizod. Z příběhového oblouku o Assajj Ventress a Quinlanu Vossovi se dochovalo jejich setkání a souboj hraběte Dooku s nájemnými lovci. Z oblouku o Boba Fettovi a Cadu Baneovi se dochoval jejich souboj s Tuskeny a jejich vzájemný duel. A z oblouku o Bad Batch na Kashyyyku se dochovala sekvence boje jednotky 99, Yody a Wookieeů proti Netcasterům. (Cardo)
  • Před zrušením seriálu se plánovaly epizody o vysvobození Maula Mandaloriany, návrat Ahsoky do řadu Jedi, návrat na planetu Mon Cala, střet s průzkumnou lodí Yuzong-Vongů a ztroskotání Rexe a R2-D2 na Rylothu, ale práce na těchto epizodách nikdy nezačala. (Cardo)
  • Existují 4 epizody (Death on Utapau, In the search of the crystal, Crystal crisis, The big bang), které mají pouze nedodělanou animaci, jsou součástí kánonu a jsou ke zhlédnutí na YouTube v angličtině s anglickými titulkami. Dále byla dokončeny epizody o Bad batch, které jsou dodělané a v mírně předělané verzi součástí 7. série. (Cardo)